خانه تکانی بهاره و راهکاری جهت انجام آن در کوتاه‌ترین زمان

خانه تکانی بهاره از جمله کارهای چالش برانگیزی‌ست که جزئی از رسم و رسوم ما ایرانی‌ها نیز می‌باشد.

خانه تکانی بهاره و راهکاری جهت انجام آن در کوتاه‌ترین زمان

خانه تکانی بهاره از جمله کارهای چالش برانگیزی‌ست که جزئی از رسم و رسوم ما ایرانی‌ها نیز می‌باشد. اما اکثر افراد به دلیل مشغله‌های کاری روزمره‌ای که دارند نمی‌توانند این کار را انجام دهند. به همین دلیل خیلی از افراد از نظافتچی منزل جهت انجام این کار استفاده می‌کنند. اما برخی افراد به دلایل مختلفی راضی به راه دادن فردی دیگر به حریم خانه‌ی خود جهت انجام این کار نیستند. از همین روی سعی می‌کنند که این کار را خودشان انجام دهند. اما چون با راه‌کار انجام این کار آشنایی ندارند، این کار برای آنها بسیار زمان‌بر و خسته کننده می‌شود. در این مقاله سعی کرده‌ایم راه‌کاری را به شما جهت انجام این کار در طول مدت یک روز بیاموزیم. پس تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با روش انجام این کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن آشنا شوید.

خانه تکانی بهاره را از سرویس‌های بهداشتی آغاز کنید

خانه تکانی بهاره را بهتر از سرویس‌های بهداشتی منزل شروع کنید. اگر در طول سال به طور مداوم سرویس‌های بهداشتی را نظافت کرده باشید در این بخش کار زیادی ندارید. در ابتدا همه جا را جارو کشیده و از گرد و خاک تمیز کنید. سپس از یک شوینده‌ی چند منظوره جهت نظافت دیوارها کمک بگیرید. استفاده از شوینده‌های چند منظوره جهت آن است که در صورت وجود دیوار رنگ شده، آسیبی به آن وارد نشود. در صورت وجود جلو دری در سرویس بهداشتی، بهتر است آن را در لباسشویی انداخته تا به خوبی تمیز شود. سپس با کمک یک دستمال نرم و شیشه‌شوی به نظافت آینه و شیشه‌ها بپردازید. حال نوبت شستشوی کف و سینک روشویی می‌باشد. جهت انجام این کار در ابتدا مقداری از مواد شوینده را بر روی سطوح اسپری کنید تا سطح خیس بخورد. بعد از شستشو با آب، با کمک یک دستمال آنها را خشک نمایید.خانه تکانی بهاره از جمله کارهای چالش برانگیزی‌ست که جزئی از رسم و رسوم ما ایرانی‌ها نیز می‌باشد.

خانه تکانی بهاره

نظافت اتاق‌خواب‌ها، مرحله‌ی بعدی در خانه تکانی بهاره

خانه تکانی بهاره را با نظافت اتاق‌خواب‌های منزل می‌توانید ادامه دهید. با جاروبرقی همه جای اتاق خواب را جارو کشیده و گرد و خاکی را باقی نگذارید. در زمان انجام این کار بهتر است دریچه‌ها را باز بگذارید تا هوای اتاق نیز عوض شود. اگر دارای خانه‌ای ویلایی می‌باشید بهتر است تشک را به بیرون برده و بگذارید ساعتی در هوای آزاد بماند. ای کار باعث می‌شود تا باکتری‌های موجود در تشک از بین رفته باعث بیماری نشوند. سپس نوبت به شستن ملحفه‌های تشک و بالشت می‌باشد. پس از شستشو و خشک شدن آنها، می‌توانید آنها را بر روی تشک و بالشت برگردانید. سپس باید پرده‌های دریچه‌ها را نظافت کنید. در صورتی از پرده‌های معمولی استفاده می‌کنید می‌توانید خودتان آنها را بشویید. اما در صورتی که از پرده‌های سنگین استفاده می‌کنید، بهتر است شستشوی آنها را به خشک‌شویی بسپارید. مرحله‌ی آخر نیز نظافت کف اتاق است و کار تمام است.

خانه تکانی بهاره را با نظافت آشپزخانه ادامه دهید

خانه تکانی عید را پس از نظافت سرویس بهداشتی و اتاق خواب، می‌توانید با نظافت آشپزخانه ادامه دهید. برای نظافت آشپزخانه ابتدا به سراغ یخچال بروید. یخچال را از برق کشیده و همه‌ی محتویات آن را خارج کرده و در محلی خنک بگذارید. سپس قفسه‌های یخچال را خارج کنید و آنها را با آب سرد بشویید و بگذارید تا خشک شوند. جهت نظافت درون یخچال می‌توانید از محلول جوش‌شیرین و آب استفاده کنید و با یک دستمال نرم درون یخچال را تمیز کنید. سپس می‌توانید با به سراغ اجاق گاز رفته و به نظافت آن بپردازید. می‌توانید برای این کار از مواد شوینده‌ای که در بازار می‌باشد و مخصوص شستشوی گاز می‌باشد استفاده کنید. در مرحله‌ی بعد به نظافت پرده‌ها و دیواره‌ی آشپزخانه پرداخته و از کثیفی و لک همه‌جا را تمیز کنید. پس از آن و در مرحله‌ی آخر باید به نظافت پیشخوان، کابینت‌ها و کف آشپزخانه بپردازید.خانه تکانی عید را پس از نظافت سرویس بهداشتی و اتاق خواب، می‌توانید با نظافت آشپزخانه ادامه دهید.

خانه تکانی بهاره

خانه تکانی بهاره و نظافت نشیمن و پذیرایی

خانه تکانی بهاره را می‌توانید با نظافت نشیمن و پذیرایی به پایان برسانید. در ابتدا به گردگیری دیوارها، پنکه‌ی سقفی، چراغ‌ها و لوستر بپردازید. جهت این کار می‌توانید از یک چوب گردگیری دسته بلند کمک بگیرید. چراغ‌هایی که نور منزل را تامین می‌کنند بهتر است در صورت امکان بشویید و در صورتی که این امکان وجود ندارد با یک دستمال نم تمیز کنید. سپس به سراغ مبل‌ها رفته و آنها را گردگیری نمایید و در صورت وجود لکه از بخارشوی کمک بگیرید. در مرحله‌ی بعد به سراغ پرده‌ها رفته و آنها را گردگیری نمایید. در صورت کثیف بودن پرده‌ها لازم است حتما آنها را شسته و دوباره در جای خود نصب نمایید. در مرحله‌ی آخر نیز می‌توانید به نظافت فرش و کف خانه پرداخته و کار را به پایان برسانید.

آموزشخدمات نظافتیوبلاگ

تمیزکاری و نظافت منزلخدمات نظافت منزلخدمات نظافت منزل شیرازشرکت خدماتیشرکت خدماتی شکوفاییشرکت خدماتی نظافت منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *