نظافت ساختمان | نظافت آپارتمان

نظافت ساختمان مسکونی و اداری سطح سلامت را بالا برده و رفاه خانواده را تامین کند. ولی به این نکته توجه کنید که فقط نظافت داخلی منزل کافی نیست. نظافت راه پله و مشاعات نیز باید به همان اندازه جدی گرفته شود.

همانطور که همگی می دانیم در هر ساختمان و آپارتمان نظافت مشاعات مانند (راه پله ها ، آسانسور ، پارکینگ و…) جزو امور جاری و متداول آپارتمان ها می باشد و تمیزی آن ها بسیار مهم است زیرا عبور و مرور در این نقاط بسیار زیاد می باشد و همچنین به زیبایی ساختمان نیز کمک می کند.
این نظافت اگر به درستی ، به دست نظافت کاران مجرب و به صورت مرتب انجام شود آرامش را در محیط ساختمان ، مشاعات و بین همسایگان ایجاد می نماید و در غیر این صورت نشانه عدم نظم و آرامش در مجتمع است. همانطور که ما به نظافت آپارتمان و داخل منزل خود اهمیت می دهیم ، نظافت ساختمان مانند قسمت های مشترک و مشاعات باید جدی گرفته شود. یکی از مشکلات یافتن کسی است که حرفه ای باشد و به نظافت نقاط ساختمان واقف باشد. نکته مهم دیگر این است که شخص نظافت کار باید انتظارات شما را کاملا درک کرده و نظافت ساختمان را کاملا مطابق با میل شما انجام شود.

نظافت ساختمان | نظافت آپارتمان

نظافت ساختمان ، راه پله ، پارکینگ و …

یکی از مواردی که اکثر اوقات باعث بروز مشکلاتی در مجتمع های ، اداری تجاری و مسکونی می باشد ، نظافت راه پله ، پارکینگ و در کل مشاعات ساختمان است. به دلیل این که مشاعات به صورت مشترک بین تمام واحد ها می باشد و رضایت تمامی واحدها را در بر می گیرد ، بعضی اوقات سختی های خاص خود را برای مدیران یک ساختمان به همراه دارد. بعضی از مدیران ساختمان ها این کار مهم را بر عهده کارگران ساختمانی می گذارند که متاسفانه در بعضی مواقع با گذشت زمان مشکلاتی از قبیل عدم رضایت ساکنان ، دزدی ، بروز حادثه برای کارگر ، بروز خسارت به مشاعات و … به بار می آید. برخی از مدیران ساختمان هم بهترین و مناسب ترین راه را برای نظافت آپارتمان را انتخاب کرده و این وظیفه را بر عهده شرکت های خدماتی می گذارند.

ولی به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که در انتخاب مناسب ترین شرکت خدماتی نظافتی باید نکاتی را هم مد نظر قرار داد که در ادامه به آن ها می پردازیم. ترتیب نظافت ساختمان توسط همکاران ما و بر اساس مدل ساختمان شما تعیین می شود. معمولا کار نظافت با جارو زدن ، تی کشیدن و دستمال کشیدن راه پله ها و نرده های ساختمان از طبقات بالایی شروع می شود. سپس جارو زدن حیاط یا پارکینگ انجام می شود. برای شستشوی پله ها از سطل و دستمال خیس استفاده شده و سپس همه راه پله خشک می شود تا آثار آب باقی نماند.

بیشتر بخوانید : بهترین روش نظافت راه پله

اهمیت نظافت ساختمان

تمیز کردن ساختمان به تلاش زیادی نیاز دارد. علاوه بر زمان و انرژی مورد نیاز، ساختمان ها برای بازیابی سلامت خود نیاز به کار اساسی دارند. در واقع خدمات نظافتی حرفه ای نقش اساسی در بهداشتی و تمیز نگه داشتن یک مکان برای همه افراد استفاده کننده دارد. این به این دلیل است که بسیاری از عوامل ایجاد کننده بیماری به راحتی در مناطق کثیف یا مکان هایی که تهویه کافی ندارند پخش می شوند. همه ما می دانیم که وقتی وارد یک مکان شلوغ می شوید، مانند مغازه ها و مراکز خرید، بیمارستان ها و سایر مکان های عمومی پر از جمعیت، ابتلا به ویروس ها یا باکتری ها بسیار آسان است، زیرا وقتی تمیزی مناسب وجود ندارد، به راحتی پخش می شوند. به همین دلیل است؛ اهمیت داشتن خدمات حرفه ای نظافت ساختمان بسیار مهم می شود.

استانداردهای بهداشتی سطح جهانی را به راحتی حفظ کنید

خدمات نظافت ساختمان در جهان برای حفظ استانداردهای بهداشتی در سازه ها حیاتی است زیرا از انتشار میکروب ها، ویروس ها و باکتری ها جلوگیری می کند. به دلیل افزایش انواع بیماریها تمیز کردن و ضدعفونی منظم برای کارمندان و مشتریان به طور فزاینده ای ضروری شده است. از آنجایی که بیشتر افراد توصیه‌های بهداشتی را دنبال می‌کنند احتمال شیوع بیماری به حداقل می رسد و غیبت از محل کار یا مدرسه را کاهش می دهد.

نظافت ساختمان به ابزار و تخصص مناسب نیاز دارد

نظافت ساختمان  مخصوصا ساختمان اداری کار آسانی نیست و برای اطمینان از نتایج کارآمد نیاز به مهارت و تجربه خاصی دارد. نیاز به پرسنل آموزش دیده ای است که آماده تمیز کردن قسمت های مختلف ساختمان با ماشین آلات و محصولات مخصوصی است که برای این منظور طراحی شده اند. همراه با تکنیک های نظافت، این ماشین ها به ما این امکان را می دهند که هر سطحی را با دقت و سهولت به طور موثر تمیز و ضدعفونی کنیم. وقتی کل ساختمان را نظافت می‌کنید، روش‌های نظافت کردن بهینه با تجهیزات مناسب می‌توانند تفاوت را ایجاد کنند.

نظافت ساختمانهوای سالم تر را ترویج می کند

یکی دیگر از مزایای بزرگ خدمات نظافت ساختمانی منظم این است که هوای سالم تری خواهید داشت. هنگامی که ساختمان شما به طور منظم تمیز نمی شود، مواد آلرژی زا و گرد و غبار می توانند هوا را پر کنند و کیفیت هوای ساختمان را کاهش دهند که می تواند منجر به مشکلات سلامتی طولانی مدت شود. خدمات نظافتی که برای سازه‌های خاص طراحی شده‌اند، تضمین می‌کنند که هر گوشه پنهان ساختمان را برای ارائه یک محیط کاری تمیز، بهداشتی و سالم تهیه می‌کنند. برای حفظ محیطی سالم و بهداشتی در فضای خود، باید خدمات نظافت ساختمان را به طور منظم انجام دهید.

بیشتر بخوانید: وسایل مورد نیاز نظافت راه پله و پارکینگ

با نظافت ساختمان شما می توانید از یک محیط تمیز لذت ببرید

یکی از واضح‌ترین دلایلی که خدمات نظافتی بسیار محبوب هستند این است که آنها را تمیز می‌کنند. هیچ چیز خوشحال کننده تر از دیدن تغییر ساختمان شما در طول زمان نیست.

بهسازی خانه و اهمیت نظافت ساختمان های اداری

ساختمان های اداری همگی از سیمان و بتن ساخته شده اند. غروب و گرد و غبار به سرعت و به شدت در چنین ساختمان هایی جمع می شوند و خطرات بهداشتی شدیدی را برای ساکنان به همراه دارند.

برای تمیز نگه داشتن و نگهداری این ساختمان‌ها، باید تلاش و انرژی بیشتری برای حفظ و نگهداری آن‌ها در شرایط خوب صرف کنید.

بنابراین، مراقبت خوب از چنین ساختمان های اداری بسیار مهم است و برای اطمینان از این امر، باید به تیمی از متخصصان حرفه ای نظافت اعتماد کنید. هنگامی که منطقه خود را به طور حرفه ای نظافت می کنید، می توانید به راحتی یک روال نظافت کردن را دنبال کنید و فضا را بهداشتی نگه دارید.

 توجه داشته باشید که :

مکان‌های شلوغ مانند مراکز خرید، دفاتر، بیمارستان‌ها و مدارس مستعد جذب خاک و گرد و غبار هستند زیرا اغلب افراد زیادی از آن‌ها بازدید و اشغال می‌شوند. در نتیجه، چنین فضاهایی به احتمال زیاد به کانون بیماری ها تبدیل می شوند. نامرتب نگه داشتن فضای تجاری معایب دیگری نیز دارد زیرا باعث ایجاد محیط نامناسب و مانع در کار می شود. بنابراین، اجازه دهید دلایلی را که می تواند به شما در درک اهمیت خدمات نظافت ساختمان برای یک فرآیند تمیزکاری موثر کمک کند، دریابیم.

نظافت ساختمانبهره وری بیشتر با نظافت ساختمان

شکی نیست که یک ساختمان اداری سازماندهی نشده می تواند باعث ناراحتی های زیادی برای ساکنان آن شود. چه ساکنین و چه کارمندان، ادامه کار بدون سازماندهی مناسب فضا چالش برانگیز است. یک فضای بهم ریخته می تواند به طور عمده بازدهی شما را مختل کند، زیرا وقتی عوامل حواس پرتی بیش از حد شما را احاطه کرده اند، کار کردن و عملکرد مناسب تقریباً مانند یک وظیفه می شود. برعکس، وقتی محل کار را مرتب و منظم نگه دارید، می توانید محیطی تمیز، تازه و قابل تنفس برای کارمندان خود فراهم کنید.

فضای کار سالم تر

دلیل دیگری که اهمیت خدمات نظافت ساختمان را توجیه می کند این است که فضای کاری سالم تری برای همه کارمندان شما ایجاد می کند. با توجه به اینکه ایمنی و رفاه کارمندان بیشترین اولویت هر صاحب کسب و کاری است، باید به تمیز کردن مرتب ساختمان فکر کنید. هنگامی که ساختمان خود را به طور منظم بررسی و سازماندهی می کنید، می توانید تا حد زیادی احتمال شیوع بیماری ها را کاهش دهید. شما میکروب هایی را که می توانند باعث بیماری شدید کارکنانتان شوند، با ضدعفونی و نظافت کردن کافی از بین می برید. بنابراین، اکنون که می دانید چرا نظافت ساختمان تجاری مهم است، باید به دنبال کارشناسانی باشید که بتوانند این فرآیند را به خوبی انجام دهند. تیمی از کارشناسان نظافت تجاری تضمین خواهند کرد که تجربه تمیز کردن عملی و سریع را برای شما فراهم می کنند.

از لحاظ بصری جذاب

در حالی که دلایل عملی زیادی برای تمیز کردن محوطه ساختمان وجود دارد، افزایش جذابیت بصری آن را می توان بارزترین دلیل در نظر گرفت. یک ساختمان مرتب و تمیز که متخصصان به طور مرتب آن را بررسی و تمیز می کنند همیشه بهتر از ساختمان های بدون مراقبت به نظر می رسد. ظاهر ساختمان را زیباتر می کند و با نهایت تمیزی به تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان کمک می کند. بنابراین، شما باید به دنبال کارشناسان نظافت اداری باشید و از تمام مزایای استخدام خدمات نظافت ساختمان های اداری استفاده کنید که می تواند به شما کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که صلاحیت و گواهینامه تیم را بررسی و تأیید کنید و در دسترس بودن تجهیزات حرفه ای را جویا شوید.

نظافت ساختمانمحیط ایمن تر با نظافت ساختمان

حفظ یک محیط امن و سالم از مزایای بسیاری که در استخدام خدمات نظافت ساختمان تجاری وجود دارد، اهمیت زیادی دارد. به این دلیل است که یک ساختمان تجاری نسبتاً گسترده تر و ترکیبی تر ساخته شده است و کار تمیز کردن آن را کمی پیچیده می کند. از فضاهای معمولی مانند راهروها، راهروها و دستشویی ها گرفته تا فضاهای کوچکتر مانند دال های بتنی و منقل، هر قسمت باید به طور کامل تمیز و ضدعفونی شود تا از گسترش عفونت ها و بیماری ها جلوگیری شود. هنگامی که ساختمان به درستی تمیز شود، به هم ریختگی، کثیفی و کثیفی را نیز کاهش می دهد. همچنین ساختمان اداری به طور کامل تمیز و مدیریت می شود.

مقرون به صرفه

نظافت کردن ساختمان یک فرآیند مداوم است زیرا هرگز نمی توانید آن را یکبار برای همیشه انجام دهید. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که ساختمان اداری خود را به موقع نظافت می کنید تا از آلودگی و گرد و غباری که بیشتر در منطقه صعب العبور جمع می شود خلاص شوید. چنین مناطقی شامل قفسه ها، کابینت ها، پرده ها و فرش ها می شود. این نه تنها به شما کمک می کند تا از شر آلودگی خلاص شوید، بلکه حسی از هوای تمیز و بی بو را برای شما به ارمغان می آورد. از این رو، شما باید متخصصان قابل اعتماد تعمیر و نگهداری ساختمان اداری را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام گوشه ها را با مجموعه تجهیزات مناسب با هزینه مناسب نظافت می کنید. وقتی ساختمان را به اندازه کافی نظافت کنید، در نهایت در دراز مدت صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

اکنون که به خوبی با مزایای خدمات نظافت ساختمان آشنا شدید، زمان آن فرا رسیده است که بفهمید چگونه می توانید نظافت کننده ساختمان مناسب برای نیازهای خود را انتخاب کنید. موسسه  نظافتی شکوفایی یکی از این موسسه ها است که می تواند تیمی از نظافت کننده های ماهر را با تاثیر گذاری ماندگار در اختیار شما بگذارد.

بیشتر بخوانید : آیا نظافت ساختمان اداری با مسکونی متفاوت است؟

چرا نظافت ساختمان ، راه پله و پارکینگ خود را به شرکت شکوفایی بسپارید

  • صرفه جویی در وقت و هزینه
  • امنیت برای خانواده و ساکنین مجتمع
  • نازلترین قیمت با بالاترین کیفیت در انجام نظافت ساختمان و مشاعات شما
  • بیمه حوادث تمامی نظافتچی های اعزامی به ساختمان ها

کارهایی که در نظافت صورت می گیرد:

  • نظافت راه پله و مشاعات
  • تمیز کردن شیشه ها
  • نطافت راه پله ها از بالا به پایین
  • تمیز کردن نرده ها و آسانسور (شیشه ، کف و دیوارها)
  • جارو ، شستشو و خشک کردن حیاط و پارکینگ ها
  • تمیز کردن درب ورودی ، درب پارکینگ و آیفون

نظافت ساختمان و راه پله

تمیز کردن شیشه ها در نظافت ساختمان

شیشه های راه پله به طور کامل از درون و بیرون ساختمان در صورت امکان دسترسی ، تمیز می شود. در ابتدا شیشه با یک دستمال نخی نم دار تمیز می شود و گرد و خاک از شیشه پاک می شود و سپس قسمت خارجی شیشه با دستمال تمیز می شود. در انتها با استفاده از محلول شیشه پاک کن و دستمال مخصوص لکه های باقی مانده از بین برده می شود.

تمیز کردن شیشه ها در نظافت ساختمان

نطافت راه پله ها  ، آسانسور ، نرده ها و کلید پریزها

برای نظافت آپارتمان و شستشوی راه پله ها ، اول کل راه پله جارو می شود. با در نظر گرفتن جنس پله ها نوع مواد شوینده انتخاب می شود. سپس از محلول و مقداری وایتکس استفاده شده و با استفاده از تی این محلول را بر روی سطح راه پله و کف آسانسور کشیده می شود. پس از آن تمیز کردن نرده ها ، کلیدها ، پریزها و آینه آسانسور انجام می شود.

نکاتی که نظافت راه پله ها را آسان تر می کند

در هر ساختمان یکی از مناطق که بیشترین رفت و آمد را دارد؛ راه پله است. به همین دلیل است که این مناطق به سرعت کثیف می شوند و نیاز به تمیز کردن مداوم دارند. از طرفی دیگر نظافت راه پله ها به خاطر شکل ظاهری آن ها ، کمی مشکل است. با انجام نکات زیر کار نظافت راه پله ها راحت تر می شود. راه پله هایی که از جنس چوب هستند مقایسه با پله های فلزی نیاز به مراقبت یشتری دارند. برای نظافت راه پله های چوبی ، ابتدا به آرامی با یک جارو یا برس دستی گرد و خاک و غبار را از روی آنها بر طرف می شود. برای شستشوی راه پله چوبی بهترین محلول ، ترکیب آب و سرکه است ، زیرا هیچ گونه آسیبی به نرده های چوبی وارد نمی کند.

سپس با یک اسفنج آن را تمیز کرده و با پارچه نرم رطوبت را گرفته تا آسیبی به چوب وارد نکند. برای نظافت ساختمان که راه پله های بتنی دارد به راحتی و بدون نگرانی از خراشیده شدن نرده ها از جارو استفاده می شود. پس از اتمام جارو کشیدن ، با استفاده از آب و چند قطره محلول پاک کننده هر گونه لکه و کثیفی از روی سطح پله ها پاک می شود و در آخر با یک حوله که با آب گرم خیس شده ، نرده ها کاملا پاک می شود. نظافت راه پله های سنگی تا حدودی شبیه راه پله های چوبی است. برای نظافت این نوع راه پله ها از یک برس و پارچه نرم استفاده می شود تا راه پله شما کاملا تمیز شود.

بیشتر بخوانید : نظافت راه پله و پارکینگ به روش حرفه ای ها

نظافت ساختمان ، راه پله ، پارکینگ و ...

شستن کف پارکینگ و لابی ساختمان

در این مرحله ابتدا نیاز می باشد که کل محوطه پارکینگ یا حیاط جارو زده شود، سپس کل محوطه شسته می شود. در پارکینگ هایی که به علت روغن ریزی ماشین ها ، قسمت هایی از پارکینگ روغنی و لکه دار شده است قبل از خیس کردن پارکینگ ، این کثیفی ها بوسیله یک محلول مخصوص از بین برده می شود. نظافت راه پله و مشاعات ساختمان ضرورتی است که نباید نادیده گرفت و بهداشت محیط نقش مهمی در سلامتی انسان دارد. برای نظافت آپارتمان خود افراد مجرب را انتخاب کنید. تیم نظافتی شکوفایی آماده ارائه بهترین خدمات به شما می باشد.جهت اطلاع از تمامی خدمات از جمله نظافت ساختمان با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *