خدمات نظافت منزل ویلایی

خدمات نظافت منزل ویلایی

 

آیا می‌‌ دانستید که استخدام نظافتچی و دریافت خدمات نظافت منزل ویلایی اگر به دقت انجام نشود می تواند منجر به خسارات مالی می شود. اگر نمی‌ دانید به دنبال چه چیزی باشید؟ خدمات نظافت خانه مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد زیرا به آنها اجازه می دهد تا در حین تمیز کردن خانه های ویلایتان کار های دیگری هم انجام دهند. متأسفانه، بسیاری از مردم برای یافتن خدمات نظافتی که مناسب نیازهایشان باشد، مشکل دارند. به همین دلیل، آنها در نهایت هم زمان و هم پول خود را هدر می دهند و در نهایت منجر به کمک گرفتن از نظافتچی های دیگر می شوند.  شما می توانید کار های مختلفی را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که نظافتچی را استخدام می کنید که بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد. با این حال، باید زمانی را صرف تحقیق در شرکت‌ های مختلف و مقایسه آنها کنید.

 

نکات استخدام نیروی خدماتی نظافت منزل ویلایی 

در اینجا به چند نکته برای استخدام خدمات نظافت خانه توجه کنید! وقتی صحبت از استخدام خدمات نظافت منزل ویلایی می شود اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کارکنان شرکت خدماتی چگونه آموزش دیده اند.  بسیاری از افراد با خدمات نظافت خانه مشکل دارند زیرا شرکتی را انتخاب می کنند که تعداد زیادی کارمند جدید دارد. در حالی که تمیز کردن خانه خیلی سخت نیست، زمانی که خانه شما آنطور که باید تمیز نمی شود، احساس می کنید هزینه های که صرف کرده اید هدر رفته است.

 

شما می توانید با نگاهی آنلاین به نحوه آموزش یک نظافتچی خانه با یک شرکت خاص آشنا شوید. اگر یک شرکت از نظافتچیان بخواهد که صلاحیت های خاصی داشته باشند، کار با آنها آسان تر خواهد بود زیرا کارمندان جدید از قبل می دانند که چه کاری باید انجام دهند.

علاوه بر اطمینان از اینکه کارکنان به صورت حرفه ای آموزش دیده اند، باید به بیمه نامه و مجوز های شرکت نیز توجه کنید. بیمه یک چیز حیاتی است که یک سرویس نظافت خانه باید داشته باشد زیرا این احتمال وجود دارد که آنها چیزی را در خانه شما بشکنند.

اگر نظافتچی خانه بیمه نداشته باشد، مسئولیت پرداخت هر گونه خسارت وارده بر عهده شما خواهد بود. می توانید با تماس با سرویس و پرسیدن در مورد خط مشی آنها از این امر جلوگیری کنید. بسیاری از خدمات خط‌ مشی‌ هایی دارند که کل هزینه تعویض یا تعمیر چیزی را پوشش می‌ دهند، زیرا می‌ خواهند مشتریان بیشتری به دست آورند.

مجوز‌ ها نیز ضروری هستند زیرا نشان می دهند که یک شرکت واجد شرایط تمیز کردن خانه شما است. اگر یک نظافتچی خانه مجوز ندارد، باید از آنها اجتناب کنید زیرا به احتمال زیاد مهارت تمیز کردن را ندارند. کسانی که مجوز ندارند نیز احتمالاً بیمه ندارند.

هر زمان که یک سرویس نظافت خانه را پیدا کردید که مورد علاقه شماست، باید به بررسی نظر های آنها بپردازید تا مشخص کنید که آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر. اگر یک نظافتچی خانه نظرات ضعیفی و بدی دارد، به این دلیل است که خدمات با کیفیت ارائه نمی دهد.

با استفاده از Google Reviews یا کامنت های سایت ها، هر زمان که نظافت منزل را جستجو می‌ کنید، می‌ توانید نظرات را پیدا کنید. در حین مرور آنها، نظرات مثبت و منفی را بخوانید تا بهتر تصمیم بگیرید.

خدمات نظافت منزل ویلایینکات کلی نظافت منزل ویلایی

در این روز ها که باید به مسائل نظافتی و بهداشتی توجه ویژه ای داشته باشیم، می توانید تعطیلات ویلایی خود را بگذرانید و با رعایت کد های بهداشتی مناسب از تعطیلات راحت لذت ببرید. زمانی که در ویلا هایی اقامت می کنید که نظافت و ضدعفونی آن به حساس ترین روش انجام می شود، این فرصت را خواهید داشت که تعطیلات امنی را تجربه کنید. فرآیندی به نام “Super Cleaning” درست قبل از تعطیلات شما در ویلا، روی وسایل الکترونیکی، حمام، آشپزخانه و سطوح با لمس بالا اعمال می شود. در صورت رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی مناسب محصولاتی که از خارج تهیه می کنید، تعطیلات آرام و به دور از خطر امکان پذیر است.

برخی از سطوح در ویلا ها قبل از ورود مهمان به ویلا تمیز و ضدعفونی می شوند و از خطر عفونت جلوگیری می کنند. هنگام استفاده از محصول تمیز کننده، کارکنان با دستکش و تهویه خوب کار می کنند. اگر هم ویلا شخصی است، نظافت توسط خود فرد یا نیروی خدماتی تمیز کننده خانه ویلایی انجام می شود.

ضدعفونی خانه ویلایی چگونه انجام می شود؟

ابتدا هر سطح کثیفی با استفاده از آب و صابون / مواد شوینده تمیز می شود. سپس از یک محصول ضد عفونی کننده حاوی حدود 80 درصد الکل یا سفید کننده استفاده می شود. در این فرآیند از سرکه و سایر محصولات طبیعی استفاده نمی شود. بهترین روش برای محافظت در برابر ویروس، تمیز کردن سطوح با استفاده از یک پاک کننده چند منظوره ابتدا و سپس استفاده از مواد ضدعفونی کننده برای خلاص شدن از شر ویروس است. تمیز کردن؛ به حذف میکروب ها، کثیفی ها و مواد خارجی از سطوح اشاره دارد. مفهوم ضدعفونی به معنای استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن میکروب های روی سطوح است. با از بین بردن میکروب ها و ویروس ها روی سطوح، از خطر گسترش عفونت جلوگیری می کند.

آیا می توانید توسط استخر آلوده شوید؟ توضیحات مقامات : یک عضو کمیته علمی ویروس کرونا، در مورد تعطیلات تابستانی اظهاراتی را بیان کرد و با بیان اینکه اقدامات ویروس کرونا کاهش می یابد، اظهار داشت: این بیماری از طریق دریا و آب استخر منتقل نمی شود. بیایید بگوییم که ما آن را خیلی واضح می دانیم. امروز چنین اطلاعاتی نداریم و انتظار نداریم که عفونتی را منتشر کند.”

استفاده از استخر های ویلایی عمومی فوق تمیز بدون تردید امکان پذیر است. یکی از بزرگترین مزایای تعطیلات در ویلا این است که در طول تعطیلات شما کسی غیر از شما وجود ندارد و این یعنی ویلا فقط متعلق به شماست. فرآیند Super Clean درست قبل از ورود شما به ویلای خود اعمال می شود. پس از ورود به ویلای خود در آسایش و آرامش، هیچکس در طول تعطیلات شما مزاحم شما نخواهد شد.

نکات نظافت خانه ویلایی برای نیرو های خدماتی

به نظر می رسد تمیز کردن خانه یک کار کاملاً قابل توضیح است، اما وقتی می نشینید و به آن فکر می کنید، ممکن است متوجه شوید که سؤالات زیادی دارید. و به هر حال چگونه توالت را تمیز می کنید؟ ما آن را به یک فرآیند ساده تبدیل می کنیم که به اندازه کافی ساده به نظر می رسد و فوراً خوشحال کننده است. هنگامی که شروع به کار کردید، نمی خواهید متوقف شوید تا زمانی که کل خانه پر و براق شود.

تصمیم بگیرید که می خواهید خانه شما چقدر تمیز باشد و چقدر وقت دارید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چگونه برنامه تمیز کردن خود را تنظیم کنید. در مورد کار هایی که می توانید انجام دهید، چقدر زمان دارید و چقدر انگیزه دارید، با خودتان صادق باشید.

در صورت امکان از بالا به پایین کار کنید. شما نمی‌ خواهید جاروبرقی بکشید و سپس خرده ‌های روی زمین را بمالید، یا ته چیزی را گردگیری کنید و زمانی که به سمت قسمت‌ هایی که قبلاً تمیز نشده‌اند، گرد و غبار بیشتری را پایین بیاورید. اگر زمان زیادی ندارید، ابتدا از شلوغی شروع کنید و از آنجا به کار های جدی تر برسید.

برای افراد پرمشغله “متوسط” بهتر است هر روز کمی کار را انجام دهند تا کار روی هم انباشته نشود و همچنین چند بار در ماه روز تمیزکاری اساسی داشته باشد. اینکه چه سبکی را ترجیح می دهید به خودتان بستگی دارد.

مناطقی از آشپزخانه را که در معرض تجمع چربی و کثیفی هستند که نیاز به تمیز کردن منظم اما کمتر دارند، مانند قسمت بالای کابینت ها و فن هود آشپزخانه را بررسی کنید. به راحتی می توان از ویژگی های بالاتر در آشپزخانه چشم پوشی کرد، اما چربی و کثیفی در این مناطق جمع می شوند و گرد و غبار و حشرات را جذب می کنند.

یک چک لیست و یک برنامه جامع تهیه کنید. بدانید که قصد دارید نظافت خود را در کدام اتاق شروع کرده و به پایان برسانید (معمولاً درب ورودی بهتر است). این به تسریع روند کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که تلاش های خود را تکرار نمی کنید، به خصوص اگر بیش از یک نفر در تمیز کردن شرکت داشته باشند.

می توانید مراحل قسمت نظافت را به ترتیب انجام دهید. به این ترتیب، یک چک لیست از قبل برای شما نوشته شده است.

طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید همه اتاق ها را همزمان جارو برقی بکشید، جارو بکشید و تمیز کنید (و آب گرمتان سرد نشود) تا مجبور نشوید از یک کار خارج شوید و دوباره همان کار را تکرار کنید.

ممکن است مجبور شوید با تنظیم یک برنامه نظافت چرخشی رهبری را به عهده بگیرید، اما بسیار بهتر از این است که این کار کمرشکن را به تنهایی انجام ندهید.

خدمات نظافت منزل ویلاییتمیز کردن حمام خانه ویلایی

توالت را تمیز کنید. اوه تمیز کردن توالت هرگز سرگرم کننده نیست، بنابراین بهتر است در اسرع وقت این کار را انجام دهید. یک جفت دستکش لاستیکی (نه دستکش هایی که برای تمیز کردن ظروف استفاده می کنید!) بپوشید تا دستان خود را از آلودگی و باکتری در امان نگه دارید. توالت را با یک اسفنج و آب داغ به آرامی بشویید تا همه چیز شل شود. در حالی که روی کاسه را تمیز می کنید، بگذارید در آب داغ خیس بخورد.

پس از آن، تمیز کننده توالت را داخل کاسه و اطراف لبه آن بریزید. بگذارید یک دقیقه خیس بخورد و سپس با برس توالت آن را بشویید. وقتی کارتان تمام شد، آن را پاک کنید.

وقتی کار با کاسه تمام شد، به سطوح بیرونی برگردید. آنها را با یک اسپری ضد عفونی کننده اسپری کنید و با یک پارچه یا حوله کاغذی خشک کنید.

دوش یا وان را تمیز کنید. دوش ها به دلیل کثیف شدن سریع بدنام هستند. یک پاک کننده حمام و برس پرزدار (و مقداری قدرت عضلانی) باید عالی عمل کند. اگر شوینده حمام دستی ندارید، مایع ظرفشویی یک راه عالی برای خلاص شدن از شر زباله های کف وان است، همانطور که چربی ظروف شما را از بین می برد. سپس تمیز کردن را طبق معمول با لیزول یا سایر پاک کننده های آنتی باکتریال ادامه دهید.

از واکس ماشین روی دوش استفاده کنید تا تمیزتر بماند (نه کف، ممکن است لیز بخورید). برای تمیز کردن شیشه، از نصف فنجان آمونیاک و 8 قطره صابون ظرفشویی در یک گالن آب استفاده کنید تا تمام آن پاک شود.

تمیز کردن سینک خانه ویلایی

برای تمیز کردن سینک آشپزخانه اقدام کنید. بیشتر سینک‌ ها کار سنگینی دارند، اما قبل از استفاده از هر پاک کننده، مطمئن شوید که برای سطح شما مناسب است. هنگامی که مطمئن شدید، آن را اسپری کنید. بگذارید یک دقیقه بماند تا باکتری ها و کپک ها را از بین ببرد و سپس با مقداری قدرت آرنج و یک اسفنج محکم آن را بمالید. هنگامی که به نظر می رسد درخشان و تازه است، آن را با آب گرم بشویید و با یک پارچه تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید.

اگر لکه های سرسختی دارید، ممکن است لازم باشد از یک برس برای شل کردن آنها و از بین بردن آنها استفاده کنید. یک برس سیمی (مانند چیزی که برای تمیز کردن دوش خود استفاده می کنید) خوب است.

شیشه/آینه ها را تمیز کنید. معمولاً تصور می شود که شیشه پاک کن تمیز کردن را انجام می دهد. در واقع، فقط برای درخشان کردن آن است، نه تمیز کردن آن. در واقع هیچ جایگزینی برای آب صابون نیست، به خصوص اگر آینه شما کاملا کثیف باشد. در اینجا نحوه تمیز کردن پنجره ها و آینه ها آورده شده است:

ابتدا لیوان خود را با محلول آب گرم یا داغ، صابون ظرفشویی با پارچه، اسفنج یا آبکش بشویید. پاک کننده پودری بدون خش برای تمیز کردن آینه، شیشه، سرامیک و فلزات فوق العاده عمل می کند، زیرا باقی مانده آب سخت را بدون خراش دادن سطح پاک می کند. سپس سطح را با یک پارچه خشک و بدون پرز یا دستمال کاغذی بدون پرز پاک کنید.

اگر می خواهید شیشه را تمیز کنید و دوستدار محیط زیست باشید، شیشه را با سرکه و آب تمیز کنید، با پارچه بدون پرز خشک کنید و شیشه را با روزنامه بمالید. بدون رگه! اطمینان حاصل کنید که از مقداری گریس آرنج استفاده می کنید – برای تمیز کردن درست شیشه به فشار نیاز دارد.

روش دیگر، پاک کننده شیشه را روی یک حوله کاغذی اسپری کنید و سطح شیشه را تمیز کنید. شیشه پاک کن به عنوان یک محافظ عمل می کند تا لکه ها و گرد و غبار را به راحتی از بین ببرد. در صورت استفاده نادرست، “پاک کننده” شیشه رگه و لکه هایی از خود باقی می گذارد. همچنین می توانید از روزنامه قدیمی برای پاک کردن سطح شیشه پس از شستشو استفاده کنید. شیشه بدون رگه خواهد بود و این یک راه عالی برای استفاده مجدد از روزنامه قدیمی است.

تمیز کردن آشپزخانه خانه ویلایی

ظرف ها را بشویید. اینها زمانی که به درستی از آنها استفاده می کنید، مقدار زیادی از کار را کم می کنند. ماشین ظرفشویی زمانی بهترین عملکرد را دارد که آن را به طور کامل بارگیری کنید و بلافاصله پس از استفاده از ظروف آن را روشن کنید.

چیز های بزرگ مانند قابلمه و تابه معمولاً بهتر است با دست شسته شوند زیرا به خوبی در ماشین ظرفشویی قرار نمی گیرند. ظروف هنگام شستن با ماشین سریعتر از با دست فرسوده می شوند زیرا صابون ماشین ظرفشویی ساینده است. ظروف چینی قدیمی، لیوان های ظریف و سایر چیز های واقعاً شکننده باید در عوض با دقت با دست شسته شوند.

شستن ظروف با دست را نیز امتحان کنید. اگر ظروف را بلافاصله پس از استفاده از آنها انجام دهید، شستن آنها بسیار ساده تر است. به ندرت نیاز خواهید داشت چیزی را خیس کنید یا محکم بشویید زیرا آب و باقی مانده غذا فرصتی برای خشک شدن و سفت شدن نخواهد داشت. فقط اسفنج یا برس اسکرابر خود را با آب داغ خیس کنید، مقداری صابون ظرفشویی بپاشید، هر ظرف را (هر دو طرف!) پاک کنید و کاملا با آب داغ بشویید.

اگر از روش خیساندن استفاده می کنید، این را تصویر کنید: یک سطل آب قهوه ای با خاک، چربی، ذرات غذا، میلیون ها میکروب و بسیاری چیز های دیگر که از ظروف کثیف شما خارج می شود. اکنون می دانید که خیساندن آب چقدر می تواند منزجر کننده (و غیربهداشتی) باشد. اگر می‌ خواهید ظرفی را به مدت ده یا پانزده دقیقه خیس کنید، اشکالی ندارد، اما زمانی که می‌ توانید، معمولاً بهتر است ظرف‌ ها را فوراً بشویید و از خیس شدن خودداری کنید.

تمیز کردن اتاق خواب خانه ویلایی

همه به هم ریختگی ها را سازماندهی کنید. باز هم، اینجا از بالا به پایین شروع می کنیم. اولین قدم برای سازماندهی هر اتاق، خلاص شدن از شر یا سازماندهی تمام قطعات کوچک است. پس آن کاغذ هایی که پرت شدند، لباس های روی زمین، لحاف های کنار تخت؛ از شر آنها خلاص شوید سپس می توانید واقعاً شروع به کار کنید.

همانطور که مشغول تمیز کردن هستید، با یک کیسه زباله و یک کیسه لباسشویی در خانه قدم بزنید. به این ترتیب می توانید در حین حرکت بلند شوید و مجبور نخواهید بود که به این طرف و آن طرف بروید.

مطمئناً، درست کردن تخت بسیار بی‌ معنی به نظر می‌رسد اما این کار باعث تمیز کردن بقیه اتاق می شود، زیرا پس از اتمام کار، شگفت انگیز به نظر می رسد.

البته ممکن است بخواهید ملحفه ها را بشویید و سپس تخت را مرتب کنید. این شامل روبالشی و پتو نیز می شود. پریدن در یک تخت خواب در شب احساس بسیار خوبی دارد، اما پریدن به یک تخت تمیز و مرتب حس بهتری دارد.

برای دستیابی به قفسه ها، دستکش گرد و غبار یا پارچه گرد و غبار معجزه می کند، اما می توانید از اسپری گرد و غبار یا دستمال مرطوب ضد عفونی کننده نیز برای انجام کار استفاده کنید. هنگامی که همه چیز گرد و غبارش گرفته شد، گوشه های کف نیز شامل می شود، می توانید بر اساس آن جاروبرقی یا تمیز کنید.

با قطعات خاصی مانند آباژور ها و پرده ها ملایم باشید. برای اینها، می توانید یک سشوار را به سمت آنها ببرید و به آرامی گرد و غبار را از بین ببرید.

وقتی کارتان تمام شد، با رایحه‌ای خوب و تازه، مانند لیمو یا اسطوخودوس، همه چیز را با رایحه‌ای دلپذیر پر کنید.

نظافت دیگر مناطق خانه ویلایی

کف را تمیز کنید. همه اینها به نوع کفی بستگی دارد: چوب، سرامیک، و فرش (فقط برای نام بردن از کلیات) همه به روش های مختلفی برای تمیز کردن نیاز دارند. چه روشی برای کف شما مناسب است؟

خدمات نظافت منزل ویلاییجاروبرقی موثرترین راه برای تمیز کردن همه گرد و غبار و سایر آشغال‌ های شلی است که روی زمین جمع می‌شود.

از طرف دیگر، اگر کفپوش کاشی یا چوبی هست، از یک پاک کننده گرد و غبار خشک استفاده کنید (نوع میکروفیبر به خوبی کار می کند).

در آشپزخانه و سایر مناطق، این یک ضرورت است تا کف ها تمیز و درخشان به نظر برسد. وقتی صحبت از کاشی یا کفپوش می شود، هیچ چیز دیگری کثیفی را از ترک ها و فرورفتگی ها خارج نمی کند.

اگر حیوان خانگی هست با کک مبارزه کنید. بهترین دفاع شما در برابر کک، جاروبرقی و همچنین نداشتن فرش است. فرش محل پرورش کک است.

مبلمان را گردگیری کنید. کنه ‌های غبار نامرئی همه جا هستند و اگر می‌ توانستیم آنها را ببینیم، 24 ساعته در حال گردگیری بودیم. آنها تقریباً در هر جایی از خانه یافت می شوند و حتی می توانند باعث عطسه، سرفه و آسم شوند. علاوه بر گردگیری، جاروبرقی و تمیز کردن نیز کمک می کند.

برای گردگیری مبلمان، یک پارچه مرطوب یا دستکش گردگیری بردارید و آن را روی سطوح بکشید.

مبلمان چوبی را جلا دهید. مانند شیشه پاک کن، پولیش مبلمان نیز به معنای پاک کردن نیست. با این حال، می توان از آن برای تمیز کردن استفاده کرد. اگر می‌ خواهید از پولیش مبلمان استفاده کنید، حتماً برچسب‌ ها را به دقت بخوانید و یکی را پیدا کنید که به‌طور خاص برای آنچه نیاز دارید ساخته شده است.

منابع: wikihow، maidforyounh و hellovillam

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *