پرستاری از کودک نوپای دوقلو

پرستاری از کودک نوپای دوقلو  – کودکان نوپا هم می توانند پر دردسر و هم بازیگوش باشند، اما حداقل با قبول این کار تجربه کسب خواهید کرد. مطلب امروز ما را بخوانید تا دریابید که چگونه می توانید از کودکان نوپای دوقلو پرستاری کنید و دستمزدی دو برابر دریافت کنید.

نحوه پرستاری از کودک نوپای دوقلو

مرحله اول پرستاری از کودک نوپای دوقلو : آماده شدن برای پرستاری

برای پرستاری از کودک نوپای دوقلو اگر آنها دوقلوهای یکسان هستند، به آنها برچسب های اسم خودشان را بدهید که بتوانند آنها را تزیین کنند. این مانع از این می شود که در شناختن آنها اشتباه کنید. با این حال، اگر کودکان نوپا علاقه مند به جدا کردن آن از روی لباس خود هستند، سعی کنید با دقت به شخصیت ها و ویژگی های جسمی آنها توجه داشته باشید تا بتوانید راحتی آنها را از یکدیگر تشخیص دهید. اگر یکی از آنها پسر باشد و دیگری دختر، بنابراین روی شما تاثیری نخواهد گذاشت.

یک بازی را شروع کنید و یا یک کاردستی را با یکدیگر انجام دهید. می توانید آنها را به پارک ببرید، اما اطمینان حاصل کنید که هوا خیلی سرد یا تاریک نباشد و والدین آنها با پارک بردن آنها مشکلی ندارند.

کودکان نوپا

همچنین در زمان پرستاری از کودک نوپای دوقلو می توانید فعالیت های مورد علاقه آنها را با یکدیگر انجام دهید. مانند نقاشی انگشتی با ماست روی یک ورق نازک فویل، بازی های نمایشی با ترکیب کردن فعالیتهای مورد علاقه آنها، بازی های مرتب کردنی، آواز خواندن و رقصیدن با ریتم های مهد کودک و آهنگ های مورد علاقه کودک، ساخت آهنگ و خواندن کتاب با یکدیگر. اگر می خواهید با ماهی تابه و قابلمه آهنگ بسازید، مطمئن باشید که صدای آنها بلند نباشد. مخصوصا اگر دوقلوها در یک مجتمع آپارتمانی یا خانه ای با دیوارهای نازک زندگی می کنند.

کودکان دوقلو

در زمان پرستاری از کودک نوپای دوقلو با ارائه فعالیت هایی متفاوت به آنها، بگذارید مدت زمانی را به تنهایی سپری کنند، اما در جایی که بتوانید بر هر دوی آنها نظارت داشته باشید (به عنوان مثال رضا می تواند با اتومبیل های خود بازی کند در حالی که رُزا با عروسک های خود بازی می کند). این امر به هر دوی آنها این امکان را خواهد داد تا از هرگونه تنش بین خود دور بمانند. اگر به تنهایی در حال بازی کردن هستند، به هر دوی آنها به یک اندازه توجه داشته باشید.

پرستاری از کودک نوپای دوقلو

نحوه رفتار با دوقلوها

در زمان پرستاری از کودک نوپای دوقلو به گونه ای رفتار نکنید که یکی از دوقلوها را به طور کامل نادیده بگیرید. آنها ممکن است به روش خودشان به والدین خود بگویند که چگونه آنها را نادیده گرفتید و به دیگری توجه زیاد نشان دادید، و مطمئناً چنین چیزی را نمی خواهید! شما می توانید از آنها بخواهید که بزرگترین برج را با بلوک های اسباب بازی خود بسازند یا بیشترین کتاب یا بالش را جمع کنند و بدین طریق بازی گروهی را یاد بگیرند.

بر سر آنها فریاد نزنید یا از کلمات توهین آمیز برای آنها استفاده نکنید. به جای اینکه با آنها مانند رییس آنها رفتار کنید، در عوض طوری رفتار کنید که گویی برای در کنار هم بودن و وقت گذرانی با یکدیگر آنجا هستید. نسبت به آنچه می گویید احتیاط کنید، زیرا کودکان خردسال به راحتی کلمات را درک می کنند و هر لحظه ممکن است آنها را تکرار کنند.

به گفتن کلمات دقت شود

در زمان پرستاری از کودک نوپای دوقلو به جای گفتن کلماتی مانند “احمق” یا “خفه شو!”، از کلماتی مانند “بی فکر!” استفاده کنید. و “نه، نه، این کار را نکنید.” فریاد زدن بر سر آنها باعث می شود گریه کنند و آنها هم بر سر شما فریاد بزنند و همچنین باعث می شود که دوقلوها هنگامی که شما خانه را ترک کردید، بر سر والدین یا خواهر و برادرهای بزرگتر خود فریاد بزنند. آنها مطمئناً رفتارهای شما را مشاهده کرده و از آنها تقلید کنند!

قبل از زمان خواب یا زمان چرت زدن آنها، به دوقلوها اجازه دهید هر یک از آنها یک یا دو کتاب را انتخاب کنند و آن را برای آنها بخوانید. برخی از کتابهای محبوب برای کودکان خردسال، کدو قلقله زن، بزبزک زنگوله پا، سعی کنید در مورد آنچه که در داستان اتفاق می افتد، از آنها سوال بپرسید.

مرحله دوم پرستاری از کودک نوپای دوقلو : بازی کردن با کودک نوپا

بازی های نمایشی انجام دهید. با یک موضوع شروع کنید و سپس بازی را ادامه دهید. سعی کنید علاقه های دوقلوها را در نظر گرفته و در بعضی از بازی ها ترکیب کنید. به عنوان مثال، اگر رُزا عاشق شاهزاده خانم ها است اما رضا طرفدار سگهای نگهبان است، وانمود کنید که توله سگ های نگهبان شاهزاده خانم را نجات می دهند یا توله سگ ها در هنگام صرف غذای شاهزاده خانم با او شام می خورند در حالی که شما با استفاده از مواد غذایی اسباب بازی شام تهیه می کنید. و اگر سعی می کنند اوضاع را تغییر دهند، دچار ناراحتی نشوید. این واقعیت را بپذیرید که شما اکنون یک نژاد ترکیبی از اسب و گاو هستید و بازی را ادامه دهید.

پرستاری از کودک نوپای دوقلو

اسباب بازی ها را مرتب کنید. از هر دو کودک بخواهید که به نوبت اسباب بازی ها را در گروه های جداگانه قرار دهند. با این وجود بهتر است به وسیله بازی به آنها رنگ ها و شکل های مختلف را یاد دهید. به عنوان مثال بگویید “همه اتومبیل های قرمز را کنار تلویزیون بگذارید.” یا “می توانید سه کامیون سبز خود را برای من بیاورید؟”

غذا دادن به آنها را به فعالیتی سرگرم کننده تبدیل کنید. از بچه ها بخواهید که غذای خود را مرتب کنند یا با آنها شکل درست کنند. می توانید بگویید: “می توانید برای من تخم مرغ و هویج درست کنید؟” یا “می توانید به من بستنی، موز و سیب بدهید؟” شما می توانید وانمود کنید که مشتری در رستوران هستید و آنها آشپز هستند.

پرستاری از کودک نوپای دوقلو-شرکت خدماتی شکوفایی|اصول اولیه نگهداری از کودک

پرستاری از کودک نوپای دوقلو-شرکت خدماتی شکوفایی

مرحله سوم پرستاری از کودک نوپای دوقلو – حفظ ایمنی دوقلوها در زمان پرستاری

آنها را از اجاق گازهای داغ دور نگه دارید. به خصوص اگر آنها روشن هستند یا خاموش هستند اما هنوز خنک نشده اند. اگر آنها به اجاق گاز خیلی نزدیک شدند، فوراً با سرگرم کردن آنها با فعالیت دیگری، آنها را از آنجا دور کنید. به محض اینکه کار شما تمام شد، اجاق گاز را خاموش کنید تا از هرگونه سوختگی احتمالی جلوگیری کنید.

اگر آنها نیاز به استفاده از دستشویی فرنگی دارند، اگر آنها برای رفتن به دستشویی آموزش دیده اند، شاید لازم باشد در شستن دست ها یا برداشتن مقدار مناسب دستمال توالت به آنها کمک کنید. در زمان حمام، همیشه اطمینان حاصل کنید که آب خیلی داغ یا خیلی یخ نباشد. دمای آب را با آرنج خود آزمایش کنید، زیرا این قسمت، حساس تر از نوک انگشتان است. حتما با آنها در حمام بمانید و به آنها کمک کنید که حمام کنند یا فقط آنها را تماشا کنید و در عین حال مراقب آنها باشید.

از والدین سوال کنید که آیا آنها قبل از خواب به حمام احتیاج دارند یا اینکه آیا مشکلی ندارد که هر دوی آنها را با هم به حمام ببرید. هرگز اجازه ندهید که آنها به تنهایی شنا کنند. بهتر است که با آنها درون آب بروید. در صورتی که آنها شنا کردن بلد نیستند، اطمینان حاصل کنید که در زمان رفتن درون استخر یا کنار ساحل، جلیقه شنا بپوشند.

در زمان پرستاری از کودک نوپای دوقلو باید در زمان بازی هایی مانند گرگم به هوا، اطمینان حاصل کنید که فضای کافی داشته باشید. اما اگر نمی توانید همه چیزهای شکستنی را در قفسه یا کابینت قرار دهید و یا کنار بگذارید، بهترین ایده این است که برای بازی کردن به محیط بیرون از خانه بروید

کبریت ها را از دسترس کودکان دور نگه دارید. پریزها را بپوشانید، همیشه درب را قفل نگه دارید و داٸما آنها را تحت نظارت داشته باشید. حتی یک دقیقه غافل شدن از آنها و نگاه کردن به گوشی موبایل خود برای بررسی آخرین پیام دوستان در فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی، می تواند منجر به جراحت، غرق شدن در استخر و… شود که مقصر آن شما خواهید بود.

نکاتی که  در پرستاری از کودک نوپای دو قلو باید به آنها توجه داشته باشید

ابتدا اصول اولیه نگهداری از کودک را یاد بگیرید. شما می توانید با گذراندن یک دوره فشرده پرستاری کودک، کمک های اولیه و احیاء قلبی، گواهینامه دریافت کنید، به این ترتیب والدین اعتماد بیشتری به شما خواهند داشت و می دانند که در صورت بروز یک حادثه می توانید بلافاصله کودک آنها را از خفگی یا آسیب جدی دور نگه دارید.

در صورت نیاز آنها به استفاده از توالت، حتماً در مواقع مناسب از آنها بخواهید که به دستشویی بروند. علاٸم آشکار و گویایی که نشان می دهد آنها نیاز به دستشویی رفتن دارند شامل بی قراری، به خود پیچیدن، در هم کردن چهره و محکم گرفتن قسمت خصوصی خود می باشد. اگر حادثه ای رخ داد، بگویید “اشکالی ندارد! دفعه بعد زودتر خودتان را به توالت برسانید و به آنها کمک کنید تا لباس خود را عوض کنند و کثیف کاری ها را تمیز کنند.

اگر آنها شروع به دعوا با یکدیگر کردند، حواس آنها را با انجام کارهای مسخره یا سرگرم کننده منحرف کنید. اگر آنها با شما همکاری نمی کنند، آنها را بستگی به سن در مدت زمان تنبیه قرار دهید (یعنی دو دقیقه برای یک کودک دو ساله، سه دقیقه برای یک کودک سه ساله.) سپس آنها را وادار کنید تا از یکدیگر عذرخواهی کنند.

هرگز در را به روی کسی باز نکنید و همیشه درب ها و پنجره ها را قفل نگه دارید. به تلفن منزل پاسخ ندهید مگر اینکه والدین از قبل به شما بگویند که منتظر تماس کسی هستند. شماره تلفن و نام شخص را یادداشت کنید تا والدین بعداً با آنها تماس بگیرند.

در زمان پرستاری از کودک نوپای دوقلو حتماً از دوقلوها سوال کنید که آیا تشنه یا گرسنه هستند. کودکان در این سن به طور معمول نمی توانند به شما بگویند که به چه چیزی نیاز دارند، بنابراین هرگز فراموش نکنید که آنها نیاز به آب یا میان وعده و تنقلات دارند.

به دوقلوها واژه های اساسی برای بیان نیازهای مهم خود را یاد بدهید، که آنها را با لحنی آرام و قسمت به قسمت، به شما انتقال دهند. کلمات را مرتباً تکرار کنید، تا زمانی که آنها را یاد بگیرند.

منبع: thetot

‫5/5 (1 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.