خدمات نظافتی

خدمات نظافتی

  1. خدمات نظافتی :نظافت منزل و تمیز کردن منزل از جمله خدماتی است که در تمام طول سال به آن احتیاج خواهید داشت. از‌آنجایی که اغلب افراد شاغل هستند و فرصت کمی برای رسیدگی به نظافت منزل دارند، و نظافت منزل هم کاری سخت و زمان‌بر است، معمولا پشت گوش انداخته می‌شود. علاوه‌براین در موقعیت‌هایی مانند مهمانی‌ها و جشن‌ها که حجم کارها زیاد می‌شود، بهترین حالتی که هم نظافت منزل انجام شود و هم فرد در وقتش صرفه‌جویی کند، این است که به سراغ نظافتچی و کارگر منزل برود. البته در صورتی که نظافتچی مطمئنی را نمی‌شناسید می‌توانید از شرکت خدماتی نظافتی درخواست خدمات نظافت منزل کنید و هرچندوقت یکبار به نظافت منزل بپردازید.

خدمات نظافت شامل موارد گوناگونی می‌شود: نظافت خانه، نظافت ساختمان، نظافت راه پله و پارکینگ، نظافت شرکت، نظافت آپارتمان، نظافت راه پله و مشاعات. برای هرکدام از این خدمات نظافت می‌توانید از بین لیست شرکت های خدماتی و نظافتچی ها انتخاب کنید و درخواست خدمات نظافتی دهید.

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب شرکت نظافتی و کارگر نظافت منزل، هزینه نظافت منزل است. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر هزینه نظافت منزل می‌پردازیم.

متراژ خانه بر هزینه نظافت منزل تاثیر دارد

برخی از نظافتچی ها براساس متراژ خانه دستمزد نظافت را محاسبه می‌کنند. هرچه متراژ خانه بیشتر باشد و تعداد سرویس بهداشتی ها و تعداد اتاق‌های بیشتری نیاز به خدمات نظافتی داشته باشد، زمان مورد نیاز برای خدمات نظافتی تمام اتاق‌ها و نظافت منزل هم بیشتر بوده و در نتیجه دستمزد بیشتری بابت خدمات نظافت منزل دریافت می‌شود. از طرفی هرچه متراژ خانه بیشتر باشد، به تعداد نفرات نظافتچی افزوده می‌شود تا پروسه‌ی نظافت سریع‌تر انجام شود. بنابراین با افزوده شدن تعداد نظافتچی‌ ها، به مبلغ کل هزینه نظافت منزل هم افزوده می‌شود.

نظافتچی خانم یا آقا بر هزینه نظافت منزل تاثیر دارد

دومین عاملی که بر نرخ نظافت منزل تاثیر دارد، این است که درخواست نظافتچی خانم داشته باشید یا نظافتچی آقا. برخی افراد نظافت خانه با متراژ زیاد را ترجیحا به نظافتچی آقا می‌سپارند؛ چراکه این کار نیروی جسمانی بیشتری می‌طلبد. برخی دیگر ترجیح می‌دهند کارگر نظافت منزل نظافتچی خانم باشد. در این صورت توجه داشته باشید که به علت کمتر بودن تعداد نیروی کارگر خانم برای نظافت منزل و با در نظر گرفتن سختی کار، قیمت نظافت منزل توسط نظافتچی خانم بیشتر از قیمت نظافت توسط نظافتچی آقا خواهد بود.

میزان ساعت نظافت منزل بر هزینه نظافت منزل تاثیر دارد

یکی دیگر از عواملی که بر هزینه خدمات نظافت موثر است میزان ساعتی است که قرار است نظافت منزل به طول بی‌انجامد. بدیهی است که اگر به‌صورت دوره‌ای و منظم (برای مثال هفتگی یا ماهانه) درخواست نظافتچی منزل کنید و خدمات نظافت منزل را به‌طور مرتب در فواصل کوتاه‌تری دریافت کنید، مدت زمان نظافت منزل کمتر خواهد بود و در نتیجه هزینه نظافت منزل مبلغ کمتری خواهد شد. معمولا حداقل میزان ساعتی که برای خدمات نظافت منزل در نظر گرفته می‌شود چهار ساعت است و بیشتر از آن به ازای هر ساعت نظافت بیشتر، دستمزد بیشتری دریافت خواهد داشت.

وسایل نظافت منزل بر هزینه نظافت منزل تاثیر دارد(خدمات نظافتی)

به‌طورمعمول نظافت چی ها هیچکدام از وسایل نظافت منزل مانند شوینده، شیشه پاک کن، تشت و سطل، دستکش، دستمال و تی را به همراه نمی‌آورند. بنابراین بهتر است حداقل امکانات مورد نیاز برای خدمات نظافت منزل را فراهم کنید. اگر نمی‌دانید چه لوازمی نیاز دارید می‌توانید با کارگر نظافت منزل تماس بگیرید و از تجهیزات لازم برای خدمات نظافت منزل اطمینان حاصل کنید. درصورتی‌که فرصت تهیه‌ی لوازم مورد نیاز برای خدمات نظافتی را ندارید، از نظافتچی بخواهید لوازم مورد نیاز را خریداری کرده و بعد فاکتور خرید را به شما ارائه دهد. درنهایت هزینه‌ی تهیه‌ی وسایل نظافت منزل بر قیمت نظافت منزل تاثیر دارد.

نظافت ساختمان و نظافت راه پله بر هزینه نظافت منزل تاثیر دارد(خدمات نظافتی)

در کنار خدمات نظافت منزل می‌توانید سفارش خدمات نظافت جانبی‌ هم داشته باشید، مانند: نظافت ساختمان، نظافت راه پله و پارکینگ، نظافت شرکت و نظافت محل کار. خدمات نظافتی برای منزل اغلب شامل تمیز کردن پنجره ها، تی زدن سرامیک و کف، گردگیری وسایل منزل، شستن دیوارها، نظافت آشپزخانه و کابینت ها، جارو کشیدن، تمیز کردن سرویس بهداشتی، شستشوی لباس ها و ملحفه ها، نظافت داخل کمدها، گردگیری لوستر، شستن ظرف ها و… می‌شود. نظافت مشاعات مانند نظافت ساختمان و نظافت راه پله و پارکینگ اغلب توسط نظافتچی آقا انجام می‌گیرد و شامل خدماتی از این قبیل است: شستشوی راه پله ها و راهروها، تمیز کردن شیشه های راه پله ها، تمیز کردن نرده ها، تمیز کردن آسانسور، شستن درب ورودی، و شستن پشت بام. هزینه نظافت ساختمان و هزینه نظافت راه پله و پارکینگ بر تعرفه نظافت منزل تاثیر می‌گذارد

خدمات پرستاری در منزل