خدمات نظافتی

برق زدن و تمیز بودن خانه یا دفتر کار یکی از کارهایی است که نیاز به رسیدگی مداوم دارد و گاهی شلوغی کار و مشغله های مختلف باعث می شود از نظافت این مکان ها باز بمانیم.اینجاست که استفاده از انواع خدمات نظافتی کمک بسیار زیادی به پیشبرد کارها بدون خستگی مضاعف و اخلال در برنامه کار و زندگی خواهد شد. با این تفاسیر، بهتر است شماره خدمات نظافت منزل را پیدا کرده و همین حالا برای انجام کار تماس بگیرید.

ضرورت استفاده از انواع خدمات نظافتی | استفاده از اینگونه خدمات نیاز به شناخت مجموعه های فعال در این زمینه را دارد و علاوه بر آن بسیاری به دنبال قیمت مناسب تر هستند تا کار را به یک مجموعه بسپارند.

برای همین ما تصمیم داریم در این مطلب انواع خدمات نظافت، مزایای استفاده از آنها، انواع و عوامل قیمت خدمات نظافتی را بررسی کنیم تا به شما در انتخاب کمک کرده باشیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ضرورت استفاده از انواع خدمات نظافتی

دنیای امروز بیشتر با سرعت گرفتن زندگی و مشغله های بیشتر شناخته شده است. حال تصور کنید که تمام هفته به دنبال کار و یا انجام دیگر امور هستید و در پایان هفته با یک نگاه به دفتر کار یا محل زندگی خود متوجه می شوید که همه جا را خاک گرفته و بیش از حد به هم ریخته است.

بدون شک هیچ کس دوست دارد آخر هفته با یک سطل و تی، دستکش و مواد شوینده سر کند. بلکه ترجیح می دهید استراحت کنید، با خانواده باشید و به کارهای شخصی عقب افتاده خود برسید، اینجاست که خدمات نظافتی چون یک سوپرمن وارد داستان شده و خیال شما را از بابت تمام امور تمیزکاری که از آنها غافل بوده اید راحت خواهد کرد.

سرعت بالا، تضمین کیفیت کار و پاسخگویی مجموعه های فعال در این زمینه، همچنین برخورداری از مجوزهای لازم باعث شده تا امروزه بسیاری به این مجموعه ها اطمینان کنند و کارهای هفتگی و ماهانه تمیز کاری را به آنها بسپارند.

این امر به ویژه نزدیک به عید و شروع خانه تکانی برای ما ایرانی ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. قطعاً استخدام تمام وقت یک نظافتچی برای این کارها هزینه زیادی دارد و همیشه هم به او نیاز نیست پس بهتر است از خدمات مجموعه های فعال در این زمینه استفاده کنید.

مزایای استفاده از خدمات نظافتی

در زیر مهمترین دلایلی را ذکر می کنیم که نشان می دهد چرا باید همیشه برای تمیز کردن محل زندگی و کار خود از خدمات مربوط به این حیطه و مجموعه های فعال در این زمینه استفاده کنید.

مزایای استفاده از خدمات نظافتی در منزل | صرفه جویی در زمان

استفاده از خدمات نظافتی در اولین گام باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. برای بیشتر افرادی که ساعتهای طولانی کار می کنند، یافتن زمانی برای انجام تمیزکاری عمومی منزل یا محل کار یک چالش بسیار بزرگ است.

همچنین مکان هایی در هر ساختمان وجود دارد که برای تمیز کردن و از بین بردن لکه هایی وجود دارد نیاز به توجه ویژه دارند و گاهی دور از دسترس است و سختی به همراه دارد.

اینجاست که یک نظافتچی خانه وارد می شود و بار را از دوش شما بر می دارد. با استفاده از تکنیک های خاص و ابزار تمیز کننده مناسب، نظافتچی های حرفه ای می توانند مکان مورد نظر شما را در کمترین زمان در شکل عالی تمیز کنند.

بسیاری از شرکت های نظافت، خدمات 24 ساعته ای را انجام می دهند، این امر باعث می شود در هر زمان از روز بتوانید برای استخدام نظافتچی تماس بگیرید. اگر وقت شما برای شما معنی زیادی دارد، استفاده از خدمات نظافت به هر قیمتی می ارزد!

صرفه جوی در انرژی

استفاده از انواع خدمات نظافتی علاوه بر صرفه جویی در هزینه به صرفه جویی در انرژی شما و کاهش خستگی کمک می کند.

همچنین باعث می شود تا استرس و دغدغه تمیز کردن را مدام همراه خود نداشته باشید. بدون ابزار و تجهیزات مناسب، تمیز کردن می تواند یک کار بسیار چالش برانگیز باشد که می تواند انرژی زیادی از شما بگیرد.. گذراندن ساعت ها برای نظافت در هنگام خستگی می تواند عواقب گسترده ای بر سلامتی شما داشته باشد، بنابراین به نفع شماست که نظافت را به متخصصان بسپارید.

یک نظافتچی حرفه ای ترفندها و نکات ارزشمندی را می داند که علاوه بر صرفه جویی در وقت، برای انجام کار به انرژی کمتری نیز نیاز دارد. این ترفندها باعث می شود که در کمتر از زمانی که خودتان این کار را انجام می دهید،

بتوانند مکان مدنظر را تمیز کنند. بنابراین در حالی که نظافتچی شما مشغول کار است، می توانید تایم آخر هفته خود را برای استراحت مورد نیاز و کسب انرژی صرف کنید.

کمک به سلامت

استفاده از خدمات نظافت در کنار موارد فوق یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد و آن مزیت بزرگ این است که فضای زندگی و کار شما را سالم و بدون آلرژی می کند.

نظافت منظم و حرفه ای منازل و دفاتر کار باعث سلامتی نیز خواهد شد. گرد و غبار یک ماده حساسیت زای رایج است که هم در جوانان و هم در بزرگسالان باعث برخی بیماری ها می شود.

چشم، بینی و گلو را تحریک می کند، اما می توان با تمیز کردن منظم این اثرات را برطرف کرد. تقریباً غیرممکن است که وقتی یک برنامه کاری شلوغ دارید وقت را برای دور نگه داشتن گرد و غبار اختصاص دهید.

یک نظافتچی هفتگی یا دو بار در هفته به شما در تمیز و سالم نگه داشتن خانه یا محل کار خود کمک می کند. مطمئن باشید هر چقدر هم که قیمت خدمات نظافتی بالا باشد، از هزینه ای که برای درمان این نوع حساسیت ها باید صرف کرد کمتر است.

تمیز بودن همیشگی

خدمات نظافتی به شما کمک می کند تا خانه و محل کار خود را در شرایط بکر نگه دارید. برای تمیز بودن همیشگی خانه کافیست هر دو هفته یکبار یا هر ماه از اینگونه خدمات استفاده کنید.

البته این برنامه به طور خاص برای یک فضای مسکونی طراحی شده است، اما برای دفاتر، به دلیل گستردگی فعالیت ها، تعداد بالای نیروی شاغل و رفت و آمد زیاد، بهتر است یک برنامه روزانه یا هفتگی داشته باشید. داشتن این نوع برنامه این اطمینان را می دهد که خانه یا محل کار شما هرگز در وضعیت اسفناکی قرار نمی گیرد.

تمیزکاری عمومی منزل یا محل کار | خدمات نظافتی تحت تأثیر قرار دادن دیگران

استخدام یک نفر برای خدمات نظافتی به ویژه در موارد خاص می تواند به شما کمک کند. یکی از این موارد خاص زمانی است که قصد برگزاری یک دورهمی یا جشن در خانه را دارید یا در محل کار خود یک قرار کاری مهم دارید. همچنین، داشتن یک برنامه تمیز کاری منظم با یک سرویس نظافت حرفه ای، این امکان را برای شما فراهم می کند که در هنگام بازدیدهای غافلگیرانه از طرف خانواده یا دوستان، از هرگونه خجالت و شرمندگی جلوگیری کنید.

عوامل موثر بر قیمت خدمات نظافتی

عوامل مختلف نرخ اینگونه خدمات را تعیین می کنند. اغلب مجموعه ها نرخ را به صورت ساعتی دریافت می کنند با این وجود برخی از عواملی وجود دارد که به احتمال زیاد بر قیمت تمیز کردن خانه و محل کار شما تأثیر می گذارد. این عوامل عبارتند از:

نوع خدمات نظافتی که نیاز دارید | انواع خدمات نظافتی و تمیزکاری نوع خدمات نظافتی که نیاز دارید

اغلب، انواع خدمات نظافتی و تمیزکاری برای محل کار و زندگی به دو مدل تمیز کردن استاندارد و تمیز کردن عمیق تقسیم می شود که مشخصاً هزینه های مختلفی هم دارند زیرا زمان و انرژی لازم برای هر کدام متفاوت خواهد بود.

 وضعیت خانه یا دفتر کار شما

هر چه خانه یا محل کار کثیف تر باشد، نیاز به نظافت بیشتری خواهد داشت و قیمت آن نیز بالاتر است. بنابراین این مورد مهم نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت خدمات نظافتی به شمار می رود.

موقعیت مکانی شما منزل یا محل کار

هرچه فاصله نظافتچی برای رسیدن به منزل شما بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر است. به همین دلیل در هنگام سرچ یا جستجوی محلی برای مجموعه هایی که این کار را انجام می دهند بهتر است جایی را در نظر بگیرید که در نزدیکی شما باشد.

اندازه مکانی که باید تمیز شود

این مورد یکی دیگر از عوامل مهم در نرخ گذاری خدمات نظافتی منزل یا محل کار اثر دارد. نرخ نظافت منزل یا محل کار به طور معمول برحسب متراژ مربع در نظر گرفتن تعداد اتاق خواب و حمام و سرویس بهداشتی تعیین می شود.

عوامل مهم در نرخ گذاری خدمات نظافتی منزل یا محل کار | خدمات نظافتی منزل و محل کاردفعات نظافت

قاعده معمول و مرسوم این است هرچه بیشتر از اینگونه خدمات استفاده کنید، شرکت های نظافت هزینه کمتری را از شما می گیرند زیرا خانه یا محل کار شما در دفعات بعدی نظافت نیاز به تلاش بالایی نخواهد داشت و به نوعی وقت کمتری برای نظافت اصولی آن صرف می شود.

تجربه و شهرت

طبیعی است که شرکتهای نظافتی که دارای شهرت دیرینه ای هستند و به عنوان یک برند در زمینه خدمات نظافتی شناخته می شوند هزینه بیشتری را دریافت می کنند و البته این امر به دلیل حسن انجام کار است و اطمینانی به همه به اینگونه مجموعه ها دارند. در واقع پول بیشتر به نوعی تضمین خدمات بهتری که ارائه می دهند البته این نکته همیشه صادق نیست.

با وجود موارد گفته شده اگر بودجه خاصی برای این مورد در نظر دارید و خدمات ارزان تر را ترجیح می دهید، چندین وب سایت مربوط به این نوع خدمات را بررسی کنید و از توصیه دوستان و آشنایان خود استفاده کنید تا شماره خدمات نظافت منزل و محل کار بهترین مجموعه را بیابید.

همچنین، ضروری است که شرح کاملی از مکانی را که می خواهید تمیز شود داشته باشید زیرا این کار برآورد هزینه توسط شرکت نظافت را برای شما آسان می کند.

انواع خدمات نظافتی

انتخاب نوع مناسب خدمات نظافت برای محل زندگی و کار شما را بخش عظیمی از کار تمیزکاری است و خبر خوب این است که فرصت استفاده از این خدمات امروزه بیش از هر زمان دیگری است. برای کمک به شما در استفاده از این گونه خدمات انواع مختلف آن را در ادامه بررسی کرده ایم تا بعد از تماس با شماره خدمات نظافت منزل یا محل کار بتوانید راحت تر نوع خدمت مدنظر خود را انتخاب کنید. این لیست شامل خدمات نظافت مسکونی و تجاری است.

نظافت عمومی خانه

این خدمات شامل کارهای عمومی نظافت منزل می شود. شما در مناطقی مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن، حمام و اتاق خواب به اینگونه خدمات نیاز خواهید داشت. افراد حرفه ای در این زمینه به شما در گردگیری، جارو کردن، و مواردی از این دست کمک خواهند کرد.

تمیز کردن عمیق

این خدمات جامع تر از نوع اول است و شامل شستشوی دستی کابینت ها، تمیز کردن اجاق گاز، تیغه های فن و موارد دیگر است. این نوع خدمات به مشتری که مدت زمان مدیدی هرگز به طور حرفه ای خانه خود را تمیز نکرده است، توصیه می شود و برای خانه تکانی توصیه می شود.

سرویس های ضدعفونی کننده

این گونه خدمات نظافتی در حال حاضر در منازل و فضاهای اداری بسیار مورد نیاز است و به توجه به شرایط فعلی متناسب با همه گیری کرونا است.

تمیز کردن سقف و دیوار

تمیز کردن دیوار و سقف ممکن است بخشی از خدمات عمومی نظافت منزل یا نظافت اداری باشد که توسط برخی مجموعه ارائه می شود و یک سرویس ویژه است. با استفاده از این سرویس می توانید باعث بهبود نورپردازی و تمیز کردن روغن و سایر آلودگی های روی دیوارها و سقف ها خواهد شد.

تمیز کردن پرده ها

پرده در خانه ها و محل کار، چه کرکره یا پارچه و حریر، گرد و غبار را به خود جلب می کند، بنابراین واقعاً نیاز به این سرویس نظافت ویژه وجود دارد. فقط مطمئن باش از تجهیزات مناسب استفاده کنند و در پایین آوردن و تعویض پرده دقت لازم را داشته باشند.

شستشو با آب

خدمات نظافتی از جت واشر برای انتقال جریان آب قدرتمند برای از بین بردن آلودگی و تمیز کردن سطوح استفاده می کنند. شستشوی تحت فشار اغلب برای حذف آلودگی از ساختمان ها دارای رنگ روشن نما استفاده می شود. همچنین از آن به عنوان خدمات الحاقی برای تمیز کردن پنجره های یکسره، ناودان‌ ها و تمیز کردن سقف و پشت بام استفاده می شود.

خدمات نظافتی از جت واشر | نظافت سرویس بهداشتی نظافت سرویس بهداشتی

تمیز کردن سرویس بهداشتی ممکن است بخشی از خدمات الحاقی نظافتی برای یک دفتر کار و خانه باشد، اما یک سرویس ویژه تجاری مستقل برای استادیوم ها، مدارس و مواردی از این دست است.

نظافت مطب و اماکن پزشکی

این سرویس خدمات نظافتی جز خدمات تجاری است و معمولاً شامل تمیز کردن محل های کار، مکان های مشترک، اتاق انتظار، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها و مکان های پذیرایی است. وظایف نیروهای خدماتی در این شامل پاک کردن گرد و غبار، ضد عفونی کردن و جمع کردن آشغال ها است.

خدمات تمیزکاری ارائه شده به کلینیک ها و بیمارستان ها از استانداردهای بالایی برخوردار هستند و بسیار تخصصی است. در این زمینه از وسایل و تجهیزات تمیزکاری تخصصی استفاده می شود روشهای خاص به خود را دارد.

خدمات نظافتی و تمیز کردن پنجره

یکی دیگر از خدمات نظافتی که در مجموعه های بزرگ و کوچک کاربرد دارد، تمیز کردن پنجره است. از آنجایی که در ساختمان های بلند امروزی تمیز کردن پنجره خطرات و سختی های خاص خود را دارد، بهتر است شماره خدمات نظافت منزل و اداری را در اختیار داشته باشید تا این کار سخت را به افراد حرفه ای در این زمینه بسپارید.

خدمات نظافتی تمیز کردن پنجره | خدمات نظافتی که به مدارس خصوصی و دولتی نظافت مدارس و خدماتی نظافتی مورد نیاز مدارس

خدمات نظافتی که به مدارس خصوصی و دولتی ارائه می شود، از جمله نظافت کف، کلاسها، میزها و سرویس های بهداشتی. به دلیلی شلوغی این مکان و امکان آلودگی بیشتر به استفاده از اینگونه خدمات با نیروهای حرفه ای مورد نیاز است.

نظافت ورزشی

خدمات نظافتی را شامل می شود که برای سالن های ورزشی ارائه می شود. از آنجا که این مناطق محل پرورش باکتری ها و انتشار میکروب ها است، استفاده از اینگونه خدمات را گریزناپذیر می کند. وظایف معمول در این زمینه شامل تمیز کردن کلیه تجهیزات ورزشی، سطوح و کفها است.

نظافت کف

یکی دیگر از خدمات مهمی که در مکان های اداری و مسکونی به خصوص در محیط های مشاع مورد استفاده قرار می گیرد، کفسابی است. برای تمیز کردن راه پله ها، لابی ها، سالن های پذیرایی، حیاط و مواردی از این دست اغلب از این گونه خدمات استفاده می شود.

خدمات نظافتی تمیز کردن راه پله ها | خدمات نظافتی نحوه انتخاب بهترین مرکز خدمات نظافتی

برای انتخاب بهترین مرکز و یافتن شماره خدمات نظافت منزل و محل کار علاوه بر سرچ در اینترنت، می توانید از تجربه دوستان و آشنایان خود در این زمینه استفاده کنید.

بدون شک میزان رضایت مشتریان قبلی به شما کمک خواهد کرد تا بهترین خدمات را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

همچنین مطمئن شوید مرکز انتخابی شما از نیروهای حرفه ای خانم و آقا و وسایل تخصصی برای نوع خدمات مدنظر شما برخوردار باشند تا نتیجه همان چیزی باشد که مطابق میل و انتظار شماست.

سخن پایانی در خدمات نظافتی

با توجه به تمام مواردی که گفته شد بهتر است قبل از تماس با یک شماره خدمات نظافت منزل و اداری در مورد کیفیت خدمات مطمئن شوید. همچنین پیش از تماس با توجه به انواع خدمات نظافتی آن نوع تمیزکاری که متناسب با شرایط شماست را انتخاب کنید.

مطمئن باشید اینگونه خدمات به شما در کاهش هزینه و فرصت پیدا کردن برای انجام کارهای دیگری کمک زیادی خواهد کرد. امید است نکات گفته شده در این مقاله به شما برای استفاده بهتر از این خدمات و انتخاب درست کمک کرده باشد.

[rank_math_rich_snippet id=”undefined”]