پرستار کودک

وظیفه اصلی پرستار کودک، مراقبت و نگهداری از کودک شما است. اما استخدام یک پرستار کودک مزایای جانبی دیگری نیز دارد. بسیاری از ما از بعضی از این مزایا آگاه هستیم و برای ما واضح و روشن هستند. اما کمتر کسی با تمام مزایای استخدام پرستار کودک آشنایی دارد.

به طور مشخص، وقتی بحث سر این باشد که آیا پرستار کودک بهتر از مهد کودک است یا نه، بسیاری از افراد اطلاعات کافی برای مقایسه بین این دو را ندارند. در این مطلب ما به طور دقیق و مفصل تمام فواید و مزایایی که استخدام یک پرستار کودک در منزل به همراه دارد را بررسی کرده ایم.

مزایای استخدام پرستار کودک در منزل

در ادامه شماری از مهم ترین مزایای استخدام یک پرستار مخصوص کودک در منزل را معرفی می کنیم. همچنین در انتهای این مطلب، برخی از محدودیت ها و معایبی که پرستار کودک می تواند به همراه داشته باشد را بررسی خواهیم کرد.

پرستار کودک باعث بهبود روابط شما با همسرتان می شود

شاید بشود گفت مهم ترین فایده استفاده از خدمات یک پرستار برای نگهداری از کودک در منزل همین است که باعث می شود تا والدین وقت بیشتری برای پرداختن به زندگی شخصی و روابط خود با یکدیگر داشته باشند.

همانطور که می دانید، در اواخر دوران بارداری و نیز مدتی پس از زایمان، بسیاری از والدین مشغول امور مربوط به کودک نوزاد خود هستند و تقریبا هرگز فرصت نمی کنند تا با همدیگر وقت بگذرانند.

نگهداری از یک کودک خردسال بسیار کار دشوار و طاقت فرسایی است و به راحتی می تواند تمام وقت شما در طول روز را به خود اختصاص دهد.

به همین جهت داشتن یک پرستار بچه که به امور روزمره کودک رسیدگی کند و کمک حال والدین باشد، تاثیر بسیار مثبتی در روابط والدین با یکدیگر نیز می گذارد. زوج هایی که از کمک یک پرستار بچه بهره می برند، راحت تر می توانند برای همدیگر وقت بگذارنند و کانون خانواده را گرم نگه دارند.

با پرستار بچه، انعطاف پذیری برنامه روزانه خود را افزایش دهید

لازم نیست که به طور روزانه و دائم از پرستار بچه برای نگهداری از کودک خود استفاده کنید. همین که با یک پرستار حرفه ای در ارتباط باشید و فقط در مواقع لزوم از او کمک بخواهید، به شما این امکان را می دهد تا هر وقت اگر تغییری ناگهانی در برنامه روزانه و کاری شما پیش آمد بتوانید خود را با آن تطبیق دهید.

به عنوان مثال، ممکن است به یک رستوران برای قرار کاری دعوت شوید که امکان حضور بچه در آن فراهم نیست. یا می خواهید به یک مهمانی رسمی بروید و بدون بچه راحت تر خواهید بود.

یا حتی مواقعی که می خواهید برای یک خرید مفصل به بازار بروید و حضور کودک برای شما دست و پا گیر خواهد بود. در همه این شرایط، می توانید تنها با یک تماس با شرکت خدماتی شکوفایی، هم به برنامه روزانه و قرار های مهم خود برسید و هم مطمئن باشید از فرزند شما به شکل کامل مراقبت و نگهداری می شود.

به دیگر اعضای خانواده استراحت می دهید

پدربزرگ ها و مادربزرگ ها از نگهداری از نوه ها بسیار خوشحال می شوند و لذت می برند. اما اگر قرار باشد هفت روز هفته و روزی چند ساعت از کودک شما مراقبت کنند، مطمئن باشید که آن ها هم خسته می شوند. بنابراین اگر هر دو والدین شاغل باشند و برای ساعاتی از روز نیاز به کسی دارند که از کودکشان مراقبت کند، خوب است که در کنار پدربزرگ و مادربزرگ، گاهی نیز از پرستار کودک کمک بگیرند. این کار باعث می شود تا اعضای خانواده و فامیل هایی که از کودک شما مراقبت می کنند نیز از این کار خسته نشوند و هر از گاهی استراحت کنند.

پرستار کودک بدون تعطیلی | کسب آرامش منزل با پرستار کودک!کسب آرامش منزل با پرستار کودک!

فرزندان ما بخشی از وجود ما هستند و همیشه گوشه ای از ذهن ما درگیر حفظ سلامت و نگهداری درست از فرزندمان خواهد بود. به عنوان پدر و مادر، وقتی از خانه بیرون می رویم این مشغولیت ذهنی دو چندان می شود و دور بودن از کودک باعث می شود تا نتوانیم به راحتی روی کارهای دیگرمان نیز تمرکز کنیم. اما اگر از خدمات یک پرستار حرفه ای کودک استفاده کنید، خیال شما راحت خواهد بود که کودک شما در دستان امنی قرار دارد و به شکل اصولی از او مراقبت می شود و وقتی برگردید خانه، همه چیز مرتب خواهد بود. در نتیجه آرامش ذهنی بیشتری خواهید داشت و در کار و حرفه خود نیز عملکرد بهتری از خود نشان می دهید.

رشد فکری کودک همراه با تغییر تنوع با پرستار کودک

برای رشد هر کودکی، لازم است تا با تنوع و تفاوت انسان ها با یکدیگر آشنا شود. یک راه ایده آل برای آن که فرزند خود را با این تنوع آشنا کنید، کمک گرفتن از پرستار کودک است. با این کار فرزند شما کم کم یاد می گیرد تا با افرادی خارج از والدین، خانواده و دوستان نزدیک نیز ارتباط و تعامل برقرار کند و با موقعیت های جدید آشنا شود. حتی پرستار بچه می تواند زبان محلی خود که با زبان شما متفاوت است را به کودک یاد بدهد تا به این روش کودک با تفاوت های زبانی و مهارت های زبان آموزی نیز برخورد داشته باشد.

تقویت ارتباطات اجتماعی کودک با پرستار در منزل

بسیاری از کودکان به خصوص در زمانه امروزی که اکثر افراد در محیط های بسته و آپارتمانی زندگی می کنند، جز با والدین خود با فرد دیگری به طور روزانه ارتباط ندارند. پرستار برای کودک در واقع فرصتی است تا با شخصی به غیر از والدین خود نیز صحبت کند و با او ارتباط ایجاد نماید. بعضی از شرکت های خدماتی نیز به شما این امکان را می دهند تا کودک خود را همراه با کودکان دیگر به یک پرستار بسپارید تا کودکان در این فضا با همبازی های جدید آشنا شوند.

تقویت ارتباطات اجتماعی کودک با پرستار در منزل | پدربزرگ ها و مادربزرگ ها از نگهداری از نوه ها بسیار خوشحال می شوند و لذت می برند.

مشارکت پرستار کودک در کار منزل

وقتی به طور تمام وقت مشغول کار در بیرون از خانه باشید، وقتی به خانه بر می گردید نگهداری از کودک تقریبا تمام وقت و انرژی شما را به خود اختصاص می دهد. این امر باعث می شود تا به تدریج خانه شما نامرتب شود و کارهای روتین خانه روی یکدیگر تلنبار شوند.

پرستار کودک می تواند در کنار نگهداری از کودک،‌ مثلا وقتی کودک در خواب به سر می برد، کار های سبک و راحت خانه را انجام دهد. مثلا اسباب بازی ها را از روی زمین جمع کند، اتاق کودک را مرتب کند و گردگیری نماید. این کارها باعث می شود تا حجم کار خانه سبک تر شود و مرتب ساختن منزل نیاز به انرژی کمتری داشته باشد.

کودکان با پرستار راحت تر هستند

بسیاری از کودکان به خصوص در سنین پایین، وقتی برای مراقبت و نگهداری به مهد کودک سپرده می شوند، از حضور در فضای بیرون از خانه و مهد کودک چندان خوششان نمی آید و احساس ناامنی می کنند. به خصوص آن که در مهد کودک کودکان و افراد غریبه زیادی حضور دارند که باعث می شوند ریسک مبتلا شدن به بیماری هایی مانند سرماخوردگی افزایش یابد.

در نتیجه برای بسیاری از والدین، نگه داشتن کودک در خانه گزینه مطلوب تری است. پرستار بچه به شما این امکان را می دهد تا فرزند خود را در محیط آشنا و امن خانه نگه دارید. علاوه بر آن، کودک مجبور نخواهد بود خود را با برنامه خواب و تغذیه مهد هماهنگ کند و می تواند طبق عادت همیشگی غذا بخورد و سر وقت دلخواه بخوابد.

آمادگی کودک برای ورود به مدرسه با حضور پرستار کودک

پرستار کودک تنها برای کودکان قبل از سن مدرسه نیست. بسیاری از والدین حاضر کردن بچه ها برای رفتن به مدرسه در صبح را تجربه کرده اند و می دانند این کار چقدر با استرس و عجله انجام می شود. به خصوص اگر والدین شاغل باشند، حاضر کردن بچه ها باعث می شود نتوانند به خوبی برای رفتن به شغل خود آماده شوند و استرس مضاعفی را تحمل خواهند کرد. کمک گرفتن از یک پرستار بچه در این شرایط بسیار سودمند است. پرستار به خوبی به کودک شما رسیدگی می کند و باعث می شود شما روی کار خودتان تمرکز داشته باشید و نگران دیر کردن فرزند خود برای مدرسه نباشید.

پرستار کودک اختصاصی

وقتی کودک خود را به مهدکودک بسپارید، طبیعتا کارمندان و مربیان فعال در مهد تنها به فرزند شما توجه نخواهند کرد و تمرکز و حواس آن ها بین چند کودک تقسیم می شود تا بتوانند به همه رسیدگی کنند. اما پرستار حرفه ای کودک در منزل، به شکل اختصاصی فقط به فرزند شما توجه می کند و با دقت و تمرکز بیشتری از او نگهداری می نماید.پرستار کودک اختصاصی | پرستار حرفه ای کودک در منزل، به شکل اختصاصی فقط به فرزند شما توجه می کند و با دقت و تمرکز بیشتری از او نگهداری می نماید.

بهبود خوراک کودک با پرستار

در بسیاری از مهد کودک ها، برنامه غذایی از قبل مشخص شده است و همه بچه ها باید طبق آن برنامه غذا بخورند. این امر به خصوص برای کودکانی که ذائقه غذایی خاصی دارند باعث ایجاد ناراحتی می شود چرا که ممکن است از غذای مهد خوششان نیاید و اذیت شوند. بعضی از مهدکودک ها نیز اجازه می دهند بچه ها از منزل خود غذا بیاورند اما باز هم باید دردسر بسته بندی کردن غذا به شکل روزمره را تحمل کنید. با استفاده از خدمات پرستار کودک همه این مشکلات از بین می روند و کودک شما می تواند هر روز در خانه خود و با خیال راحت، غذای مورد علاقه خود را بخورد و لذت ببرد.

مراقبت و پرستاری از کودک حتی بیرون از منزل

مهدکودک ها قوانین سفت و سختی برای خروج از فضای مهد دارند و زمان کمی را به بازی در فضای بیرون از ساختمان مهد اختصاص می دهند. دلیل این امر تعداد زیاد بچه ها و خطراتی است که ممکن است بازی در فضای بیرون برای آن ها به همراه بیاورد.

اما از آن جایی که پرستار بچه فقط و فقط روی کودک شما تمرکز می کند و کاملا حواس خود را معطوف به فرزند شما کرده است، به خوبی می تواند از کودک شما در فضای بیرون مراقبت کند. در نتیجه شما می توانید از پرستار خود بخواهید تا مدت زمان زیادی را در فضای بیرون از خانه با فرزند شما بگذراند و حتی با او بازی کند.

با توجه به شکل زندگی های امروزی و حبس شدن کودکان در آپارتمان ها، بازی کردن در فضای باز برای کودکان بسیار حیاتی و ارزشمند است و باید تا جایی ممکن زمان آن را افزایش داد.

حل نگرانی رفت و آمد کودک با پرستار کودک

نگهداری پرستار از کودک در منزل، به آن معنا است که دیگر نیازی نیست تا کودک شما هر روز از خانه تا مهد کودک یا منزل پدربزرگ و مادربزرگ رفت و آمد کند و در معرض خطرات رانندگی و حوادث غیر قابل پیشبینی قرار بگیرد. والدینی که کودکان خود را به مهد می فرستند، تقریبا همیشه نگران این موضوع هستند که نکند حین رفت و آمد و ماشین سواری به کودکشان آسیبی وارد شود. به خصوص در روزهایی که هوا بارانی یا برفی است. ضمن آن که دست و پنجه نرم کردن با صندلی مخصوص کودکان در ماشین به طور روزمره نیز می تواند طاقت فرسا باشد. همه این مشکلات با استفاده از خدمات پرستار کودک برطرف می شوند و خطرات کمتری کودک شما را تهدید خواهند کرد.

استراحت بیشتر والدین با پرستار کودک

حتی اگر به عنوان یکی از والدین شاغل نباشید و اکثر زمان روز را در خانه سپری کنید، باز هم ممکن است دچار بیماری و یا حوادثی شوید که نیاز به استراحت و سپری کردن دوران نقاهت داشته باشند.

در این شرایط اگر بخواهید از کودک خود نیز مراقبت کنید، نه تنها باعث می شوید که مشکل خودتان دیر تر رفع شود، بلکه این احتمال وجود دارد که مریضی خود را به کودکتان انتقال دهید. بهترین گزینه در این شرایط کمک گرفتن از پرستار کودک است. با این کار هم خودتان به راحتی می توانید استراحت کنید و زودتر خوب شوید و هم کودک شما به شکل درست و اصولی تحت مراقبت قرار می گیرد و از او نگهداری می شود.

پرستار کودک شیفت شب

تقریبا تمام مهد کودک ها حداکثر تا ساعت شش غروب باز هستند و از کودکان نگهداری می کنند. اما بسیاری از والدین هستند که شغل آن ها به شکلی است که باید تا پاسی از شب بیرون از خانه بمانند و دیروقت به منزل می رسند. خبر خوب برای این والدین این است که پرستاران کودک می توانند حتی تا وقتی که کودک شما به خواب شبانه می رود از او نگهداری کنند. پرستار کودک به تمام امور شبانه و قبل از خواب کودک شما مانند مسواک‌ زدن، لباس راحت پوشیدن و آماده شدن برای مدرسه رسیدگی می کند و او را می خواباند تا وقتی شما از خانه دور هستید نگران بدخواب شدن فرزند خود نباشید.

پرستار کودک بدون تعطیلی

وقتی برف سنگین می بارد بعضی از مهد کودک ها تعطیل می شوند. این در حالی است که مشاغل بزرگسالان دایر هستند و در نتیجه والدین نمی توانند مانند کودکشان در خانه بمانند و باید به شغل خود رسیدگی کنند. در این مواقع استفاده از خدمات پرستار کودک بسیار مفید و کمک کننده است و باعث می شود کودک شما در هر شرایطی در خانه تنها نماند و یک فرد حرفه ای برای مراقبت و نگهداری از او حضور داشته باشد.پرستار کودک بدون تعطیلی | از مزایای مهم استفاده از پرستار کودک در منزل، این است که شما می توانید از اصول تربیتی و آموزشی خود برای کودک خود استفاده نمایید.

رفتار مناسب با کودک توسط پرستار کودک

یکی از مزایای مهم استفاده از پرستار کودک در منزل، این است که شما می توانید از اصول تربیتی و آموزشی خود برای کودک خود استفاده نمایید. تنها کافی است با پرستار فرزند خود صحبت کنید و او را در جریان روند تربیتی مورد نظر خود قرار دهید. سپس پرستار از همان روش ها استفاده خواهد کرد و دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید که فرزند خردسال شما ممکن است به شیوه ای که شما نمی پسندید تربیت شود.

افزایش امنیت منزل با پرستار کودک

بسیاری از دزدی ها و سرقت از منازل در روشنایی روز و وقتی که همه سر کار هستند اتفاق می افتد. وقتی به طور روزمره یک پرستار کودک در خانه خود داشته باشید، مطمئن خواهید بود که همیشه یک بزرگسال در خانه شما است و تقریبا غیر ممکن است که در این شرایط خانه شما هدف سرقت قرار بگیرد. ضمن آن که کودکان بسیار غیر قابل پیشبینی هستند و گاهی حتی وقتی والدین در خانه حضور دارند نیز دست به کارهای خطرناکی می زنند. از آن جایی که پرستار کودک به شکل حرفه ای و اصولی مراقب فرزند شما است، می تواند از این حوادث غیر منتظره نیز پیشگیری کند.

معایب پرستار کودک چیست؟

همانطور که تا اینجا در این مطلب خواندید، پرستاران کودک می توانند فواید بی شماری برای شما داشته باشند. اما مانند هر پدیده دیگری، استفاده از پرستار حرفه ای کودک در منزل در کنار نکات مثبت، نکات منفی نیز دارد.

یکی از این نکات منفی این است که وقتی از پرستار بچه برای کودک خود استفاده می کنید، مجبور خواهید بود تا یک فرد نسبتا غریبه را به خانه و خانواده خود راه دهید.

البته طبیعتا پرستارانی که توسط شرکت های حرفه ای مانند شرکت خدماتی شکوفایی استخدام می شوند، کاملا به حساسیت ها و مشکلاتی که این موضوع ممکن است به وجود بیاورد آگاه هستند و به خوبی آموزش دیده اند تا از این مشکلات جلوگیری نمایند تا شما به عنوان والدین از این که پرستار کودک را به منزل خود راه دهید احساس ناامنی و از بین رفتن حریم خصوصی نداشته باشید.

یکی دیگر از معایبی که در زمینه پرستار کودک به آن اشاره می شود، محروم ماندن کودک از تجربه محیط شلوغ و جامعه جدید در مهد کودک است.

البته همانطور که در این مطلب به آن اشاره شد، این موضوع چندان مشکل بزرگی نیست و به راحتی قابل حل است. شما می توانید به طور متناوب هم از مهد کودک و هم از پرستار در منزل استفاده نمایید.

حتی اگر این امکان برای شما وجود نداشت، لازم نیست نگران اجتماعی نشدن فرزند خود باشید. چرا که تقریبا همه بچه ها با ورود به مدرسه و تجربه محیط کلاس و آشنا شدن با همکلاسی ها، روند اجتماعی شدن را آغاز می کنند و حتما لازم نیست از سنین مهد کودک پا در جامعه بگذارند و با افراد جدید آشنا شوند.

پرستار کودک کیست و چه کاری انجام می دهد؟

پرستار کودک به شخصی گفته می شود که در طی ساعاتی که والدین مشغول کار دیگری هستند وظیفه مراقبت از کودک را به عهده می گیرد.

چگونه می توانم متوجه شوم که حقوق پرستار کودک منصفانه است؟

حقوق پرستار کودک بر اساس عوامل مختلفی از جمله میزان تحصیلات و گواهینامه های اخذ شده پرستار کودک، سن پرستار کودک، سن کودک، تعداد کودکان، منطقه شهری یا روستایی و بسیاری عوامل دیگر تعریف می شود. شما می توانید قبل از استخدام پرستار کودک در مورد خدماتی که دریافت می کنید تحقیق کنید و از چندین شرکت پرستاری مانند شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی قیمت بگیرید؛ تا رنج حقوق پرستار کودک دستتان بیاید.

تفاوت بین پرستار کودک و پرستار نوزاد چیست؟

هر دو وظیفه پرستاری و مراقبت از کودک و نوزاد را در غیاب والدین یا سرپرستان به عهده دارند. پرستار کودک معمولا فعالیت های بیشتری مانند بازی با کودکان، پارک رفتن، رانندگی و گردش و غیره را انجام می دهد در حالی که پرستار نوزاد مسئول شیردهی، خواب و مراقبت از نوزاد را به عهده دارد و فعالیت های اشاره شده کمتری دارد.

آیا پرستار کودک به بیمه احتیاج دارد؟

شرکت خدماتی شکوفایی کلیه نیروهای پرستاری از کودک را بمحض انعقاد قرارداد شرکت با مشتری تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی قرار می دهد.

وظایف پرستار کودک چیست؟

برخی از وظایف پرستار کودک / نوزاد عبارتند از:
• حمام کردن کودک یا نوزاد
• تعویض پوشک
• برنامه ریزی و تهیه وعده های غذایی
• فعالیت های آموزشی و کاردستی

خصوصیات یک پرستار کودک خوب چیست؟

ویژگی های یک پرستار کودک خوب عبارتند از:
• دوست داشتن بچه ها
• اشتیاق
• وقت شناسی
• امنت داری
• قابلیت چند وظیفه ای

افراد مشهور چگونه برای استخدام پرستار کودک اقدام می کنند؟

افراد مشهور پرستار کودک یا نوزاد را بر اساس خانواده خود؛ دوستان و یا از طریق شرکت خدماتی پرستاری استخدام می کنند.

پرستاران کودک از چه طریقی می توانند استخدام شوند؟

پرستاران کودک می توانند با درج آگهی در روزنامه ها، فضای اینترنت و ساخت پروفایل در وب سایت های پرستاری و مراقبت از کودک به استخدام در بیایند.