تمیز کردن لکه چربی از سطوح مختلف

توصیه های شرکت خدماتی شکوفایی در خصوص نحوه تمیز کردن لکه چرب از سطوح مختلف

تمیز کردن لکه چربی از سطوح مختلف

پاک کردن لکه های چرب، با استفاده از دستمال مرطوب یا دستمال خشک و حتی بسیاری از مواد شوینده، به راحتی امکان پذیر نیست و در واقع تمیز کردن لکه های چربی و روغنی، به ویژه زمانی که مدتی از به وجود آمد آن ها می گذرد، باید به شیوه های خاصی صورت بگیرد. ما در این مقاله از سایت شکوفایی می خواهیم شما را با ترفندهایی برای تمیز کردن لکه چربی از سطوح مختلف آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

          پاک کردن لکه چربی از روی اجاق گاز

          تمیز کردن لکه چربی از روی هود

          پاک کردن لکه چربی از روی کابینت

          پاک کردن لکه های چرب روی لوازم آشپزخانه

          تمیز کردن لکه های چربی روی دیوار

          پاک کردن لکه چربی روی سرامیک و کاشی

          پیشنهاد شرکت شکوفایی برای تمیز کردن لکه چربی از سطوح مختلف

          توصیه های شرکت خدماتی شکوفایی در خصوص نحوه تمیز کردن لکه چرب از سطوح مختلف

پاک کردن لکه چربی از روی اجاق گاز

برای پاک کردن لکه های چرب روی اجاق گاز با استفاده از آب برنج، باید آب برنج را بر روی اجا گاز بریزید، چند دقیقه صبر کنید تا خشک شود و سپس با استفاده از دستمال آن را پاک کنید. وقتی با اجاق گاز آشپزی می کنیم، هر چقدر هم که مراقب باشیم، باز هم لکه های چرب روی اجاق گاز ایجاد می شوند. بهتر است لکه های چرب گاز را به محض اینکه ایجاد می شوند تمیز کنید اما اگر به هر دلیلی این کار را نتوانستید انجام دهید می توانید با استفاده از آب برنج لکه های چرب روی اجاق گاز را تمیز کنید.

برای پاک کردن لکه های چرب روی اجاق گاز با استفاده از آب برنج، باید آب برنج را بر روی اجاق گاز بریزید، چند دقیقه صبر کنید تا خشک شود و سپس با استفاده از دستمال آن را پاک کنید. با توجه به اینکه آب برنج کمی چسبناک است، برای پاک کردن آن از روی احاق گاز لازم است که ابتدا با دستمال مرطوب سطح اجاق گاز را تمیز کنید و سپس با استفاده از دستمالی خشک نیز مجددا سطح مورد نظر را دستمال بکشید تا آب برنج کاملا پاک شود.

تمیز کردن لکه چربی از روی هود

آیا می دانستید با استفاده از پودر ماشین لباسشویی می توانید به سادگی لک چربی روی هود را تمیز کنید؟ هود آشپزخانه نیز مانند اجاق گاز چرب می شود و پاک کردن لک چربی از روی هود، برای اکثر افراد کاری سخت و طاقت فرسا است اما آیا می دانستید با استفاده از پودر ماشین لباسشویی می توانید به سادگی لک چربی روی هود را تمیز کنید؟

برای تمیز کردن لکه چربی از روی هود با استفاده از پودر ماشین لباسشویی، کافی است مقداری پودر را با آب مخلوط کنید و آن را با استفاده از اسفنج یا دستمالی روی سطح هود بمالید. توجه داشته باشید که برای پاک کردن لکه های چرب روی هود با استفاده از پودر ماشین لباسشویی بهتر است که از دستکش استفاده کنید.

البته برای تمیز کردن لکه های چربی روی هود می توانید از جوش شیرین و یا حتی سرکه سفید نیز استفاده کنید. پاک کردن لک چربی روی هود با استفاده از جوش شیرین، یکی از موثر ترین راه ها است. برای استفاده از این روش باید کمی آب و مقداری جوش شیرین را با یک دیگر مخلوط کنید تا خمیری نرم ایجاد شود.

سپس بهترین کاری که می توانید کنید این است که با استفاده از مسواکی خمیر را به لکه های چرب هود بمالید و بعد با استفاده از یک دستمال مرطوب سطح هود را پاک کنید. البته راه دیگری نیز وجود دارد آن هم این است که مقداری آب گرم را با کمی جوش شیرین ترکیب کنید تا محلولی به دست بیاید و سپس آن را بر روی سطح هود اسپری کنید و بعد با دستمال سطح هود را پاک کنید.

برای تمیز کردن لکه های چرب روی هود با استفاده از سرکه سیب نیز باید همین کار را انجام دهید با این تفاوت که دقت کنید نسبت آب و سرکه سیب باید یکسان باشد و همچنین بعد از اسپری کردن محلول بر روی سطح هود، بعد از 5 دقیقه سطح مورد نظر را با دستمالی مرطوب پاک کنید.

پاک کردن لکه چربی از روی کابینت

تمیز کردن لکه های چرب روی کابینت، می تواند خیلی آسان تر از آنچه که فکر می کنید باشد.

تمیز کردن لکه های چرب روی کابینت، می تواند خیلی آسان تر از آنچه که فکر می کنید باشد. یکی از راحت ترین روش پاک کردن لک چربی کابینت، استفاده از شامپو فرش و آب است. به طور مثال برای پاک کردن لک چربی روی کابینت فلزی یا حتی تمیز کردن لکه چربی روی کابینت ام دی اف (MDF)، می توانید از شامپو فرش و اسفنج استفاده کنید.

برای این کار می توانید مقداری شامپو فرش را در آب حل کنید و سپس با اسفنج آغشته به این محلول می توانید لک چربی روی کابینت را پاک کنید. توجه کنید که به محض پاک کردن لکه چربی، رطوبت سطح کابینت را با دستمالی پاک کنید، همچنین برای تمیز کردن لک چربی کابینت از اسکاچ های زبر و فلزی استفاده نکنید.

برای تمیز کردن لک چربی روی کابینت از محلول آب و سرکه سیب نیز می توانید استفاده کنید.

پاک کردن لکه های چرب روی لوازم آشپزخانه

تمیز کردن لک چربی روی لوازم آشپزخانه با استفاده از آب و مواد شوینده امکان پذیر است اما راحت ترین روش پاک کردن لک های چرب روی آن ها استفاده از آب جوش می باشد. آب جوش این توانایی را دارد که به سرعت لکه های چربی را از بین ببرد.

تمیز کردن لکه های چربی روی دیوار

دیوارها از جمله سطوحی هستند که به محض ایجاد لکه چربی روی آن ها، باید نسبت به تمیز کردن لک چربی، دست به کار شوید. بهترین راه برای پاک کردن لکه چربی از روی دیوار این است که بالافاصله با استفاده از دستمال کاغذی لکه چرب مورد نظر را پاک کنید. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید در لحظه لکه مورد نظر را از روی دیوار پاک کنید می توانید از سرکه استفاده کنید.

از آنجا که سرکه ماده بسیار خوبی برای پاک کردن لکه های چرب و روغنی است، سرکه بهترین ماده ای است که می توانید از آن برای پاک کردن لک چربی روی دیوار استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید محلولی که از میزان مساوی آب و سرکه  درست شده، تهیه کنید و سپس پارچه ای را به آن آغشته کنید. با کشیدن پارچه بر روی سطح دیوار، لکه چربی به سادگی پاک خواهد شد.

پاک کردن لکه چربی روی سرامیک و کاشی

وجود لکه چرب بر روی سرامیک یا کاشی، بسیار خطرناک است چرا که هر لحظه ممکن است باعث لیز خوردن افراد بر روی زمین شوند. وجود لکه چرب بر روی سرامیک یا کاشی، بسیار خطرناک است چرا که هر لحظه ممکن است باعث لیز خوردن افراد بر روی زمین شوند. از این رو مهم است که لک چرب روی سرامیک یا کاشی به طور کامل تمیز شود. موم شمع یکی از بهترین پاکننده های لک چربی روی سرامیک و کاشی است. در این روش برای پاک کردن لکه چربی مورد نظر باید موم شمع را بر روی سطح مورد نظر بمالید و سپس با استفاده از دستمال پاک کنید.

پیشنهاد شرکت شکوفایی برای تمیز کردن لکه چربی از سطوح مختلف

برای پاک کردن لک چربی از سطوح مختلف، شما می توانید از روش های بسیاری استفاده کنید که ما در اینجا برخی از موثرترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

بوراکس

بوراکس ماده ای طبیعی است که برای پاک کردن لکه های چربی از سطوح مختلف، به ویژه دیوار بسیار موثر است. ترکیب خمیر بوراکس با عصاره لیمو، چربی را سریعا به خود جذب می کند و بدین ترتیب لک چربی از سطوح کاملا محو می شود.

جوش شیرین

مخلوط جوش شیرین و آب، همچنین مخلوط جوش شیرین و لیمو، از جمله ترکیب های بسیار خوب برای پاک کردن لکه های چربی روی سطوح مختلف می باشند که خیلی راحت لک های چرب را پاک می کنند.

روغن گیاهی

شاید شنیدن اینکه روغن گیاهی می تواند لکه های روغنی و چرب را به خوبی پاک کند، برایتان تعجب آور باشد اما بهتر است بدانید کافی است کمی روغن گیاهی را بر روی لکه های چرب بریزید آن وقت با دستمالی روی سطح مورد نظر را پاک کنید تا تاثیر معجزه آسای آن بر روی از بین رفتن لکه های چربی را مشاهده کنید.

نمک

نمک، از جمله پاک کننده های بسیار عالی لکه های چرب است که در هر خانه ای یافت می شود. البته نمک برای تمیز کردن لک چربی به تنهایی موثر نیست و شما باید از نمک در کنار آب یا محلول بوراکس و یا حتی محلول سرکه استفاده کنید تا لکه های چربی به سادگی پاک شوند. البته می توانید یک چهارم نمک را با سه چهارم الکل نیز مخلوط کنید و محلول به دست آمده را بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید، سپس با استفاده از دستمال سطح را به آرامی تمیز کنید.

توصیه های شرکت خدماتی شکوفایی در خصوص نحوه تمیز کردن لکه چرب از سطوح مختلف

          سعی کنید به محض ایجاد لکه های چرب روی سطوح مختلف، آن را تمیز کنید. پاک کردن لکه های چرب هر چه زودتر انجام شود، آسان تر است.

          هیچ وقت برای تمیز کردن لکه های چرب از برس های سخت، اسکاچ های فلزی، پارچه ها یا اسفنج های زبر استفاده نکنید چرا که استفاده از آن ها نه تنها تاثیری بر روی تمیز کردن راحت تر لکه های چربی ندارم بلکه موجب ایجاد خراش بر روی سطح مورد نظر نیز می شود.

‫0/5 (0 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *