نماد سایت شرکت خدماتی شکوفایی

نحوه انتخاب مسواک انگشتی برای کودکان

BrushingBabyTeeth

چطور برای کودکان مسواک انگشتی انتخاب کنیم؟ آیا مسواک انگشتی برای کدوکان ایمن است؟ این سوالاتی است که اکثر والدین با آنها مواجه هستند و در این مطلب ما می خواهیم بدانها پاسخ دهیم. دندان های شیری کودکان معمولاً در 6 تا 8 ماهگی می رویند، البته ممکن است این زمان برای هر نوزاد متفاوت باشد. رشد دندان ها در 4 ماهگی شروع می شود. برخی نوزادان با دندان به دنیا می آیند و برخی دیگر کمی بعد دندان شیری درمی آورند. کودکانی هستند که تا 18 ماهگی هم دندان شیری در نمی آورند، بنابراین بهتر است با توجه به تعداد دندان های شیری روییده مراقبت های بهداشتی لازم انجام شوند.

به طور کلی، نوزادان بین 0 تا 6 ماهه، باید قبل از رویش دندان های شیری دو بار در روز یک قاشق کودک آب بنوشند تا کل حفره دهان تمیز شود. در 6 ماهگی که دندان های شیری روییده اند، با استفاده از مسواک ، مسواک انگشتی یا گاز پانسمان پیچیده شده دور انگشت مادر و آب گرم دندان های شیری نوزاد را پاک کنید تا شیر باقی مانده و دیگر موادی را که به دندان ها چسبیده اند تمیز شوند. بعد از 10 ماه که چندین دندان شیری رشد کردند، با استفاده از گاز پانسمان بین دندان های مجاور را پاک کنید.

نکاتی برای انتخاب مسواک انگشتی

وقت آن رسیده که از مسواک های انگشتی سیلیکونی استفاده کنید و دندان های تازه نیش زده کودک دلبندتان را تمیز کنید. هنگام انتخاب مسواک انگشتی سیلیکونی به موارد زیر توجه کنید:

  1. ترجیحاً جنس مسواک انگشتی باید از مواد به کاررفته در پستانک باشد. این ماده غیر سمی، بی بو، نرم و بادوام است و می توان آن را برای ضد عفونی کردن جوشاند.
  2. سر برس انعطاف پذیر باشد. طول سر برس 1.5 تا 2 سانتی متر، عرض آن 0.8 تا 1 سانتی متر و طول پرزهای برس 5 میلی متر است تا بتواند فضای بین دندان ها را تمیز کند.
  3. نوک پرزها باید نرم باشند تا به دندان ها و لثه آسیبی وارد نکنند.

نحوه انتخاب مسواک انگشتی برای کودکان

استفاده از مسواک انگشتی جهت حفظ بهداشت دهان و دندان کودکان

از آنجایی که کودکانِ زیر یک سال، دهان حساسی دارند، مسواک های انگشتی نه تنها در تمیز کردن دهان کودک بلکه در پاک کردن دندان های کوچک و ظریف او به شما کمک می کنند.

داشتن یک زبان سالم برای سلامت کودکان و بزرگسالان ضروری است. تمیز کردن زبان نوزاد کار بسیار سختی است، مخصوصاً اگر کودک کمتر از 6 ماه داشته باشد. با این حال، با استفاده از مسواک مناسب می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. یک مسواک مناسب به شما کمک می کند تا شیر یا برفک مانده در دهان کودک خود را پاک کنید.

نحوه انتخاب مسواک انگشتی برای کودکان

مسواک انگشتی سیسلیکونی

مسواک انگشتی سیسلیکونی همانطور که از نامش پیداست از سیلیکون نرم و درجه یک ساخته شده و در تهیه آن از بیسفِنول A (BPA) استفاده نشده است. استفاده از این نوع مسواک انگشتی تمیز کردن دندان های کودک را آسان می کند. همچنین می توان آن را در جای مخصوص خود نگهداری کرد. این مسواک به غیر از پاکسازی، لثه های کودک را که هنگام رویش دندان ها حساس هستند، تسکین می بخشد. ما در ادامه چند نوع از مسواک های انگشتی محبوب را به شما معرفی می کنیم:

مسواک انگشتی یونیک Mee Mee

مسواک انگشتی یونیک Mee Mee از سیلیکون درجه یک ساخته شده است. مسواک انگشتی Mee Mee نرم است و در تهیه آن از BPA و هیچگونه مواد مضر دیگری استفاده نشده است، بنابراین با استفاده از آن می توانید دندان های کودک خود را به آرامی تمیز کنید. علاوه بر پاکسازی، به لثه های حساس کودک آسیبی وارد نمی کند و آن ها را بهبود می بخشد. سیلیکون به کاررفته در این مسواک انگشتی فوق العاده نرم و لطیف است.

مسواک انگشتی Safety 1st

رعایت بهداشت دهان باید قبل از رویش دندان ها صورت گیرد. با استفاده از مسواک انگشتی برند Safety 1st می توانید لثه های کودک را بمالید و دندان های اولیه را تمیز کنید. شما می توانید با نگهداری مسواک در جای مخصوص خود، هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید. این مسواک انگشتی دوطرفه است؛ یک طرف برس پاکسازی و طرف دیگر محرک لثه ها. مسواک انگشتی Safety 1st از سیلیکون مایع بی خطر ساخته شده است، لبه های آن نرم می باشد و به لثه های کودک آسیبی وارد نمی کند.

مسواک انگشتی LuvLap

مسواک انگشتی LuvLap از سیلیکون مایع غیر سمی ساخته شده است. به کمک این مسواک انگشتی می توانید لثه و دندان های کودک را با ملایمت پاک کنید و لثه تحریک پذیر کودک حین دندان درآوردن را تسکین دهید.

نحوه استفاده از مسواک فینگری

بعد از خرید مسواک انگشتی برای تمیز کردن دندان کودک خود می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

منابع: superboris و timesofindia.indiatimes

خروج از نسخه موبایل