Site icon شرکت خدماتی شکوفایی

5 دلیلی که والدین نیاز به استفاده از پرستار کودک دارند!

نیاز به استفاده از پرستار کودک-پرستار کودک در منزل|نگهداری از کودک

نیاز به استفاده از پرستار کودک-پرستار کودک در منزل

5 دلیلی که والدین نیاز به استفاده از پرستار کودک دارند!

والدین نیاز به استفاده از کودک دارند اما به نظر می رسد که بسیاری از آنها برای این که از پرستار کودک استفاده نکنند، عذر های مختلفی می تراشند. در هر صورت هر کسی نظر خاص خود را در این زمینه دارد اما باید به شما بگوییم که هر پدر و مادری باید از پرستار کودک برای نگهداری از کودک خود بهره ببرد.

ما می دانیم که این خیلی سخت است وقتی شما کودک خود را برای بار اول و دوم با یک پرستار کودک تنها می گذارید. چون که ما به وفور نگرانی پدر و مادرها را در این مواقع مشاهده کرده ایم. اما ما این را هم می دانیم و با استفاده از تجربیات خود می توانیم بگوییم که گرفتن پرستار کودک برای فرزند شما چه قدر مهم می تواند باشد. این امر برای خود شما و پیوند زناشویی شما هم مهم است.

در این متن و با توجه به اهمیت این موضوع، باید به شما بگوییم که وظیفه ی ما در زندگی این است که به والدین کمک کنیم تا بتوانند نقش خود را در نگهداری از کودک به بهترین نحو انجام دهند. برای همین باید با در نظر گرفتن شرایط و انتخاب راه مناسب برای بهتر حل شدن مشکلات موجود، نسبت به رشد و پرورش کودک خود بیشتر حساس بوده و اقدامات لازم را برای این کار انجام دهند.

اما با توجه به تاکیدی که ما روی امر پرستار کودک داریم، شاید در این جا اولین دلیلی که شما باید از کودک خود دور باشید این است که با این کار بهتر می توانید به رشد فکری او کمک کنید.

نیاز به استفاده از پرستار کودک-پرستار کودک

والدین نیاز به استفاده از پرستار کودک دارند چون باید بهتر ظاهر شوند!

پدر و مادر بودن برای شما به معنی این است که در تمام روز های سال و در هر ساعتی از کودک خود به بهترین نحو مواظبت کنید. در دنیا هیچ پدر و مادری را نمی توان دید که برای کودک خود نگران نباشد. این امر برای همه ی افراد در هر جای دنیایی صحت دارد و می توان نگران های پدر و مادر را در ارتباط با سلامت فرزند با چشم خود دید. اما این به آن معنی نیست که شما باید همیشه در کنار فرزند خود باشید تا از او مواظبت کنید. در ست است که شما ممکن است استرس های زیادی داشته باشید که چه طور می توانید از کودک خود مواظبت کنید.

اما این که این که بهترین راه برای نگهداری از کودک را خود انتخاب کنید برای شما و هر پدر و مادری مهم است. در زمانی که کودک خود را تنها می گذارید شاید این برای شما خیلی سخت باشد زیرا که کودک شما نیاز به مراقبت دارد. باید برای این زمان ها فکری بکنید تا بهتر بتوانید در زندگی آرامش خود را حفظ کنید. حتی در زمانی که در حال استراحت هستید و یا این که می خواهید خستگی کار را از بدن خود خارج کنید، به طور حتم می خواهید آرامش داشته باشید تا بتوانید به دیگر وظایف خود پس از استراحت کافی رسیدگی کنید.

پرستار کودک به شما اجازه می دهد تا نفس بکشید

در این زمان است که شما مانند زمانی که در هواپیما باید از ماسک اکسیژن استفاده کنید باید راهی برای رسیدن به آرامش خود و راهی برای نفس کشیدن پیدا کنید. باید بگوییم که پرستار کودک می تواند برای شما امکان نفس کشیدن را در زمان هایی که به آن نیاز دارید فراهم کند. برای این که شما والدین بهتری باشید نیاز دارید تا در مواقعی با آرامش به استراحت بپردازید و یا این که به کارهای دیگر خود رسیدگی کنید. این کار به شما در فراهم نمودن اسباب آرامش فرزندتان کمک خواهد کرد و با این کار والدین بهتری خواهید بود.

والدین نیاز به استفاده از پرستار کودک دارند چونکه ارتباط به دیگران را به فرزندانشان یاد می دهند!

شما همواره مورد علاقه ی کودک خود هستید. اما تجربه ی به کار گیری یک پرستار کودک، به کودک شما درس می دهد تا چگونه با دیگران ارتباط بر قرار کند. این یک مهارت لازم برای کودک شما در طول زندگی می باشد. در آینده زمان هایی خواهد بود که شما نمی توانید دیگر در هر زمانی در طول شبانه روز در کنار فرزند خود باشید و یا این که در اجتماع در کنار او نخواهید بود. در این زمان باید او توان ایجاد ارتباط با دیگر افراد را داشته باشد و در عین حال خود را مستقل ببیند.

کودک شما باید هر چه زود تر مهارت لازم را برای بر قراری ارتباط سالم با دیگر افراد در جامعه داشته باشد. این ارتباط با افراد دیگر هر چه زود تر اتفاق بیفتد بهتر است. این به آن ها کمک می کند تا حس امنیت کنند. به آن ها حس تعلق داشتن به محیط هایی که شما می توانید در آن نباشید را بدهد. اگر آن ها نتوانند با کسانی که از آن ها مراقبت می کنند ارتباط بر قرار کنند، در سال های پس از کودکی نمی توانند با افراد دیگر به خوبی ارتباط بر قرار کنند. برای آن ها رفتن به پیش دبستانی و مدرسه هم سخت تر می شود.

والدین نیاز به استفاده از پرستار کودک دارند چون باید از خودشان مواظبت کنند

هر فردی نیاز دارد تا علاوه بر  فرزند خود به سلامت خود هم فکر کند. در اصل یک پدر و مادر سالم هستند که می توانند برای فرزند خود زندگی بهتری را فراهم کنند. برای همین شما می توانید در یک کلاس یوگا شرکت کنید، برای دویدن بیرون بروید، یا این که زمانی را برای انجام کاری اختصاص دهید که شما را سرگرم می کند. این که شما یک بچه دارید که باید به فکر او باشید به این معنی نیست که شما باید خود را نادیده بگیرید و تمام فعالیت های دیگر خود را متوقف کنید. کودک شما بخشی بزرگی از زندگی شما می باشد.

اما کودک شما تمام زندگی شما نیست، در واقع شما در زندگی به مولفه های دیگری هم نیاز دارید تا به کودک خود هم بهتر برسید. برای این که شاد باشید، و در نتیجه ی آن کودک خود را با بهترین ها فراهم کنید، مهم است. پس باید در کنار توجه به فرزندتان، به خودتان هم اهمیت بدهید.  این به آن معنی است که خود را و نیاز های خود را هم در نظر بگیرید تا بتوانید بهتر و سالم تر زندگی کنید و به کودک خود هم بهتر رسیدگی کنید. هر چه شما بهتر باشید کودکان شما هم از تلاش های شما بیشتر قدردان خواهند بود.

شما نیاز دارید تا از روابط خود محافظت کنید

وقتی شما یک کودک دارید، این آسان است که آن ها را بر هر کس دیگری مقدم دارید. زیرا که آن ها پاره ی تن شما هستند و برای آن ها زحمت زیادی کشیده اید. اما با این وجود این بدان معنی نیست که باید اهمیت روابط خود با دیگر افراد را نادیده بگیرید. این افراد می توانند همسر شما یا دیگر دوستان و آشنایان شما باشند که می توانید زمانی را در زندگی روزانه با آن ها در ارتباط باشید. به عنوان پدر یا مادر باید کودک شما خود را در وضعی ببیند که احساس امنیت کند.

امنیت کودک با توجه به آرامش فکری شما بهتر فراهم میشود. یکی از این راه ها هم می تواند ارتباط با دیگر افراد و گذراندن مدت زمانی با آن ها باشد. در حالی که شما برای 10 ثانیه هم وقت ندارید تا با دیگر افراد به دلیل مواظبت از کودک خود حرف بزنید، چه طور می توانید برای کودک خود محیطی مناسب فراهم کنید. شاید کودک شما هم چندان احساس آرامش و امنیت نکند، همان طور که در این زمان شما مشغول هستید و نمی توانید به خوبی تمرکز داشته باشید.

استقلال را به کودک شما درس می دهد 

نگهداری از کودک

ممکن است شما با خود بگویید که فرزند شما هنوز 18 ماه هم ندارد، بگذار تا برای مدتی رشد کند و بزرگ تر شود، شاید پس از آن بتوان برای آن ها از یک پرستار کودک بهره برد. شما استدلال می کنید که هنوز زود است تا در مورد مستقل بودن یک کودک 18 ماهه حرف زد. آیا من را مسخره می کنی؟ اما باید بدانید که مستقل بودن یکی از مهارت های زندگی است که برای کودک لازم است. اگر آن ها آن را زود تر یاد بگیرند بهتر می توانند در آینده مستقل شوند و در 30 سالگی هم هنوز وابسته به پدر و مادر خود نباشند.

پرستاری و مراقبت در منزل

این روند مستقل شدن از کودکی آغاز می شود. با تنها گذاشتن کودک خود با یک پرستار بچه، ان ها خواهند آموخت که حتی وقتی شما هم نیستید، به زندگی خود با آرامش وانجام وظایف خود ادامه بدهند. آن ها می توانند کار های خود و وظایفی را که بر عهده گرفته اند را انجام دهند تا این که شما باز گردید.

اگر آن ها بدون حضور شما احساس آرامش کنند، خیلی بیشتر در زمانی که شما آن ها را در اولین روز پیش دبستانی ترک می کنید احساس آرامش می کنند. این امر نه تنها در زمان رفتن به مهد که در تمام دوره های کودکی و پس از آن به شما در کمک به فرزندتان برای افزایش استقلال او کمک می کند.

برای همین است که باید عذر ها را کنار بگذارید و یک پرستار کودک برای نگهداری از کودک خود بگیرید حتی اگر این کار برای یک ساعت در روز باشد. حتی اگر خود شما هم در خانه باشید یا در حال استراحت کوتاهی باشید. این بهترین کار برای شما و کودک شما است.

نگهداری از کودک با استفاده از افراد باتجربه و دلسوز کمک به کسانی که مشغله کاری دارند باشد

‫5/5 (1 امتیاز )
خروج از نسخه موبایل