نظافت منزل و ریزه کاری ها

نظافت منزل-نظافت سینک

نظافت منزل-نظافت سینک


 نظافت منزل

 

نظافت منزل جهت تمیز و مرتب شدن منزل  از نظر شما یک کار کاملاً واضح می باشد، اما وقتی در مورد آن فکر می کنید، ممکن است سوالات زیادی ذهن شما را به چالش بکشد. سوالاتی از قبیل اینکه توالت را چگونه تمیز کنید؟ ما آن را برای شما به یک فرآیند ساده تبدیل خواهیم کرد که به محض شروع، دیگر تمایلی به متوقف کردن کار خود تا زمان تمیز و مرتب شدن منزل نداشته باشید.

 

  1. تهیه یک برنامه جهت نظافت منزل

 

مشخص کنید که تا چه اندازه می خواهید منزل شما تمیز شود و برای انجام این کار چقدر زمان دارید. این امر به شما کمک می کند تا در مورد نحوه نظافت منزل خود بهتر تصمیم گرفته و برنامه نظافت خود را تنظیم کنید. در مورد اینکه چه کارهایی می توانید انجام دهید، چقدر  زمان دارید و برای انجام این کار چقدر انگیزه دارید با خودتان روراست و صادق باشید.

جهت نظافت منزل در صورت امکان برای تمیزکاری و گردگیری از بالا به پایین شروع کنید.

شما نباید اول جاروبرقی بکشید و سپس خرده نان روی زمین را جمع کنید ، یا کف زمین را گردگیری کنید و سپس گرد و غبار را از روی طاقچه پایین بریزید. اگر وقت زیادی ندارید، ابتدا از مکان هایی که به هم ریخته تر هستند شروع کنید و سپس به سراغ جاهای دیگر بروید.

 

برای یک فرد عادی شاغل، بهتر است هر روز مدت زمان کمی را به تمیزکاری اختصاص دهد تا کارها بر روی هم انباشته نشود و همچنین چندین بار در ماه به تمیزکاری اساسی بپردازد. اینکه شما چه سبکی را ترجیح می دهید به خود شما بستگی دارد (البته اگر هم اتاقی داشته باشید).

 

در جاهایی مانند آشپزخانه که در معرض چربی و تجمع آلودگی بیشتری است، مانند قسمت بالای کابینت آشپزخانه و هود به نظافت منظم اما با تکرار کمتری نیاز دارد. به راحتی می توان از قسمت های بالاتر در آشپزخانه چشم پوشی کرد اما با این کار باعث می شوید چربی و مواد زائد در این مناطق جمع شوند و به محل تجمعی برای غبار و حشرات تبدیل شود.

 

یک فهرست و برنامه عملیاتی جهت نظافت منزل تهیه کنید.

مشخص کنید که از کدام یک از اتاق ها تصمیم دارید نظافت را شروع کنید و با کدام قسمت به پایان برسانید. این امر به تسریع در روند تمیزکاری کمک بزرگی خواهد کرد و مطمٸن خواهید شد که تلاش شما بی نتیجه نخواهد بود و نیاز به تکرار نخواهید داشت، به خصوص اگر بیش از یک نفر در تمیزکاری مشارکت داشته باشد.

 

می توانید مراحل مربوط به تمیز کاری را به ترتیب اولویت فهرست وار بنویسید و سپس انجام دهید. بنابراین، یک لیست را از قبل برای خود تهیه کنید.

 

برنامه ای تنظیم کنید تا بتوانید همزمان همه اتاق ها را جاروبرقی بکشید ، گردگیری و تمیز کنید. بنابراین مجبور نیستید بعد از اتمام یک کار دوباره همان کار را تکرار کنید .

 

تمیز و مرتب شدن منزل

در زمان نظافت توالت را تمیز کنید.

اوه، تمیز کردن توالت هرگز کار جالب و دوست داشتنی نیست ، بنابراین بهتر است این کار را در اسرع وقت به پایان برسانید. یک دستکش پلاستیکی (با دستکش مخصوص ظرفشویی این کار را انجام ندهید) بپوشید تا دستانتان از آلودگی و باکتری در امان بمانند. با استفاده از اسفنج و آب گرم یک شستشوی ملایم به توالت بدهید تا تمام جرم ها و آلودگیها نرم شود. در حالیکه اسفنج کاسه توالت را تمیز می کنید ، بگذارید در آب داغ خیس بخورد.

 

سپس، پاک کننده توالت را درون کاسه و اطراف لبه بپاشید. بگذارید به مدت یک دقیقه خیس بخورد و سپس آن را با برس توالت بشویید. بعد از اتمام کار، سیفون را بکشید

 

زمانی که کار شما با کاسه توالت تمام شد ، به تمیز کردن سطوح بیرون بپردازید. آنها را با اسپری ضد عفونی کننده ضد عفونی کرده و به وسیله یک پارچه یا حوله کاغذی خشک کنید.

یکی دیگر از نقاطی که در نظافت منزل مد نظر است تمیز کردن حمام

دوش یا وان حمام را تمیز کنید.

دوش ها  به سریع جرم گرفتن و کثیف شدن معروف هستند. یک پاک کننده دوش و یک برس زبر (و کمی قدرت عضلانی) قطعا مفید واقع خواهد شد. اگر تمیز کننده دوش در دسترس ندارید، مایع ظرفشویی یک راه حل عالی برای خلاص شدن از جرم و کثیفی های وان است ، درست مانند این است که چربی ظروف شما را از بین می برد. سپس طبق معمول با سایر ضد عفونی کننده یا پاک کننده های ضد باکتری، به تمیز کاری ادامه دهید.

 

از واکس اتومبیل بر روی دوش ها استفاده کنید تا مدت زمان طولانی تری تمیزتر بمانند ( کف زمین نریزید ؛ ممکن است باعث لیز خوردن شما شود). برای تمیز کردن شیشه، از نصف فنجان آمونیاک و 8 قطره مایع ظرفشویی در یک گالن آب استفاده کنید تا بتوانید تمام آن را تمیز کنید.

نظافت منزل-نظافت سینک

نظافت منزل-نظافت سینک

در زمان نظافت منزل سینک ظرفشویی را تمیز کنید.

اکثر سینک ظرفشویی ها بسیار محکم و مقاوم هستند ، اما قبل از استفاده از هر نوع پاک کننده ای مطمئن شوید که آن پاک کننده برای سطح شما مناسب است. پس از این که از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کردید، آن را بر سطح مورد نظر اسپری کنید. سپس بگذارید یک دقیقه روی آن سطح بماند تا باکتری ها و کپک را از بین ببرد و سپس با کمی تلاش بوسیله یک اسفنج مقاوم آن را شستشو دهید. وقتی تمیز و براق به نظر رسید، آن را با آب گرم بشویید و با پارچه تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید.

 

اگر لکه های سرسختی رو سطح مورد نظر وجود دارد، ممکن است لازم باشد از برس محکم و زبر برای نرم و سست کردن جرم استفاده کنید. یک برس زبر و محکم (مانند برسی که برای تمیز کردن دوش خود استفاده می کنید) برای این کار مناسب است.

 

نظافت منزل و نحوه تمیز کردن شیشه ها و آینه ها را تمیز کنید.

معمولاً تصور می شود که شیشه پاک کن کار تمیز کردن را انجام می دهد. در حقیقت ، فقط برای برق انداختن در نظر گرفته شده است ، نه تمیز کردن آن. در واقع هیچ جایگزینی برای آب صابون وجود ندارد، مخصوصاً اگر آینه و یا شیشه شما خیلی کثیف باشد. در اینجا نحوه تمیز کردن پنجره ها و آینه ها را برای شما توضیح خواهیم داد:

ابتدا شیشه را با محلول آب گرم یا داغ، مایع ظرفشویی خیس کنید

ابتدا شیشه را با محلول آب گرم یا داغ، مایع ظرفشویی خیس کنید و سپس کمی مایع ظرفشویی روی یک تکه پارچه بریزید و شیشه را بوسیله آن شستشو دهید و در آخر با یک اسفنج یا شیشه خشک کن شیشه را خشک کنید. پاک کننده بدون خش پودری برای تمیز کردن آینه ها، شیشه، سرامیک ها و فلزات فوق العاده مفید خواهد بود، زیرا رسوب و بقایای آب سخت را بدون ایجاد خراش روی سطح از بین می برد. سپس سطح مورد نظر را با یک پارچه خشک و بدون پرز یا حوله های کاغذی بدون پرز پاک کنید.

تمیز و مرتب شدن منزل

اگر می خواهید شیشه را تمیز کنید بدون اینکه به محیط زیست آسیب برسانید، شیشه را با سرکه و آب تمیز کنید، با پارچه بدون پرز خشک کنید و یا شیشه را با روزنامه پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که برای تمیز کردن شیشه تمام تلاش خود را کرده اید زیرا تمیز کردن صحیح شیشه به فشار و کمی قدرت عضلانی نیاز دارد.

‎روش دیگر برای تمیز کردن شیشه

روش دیگر برای تمیز کردن شیشه این است که محلول شیشه پاک کن را روی حوله کاغذی اسپری کنید و سطح شیشه را تمیز کنید. شیشه پاک کن به عنوان محافظ کمک می کند تا لکه ها و گرد و غبار به راحتی پاک شود. در صورت بد استفاده کردن از شیشه پاک کن، خط و خش هایی روی شیشه به جا خواهد ماند. شما همچنین می توانید بعد از شستن شیشه، از روزنامه های قدیمی برای پاک کردن و خشک کردن سطح شیشه استفاده کنید. شیشه بدون خط و خش خواهد بود و این یک روش عالی برای استفاده مجدد از روزنامه های قدیمی و بلااستفاده است.

نظافت منزل-نظافتچی

نظافت منزل-نظافتچی

نظافت منزل و تمیز کردن آشپزخانه 

ظرف ها را بشویید. در صورت استفاده صحیح، به شما در صرفه جویی در زمان کمک بسیار زیادی می کند. ماشین ظرفشویی شما وقتی به طور کامل پر شود و دقیقا بعد از کثیف شدن ظرف ها از آن استفاده شود، بهترین عملکرد را دارد.

ظروف بزرگ مانند قابلمه و ماهیتابه، بهتر است با دست شسته شوند زیرا به درستی در ماشین ظرفشویی قرار نمی گیرند.

ظروف، زمانی که با ماشین ظرفشویی شسته شوند، زودتر فرسوده می شوند، زیرا صابون مخصوص ماشین ظرفشویی ساینده است. ظروف چینی موروثی ، لیوان های ظریف ، و سایر اشیاء شکننده در عوض باید با دقت شسته شوند.

شستن ظرف ها بلافاصله پس از استفاده

شستن ظرف ها بلافاصله پس از استفاده از آنها خیلی راحت تر است. به ندرت نیاز به خیساندن هر یک از ظروف یا محکم ساییدن خواهید داشت زیرا آب میوه ها فرصتی برای خشک شدن و سفت شدن نخواهند داشت. فقط اسکاچ یا اسفنج خود را با آب داغ خیس کنید، مقداری مایع ظرفشویی روی اسکاچ بریزید و دو طرف هر یک از ظروف را پاک کنید ، و با آب داغ کاملاً بشویید.

اگر از روش خیساندن استفاده می کنید، یک سطل آب قهوه ای رنگ حاوی چربی، ذرات غذا، میلیون ها میکروب و بسیاری چیزهای دیگر که از ظروف کثیف شما جدا می شوند را تصور کنید. اکنون می دانید که خیساندن آب چقدر نفرت انگیز (و غیر بهداشتی) است. اگر لازم است ظرفی را به مدت ده یا پانزده دقیقه در آب گرم یا داغ خیس کنید، اشکالی ندارد ، اما در صورت امکان، بهتر است ظرف ها را سریع بشویید و از خیساندن خودداری کنید.

 

ظروف خود را خشک کنید.

اگر ظروف را خشک نکنید، ممکن است لکه های آب روی لیوان یا باکتری های زیادی در آب وجود داشته باشد. اما اگر ظرف های خود را با دست می شویید، ظرف های کاملاً شسته شده را در یک جا ظرفی خشک قرار دهید و اجازه دهید تا در هوا خشک شود.

 

حواستان باشد که اسکاچ، اسفنج و حوله مخصوص خشک کردن ظروف خود را خشک نگه دارید تا باعث تجمع میکروب ها نشود.

در این وب سایت مطالب مرتبط جهت روش های صحیح نظافت منزل و نکات خانه داری بصورت مرتب قرار داده می شود و لطفا  ازنظرات ارزنده خود ما را بی بهره نسازید

 نظافت منزل وتمیز و مرتب شدن منزل 

اجاق گاز و مایکروویو را تمیز کنید. یکی دیگر از کارهای نه چندان جالب تمیز کردن مایکروویو و اجاق گاز است، به خصوص اگر در تمیز کردن آنها سهل انگاری کنیم و یا فراموش کنیم. اما این یکی از وظایفی است که در صورت انجام آن، تفاوت زیادی را مشاهده خواهید کرد. ممکن است آشپزخانه شما هنگام پخت غذا بوی بهتری داشته باشد، زیرا باقیمانده غذای قبل با آن پخته نمی شود.

 

برای اجاق گاز، تنظیمات خود تمیز کاری را بررسی کنید. این برنامه، می تواند سنگین ترین قسمت کار را برای شما انجام دهد. اگر چنین برنامه ای دارد، قفسه های سیمی را جدا کنید تا در آب صابون خیس بخورد، چرخه خود تمیز کاری را کامل کرده و خاکسترهای قسمت پایین را پاک کنید و سپس آن را با مقداری پاک کننده و پارچه مرطوب بشویید. اگر گزینه خود تمیز کاری ندارد، قفسه ها را جدا کنید و بگذارید در آب صابون خیس بخورد، قسمت داخلی اجاق را با یک محلول تمیز کننده اسپری کنید، پس از چند دقیقه با اسفنج و کاردک شروع به تمیز کاری کنید.

تمیز و مرتب شدن منزل|نظافت منزل

تمیز و مرتب شدن منزل|نظافت منزل

در مورد مایکروویو نیز می توانید از یک کاسه سرکه، لیمو و آب، مایع ظرفشویی یا شیشه پاک کن استفاده کنید. فقط آن را در مایکروویو قرار دهید ، مایکروویو را برای چند دقیقه روشن نگه دارید و سپس آن را با یک پارچه تمیز کنید. تمام آن چربی های سخت به راحتی از بین می روند و مایکروویو شما تمیز خواهد شد.

 

کابینت ها را مرتب کنید. اکنون که قسمت سخت کار را انجام دادید، وقت آن است که به سراغ مرتب کردن کابینت های خود بروید. این قسمت در واقع به خود شما بستگی دارد و هر احساسی داشته باشید منطقی به نظر میرسد. فقط اطمینان حاصل کنید که می توانید سیستمی کاملاً معقول و قابل مشاهده ارائه دهید.

 

بعضی اوقات راه آسان تر جهت تمیز و مرتب شدن منزل این است که تمام وسایل را از کابینت بیرون بیاورید و بعد از تمیزکاری به داخل برگردانید ، نه اینکه سعی کنید انواع راه حلها را امتحان کنید تا بسنجید چه چیزی می تواند کارساز باشد.

 

تمام ظروف و لوازم را بیرون آوردید، داخل کابینت را تمیز کنید. می توانید با دستمال خشک یا مرطوب، به راحتی گرد و غبار داخل کابینت را تمیز کنید.

 

سپس همه وسایل را به داخل کابینت برگردانید. کاسه، بشقاب، لیوان، قاشق و چنگال، لوازم پخت و پز و… را به طور مرتب داخل کابینت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آنچه را که بیشتر از همه استفاده می کنید، در دسترس قرار دهید.

 

اگر به بعضی از وسایل نیاز ندارید و به نوعی غیرضروری هستند، پس فکر کنید که باید آنها را در کجا قرار دهید. برای سهولت کار، هر آنچه را که دیگر خیلی مورد نیاز نیست، دور بریزید. سطل آشغال را کنار دست خود بگذارید و وسایلی که دیگر به آنها نیاز ندارید را دور بریزید.

 

در نظافت منزل توجه به تمیز کردن اتاق خواب

 

تمام درهم ریختگی ها را مرتب و سازماندهی کنید. اتاق خواب را نیز از بالا به پایین شروع به تمیز کردن و گردگیری می کنیم. اولین قدم برای سازماندهی و مرتب کردن هر اتاق جمع کردن و خلاص شدن از شر تمام قطعات کوچک است. آن کاغذهایی که به اطراف پرت کرده اید را در صورت لزوم به درون سطل زباله بریزید، لباس های روی زمین ، ملافه های کنار تخت را جمع کرده و درون این کیسه ها قرار دهید و سپس سر جای خود قرار دهید. سپس می توانید شروع به تمیز کاری کنید.

 

همانطور که مشغول نظافت هستید ، یک کیسه مخصوص زباله و یک کیسه مخصوص لباس در دست بگیرید و در خانه راه بروید. به این ترتیب می توانید همانطور که راه می روید وسایل را جمع آوری کنید و دیگر نیازی به رفت و برگشت ندارید.

 

 

تختخواب را مرتب کنید. مطمئناً ، مرتب کردن تختخواب کاملاً بی معنی به نظر می رسد. در واقع، شما فقط می خواهید آن را کنار بزنید و از رختخواب بیرون بیایید تا زمانی که موقع خواب شبانه فرا برسد و دوباره بخواهید به رختخواب برگردید. اما اگر این کار را انجام دهید، متوجه خواهید شد که چقدر فضای اتاق بهتر می شود. این کار باعث تمیز به نظر رسیدن بقیه قسمت های اتاق نیز می شود ، زیرا به محض اینکه کار شما تمام شد ، مشاهده خواهید کرد که اتاق خواب شما تا چه اندازه شگفت انگیز به نظر می رسد.

 

البته ممکن است لازم باشد که ملافه ها را بشویید و سپس تختخواب خود را مرتب کنید. ملافه ها شامل روبالشتی و روتختی نیز می باشند. خوابیدن در تخت خواب تمیز و مرتب در شب احساس بسیار خوبی را به فرد منتقل خواهد کرد.

 

کمد خود را مرتب کنید. مرتب کردن کمد، در واقع باید از جمله کارهایی باشد که شما هر روز انجام می دهید. اما اگر در مرتب کردن آن سهل انگاری کنید، به راحتی از کنترل خارج می شود. کمد خود را در ذهن خود مجسم کنید، شلوار ، تاپ ، جواهرات و بدلیجات ، لباس زیر شما باید کجا قرار بگیرد؟ سپس شروع به مرتب کردن کنید ، وسایل شبیه به هم که در یک گروه قرار می گیرند را در کنار هم قرار دهید و وسایلی که بیشتر از همه می پوشید را در دسترس قرار دهید.

 

می توانید وسایل داخل کمد خود را بیرون آورید و چیزهایی را که لازم ندارید دور بریزید. احتمالا به این نتیجه خواهید رسید که به چند تا از لباس ها و یا اشیاء دیگر در کمد خود نیاز ندارید و یا دیگر برای شما جذابیت ندارند و آنها فقط فضای کمد شما را به هم ریخته کرده اند. اما آنها را دور نریزید، می توانید آنها را به دیگران بدهید.

 

 

گردگیری کنید، جاروبرقی بکشید و در صورت لزوم کف زمین را طی بکشید و اتاق را با یک اسپری خوشبو کننده معطر کنید. تمام گوشه و کنار اتاق، جای دنجی برای گرد و غبار و آلودگی هستند. برای پاکسازی آنها، از یک دستمال مخصوص گردگیری و یا یک دستمال مرطوب استفاده کنید ، اما شما همچنین می توانید از اسپری پاک کننده یا یک دستمال ضدعفونی کننده برای انجام این کار استفاده کنید. پس از گردگیری و غبارروبی تمام قسمت های اتاق، می توانید جاروبرقی بکشید یا کف زمین را با طی کف شویی تمیز کنید.

 

برخی از وسایل مانند آباژورها و پرده ها را به آرامی تمیز کنید. برای این گونه وسایل می توانید سشوار بکشید و گرد و غبار آنها را به آرامی از بین ببرید.

 

پس از اتمام کار، اتاق را با یک اسپری خوشبو کننده معطر کنید.

 

نظافت منزل  و تمیز کردن مناطق مختلف سالن پذیرایی

 

کف سالن را تمیز کنید. همه اینها به نوع کف سالن شما بستگی دارد: چوب ، سرامیک ، مشمع کف اتاق و فرش، هر یک از اینها به روش های مختلفی برای تمیز کردن نیاز دارند. شما از چه روشی برای تمیز کردن کف سالن خود استفاده می کنید؟

 

در صورتی که کف سالن خود را با فرش پوشانده باشید، جاروبرقی موثرترین روش برای پاکسازی تمام گرد و غبار و آشغال های سبکی است که روی فرش ریخته می شود (و البته در صورت داشتن حیوان خانگی، جارو برقی کشیدن به یکی از کارهای روزمره تبدیل می شود).

 

اما اگر کف سالن شما با کاشی یا چوب پوشانده شده است، از یک پاک کن گرد و غبار خشک استفاده کنید (نوع میکروفایبر آن بهتر است). اگر فرش دارید می توانید از یک جاروی فرش پاک کن دستی (دستگاهی غیر برقی که روی فرش می کشید و زیر آن برس دارد) استفاده کنید. هر دوی اینها نسبت به جاروبرقی سر و صدای کمتری ایجاد می کنند و به شما کمک می کند تا بین جلسات جارو برقی کشیدن فاصله طولانی تر باشد.

 

کف سالن خود را طی بکشید. بعضی از جایگزین های جدید برای شستشو ممکن است مفید باشند ، اما هنوز هیچ جایگزینی به جای طی دسته دار نخی برای از بین بردن جرم های چسبیده و سنگین وجود ندارد. لازم است که کف آشپزخانه و جاهایی مثل سالن پذیرایی و اتاق نشیمن، از تمیزی برق بزند. وقتی کف سالن با کاشی یا بافت مخصوصی پوشانده شده است، هیچ چیزی نمیتواند  خاک و گرد و غبار را از ترک ها و فرورفتگی ها خارج کند.

 

طی های نخی انواع مختلفی دارد. طی های نخی با اسکراب پارچه ای بهتر از طی های اسفنجی هستند و طول عمر بیشتری دارند. با یک دستمال پاک کننده خوب، تمیزی سالن شما تضمین شده است: اگر کمی از نیروی عضلانی خود استفاده کنید، کفپوش های شما فوق العاده به نظر خواهند رسید. از آب گرم و یک تمیز کننده مناسب برای کف سالن خود استفاده کنید.

 

اگر حیوان خانگی دارید سعی کنید از ورود کک ها جلوگیری کنید. بهترین کاری که می توانید برای مقابله با کک ها بکنید جاروبرقی کشیدن و همچنین نداشتن فرش است. فرش محل مناسبی برای تولید مثل کک است. اگر حیوان خانگی دارید، هر روز جارو برقی بکشید. این امر باعث می شود که کک ها موفق به تولید مثل نشوند (برای این کار آنها به حیوانات خانگی و شوره سر انسان نیاز دارند).

 

برای از بین بردن کک بدون استفاده از سموم، پس از هر بار جاروبرقی کشیدن، روی فرش های خود بوراکس بپاشید و اجازه دهید تا در قسمت پشتی فرش نیز نفوذ کند. اگر این کار را انجام دهید هرگز کک به خانه شما ورود نخواهد کرد. بوراکس را می توانید در قسمت مواد شوینده فروشگاه های مواد غذایی، معمولاً در قفسه های بالا پیدا کنید.

 

در تمیز و مرتب شدن منزل  بایستی اسباب و اثاثیه را گردگیری کنید. گرد و غبار ریز و نامرئی در همه جا وجود دارد و اگر می توانستیم آنها را با چشم ببینیم، به صورت شبانه روزی غبارروبی می کردیم. این گرد و غبارها تقریباً در هر جای خانه یافت می شود و حتی می تواند باعث عطسه، سرفه، آسم و آلرژی شود. علاوه بر گردگیری، جاروبرقی و طی کشیدن نیز به از بین رفتن آنها کمک می کند.

تمیز و مرتب شدن منزل|نظافت آشپزخانه

تمیز و مرتب شدن منزل|نظافت آشپزخانه

برای گردگیری اسباب و اثاثیه، دستمال مرطوب یا دستمال گردگیری بردارید و آن را روی سطوح مورد نظر بکشید. با حرکت های مداوم روی هر سطح پیش بروید تا هیچ نقطه ای را از دست ندهید. می توانید از اسپری خوشبو کننده مبلمان نیز استفاده کنید.

 

مبلمان چوبی را با واکس مخصوص جلا دهید. واکس مخصوص مبلمان مانند شیشه پاک کن، به معنای تمیز کننده نیست. با این حال ، می توان از آن برای تمیز کردن مبلمان استفاده کرد. اگر می خواهید از واکس مبلمان استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که برچسب روی واکس را با دقت بخوانید و یکی را انتخاب کنید که برای مبلمان شما مفید واقع شود.

 

بعضی از مبلمان در برابر آب غیر قابل نفوذ می باشند و آنها را می توان با محلول آب و صابون شستشو داد. حتماً این سطوح را سریع خشک کنید.

 

سپس، مقداری از واکس مبلمان را استفاده کنید و مطابق دستورالعمل آن را پاک کنید. این باعث می شود که گرد و غبار کمتری روی وسایل خانه شما بنشیند.

 

در زمان تمیز و مرتب شدن منزل وقتی که از پاک کننده های چند منظوره استفاده میکنید مراقب باشید. به عنوان یک قاعده کلی، پاک کننده های چند منظوره همیشه برای تمام اهدافی که در ذهن دارید، ایمن نیستند. اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید برچسب ها را کاملاً بخوانید تا متناسب با نیاز شما باشد و مطمئن شوید برای کارهای روزمره شما مناسب است.

تمیز و مرتب شدن منزل

به عنوان یک قانون کلی دیگر، پاک کننده ها را با یکدیگر مخلوط استفاده نکنید. انجام این کار می تواند بسیار خطرناک باشد. از هر یک از آنها جداگانه استفاده کنید و از دستورالعملهای روی برچسب پیروی کنید.

 

خرت و پرت ها را مرتب کنید و پر و کرک درون بالش ها را تعویض کنید. اکنون که تمام سطوح از جمله کف سالن پذیرایی و اتاق ها را تمیز کردید، وقت آن است که به سراغ ریزه کاری ها بروید، زیرا تقریباً کار شما تمام شده است. پر و کرک بالش ها را تعویض کنید، پتوها را صاف کنید و همه چیز را در اتاق مرتب کنید به گونه ای که تصمیم دارید خانه خود را برای فروش بگذارید. اگر چیزهای زیادی وجود دارد که در معرض دید هستند، آنها را در یک ظرف قرار دهید و روی آن برچسب بزنید تا فراموش نکنید که چه چیزی درون آن قرار داده اید.

 

بعد از تمیز و مرتب شدن منزل  ، فضای خانه را با یک اسپری خوشبو کننده معطر کنید و بنشینید و از کار خود لذت ببرید. آیا کاری را فراموش نکرده اید؟ لولاهای درب را روغن بزنید. دیوارها را تمیز کنید. لامپ ها را عوض کنید.

تمیز و مرتب شدن منزل|برنامه نظافت

تمیز و مرتب شدن منزل|برنامه نظافت

و حسن خاتمه مار نظافت منزل این است که تمیز کاری خود را به پایان برسانید

فراموش نکنید که محیط بیرون از منزل را نیز تمیز کنید. تمیز کردن محیط اطراف منزل اگرچه به راحتی به دست فراموشی سپرده می شود، اما اگر به آن توجه کنیم، محیط زندگی بهتری را خواهیم داشت. جمع کردن برگ به جلوگیری از رشد کپک که در مناطق مرطوب پس از بارندگی اتفاق می افتد کمک می کند. انجام منظم این کار به کاهش تعداد حشرات اطراف محیط شما کمک کرده و حیاط شما را مرتب و نظم جلوه خواهد داد. جمع کردن برگ ها کمک می کند تا نور آفتاب به چمن برسد و سریعتر و سالم رشد کند.

 

آیا با شن کش در حال انجام کار طاقت فرسا هستید؟ از برگ روب می توان به عنوان یک روش بسیار عالی برای جمع کردن برگها میتوان استفاده کرد و بدین وسیله می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

 

تمیز و مرتب شدن منزل  با اصلاح و هرس گیاهان حیاط پشتی (پرچین ها ، بوته های گل رز و غیره) می تواند مانع از ایجاد خطوط آب و آلودگی دیوارهای خانه شما شود.

 

شستن لباس ها را با ماشین لباسشویی یا با دست انجام دهید. انبوه لباسهای کثیف کف اتاق خواب شما باید در سبد مخصوص رخت چرک گذاشته شود. موارد زیر دستورالعمل های کلی برای استفاده از ماشین لباسشویی است:

تمیز و مرتب شدن منزل|برنامه نظافت

تمیز و مرتب شدن منزل|برنامه نظافت

تمیز و مرتب شدن منزل

ابتدا آب را در دما و سطح مورد نیاز برای لباسها تنظیم کنید.

به میزان لازم مواد شوینده لباس را در قسمت مخصوص پودر ماشین بریزید.

 

لباس های خود را خشک کنید. نحوه قرار دادن لباس در لباسشویی می تواند بر نحوه بیرون آمدن آن تاثیر بگذارد. پس از اتمام کل چرخه شستشو، لباس را تکان دهید تا چین خوردگی پارچه و چین و چروک های سنگین لباس از بین برود و سپس آنها را روی بند یا رخت آویز آویزان کنید تا خشک شود. تکان دادن لباس می تواند از چروک شدن آن جلوگیری کرده و به بهتر و سریع تر خشک شدن لباس شما کمک کند.

 

در اطراف خانه خود بگردید و هرگونه تمیز کاری مخصوص اتاق ها را انجام دهید. اگرچه این یک فهرست خیلی طولانی بود، اما به هیچ وجه جامع و کامل نبود. سایر وظایف عبارتند از:

 

جهت تمیز و مرتب شدن منزل سطل های زباله را تخلیه کرده و آن را بیرون ببرید

 

میز آشپزخانه را تمیز کنید

 

روتختی، روبالشتی و ملحفه ها را تعویض کنید

 

دیوار ها را تمیز کنید

 

یخچال را تمیز کنید

ترجمه از سایت wiki

وبلاگ

تمیز کردن حمامسینک ضرفشویی تمیز کنیدنظافت اشپزخانهنظافتچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *