تعمیر و سرویس در منزل

یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقاتی که می تواند در خانه رخ دهد خراب شدن وسایل منزل است. گاهی اتفاقات و آسیب ها سطحی هستند و خودتان می توانید از پس تعمیرشان بربیایید کافی است کمی دست به آچار باشید. اما بعضی از مواقع تعمیر وسایل از محدوده ی توانایی شما خارج است. البته همیشه همه چیز به همین جا هم ختم نمی شود. مثلاً فرض کنید آب میوه گیری شما خراب شده است، ایرادی ندارد آن را برمی دارید و به پیش یک تعمیرکار می برید (البته به فرض این که یک تعمیرکار ماهر و زبده را می شناسید.)

اما گاهی کار فراتر می رود و وسایلی بزرگتری مانند یخچال، گاز، آبگرمکن و … خراب می شوند. جدا از این که حمل و نقل آنها به تعمیرگاه به عهده ی شما است، گاهی حتی نمی توان آن را جا به جا کرد. چه بسا که در این جا به جایی ها به خودتان یا وسیله تان آسیب هم برسانید و نیازی نیست بگوییم که اگر تعمیرکار درستی را انتخاب نکنید مجبور می شوید دوباره همین فرایند حمل و نقل را از اول تکرار کنید. بعلاوه لزوماً همیشه موضوع تعمیر نیست بلکه بعضی از وسایل مانند شوفاژ یا کولر به سرویس دوره ای نیاز دارند.

پیدا کردن تعمیرکار مناسب، کسی از که عهده ی مشکل شما بر بیاید و کارش تضمین شده باشد هم فرایند بسیار دشواری است. بعضی از تعمیرکار ها هم امانت دار خوبی نیستند و قیمت گذاری های آنها غیر واقعی است و بیش از کاری که انجام داده اند دستمزد می گیرند.

پس چاره ی کار چیست؟ ما به شما یک راه حل راحت، ساده و موثر پیشنهاد می دهیم. مراجعه به یک شرکت خدماتی معتبر.

 

خدمات تعمیر در منزل چیست

خدمات نگهداری و سرویس و تعمیر وسایل محدوده ی گسترده ای از خدمات را در بر می گیرند. از برق کاری و لوله کشی و تعمیر وسایل گرفته تا سرویس دوره ای. از طریق این خدمات شما می توانید به تعمیرکارهای مجرب در حوزه های مختلف دسترسی پیدا کنید. آنها به منزل شما می آیند و وسیله ی مورد نظر را در همان جا تعمیر می کنند و در نتیجه شما مجبور به جا به جایی نیستید. شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند، کیفیت کار را هم تضمین می نمایند.

دلایل استفاده از خدمات تعمیر و سرویس

وقتی وسیله ای در خانه خراب می شود، مشکلات زیادی را برای خانواده ایجاد می کند و رفاه اعضا را کاهش می دهد. به همین دلیل بسیار مهم است که به محض خراب شدن وسایل، سریعاً نسبت به تعمیرشان اقدام نمایید. بسیاری از ما از تعمیر وسایل اجتناب می کنیم و یا آن را به تعویق می اندازیم یا به سرعت به سراغ خرید یک وسیله ی جدید می رویم. با این حال کارشناسان توصیه می کنند که به جای این کار بهتر است نسبت به تعمیرات لوازم خانگی اقدام شود. برخی از دلایلی که باید به تعمیر وسایل بپردازیم به شرح زیر است:

 1. خدمات تعمیرلوازم خانگی به ما در پس انداز کمک می کند

مزیت اصلی چنین خدماتی این است که به ما کمک می کند تا هزینه زیادی صرفه جویی کنیم. بدیهی است خرید دستگاه جدید از تعمیر دستگاه قدیمی گران تر است. شما می توانید با هزینه ی بسیار کمتری لوازم خود را تعمیر کنید. بعلاوه این کار در دراز مدت مصرف گرایی در جامعه را نیز کاهش می دهد.

 1. استخدام یک تعمیرکار، کار ما را بسیار راحت می کند

بسیاری از ما سعی می کنیم لوازم خانه مان را خودمان تعمیر کنیم اما چون در این کار مهارت نداریم، مجبور می شویم بخش های زیادی از وسیله که حتی نیازی به بازرسی ندارد را بررسی کنیم و در نتیجه ممکن است به بخش های بیشتری آسیب بزنیم و در بسیاری از مواقع این کار به یک خرابکاری بیشتری منجر می شود. بهتر است که آنها را یک متخصص یا تکنسین تعمیر کند. تعمیر کار به واسطه ی سال ها تجربه ای که در زمینه ی تعمیر وسایل دارد می داند باید دقیقاٌ به کدام بخش مراجعه کند و در نتیجه وسیله با سرعت بیشتری تعمیر می شود. سپردن امور تعمیراتی به یک تعمیرکار خبره نه تنها بسیار راحت تر است بلکه شما می توانید به نسبت زیادی از نتیجه ی کار هم مطمئن شوید.

دلایل استفاده از خدمات تعمیر و سرویس

 1. ازطول عمر لوازم مطمئن می شوید

برخی از وسایل اگر قرار است به درستی کار کنند نیاز به سرویس های دوره ای دارند. این کار طول عمر وسایل را نیز افزایش می دهد. به عنوان مثال هر منزلی نیاز دارد که به صورت دوره ای آبگرمکنش را سرویس کند و لوله های آن را جرم گیری نماید؛ به این ترتیب نه تنها عملکرد دستگاه بهبود پیدا می کند بلکه در زمان کار فشار کمتری به وسیله می آید.

یا مثلاً در مورد کولر آبی هم این سرویس دوره ای باید انجام شود و پوشال ها تعویض یا شسته شوند. در غیر این صورت هوای سردی تولید نمی کنند و این باعث می شود شما درجه ی آنها را بیشتر کنید و این مساوی است با فشار بیشتر آمدن به موتور و در نتیجه خرابی وسیله. بنابراین با سرویس دوره ای شما از دادن هزینه های هنگفت تعمیر معاف می شوید و طول عمر وسیله نیز افزایش می یابد.

 1. نکات ایمنی رعایت می شود

یکی دیگر از مزایای تعمیر وسایل، بحث ایمنی است. یک وسیله ی معیوب می تواند خطرناک باشد و تلاش برای اصلاح آن به صورت خودکار، منجر به بروز حادثه می شود. گاهی این حوادث می تواند بسیار ضرر آفرین باشد و خرابی های حتی بیشتری برای وسیله یا افراد به بار آورد. به همین دلیل بهتر است از آنجا که این افراد با تجربه هستند و از ابزارهای مناسب و دانش صحیح برای تعمیر وسایل معیوب برخوردار هستند، با یک تکنسین تعمیر تماس بگیربد.

 1. عملکرد روان در خانه را تضمین می کند

بدون داشتن تهویه ی هوا مناسب یا داشتن یخچال و سایر وسایلی که به درستی کار کنند، جریان طبیعی زندگی مختل می شود. سرویس دوره ای می تواند از خراب شدن وسایل جلوگیری کرده و برقراری این جریان را تضمین نماید.

نکات مهم در انتخاب یک شرکت خدماتی

حالا که از مزایای تعمیر به موقع و سرویس وسایل مطلع شدید، حالا باید بتوانید یک شرکت خدماتی مناسب را انتخاب کنید. شرکتی که برای این کار انتخاب می کنید باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. معتبر باشد: شرکت خدماتی باید دارای مجوز باشد و به صورت قانونی فعالیت داشته باشد. این موضوع می تواند تا میزان زیادی خیال شما را راحت کند. شرکت هایی که مجوز فعالیت ندارند می توانند از شما کلاهبرداری کنند (یعنی ممکن است هم هزینه ی اضافی یا غیر واقعی از شما دریافت کنند و همتضمینی برای موفقیت کارشان وجود ندارد.) بعلاوه به افرادی که برای تعمیر وسایل به منزل شما می فرستند هم نمی شود اطمینان کرد. داشتن جواز خیال شما را از این موضوع آسوده می کند که قبلاً یک سری بررسی های قانونی و اداری از این شرکت انجام شده است و فعالیت آنها نیز تحت کنترل است.

نکات مهم در انتخاب یک شرکت خدماتی

 1. در استخدام پرسنل سخت گیری داشته باشد: شرکت خدماتی که انتخاب می کنید باید با شرایط و قوانین خاصی کارمندانش را انتخاب نماید. این افراد نه تنها باید در حرفه ی خود ماهر باشند تا شما بتوانید از تعمیر وسایل خود مطمئن شوید بلکه باید امانت دار و مطمئن هم باشند. برخورد درست، ظاهر مرتب و داشتن دانش فنی باید ملاک تمام پرسنل استخدام شده توسط این شرکت باشد.
 2. در امر خدمات تجربه داشته باشد: شرکتی که تجربه داشته باشد بهتر از نیازهای مشتریان آگاه است و می داند آنها از او چه می خواهند و چطور می تواند به آنها خدمت رسانی کند. بعلاوه تجربه برای خود تعمیرکار هم مهم است. تعمیرکاری که با تجربه باشد خیال شما را از تعمیر اساسی و کامل وسیله راحت می کند. هیچ چیز به اندازه ی بردن و آوردن مکرر وسایل خسته کننده نیست.
 3. نرخ خدماتی مناسب: تعرفه ها تاثیر زیادی بر انتخاب شرکت خدماتی دارند. شما باید به دنبال شرکتی باشید که بهترین خدمات را با بهترین قیمت ها ارائه نماید. یکی از نشانه هایی که می تواند خیال شما را از این موضوع آسوده کند، مجوز داشتن شرکت است. شرکت هایی که تحت نظر ادارات کنترل و بازرسی هستند، قیمت های تعرفه ای دارند پس می توانید از خیالتان راحت باشد که پول بیش از اندازه ای پرداخت نمی کنید.
 4. بخش شکایت مشتریان داشته باشد. وجود این بخش نشان از اهمیت دادن شرکت به جلب رضایت مشتریان دارد. شرکت باید تضمین کند که کار تعمیرکاران به درستی و کامل انجام می شود و در صورت نارضایتی شما می توانید به بخش شکایت مشتریان مراجعه نموده و مشکل خود را مطرح نمایید تا نسبت به رفع آن اقدام شود. شرکت های معتبر بعد از شکایت موضوع را بررسی می کنند و اگر ایرادی که مشتری گرفته وارد باشد نسبت به رفع آن یا برگشت دادن هزینه اقدام می نمایند.

شرکت خدماتی شکوفایی

اگر در نیمه ی جنوبی شرکت زندگی می کنید و به دنبال شرکتی با ویژگی های بالا می گردید، پیشنهاد ما به شما شرکت خدماتی شکوفایی است. شرکت خدماتی شکوفایی یکی از شرکت های بزرگ در ناحیه ی جنوب کشور است که فعالیت بسیار گسترده ای در زمینه ی ارائه ی خدمات پرستاری، نظافتی و البته نگهداری و تعمیر وسایل در منزل و حتی امور نگهبانی دارد. اگرچه شعب اصلی این شرکت در شهر شیراز واقع هستند، اما به تازگی شهرهای جنوبی کشور را نیز تحت پوشش قرار می دهد. این شرکت از سال 85 مشغول به کار بوده و 15 سال سابقه ی درخشانی از خودش به جای گذاشته است و دارای مجوز رسمی و تحت پوشش اتحادیه و شماره ی ثبت 19349 نیز می باشد.

انواع خدمات تعمیر و نگهداری ارائه شده

انواع خدمات تعمیر و نگهداری ارائه شده

خدماتی که توسط متخصصین شرکت شکوفایی ارائه می شود، محدوده ی وسیعی از خدمات را در بر می گیرند. از تعمیر وسایل برقی کوچک گرفته تا وسایل بزرگی همچون یخچال و فریزر، هود، کولر، آبگرمکن، شوفاژ، بخاری و … همه ی این خدمات به صورت در محل انجام می شود و شما نیازی به جا به جایی هیچ کدام ندارید. برخی از خدمات شرکت شکوفایی به شرح زیر می باشند:

 • نصب، سرویس و تعمیر در منزل کولر های آبی و گازی
 • تعمیر و سرویس پکیج و شوفاژ
 • تعمیر یخچال و فریزر
 • تعمیر ماشین لباسشویی
 • تعمیر ماشین ظرفشویی
 • تعمیر جارو برقی
 • تعمیر مایکروویو
 • تعمیر وسایل برقی ریز آشپزخانه و منزل (اتو، آبمیوه گیری، مخلوط کن، پلو پز و…..)
 • برق کاری
 • خدمات تاسیسی
 • لوله باز کنیو…

ویژگی تعمیرکاران شرکت خدماتی شکوفایی

کلیه ی تعمیرکارانی که از سوی این شرکت برای شما فرستاده می شوند، همگی طی یک پروسه ی استخدامی سختگیرانه انتخاب شده اند. شرکت شکوفایی کیفیت کار و حسن انجام کارِ همه ی این افراد را تضمین می نماید و مکلف می شود در صورت بروز هر گونه مشکل در این زمینه جوابگو باشد. تعمیرکاران این شرکت دارای خصوصیت های زیر می باشند:

ویژگی تعمیرکاران شرکت خدماتی شکوفایی

 1. همگی تابعیت ایرانی داشته و مدارک احراز هویتی آنها به صورت کامل در اختیار شرکت می باشد.
 2. همگی دارای تاییدیه ی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد هستند.
 3. مدارک تضمینی کافی از همگی گرفته شده است. (سفته هایی که به امضای یک ضامن معتبر رسیده باشد.)
 4. کلیه ی پرسنل ظاهری تمیز و مرتب و برخوردی مودبانه و فن بیان قوی دارند.
 5. همگی دارای سابقه ی تعمیراتی بوده و کیفیت کار آنها تضمین شده می باشد.
 6. همه دارای ابزار و وسایل کافی و مجهز هستند و می توانند کلیه ی مشکلات دستگاهی شما را برطرف نمایند.
 7. همگی مجهز به لباس و کفش ایمنی هستند و اصول ایمنی حین انجام کار را رعایت می کنند.

ضمناً تفاوتی ندارد که تعمیرکار برای انجام چه کاری ارسال می شود، نیازی نیست نگران حوادث حین انجام کار هم باشید زیرا این شرکت کلیه ی نیروهای اعزامی خود را بیمه ی حوادث کرده است. همچنین شرکت خدماتی شکوفایی تضمین کننده ی کیفیت کار این افراد است و در صورت مشاهده ی هرگونه کوتاهی و قصور حتماً برخورد جدی خواهد داشت.

روش های تعیین هزینه

در شرکت خدماتی شکوفایی، هزینه ی تعمیرات تحت تاثیر چند عامل قرار دارند:

 1. نوع تعمیرات: بدیهی است که هر کدام از تعمیرات توضیح داده شده در بالا تعرفه ی مخصوص به خود را دارد. مثلاً تعرفه ی تعمیر در منزل آبگرمکن با تعمیر وسایل برقی کوچک یا بزرگ فرق دارد. هر کدام به متخصص خاص خود نیاز دارد و دشواری و حساسیت خود را می طلبد. از این رو بسته به نوع تعمیر، قیمت تعیین می شود.
 2. میزان و زمان انجام کار: بزرگی درخواست و مدت زمانی که تعمیر آن وسیله ی بخصوص زمان می برد هم بر روی هزینه ی کار تاثیر گذار است. به عنوان مثال شاید تعمیر یک وسیله ی برقی بسیار حساس باشد و ساعت ها زمان ببرد یا میزان خرابی زیاد باشد و یک وسیله تعمیر دشواری نداشته باشد و خیلی سریع انجام شود. از این رو این عوامل هم می توانند بر روی قیمت تاثیرگذار باشند.
 3. موقعیت مکانی شما و فاصله از شرکت: به هر نسبت که مکان زندگی شما از شرکت دورتر باشد به هزینه ی خدمات اضافه می شود.

همه ی این نکات در همان زمان ثبت سفارش محاسبه شده و قیمت خدمتتان اعلام می شود.

در شرکت خدماتی شکوفایی، هزینه ی تعمیرات تحت تاثیر چند عامل قرار دارند:

جلب رضایت مشتریان

در شرکت خدماتی تعمیراتی شکوفایی هدف اول جلب رضایت مشتریان است. بدین منظور تمهیدات خاصی برای انجام این کار اندیشیده شده است. در ابتدا شرکت مطمئن می شود شما از نوع خدمات ارائه شده راضی باشید و این امکان را به شما می دهد که از درخواستتان انصراف دهید یا بخواهید فرد مورد نظر را تعویض کنید. شرکت این را وظیفه ی خود می داند تا نیرویی برای شما ارسال نماید که بتواند رضایت صد درصدی شما را جلب نماید.

راه های ارتباطی

اگر قصد دریافت هر کدام از خدمات بالا از شرکت خدماتی شکوفایی را دارید می توانید سفارش خود را به یکی از سه روش زیر ثبت نمایید:

 1. روش حضوری

شما می توانید همه روزه در ساعات اداری به شعب این شرکت در شهر شیراز مراجعه کنید که آدرس آنها به شرح زیر است:

شعبه ی 1: شیراز، شهرک گلستان، فلکه ی دوم، جنب بانک سپه

شعبه ی 2: شیراز، ملاصدرا، نبش کوچه ی ۴، طبقه ی چهارم مجتمع پزشکی ملاصدرا

 1. روش تلفنی

روش دیگر برای ثبت درخواست از طریق تماس تلفنی است. شما می توانید با شرکت خدماتی شکوفایی تماس گرفته و اقدام به ثبت درخواست خود نمایید. شماره ی دو شعبه ی شیراز به شرح زیر است:

شعبه ی 1:

تلفن: 07136204302 – 07136222100

همراه: 09170227071 – 09300027071

شعبه ی 2:

تلفن: (پنج خط) 07136472790 – 07132332544 – 07132356569

همراه: 09304995570 – 09039407071

 1. روش اینترنتی

به سایت شرکت به آدرس https://shekoufaei.com مراجعه کنید. در قسمت تماس می توانید اقدام به ثبت سفارش نمایید. بعد از آن از طرف کارشناسان شرکت با شما تماس گرفته می شود.