نماد سایت شرکت خدماتی شکوفایی

هزینه پرستار کودک در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار کودک در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار کودک در منزل یا همان پرستار خصوصی کودک در منزل دارای تعرفه‌ای مشخص و معین می‌باشد. تعرفه‌ی پرستاری کودک هر ساله توسط شورایی به نام شورای عالی بیمه و خدمات درمانی مشخص می‌شود. این تعرفه‌ها پس از مشخص شدن در شورای عالی بیمه و خدمات درمانی به مراکز خدمات پرستاری ابلاغ می‌شود. اما عوامل زیادی بر روی تعرفه‌های پرستاری کودک تاثیر گذار است که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

از جمله عوامل تاثیر گذار مدرک تحصیلی پرستار، مهارت‌های پرستار، تجربه‌ی کاری پرستار، خدمات قابل ارائه و… می‌باشد. اگر با عوامل تاثیر گذار بر تعرفه خدمات آشنایی داشته باشید، می‌توانید با کمترین هزینه پرستار کودک خود را استخدام کنید. تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با تعرفه‌های این خدمت و عوامل تاثیر گذار بر آن آشنا شوید.

دستمزد پرستار کودک در منزل چه قدر است؟

همانطور که قبل از این هم گفتیم دستمزد پرستار کودک در منزل متاثر از عوامل مختلفی می‌باشد. علاوه بر عواملی که قبل تر به آن اشاره کردیم، عوامل دیگری نیز بر تعرفه‌ی این خدمت تاثیر گذار است. از جمله عواملی که بر دستمزد این خدمات تاثیر می‌گذارد و می‌توان نام برد ، عوامل محیطی می‌باشد.

هزینه پرستار کودک در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار

عواملی چون فاصله محل زندگی پرستار تا منزل کودک، خانه‌ای که کودک در آن زندگی می‌کند و… . همچنین مدت زمانی که در طول شبانه روز باید از کودک پرستاری شود هم بر میزان دستمزد تاثیر گذار است. در مجموع تمامی این عوامل بر دستمزدی که بابت پرستاری از کودک‌تان باید پرداخت کنید تاثیر گذار هستند.

هزینه پرستار کودک 24 ساعته

هزینه پرستار کودک 24 ساعته با توجه به اینکه مدت زمان بیشتری باید از کودک مراقبت کند گران‌تر است. این پرستاران به صورت 24 ساعته از کودک شما مراقبت و نگهداری می‌کنند و به صورت شبانه روزی مشغول این خدمت‌اند.

هزینه پرستار کودک در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار

هزینه‌ی این پرستاران با توجه به تحصیلات، تجربه‌ی کاری، نوع فعالیت و خدمات قابل ارائه مشخص می‌گردد. لازم به ذکر است که هزینه‌ی این پرستاران پس از بازدید میدانی از محل سکونت کودک محاسبه می‌گردد. همچنین این پرستاران بسته به نوع خدماتی که باید ارائه دهند از شما دستمزد متفاوتی دریافت می‌کنند.

تاثیر سطح تحصیلات بر دستمزد پرستار کودک

هزینه پرستار کودک بسته به تحصیلات پرستار می‌تواند متغییر باشد و بسته به تحصیلات پرستار تعیین گردد. اگر پرستار با تحصیلات مرتبط با کودک باشد، دستمزد پرداختی هم می‌تواند نرخ بیشتری داشته باشد. تحصیلات مرتبط با کودک باعث می‌شود تا خدمات ارائه شده توسط پرستار کودک نیز تخصصی‌تر باشد.

هزینه پرستار کودک در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار کودک

همچنین تحصیلات مرتبط پرستار و آموزش‌های تخصصی، تاثیر مستقیم بر تربیت و آموزش کودک نیز دارد. تحصیلات مرتبط می‌تواند شامل کودک‌یاری، روانشناسی کودک، روانشناسی بالینی کودک و… می‌باشد. همچنین پرستاران شبانه روزی با تحصیلات مرتبط می‌توانند خدمات بهتری نسبت به دیگر پرستاران ارائه دهند.

وضعیت جسمانی کودک و تاثیر بر دستمزد پرستار کودک

از عوامل تاثیر گذار بر دستمزد و هزینه پرستار کودک، وضعیت جسمانی کودک و سلامت او می‌باشد. به مراتب نگهداری از کودکان دارای وضعیت جسمانی سالم می‌تواند زحمت کمتری برای پرستار به همراه داشته باشد. و همینطور که می‌دانید مراقبت از کودکانی که از وضعیت جسمانی نرمالی برخوردار نیستند سخت‌تر می‌باشد.

همچنین کودکان درگیر بیماری که نیاز به مراقبت و درمان دارند، نیاز به خدمات بیشتری نیز دارند. جهت نگهداری از کودکان بیمار نیاز است که پرستار دوره‌های مراقبت از کودک بیمار را گذرانده باشد. و یا در صورت نیاز به مراقبت‌های بیشتر و تخصصی‌تر پرستار باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط باشد.

هزینه پرستار کودک

هزینه پرستار کودک

گذراندن دوره‌های مراقبت از کودک بیمار و یا مدرک تحصیلی مرتبط می‌تواند طول دوره‌ی درمان کودک را کاهش دهد. این کاهش طول دوره‌ی درمان باعث کاهش هزینه‌ی تمام شده‌ی دستمزد پرستار می‌شود. همچنین نگهداری 24 ساعته از کودکان دارای وضعیت جسمانی ناسالم باعث افزایش دستمزد پرستار می‌شود.

پرداخت دستمزد چگونه باید انجام شود؟

هزینه پرستار کودک در پایان هر ماه توسط خانواده‌ی کودک پرداخت می‌شود و در ازای آن رسید دریافت می‌شود. پرداخت‌ها می‌تواند در قالب چک، پول نقد، واریز کارت به کارت و دیگر روش‌های پرداختی صورت گیرد. نوع پرداخت خود را بهتر است در زمان امضای تفاهم‌نامه و یا قرارداد همکاری مشخص کنید و بر همان اساس پرداخت نمایید. همچنین میزان دستمزد پرداختی به پرستار را به صورت جزء به جزء در قرارداد خود باید درج نمایید. همچنین می‌توانید شرایط خاص تاثیر گذار بر دستمزد پرستار را نیز در قرارداد خود مشخص نمایید.

خروج از نسخه موبایل