پرستار سالمند

چرا به پرستار سالمند نیاز داریم؟ احساس خوشبختی و سلامت چیزی است که همه ما برای خودمان و عزیزانمان آرزو می کنیم. اما با افزایش سن، رسیدگی به امور روزمره زندگی گاهی اوقات بسیار سخت و طاقت فرسا می شود. به طوری که دیگر نمی توانیم مانند گذشته در طول روز ساعاتی طولانی فعالیت کنیم و از بسیاری از کار ها عقب می مانیم. این امر حتی ممکن است به سلامتی ما یا عزیزان سالخورده ما آسیب وارد کند. در این شرایط، باید از هر فرصتی استفاده کرد تا کمی بار مسئولیت روزانه را سبک تر کرد و زندگی شاد تر و آسوده تری فراهم ساخت.

آنچه در این مقاله می خوانید

پرستار سالمند کیست؟

منظور از شغل پرستار سالمند، کسی است که به امور روزمره و روتین افراد سالمند رسیدگی می کند و به این افراد کمک می کند تا زندگی راحت تر و سالم تری داشته باشند.

افزایش سن با کاهش توانایی های فیزیکی همراه است و در نتیجه آن کیفیت زندگی افت می کند. افراد سالمند دیگر نمی توانند مثل گذشته به انجام اموری مثل ظرف شستن، لباس شستن، تمیز کردن خانه، آشپزی و امور مشابه بپردازند. در نتیجه برای انجام این کار نیاز به کمک دارند تا بتوانند سالم و شاداب به زندگی خود ادامه دهند. پرستار سالمند کسی است که در انجام این امور و حتی کار های بیشتر که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم به افراد سالخورده کمک می کند. پرستار سالمند کسی است که در انجام این امور خصوصی و تمام نیاز های غیر پزشکی از قبیل دارو دادن, تعویض پوشک, به افراد سالخورده کمک می کند.

پرستار سالمند

وظایف پرستار سالمند

این که یک پرستار سالمند دقیقا چه وظایفی دارد، تا حد زیادی بستگی به فردی دارد که از او نگهداری می کند. برای مثال بعضی از سالمندان نیاز به مراقبت های دائم پزشکی دارند و برخی دیگر فقط برای خرید های روزانه خود و نظافت عادی به کمک نیاز دارند. در همه این حالت ها، یک پرستار سالمند می تواند مفید باشد. به طور کلی وظایف پرستار سالمند را می شود در این موارد خلاصه کرد:

 •     رسیدگی به امور نظافتی و بهداشت شخصی فرد سالمند
 •     تهیه غذا و آشپزی به شکل بهداشتی و با رعایت پرهیزهای پزشکی
 •     نظارت وضعیت سلامت فرد سالمند (کنترل فشار خون، قند خون و موارد مشابه)
 •     رسیدگی به امور درمانی و مطمئن شدن از مصرف دارو ها به شکل مرتب و سر وقت
 •     رسیدگی به امور رفاهی و سرگرمی فرد سالمند ( حتی گردش در بیرون از منزل)
 •     انجام امور اداری و مالی سالمند (با اجازه کتبی و رعایت کامل مسائل حقوقی)
 •     ارائه مراقبت های خاص پزشکی در شرایط لازم

 خدمات غیر پزشکی پرستار سالمند

طبیعتا یکی از نیاز های اساسی افراد سالمند، مراقبت های پزشکی و رسیدگی به سلامت فیزیکی آن ها است. با افزایش سن، بدن ما تحلیل می رود و مشکلات و بیماری های مختلف خود را نشان می دهند. پرستاران حرفه ای که در شرکت هایی مانند شرکت خدماتی شکوفایی فعال هستند، به خوبی با مسائل و مربوط به امور پزشکی سالمندان آشنا هستند و نظارت دقیقی بر روند انجام درمان های مختلف خواهند داشت.

آن ها مطمئن خواهند شد که سالمندی که از او مراقبت می کنند دارو های خود را به شکل منظم مصرف می نماید و یا از مواد غذایی که برای او مضر هستند پرهیز می کند. اما وظیفه یک پرستار سالمند فقط به همین امور پزشکی و درمانی محدود نمی شود.

پرستار سالمند به فرد سالمند کمک می کند تا بر جنبه های دیگر زندگی خود نیز تمرکز کند. در واقع جالب است بدانید بسیاری از سالمندان صرفا از این که با دکتر و پرستار خود در مراکز درمانی صحبت و تعامل کنند لذت می برند و دلیل اصلی مراجعه آن ها به این مکان ها همین است.

یک پرستار سالمند در منزل می تواند این نیاز را برای فرد سالمند برطرف کند. همچنین بسیاری از سالمندان، و حتی بسیاری از افراد جوان تر، از این که بخواهند برای مسائل ساده و روزمره خود از کسی کمک بخواهند خجالت می کشند و ترجیح می دهند کارشان را به تنهایی انجام دهند. اما با افزایش سن، انجام بسیاری از همین کارهای ساده روزمره به یک چالش تبدیل می شود. پرستار سالمند حرفه ای، به فرد سالمند کمک می کند تا بدون خجالت و رودربایستی برای انجام هر کدام از این امور ساده و روزمره کمک بگیرد و زندگی آسوده تر و راحت تری را تجربه کند.خدمات غیر پزشکی پرستار | پرستار سالمند حرفه ای، به فرد سالمند کمک می کند تا بدون خجالت و رودربایستی برای انجام هر کدام از این امور ساده و روزمره کمک بگیرد.

پرستار سالمند

مزایای استخدام پرستار سالمند

امروزه با توجه به چالش های روزمره زندگی، مراقبت از سالمندان کاری بسیار سخت و طاقت فرسا شده است. در نتیجه استخدام پرستار حرفه ای سالمند در منازل رواج یافته. در ادامه بررسی می کنیم که پرستاران سالمند در منزل چه مزایایی به همراه دارند.

#1 پرستار سالمند در منزل به دوستان و خانواده ها احساس آرامش می دهد

اگر چه بسیاری از ما علاقه مند هستیم تا به نزدیکان سالمند خود رسیدگی کنیم و در کنار آن ها باشیم، اما نگهداری و رسیدگی به امور سالمندان آن هم به طور دائم و روزمره کاری بسیار دشوار و وقت گیر است. این کار با مشغله های ذهنی زیادی همراه خواهد بود و باعث فرسودگی شما و از بین رفتن آرامش شما خواهد شد.

پرستاران سالمند در شرکت های حرفه ای مانند شرکت خدماتی شکوفایی، آموزش دیده اند تا از سالمندان به شکل اصولی و ایده آل مراقبت نمایند و آن ها این کار را با نهایت دلسوزی و احساس مسئولیت انجام می دهند. در واقع پرستاران سالمند بسیار بهتر از نزدیکان یک فرد سالمند می توانند از او مراقبت کنند و به امور آن ها رسیدگی نمایند.

در نتیجه وقتی یک از یک پرستار سالمند در منزل کمک بگیرید، مطمئن خواهید بود که همیشه همه چیز مرتب است و لازم نیست بین وظایف خود و مراقبت از عزیز سالمند خود یکی را انتخاب کنید. این امر باعث می شود تا احساس آرامش و آسودگی خیال هم در افراد سالمند و هم در نزدیکان و دوستان و آشنایان آن ها تقویت شود.

#2 پرستار سالمند باعث افزایش سلامت روحی فرد سالمند می شود

سلامت روحی و حفظ اعتماد به نفس، درست به اندازه سلامت جسمی برای افراد سالمند اهمیت دارد. یکی از عواملی که باعث می شود افراد سالمند حس بهتری راجع به خود داشته باشند و از افسردگی در امان بمانند، زندگی در خانه خود و نرفتن به خانه سالمندان است. وقتی افراد سالمند در خانه خود زندگی کنند، احساس توانمندی و استقلال بیشتری خواهند داشت و در نتیجه سلامت روحی آن ها تضمین می شود.

پرستار سالمند به افراد مسن این امکان را می دهد تا بدون آن که نیاز باشد وارد فضای خانه سالمندان شوند، مراقبت ها و رسیدگی های لازم را دریافت کنند و از گذراندن وقت در خانه شخصی خود نیز لذت ببرند.

پرستار سالمند

#3 سالمندان ترجیح می دهند از پرستار خود کمک بگیرند

یک مساله مهم که باعث می شود کمک گرفتن از پرستار حرفه ای سالمند در منزل نسبت به کمک کردن یکی از اعضای خانواده ارجحیت داشته باشد، راحت بودن خود سالمندان با پرستاران است. روابط والدین با فرزندان در هر خانواده ای منحصر به فرد است و نمی شود فرمول یکسانی برای همه خانواده ها در نظر گرفت. اما اکثر والدین، از این که در سنین پیری از فرزندان خود آن هم به شکل دائم و روزمره کمک بگیرند احساس خوبی نخواهند داشت. آن ها حس می کنند با این کار باعث ایجاد اختلاف و مشکلات در زندگی شخصی فرزندانشان می شوند. در نتیجه ترجیح می دهند تا جایی که ممکن است از کمک آن ها استفاده نکنند.

اما یک پرستار سالمند حرفه ای، کسی است که برای انجام این کار ها و کمک کردن و رسیدگی به امور سالمندان، پول دریافت می کند. ضمن آن که پرستار این کار ها را به نحو احسن و به شکل اصولی انجام می دهد. در نتیجه سالمندان با درخواست کمک از پرستاران بسیار راحت تر هستند و احساس نخواهند کرد که مزاحم و باری بر روی دوش افراد دیگر هستند.

ضمن آن که، اگر سالمند با یک پرستار احساس راحتی نکرد و رابطه خوبی بین پرستار و سالمند شکل نگرفت، به راحتی می تواند او را عوض کند و از یک پرستار جایگزین استفاده کند. این در حالی است که اگر یکی از فرزندان یا نزدیکان نتواند به شکل مطلوب به نیاز های فرد سالمند رسیدگی کند، فرد سالمند نمی تواند به راحتی این ناراحتی را با او در میان بگذارد و محبور است این شرایط نامطلوب را تحمل کند.

#4 نظارت دقیق وضعیت سلامتی سالمند

پرستاران سالمندی که در شرکت خدماتی شکوفایی فعالیت می کنند، در زمینه مسائل پزشکی مربوط به سالمندان آموزش دیده اند و به خوبی با شرایط مختلفی که نشان از بروز بیماری یا مسائل مشابه دارند آشنا هستند. پرستاران حرفه ای سالمند در منزل، به روند زندگی و عادات و رفتار های فرد سالمند دقت می کنند و تغییرات مهم را یادداشت می کنند. مثلا وقتی که فرد سالمند دچار دردی ناگهانی می شود، یا اشتهای خود را از دست می دهد، بد خواب می شود و یا به شکل ناگهانی کاهش یا افزایش وزن پیدا می کند.

پرستار سالمند

بسیاری از این موارد می تواند نشانه ای از بروز یک بیماری یا ناراحتی جسمی باشد که باید مورد بررسی پزشک قرار بگیرد. اکثر افراد سالمند به این نکات توجه چندانی نمی کنند و یا وقتی به دکتر مراجعه می کنند، فراموش می کنند که این موارد را ذکر نمایند. پرستار سالمند در این زمینه می تواند بسیار مفید واقع شود و با ثبت کردن این تغییرات و نشانه ها، به فرد سالمند و خانواده او کمک کند تا وقتی به دکتر مراجعه می کنند اطلاعات دقیق تری داشته باشند و به شکل موثری جلوی مشکلات و بیماری های آینده را بگیرند.

معایب استخدام پرستار سالمند

همانطور که می دانید، تقریبا تمام سالمندان برای گذراندن زندگی خود نیاز به کمک و همراهی یک فرد دیگر خواهند داشت. در غیر این صورت نه تنها نمی توانند به شکل مطلوب نیاز های خود را برطرف نمایند،‌ بلکه ممکن است به شکل ناخواسته به خود آسیب بزنند و دچار حوادث خطرناکی مانند سُر خوردن شوند. در نتیجه استخدام یک پرستار سالمند که از بروز این حوادث جلوگیری کند و همچنین به شکل ایده آل و مطلوب به امور فرد سالمند رسیدگی نماید، تقریبا هیچ عیبی ندارد و یا حداقل فایده آن بیشتر از ضررش است.

با این حال مواردی هستند که باعث می شود بعضی از افراد نسبت به استخدام پرستار سالمند خوشبین نباشند. به عنوان مثال بسیاری از افراد با این که یک فرد غریبه وارد منزل و حریم خصوصی آن ها شود راحت نیستند و در نتیجه نمی توانند با پرستار سالمند کنار بیایند. در مواردی نیز فرد سالمند نمی تواند با پرستار خود رابطه خوبی ایجاد نماید و با او احساس راحتی نمی کند.

هر دو این مسائل با رجوع به شرکت های خدماتی معتبر و حرفه ای قابل حل هستند. پرستارانی که در شرکت های معتبر مانند شرکت خدماتی شکوفایی فعالیت می کنند، افرادی حرفه ای و با تجربه هستند و شما می توانید به مهارت و محرم بودن این افراد اعتماد کنید تا از بروز مشکلاتی که فکر می کنید پرستاران سالمند در منزل به وجود می آورند، پیشگیری شود.

آیا پرستار سالمند در منزل از خانه سالمندان بهتر است؟

در نهایت می شود گفت مهم ترین سوالی که افراد سالمند و نزدیکان آن ها به دنبال پاسخش هستند این است که برای یک فرد سالمند، نگهداری در خانه سالمندان بهتر است یا استخدام یک پرستار سالمند حرفه ای در منزل؟

پرستار سالمند

#1 سالمندان ترجیح می دهند در منزل خود بمانند

همانطور که در این مطلب اشاره شد، اکثر افراد ترجیح می دهند دوران پیری را در منزل و محله خود سپری کنند و از رفتن به خانه سالمندان چندان لذت نمی برند. حتی اگر شرایط پزشکی آن ها طوری باشد که نیاز به مراقبت دائم داشته باشند، باز هم ترجیح می دهند این مراقبت را در منزل خود دریافت کنند. بنابراین پاسخ به این سوال تا حد زیادی بستگی به خود فرد سالمند دارد و اکثر آن ها نیز ترجیح می دهند در منزل خود بمانند.

#2 مقایسه کیفیت مراقبت از سالمندان در منزل و در خانه سالمندان

نزدیکان و خانواده افراد سالمند تصور می کنند که در خانه سالمندان مراقبت جدی تر و بهتری از عزیز سالمند آن ها می شود. اما این تصور اشتباهی است. پرستاران حرفه ای و آموزش دیده سالمندان مانند پرستاران شرکت خدماتی شکوفایی، این توانایی و مهارت را دارند تا به بهترین شکل به امور جزئی و کلی افراد سالمند رسیدگی کنند.

همانطور که در بخش های قبل خواندید پرستاران سالمند می توانند از تهیه غذا سالم و مقوی برای افراد سالمند گرفته تا رسیدگی به امور پزشکی و درمانی به شکل اصولی و بهداشتی، کمک در فعالیت های تفریحی و سرگرمی، رسیدگی به نظامت و امور شخصی و غیره را انجام دهند.

علاوه بر این ها، در صورت تمایل خانواده و فرد سالمند، پرستار می تواند با دریافت اجازه کتبی از خانواده و فرد سالمند به امور اداری و مالی افراد نیز رسیدگی کند. در نتیجه می شود گفت کیفیت نگهداری از سالمند در منزل نه تنها نسبت به خانه سالمندان ضعیف تر نیست، بلکه حتی مزیت های بیشتری نیز به همراه دارد.

استخدام پرستار سالمند با تجربه

در گذشته وقتی والدین به سنین پیری می رسیدند، حداقل یکی از بچه ها مسئولیت نگهداری از آن ها را به عهده می گرفت. اما امروزه همان طور که می دانید، با توجه به شرایط سخت زندگی مدرن دیگر کمتر فرزندی برای نگهداری درست و مناسب از پدر و مادر سالمند خود وقت دارد.

در این مواقع، کمک گرفتن از یک پرستار سالمند بسیار مفید و ایده آل خواهد بود. پرستار سالمند کسی است که به طور حرفه ای برای مراقبت و رسیدگی به امور افراد سالمند آموزش دیده و می تواند به شکل کاملا اصولی و درست به این افراد کمک کند.

اگر شما هم حس می کنید که با افزایش سن، زندگی خودتان یا یکی از عزیزانتان با مشکل همراه شده و به سختی پیش می رود، می توانید از یک پرستار سالمند کمک بگیرید تا همه چیز را برای شما و عزیزانتان راحت تر کند و شادی و سلامتی خانواده شما را تضمین کند. در این مطلب به وظایف و مسئولیت های یک پرستار سالمند حرفه ای، هزینه استخدام پرستار و مزایایی که می تواند برای افراد سالمند داشته باشد پرداخته ایم.

هزینه استخدام پرستار سالمند

هزینه استخدام پرستار سالمند، به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

#1 مدت زمان مورد نیاز برای پرستاری

طبیعتا اولین موضوعی که در هزینه استخدام پرستار سالمند تاثیر گذار است، مدت زمانی است که سالمند مورد نظر به مراقبت و پرستاری نیاز دارد. این زمان می تواند به شکل روزانه باشد و یا به شکل متناوب و هر چند روز یک بار و یا هفته ای یک مرتبه باشد. هر چقدر این زمان بیشتر و طولانی تر باشد هزینه شما نیز بیشتر خواهد بود.

#2 نوع وظایفی که از پرستار انتظار دارید

همانطور که اشاره شد افراد سالمند نیاز های متفاوتی دارند. تنوع مسئولیت های پرستار طبیعتا با افزایش هزینه ها همراه خواهد بود. به عنوان مثال پرستاری که فقط باید به امور بهداشتی و نظافتی شخص سالمند رسیدگی کند، نسبت به پرستاری که باید مراقبت های پزشکی و انجام خرید های روزانه را نیز بر عهده بگیرد هزینه کمتری دریافت می کند.

#3 تخصص پرستار

بعضی از سالمندان به دلیل بیماری هایی که دچار آن هستند، نیاز به خدمات خاص و ویژه پزشکی دارند. پرستارانی که در این زمینه تخصص و سابقه مشخصی دارند، حقوق بیشتری برای استخدام دریافت خواهند کرد.

#4 تجربه و اعتبار شرکت خدماتی

مطمئن ترین گزینه برای استخدام پرستار سالمند، شرکت های خدماتی معتبر و شناخته شده هستند. شرکت هایی مانند شرکت خدماتی شکوفایی سابقه مشخص و درخشانی در زمینه ارائه خدمات این چنینی دارند و شما می توانید مطمئن باشید که در این شرکت می توانید پرستار ایده آل خود را پیدا کنید. طبیعتا هرچقدر یک شرکت از اعتبار و سابقه بالاتری برخوردار باشد، هزینه بیشتری برای ارائه خدمات دریافت می کند.

 چرا باید برای استخدام پرستار سالمند به مرکز خدماتی پرستاری شکوفایی مراجعه کنیم؟

کهولت سن یکی از مراحل حساس زندگی هر فردی است. افراد مسن برای داشتن زندگی سالم؛ بدون نگرانی و اضطراب به مراقبت و آسایش نیاز دارند. عدم آگاهی در مورد تغییر الگوهای رفتاری سالمندان در حانه منجر به سوء تفاهم می شود و در همین جا است که استفاده از سرویس های مراقبت از سالمندان اهمیت خود را نشان می دهد.

پرستار سالمند

تولد؛ کودکی؛ نوجوانی، بزرگسالی و پیری از مهمترین مراحل زندگی هر فردی است. همه این مراحل مسائل و مشکلات خاص خود را به همراه دارند. با عبور از هر مرحله، قدرت جسمی و ذهنی فرد کاهش پیدا می کند. تعداد زیادی افراد سالمند در جامعه وجود دارند. از آنجا که سن بالا می رود مشکلات پزشکی مختلفی هم اتفاق می افتد؛ برخی از بیماری های شناخته شده معمولا شامل فشار خون، دیابت، نارسایی قلبی؛ آرتروز؛ سرطان؛ دردهای مفصلی؛ سل و همچنین عفونت های کلیه می شود.

این فقط بیماری نیست که روی سالمندان تاثیر می گذارد. مسائل مختلف دیگری هم وجود دارد که به طور مثال می توان به سهل انگاری نسل جوان اشاره کرد. افراد مسن به نظارت نیاز دارند؛ عدم درک نیازها و نگرانی های سالمندان باعث می شود که نسل جوان از سالمندان به عنوان یک بار اضافه  یاد کنند. افراد مسن از تحقیر شدن توسط عزیزانشان می ترسند.

سالمندان آرزوی زندگی با سلامت، عزت؛ استقلال مادی و در نهایت مرگ خوب را دارند. آنها می خواهند با عشق و علاقه ازشان مراقبت شود. درک نیازها و نگرانی ها آنها، سلامتی آنها را تضمین می کند. با دادن کمک های عاطفی به سالمندان می توان آنها را راضی نگه داست که قطعا یک راه حل ایده آل برای داشتن زندگی سالم است. با این حال، به دلیل اولویت های دیگر مانند مسائل کاری؛ برای بسیاری از افراد مراقبت از سالمندان امکان پذیر نیست.

سالمندانی که از مشکلات شناختی رنج می برند؛ دچار تغییرات جدی در شخصیت می شوند. در این مرحله آنها به مراقبت و توجه نیاز دارند. وقتی آنها بدون مراقبت رها می شوند؛ بیشتر دچار اسحاس تنفر، بی هدفی و بی حوصلگی خواهند شد. بعضی از آنها حتی خشن می شوند. صرف نظر از این واقعیت که بسیاری از ما می دانیم که پیری مشکلات خاص خود را دارد اکثر ما این را نادیده می گیریم و به یک رویه بی قاعده متوسل می شویم.

مرکز خدماتی پرستاری شکوفایی در مراقبت از سالمندان در منزل متخصص است. ما با نیازهای جسمی و روانی سالمندان آشنایی داریم و از پرستارانی کاملا آموزش دیده استفاده می کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما می توانید همین امروز تماس بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

پرستار سالمند کیست؟

پرستار سالمند، کسی است که به امور روزمره و روتین افراد سالمند رسیدگی می کند و به این افراد کمک می کند تا زندگی راحت تر و سالم تری داشته باشند.

وظایف پرستار سالمند چیست؟

 •     رسیدگی به امور نظافتی و بهداشت شخصی فرد سالمند
 •     تهیه غذا و آشپزی به شکل بهداشتی و با رعایت پرهیزهای پزشکی
 •     نظارت وضعیت سلامت فرد سالمند (کنترل فشار خون، قند خون و موارد مشابه)
 •     رسیدگی به امور درمانی و مطمئن شدن از مصرف دارو ها به شکل مرتب و سر وقت
 •     رسیدگی به امور رفاهی و سرگرمی فرد سالمند ( حتی گردش در بیرون از منزل)
 •     انجام امور اداری و مالی سالمند (با اجازه کتبی و رعایت کامل مسائل حقوقی)
 •     ارائه مراقبت های خاص پزشکی در شرایط لازم

هزینه استخدام پرستار سالمند چقدر است؟

هزینه استخدام پرستار سالمند، به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

 • مدت زمان مورد نیاز برای پرستاری

 • نوع وظایفی که از پرستار انتظار دارید

 • تخصص پرستار

 • تجربه و اعتبار شرکت خدماتی

از کجا بدانیم که سالمندان به مراقبت نیاز دارند ؟

با افزایش سن، احتمال وقوع حوادث یا اتفاقات به طرز چشمگیری افزایش می یابد. اگر عزیز شما به تنهایی زندگی می کند، اما در صورت وقوع این مشکلات قادر به جستجو برای دریافت کمک پزشکی نیست، این یک علامت هشدار دهنده اصلی است که نشان می دهد او، نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

وظایف پرستار 24 ساعته در منزل شامل چه مواردی می باشد؟

برخی از سالمندان به دلیل عدم توانایی در انجام امورات خود نیاز به مراقب خصوصی سالمند شبانه روزی دارند. پرستارهای شبانه روزی سالمندان علاوه بر انجام امورات مراقبتی و نگهداری از سالمند به امورات خدماتی سالمند نیز می‌پردازند. از جمله این امورات می‌توان به انجام امورات منزل مانند نظافت منزل و انجام خرید برای منزل سالمند اشاره کرد. پرستار شبانه روزی سالمند همچنین وظیفه‌ی طبخ غذا برای سالمند را نیز بر عهده دارد.

مراقبت از سالمندان در منزل یا خانه سالمندان ؟

مراقبت از سالمندان در منزل یکی از سریعترین و پر درخواست ترین خدمات امروز است. آژانس های ارائه دهنده خدمات مراقبت در خانه طیف وسیعی از خدمات مختلف را از همنشینی ساده گرفته تا نظارت و مراقبت شخصی ارائه می دهند. پرستاری در خانه برای افرادی که می خواهند در خانه بمانند مناسب است، اما در عین حال همچنین نیاز به مراقبت مداوم دارند که اعضای خانواده و دوستان نمی توانند این مراقبت ها را ارائه دهند

نکات مهم برای تصمیم گیری و انتخاب نوع مراقبت از سالمندان

مرحله اول : مشخص کنید که برای شما یا فرد موردنظرتان چه مقدار کمک برای امور روزانه احتیاج است.

قبل از تصمیم گیری، باید نیازهای دقیق موردعلاقه خود را بفهمید. هنگامی که این نیازها را مشخص کردید، می توانید آنها را با کمک و خدماتی  که در دسترس است، مقایسه کنید. با تهیه لیستی از همه چیزهایی که عزیزان شما به طور ماهانه، هفتگی و روزانه به آنها نیاز دارند، شروع کنید. با این کار تصویر روشنی از سطح مراقبت مورد نیاز را مشخص خواهید کرد.