ترفندها و نکات مهم خانه تکانی و نظافت منزل برای عید با شرکت خدماتی شکوفایی

خانه تکانی و نظافت منزل برای عید

خانه تکانی و نظافت منزل، یکی از کارهایی است که همه ما ایرانیان برای استقبال از سال جدید انجام می دهیم.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با ترفندها و نکات مهم خانه تکانی و نظافت منزل برای عید، بپردازیم تا با مطالعه این مقاله بتوانید امسال تمیز کردن خانه تان را، راحت تر از سال های قبل انجام دهید.

آنجه در این مقاله می خوانید:

کارهایی که برای خانه تکانی و نظافت منزل برای عید باید انجام دهیم

با نزدیک شدن به پایان سال، علاوه بر خانه تکانی و نظافت خانه برای عید، همه ما با دغدغه های بسیاری رو برو هستیم. از این رو ما در این بخش چک لیستی از کارهایی که برای خانه تکانی و نظافت خانه برای عید باید انجام دهیم، برای شما تهیه کردیم تا با شما با نگاه کردن به آن، هیچ یک از کارها را از قلم نیاندازید.

چک لیست کارهایی که برای خانه تکانی و نظافت خانه برای عید باید انجام دهیم:

 • دور ریختن یا رد کردن وسایل بلا استفاده و زائد اتاق ها و آشپزخانه
 • گردگیری جاهای مختلف خانه مانند داخل کابینت ها، لوازم پذیرایی، لوازم اتاق، کلید و پریزها، و…
 • تمیز کردن لوازم بزرگ آشپزخانه مانند گاز، یخچال، ماشین ظرفشویی و…
 • تمیز کردن دیوارهای خانه
 • دستمال کشیدن پنجره ها و سطوح شیشه ای
 • تمیز کردن کاشی ها و سرامیک های کف خانه، آشپزخانه، حمام و دستشویی
 • تمیز کردن درب اتاق ها و درب خانه
 • شستشو فرش، موکت، مبل و صندلی ها
 • کشیدن طی و جارو برقی
 • شستشو پرده ها، روتختی ها، رویه مبلی ها و…
 • شستشو راه پله، حیاط و پارکینگ

ترفندهایی برای خانه تکانی و نظافت خانه برای عید

تمیز کننده لک موجود بر روی دیوارهای رنگ شده (رنگ روغن یا پلاستیک)

برای تمیز کردن دیوارهای رنگ شده، ترکیب آمونیاک، سرکه سفید، جوش شیرین و آب گرم، یک ترکیب تمیز کننده معجزه آسا است. برای استفاده از این روش باید نصف پیمانه آمونیاک، یک چهارم پیمانه سرکه سفید، یک چهارم پیمانه جوش ‌شیرین را با یک دیگر ترکیب کنید و در یک سطل آب گرم بریزید. استفاده از ترکیب، باعث می شود دیوارها کاملا تمیز و براق شوند.

تمیز کردن کاشی و سرامیک

با گذشت زمان کاشی ها و سرامیک ها شفافیت خود را از دست می دهند. اگر قبلا تصمیم گرفته باشید طوری آن ها را تمیز کنید که مانند روز اولشان شوند، حتما می دانید با هیچ شوینده ای نمی توان آن ها را مانند روز اول تمیز و درخشان کرد. اما نگران نباشید ما الان می خواهیم به شما بگوییم چگونه می توانید کاشی ها و سرامیک ها را مانند روز اولشان تمیز و شفاف کنید.

درز کاشی ها و سرامیک ها، محل مناسبی برای تجمع میکروب ها و آلودگی ها است و این موضوع باعث تغییر رنگ درز آن ها به رنگ زرد و از بین رفتن شفافیت سطح سرامیک و کاشی می شود. برای خلاصی از این ظاهر کاشی ها و سرامیک ها، لازم است که از شمع بی رنگ استفاده کنید و آن را برای روی سرامیک ها و کاشی ها و درزهایشان بمالید. به محض اینکار شما تغییر ظاهری آن ها را می توانید احساس کنید. این کار علاوه بر تمیز کردن کاشی ها و سرامیک ها باعث جلوگیری از تجمع آلودگی ها و میکروب ها در درز های آن ها و همچنین جلوگیری از نفوذ آب به آن ها نیز می شود.

برای تمیز کردن شوره و سفیدک روی کاشی ها و سرامیک ها نیز می توانید از سرکه و لیمو ترش استفاده کنید. در این رفتن برای پاک کردن کاشی ها و سرامیک ها کافی است کمی سرکه روی سطح آن ها بریزید و سپس قطعه ای از لیموترش را بر روی آن ها بمالید. انجام این کاز باعث می شود کاشی ها و سرامیک ها درخشان و براق بشوند. شاید برایتان تعجب آور باشد اما برای داشتن کاشی ها و سرامیک هایی درخشان و براق، می توانید از واکس ماشین نیز استفاده کنید. البته قبل از اینکه واکس بر روی آن ها خشک شود باید با استفاده از دستمالی خشک، آن را به خوبی بر روی سطح مورد نظر بمالید.

تمیز کردن پنجره ها

پنجره ها از جمله بخش هایی از خانه هستند که شاید تنها یکبار در سال، آن هم برای نظافت منزل برای عید و خانه تکانی، تمیز  شوند، از این رو لازم است که تمیز کردن پنجره ها را با دقت ویژه ای انجام دهید.

شیشه پنجره ها را با استفاده از ترفندهای خانگی نظافت منزل کمی بعد به شما خواهیم گفت و شما با استفاده از آن ها می توانید شیشه پنجره های خانه تان را به خوبی تمیز کنید.

برای از بین بردن لک گوشه های پنجره، ما به شما پیشنهاد می کنیم از ترکیب آب و مایع سفید کننده استفاده کنید. اگر این ترکیب را با استفاده از مسواکی به گوشه های پنجره خود بکشید، تاثیر معجزه آسا آن را خواهید دید.

از آنجا که سمت بیرون پنجره ها با محیط بیرون در ارتباط است، کاهی ممکن است لک هایی خاص مانند لک حشرات بر روی پنجره به وجود بیاید. بهترین ترفند برای تمیز کردن این لکه های خاص، استفاده از چای سرد می باشد.

پاک کردن لکه شمع از سطوح مختلف

شما برای تمیز کردن لک شمع از هر سطحی لازم است که ابتدا پارافین را با استفاده از قطعه ای یخ و جسمی تیز، از سطح مورد نظر جدا کنید. بعد از جدا شدن پارافین لکه چربی آن بر روی سطح مورد نظر باقی می ماند. راحت ترین کار برای پاک کردن لکه شمع به طور کامل این است که کاغذ مومی یا دستمال حوله ای را روی سطح مورد نظر قرار بدهید و سپس اتوی گرم را رویش بگذارید. بعد از چند دفعه لک شمع کاملا از سطح مورد نظر پاک می شود. البته این روش بیشتر برای پاک کردن لکه شمع از روی کاغذ دیواری کارآمد است.

پاک کردن لک لوازم آرایش یا مداد شمعی از سطوح مختلف

برای پاک کردن چنین لکه های، بلد بودن برخی از تکنیک های نظافت منزل و خانه داری، باعث می شود به سادگی بتوانید آن ها را پاک کنید. یکی از تیکنیم های نظافت خانه برای پاک کردن چنین لکه هایی، استفاده از شیر پاک کن یا روغن بچه می باشد. کافی است پنبه ای کوچک را بردارید آن را به شیر پاک کن یا روغن بچه، آغشته کنید و سپس پنبه را بر روی محل مورد نظر بمالید تا لک ها کاملا محو شوند.

تمیز کردن شیشه ها با شیشه پاک کن خانگی

اگر هنوز لوازم لازم برای نظافت منزل و خانه تکانی را آماده نکرده اید، می توانید از خرید شیشه پاک کن به طور کلی صرف نظر کنید و خودتان با استفاده از آمونیاک، سرکه و کمی آب سرد، شیشه پاک کن، درست کنید. برای استفاده این محلول کافی است سه قاشق غذاخوری آمونیاک، یک قاشق غذاخوری سرکه و مقداری آب سرد را با هم مخلوط کنید و در شیشه اسپری بریزید. سپس این محلول را بر روز سطوح شیشه ای اسپری کنید و محل مورد نظر را با استفاده از روزنامه خشک پاک کنید.

البته اگر نتوانستید آمونیاک تهیه کنید، نگران نباشید با ترکیب یک چهارم فنجان سرکه و دو لیتر آب گرم یا حتی دو پیمانه آب، نصف پیمانه الکل و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی نیز می توانید این کار را انجام دهید. البته محلول حاوی سرکه بیشتر در از بین بردن رسوبات جمع شده بر روی سطوح شیشه ای مفید است. از این رو پیشنهاد ما به شما این است که از محلول آب، الکل و مایع ظرفشویی بیشتر برای تمیز کردن آینه ها استفاده کنید.

تمیز کردن خانه بای عید و خانه تکانی، برای همه آسان نیست و بسیاری از افراد با توجه به مشغله هایی که دارند، اصلا نمی توانند زمان کافی برای انجام این کار، بگذارند، اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد. اگر فرصت و حوصله کافی برای خانه تکانی و نظافت منزل برای عید را ندارید، اگر انجام برخی از کارها مانند شستشو پنجره ها، دیوارها و… برایتان دشوار است، نظافت منزل و خانه تکانی را می توانید به شرکت خدماتی و نظافتی شکوفایی بسپارید.

تنها توجه داشته باشید که با توجه به افزایش تقاضا و سفارشات در ایام عید، بهتر است حداقل یک هفته قبل از تاریخی که می خواهید از خدمات شکوفایی در خصوص نظافت خانه تان استفاده کنید، با ما تماس بگیرید.

 

آموزشخدمات نظافتیوبلاگ

خدمات نظافت منزلخدمات نظافت منزل شیرازشرکت خدماتیشرکت خدماتی شکوفاییشرکت خدماتی نظافت منزلشیراز نظافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *