پرستاری از کودک و نحوه سرگرم کردن کودکان هنگام پرستاری ازآنها

پرستاری از کودک|سرگرم کردن کودک

سرگرم-کردن-کودکان-پیش-دبستانی-شرکت-خدملاتی-شکوفایی-پرستار-کودک


پرستاری از کودک و نحوه سرگرم کردن کودکان هنگام پرستاری

سرگرم کردن کودکان در هنگام پرستاری از آنها همیشه هم آسان نیست. خوشبختانه مابین بازی کردن، ساختن وسایل هنری و صنایع دستی و بیرون رفتن، فعالیتهای زیادی وجود دارند که می توانید ضمن نگهداری و پرستاری، از طریق این فعالیت ها، کودکان خود را سرگرم و خوشحال کنید.پرستاری از کودک دارای نکات و ریزه کاری هایی می باشد

مرحله اول: سرگرم کردن کودکان نوپا

اگر به نظر می رسد که آرام هستند، بازی های کودکانه ساده ای را با آنها بازی کنید. بازی هایی را شروع کنید که قوانین سختی نداشته باشند. کودکان نوپا قادر نخواهند بود بازیهای پیچیده را دنبال کنند و ممکن است به سرعت ناامید و دلسرد شوند.

اگر در حال پرستاری از یک کودک نوپای 1 ساله هستید، با حیوانات عروسکی مورد علاقه آنها بازی هایی مانند دالی موشه یا قایم موشک را بازی کنید.

اگر کودک نوپایی که پرستاری او را به عهده گرفته اید حدودا دو ساله است، سعی کنید با استفاده از پازل، چیزهای مختلفی بسازید یا یک توپ را روی زمین به جلو و عقب بچرخانید.

اگر در حال پرستاری از کودک نوپای بزرگتر هستید، بازی های دیگری را امتحان کنید.

اگر از انرژی کافی برخوردار هستند، از آنها بخواهید یک اسباب بازی را انتخاب کنند. به اتاق آنها یا هر کجا که اسباب بازی های آنها نگهداری می شود بروید و از آنها بخواهید که یکی از اسباب بازی ها را برای بازی کردن انتخاب کنند.

اگر از یک کودک نوپای کوچک تر پرستاری می کنید، شاید لازم باشد خودتان یک اسباب بازی برای آنها انتخاب کنید. هنگامی که آنها یک اسباب بازی را انتخاب کردند، روی زمین بنشینید و به وسیله اسباب بازی ها با آنها بازی کنید.

سرگرم-کردن-کودک-نوپا-شرکت-خدماتی-شکوفایی-پرستار-کودک
سرگرم-کردن-کودک-نوپا-شرکت-خدماتی-شکوفایی-پرستار-کودک

وقتی زمان چرت زدن آنها است، برای آنها داستان بخوانید. در صورت وقت گذرانی با آنها و خواندن یک داستان کوتاه برای آنها، خوابیدن کودکان راحت تر خواهد بود.

از کتابهایی که کودک دارد برای خواندن داستان استفاده کنید و آن را طوری نگه دارید تا بتوانند تصاویر مربوط به داستان را مشاهده کنند. در حالیکه برای داستان می خوانید، شخصیت های مختلف موجود در تصاویر را به آنها نشان دهید. سرانجام، کودک نوپایی که در حال پرستاری از او هستید، باید به خواب برود.

از والدین آنها بپرسید که آیا آنها برنامه خاصی برای زمان چرت زدن کودک در نظر گرفته اند یا خیر.

به طور داٸم بر آنها نظارت داشته باشید. مهم نیست که چه فعالیتی انجام می دهید، باید مرتباً بر کودک نوپایی که در حال پرستاری از آن هستید، تحت نظارت داشته باشید.

کودکان نوپا می توانند به راحتی وارد جایی می شوند که نباید بروند، یا به طور تصادفی به چیزی که نباید دست بزنند، میزنند و به خود آسیب می رسانند. اگر در حال بردن و جابجایی چیزی از اتاق دیگر هستید یا فعالیتی را تنظیم می کنید، اطمینان حاصل کنید که آنها در زاویه دید شما قرار داشته باشند.

مرحله دوم: سرگرم کردن کودک پیش دبستانی

اگر حوصله یادگیری را دارند، حروف و اعداد را با آنها بازی کنید. پیش دبستانی ها تازه شروع به یادگیری حروف و اعداد کرده اند، بنابراین به دنبال بازی هایی باشید که روی آن چیزها تمرکز داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که بازی ها به راحتی قابل یادگیری و درک هستند تا کودک پیش دبستانی که در حال پرستاری از او می باشید بتواند با شما در این بازی همراه شود.

با آنها بر روی تشک بزرگی که حروف الفبا نوشته شده است، بازی کنید.

با کاشی هایی که روی آنها حرف الفبا نوشته شده، بازی کنید. کاشی را بالا نگه دارید و آنها را تشویق کنید تا حدس بزنند که چه حرفی است. اگر درست می حدس زدند، کاشی را به آنها بدهید.

اگر می خواهند چیزی بسازند با خمیر بازی، با آنها بازی کنید. اگر هیچ خمیر بازی در خانه وجود ندارد، از کودک پیش دبستانی بخواهید که به شما در درست کردن مقداری خمیر به شما کمک کند. خمیر بازی را روی سینی یا بشقاب قرار دهید تا کودک پیش دبستانی که در حال مراقبت و پرستاری از او هستید، دچار مشکل نشود. به آنها كمك كنيد تا با آن خمیرها، چيزهايي بسازند و به آنها نشان دهند كه چگونه مي توانند خمیر را با دست خود ورز دهند.

فراموش نکنید که پس از پایان کار، همه چیز را مرتب و تمیز کنید.

اطمینان حاصل کنید که کودک پیش دبستانی که در حال پرستاری از و هستید، سعی در خوردن خمیر بازی ندارد!

اگر کودکی که از او پرستاری می کنید خلاق است، چیزهای ساده و بدون کثیف کاری را به آنها بسپارید تا انجام دهند. به خاطر داشته باشید که کودکان پیش دبستانی ممکن است چیزهایی را در پوست خود فرو کنند و یا در دهان خود قرار دهند، بنابراین سعی کنید وسایل سمی و کثیف در اختیار آنها قرار ندهید. کاردستی هایی را که برای تمیز کردن ساده و آسان هستند، انجام دهید. آنها را همیشه تحت نظارت داشته باشید، تا مشکل خاصی ایجاد نکنند.

از کودک پیش دبستانی که در حال پرستاری از او هستید بخواهید تا با برچسب بازی کند. یک دسته ورق کاغذ به آنها بدهید و به آنها کمک کنید تا پوست برچسب را از روی آن برداشته و آنها را روی کاغذ بچسبانید.

کاغذ و مداد شمعی به آنها بدهید تا با آنها نقاشی بکشند و رنگ آمیزی کنند. مداد شمعی به اندازه ماژیک ها یا رنگ ها باعث کثیف کاری نمی شوند، بنابراین لازم نیست که نگران تمیز کردن بعد از آن باشید.

آنها را تشویق کنید تا شکل های مختلفی بکشند و سپس آنها را برش دهند. سپس، بگذارید شکل ها را روی یک کاغذ قرار دهند. می توانید به آنها کمک کنید تا شکل ها را با چسب روی کاغذها بچسبانند.

از والدین کودکی که پرستاری می کنید، برای بیرون بردن آنها و انجام فعالیتهای ساده و بی سروصدا اجازه بگیرید. از بازی های پر تنش و پرتحرک که می تواند منجر به صدمه زدن به کودک پیش دبستانی شود، جلوگیری کنید. اگر می خواهید آنها را بیرون ببرید، فعالیتهایی را انجام دهید که در آن نشسته اید یا راه روید.

به بیرون بروید و با گچ پیاده رو نقاشی بکشید.

بادکنک هایی را آماده کنید و به همراه کودک پیش دبستانی، در خارج از خانه با آنها بازی کنید.

با آنها در حیاط خانه قدم بزنید و در مورد گیاهان و حیوانات مختلفی که با آنها روبرو می شوید، به آنها چیزهایی بیاموزید.

اگر به نظر می رسد که خسته هستند، یک برنامه تلویزیونی آموزشی را با هم تماشا کنید. اگر نمی توانید یک فیلم مناسب در تلویزیون پیدا کنید، به صورت آنلاین جستجو کنید و یک فیلم در کامپیوتر تماشا کنید. این یک فعالیت عالی است که بعداً در آخر شب ممکن است کودک مهد کودکی که در حال پرستاری از او هستید خسته شود. مدت زمان تماشای فیلم برای آنها را به 1 ساعت محدود کنید تا کودک، کل وقت خود را به تماشای تلویزیون اختصاص ندهد.

قبل از تماشای هرگونه فیلمی با آنها، از والدین آنها اجازه بگیرید.

از کودک پیش دبستانی  و یا والدین آنها سوال کنید که برنامه های تلویزیونی مورد علاقه آنها کدامند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *