استخدام نظافتچی منزل بعد از تعمیر خانه

استخدام نظافتچی منزل بعد از تعمیر خانه

در این مطلب قصد داریم در مورد استخدام نظافتچی منزل بعد از تعمیر خانه صحبت کنیم. پس از فرو نشستن گرد و غبار، پس از اتمام پروژه بازسازی خانه، شما آماده هستید که بنشینید و از فضای جدید خود لذت ببرید البته نه خیلی سریع. قبل از اینکه بتوانید پاهای خود را دراز کنید، باید یک نظافت  کامل پس از ساخت و ساز را انجام دهید. تمرکز اصلی شما باید حذف تمام گرد و غبار حاصل از ساخت و ساز باشد. تقریباً تمام قسمت های  خانه پر از ذرات گرد و غبار هستند که به نوعی به هر گوشه و کنار فضایی که شما با دقت بازسازی کرده‌اید، نفوذ کرده اند.

اجازه ندهید لایه های گرد و غبار، خانه تازه بازسازی شده شما را کهنه و کثیف به نظر برساند. شما می توانید قبل از شروع کار با پیمانکار خود صحبت کنید. پیمانکاران عموماً برای حفاظت از فضای موجود با شما همکاری می کنند. با این حال، این عمدتا برای جلوگیری از آسیب به جای جلوگیری از کثیفی و خرابی  است. به این معنا که کف‌های شما نباید خراشیده یا فرورفته باشد، اما ممکن است گرد و غبار، رگه‌دار یا حتی چسبنده باشند. آنها باید بعد از این واقعیت تمیز شوند. شما می خواهید با پیمانکار خود در مورد انتظارات خود برای تمیزی در طول مدت بازسازی صحبت کنید. چه خدماتی شامل می شود و هزینه های آنها بسته به پروژه و پیمانکار متفاوت است.

تصمیم بگیرید که در طول بازسازی بمانید یا بروید آماده سازی سایت، به ویژه برای صاحبان خانه هایی که تنها بخشی از محل سکونت خود را بازسازی می کنند، کاری مهم است. اگر قصد دارید از طریق بازسازی در خانه به زندگی خود ادامه دهید، اهمیت بیشتری پیدا می کند. ماندن ممکن است بیشتر از پاکسازی کامل هزینه داشته باشد. زمان و تلاش اضافی هر روز صرف تنظیم و تخریب می شود. کارگرها باید ابتدا کاغذ بگذارند، برزنت آویزان کنند و هر گونه مانع محافظ دیگر را اضافه کنند. همه اینها باید در پایان روز کاری حذف شوند تا مالکان بتوانند از خانه خود در شب استفاده کنند.

به عنوان مثال، اگر در حال بازسازی آشپزخانه و تنها حمام خود هستید، پیمانکار شما باید اطمینان حاصل کند که می توانید به امکانات دسترسی داشته باشید. شما همچنین به یک مسیر برای رفتن به بقیه آپارتمان نیاز دارید. از سوی دیگر، بازسازی در یک خانه خالی از سکنه به خدمه این امکان را می دهد تا در پایان روز با بی نظمی نسبی فضا را ترک کنند. صبح روز بعد، آنها می توانند درست از همان جایی که کار را ترک کردند ادامه دهند. به همین دلیل، ترک یا عدم ترک در حین بازسازی معمولاً بخشی از گفتگوی اولیه با پیمانکار شما برای تعیین برآورد پروژه است. خانه خود را آماده و محافظت کنید و محل ساخت و ساز را مهر و موم کنید اگر کاری غیر از بازسازی کامل انجام می دهید، می توانید کارهای زیر را برای محدود کردن اختلال و به حداقل رساندن آشفتگی انجام دهید:

استخدام نظافتچی منزل بعد از تعمیر خانه برای تمیز کاری راحت تر و سریعتر

منطقه نوسازی را با آویزان کردن برزنت سنگین (حداقل به ضخامت 8/0 میلی متر) از سقف تا کف برای ایجاد تفکیک فضا ایجاد کنید. در تمام طرف‌های برزنت، جایی که به سقف، دیوارها و کف می‌رسد، نوار چسب بزنید. میله های کششی نیز می توانند به نگه داشتن برزنت های سنگین کمک کنند. ذرات از هر شکافی که بجا می‌گذارید، می‌گذرند، هر چقدر هم که کوچک باشند. اگر برای ورود و خروج به فلپ نیاز دارید، از زیپ چسبی روی برزنت خود استفاده کنید. اگر سنباده زیاد است یا می دانید که ذرات خطرناک در هوا منتشر می شوند، یک لایه دو لایه اضافه کنید.

در منطقه  ی محافظت شده ، از هر چیزی که نگه می دارید محافظت کنید. کف باید با کاغذ ساختمانی پوشانده شود (شاید حتی یک لایه دو لایه، برای اطمینان در برابر پارگی). روی پنجره ها یا وسایل برقی را با برزنت بپوشانید (باز هم بدون هیچ شکافی). اگر منطقه تخریب شده در مرکز خانه شما قرار دارد، کاغذ یا برزنت را در تمام مناطق پرترافیک قرار دهید. این از پخش شدن کثیفی به بقیه فضا جلوگیری می کند. تمام اثاثیه خانه (مخصوصاً سطوح نساجی مانند کاناپه و تخت) را با پارچه قطره ای یا برزنت بپوشانید.

درهای کمد را با چسباندن نوار چسب بر روی شکاف بین درها و کف ببندید. هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که مجبور شوید تمام لباس های گرد و خاکی خود را بشویید زیرا فراموش کرده اید این کار را انجام دهید.

استخدام نظافتچی برای جاور کشیدن

جاروبرقی HEPA قادر است ذرات بسیار کوچکتری را نسبت به جاروهای معمولی به دام بیندازد. اگر یکی دارید، یک تصفیه کننده هوای HEPA را 24 ساعته و 7 روز هفته اجرا کنید و فیلترها را مرتباً عوض یا بشویید، زیرا آنها بسیار سخت تر از حد معمول کار می کنند.  پنجره ها را باز کنید! هرچه هوا بیشتر در گردش باشد، بهتر است. یک ماسک محافظ ببندید و از این چک لیست مفید پس از ساخت و ساز استفاده کنید تا کارهای نظافتی را در فضای زیبای جدید  خانه خود انجام دهید.

برای ذرات گرد و غبار و کثیفی بسیار آسان است که خود را در پرده ها، مبلمان روکش شده و کف های فرش شده جا دهند. اگر بعد از ساخت و ساز غبار ته نشین شود، نتیجه نه تنها می تواند به نظر رسیدن کثیفی باشد، بلکه باعث خارش و واکنش های تحریک کننده برای دوستان، خانواده یا مهمانان شود. تمام سطوح نرم را جاروبرقی بکشید و به جزئیات دقت کنید. هر کوسن مبلمان و قاب های زیرین را بردارید و جاروبرقی بکشید. اگر بعد از دور اول گرد و غبار باقیمانده احساس کردید، دو باره جاروبرقی بکشید.

نظافت خانه و سطوح مختلف

سطوح را از بالا به پایین تمیز کنید. با پاک کردن گرد و غبار از روی دیوارهای خود شروع کنید. بله، حتی دیوارهای شما نیز در طول ساخت و ساز گرد و غبار را جمع می کنند. گرد و غبار خشک را می توان به راحتی  از بین برد (بدون آسیب رساندن به سطح دیوار)، اما بسته به نوع رنگ یا پوشش دیوار می توان از پارچه مرطوب نیز استفاده کرد. قبل از استفاده از هر گونه رطوبت، از اقبل شستشو بودن رنگ و دیوار ها اطمینان پیدا کنید. قبل از ادامه، یک منطقه کوچک را آزمایش کنید. قاب ها و کابینت ها یکی دیگر از مکان های مورد علاقه برای نشستن ذرات گرد و غبار هستند. یک گردگیر استفاده کنید و همه کابینت‌ها را تمیز کنید و به گوشه‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است، توجه ویژه داشته باشید. میزها و هر سطح صاف دیگری را قبل از مقابله با کثیفی ها و زباله های روی زمین یا نزدیک آن پاک کنید. سپس، گرد و غبار قابل مشاهده را پاک کنید و کف های سخت خود را از دیواری به دیوار دیگر تمیز کنید.

استخدام نظافتچی منزل بعد از تعمیر خانهدریچه های هوا را تمیز کنید و فیلترها را تعویض کنید

در یک پروژه بزرگ بازسازی خانه، گرد و غبار با خود هوا ترکیب می شود و راه خود را به دریچه های شما باز می کند. حتی اگر فقط یک قسمت از خانه خود را بازسازی کرده اید، تمیز کردن دریچه های هوا و فیلترهای موجود در آن فضا برای کاهش میزان گرد و غباری که می تواند در بقیه خانه شما پخش شود بسیار مهم است. درپوش های هواکش را از دیوارها و سقف های اطراف جدا کنید، هر کدام را با آب گرم و صابون تمیز کنید و بگذارید کاملا خشک شوند. قبل از تعویض درپوش های هوا، فیلترهای در معرض هوا را با فیلترهای تازه تعویض کنید. تنفس هوای غبارآلود می تواند منجر به آلرژی و مشکلات تنفسی شود، بنابراین به یاد داشته باشید که این مرحله را نادیده نگیرید.

هنگام نظافت منزل چیزهای کوچک را فراموش نکنید

برای یک فضای زندگی کاملاً عاری از گرد و غبار، سایر مبلمان یا وسایل موجود در منطقه نوسازی را تمیز کنید. در اینجا یک لیست سریع از مناطقی است که معمولاً نادیده گرفته می شوند:

 • پره های پنکه سقفی
 • وسایل نور
 •  لامپ ها
 • کابل ها و سایر محصولات الکترونیکی
 • لوازم کوچک
 • وسایل تزئینی

اگر نمی‌خواهید پس از یک روند نوسازی مخرب این آشفتگی را سر و سامان بدهید، شما را سرزنش نمی‌کنیم. شما می توانید با یک نظافتچی ماهر  تماس بگیرید. موسسه خدماتی شکوفیی دارای نظافتچی های کاملا آموزش دیده و خبره می باشد و به شما کمک می کند تا این فرایند وقت گیر را در مدت زمان کوتاهتری انجام دهید.

استخدام نظافتچی منزل بعد از تعمیر خانه برای تمیز کردن آشپزخانه، حمام و …

معمولاً پاکسازی پس از ساخت شامل موارد زیر است:

 • تمام سطوح از جمله سقف و دیوارها را جارو کنید و جارو بکشید
 • کف ها را جارو کنید، پاک کنید و ضدعفونی کنید
 • تمام اثاثه یا لوازم داخلی را جاروبرقی بکشید
 • درها، دستگیره ها، قرنیزها، قالب ها و سخت افزار را پاک کنید
 • پاکسازی و ضدعفونی کامل حمام ها و آشپزخانه ها (از جمله لوازم خانگی، کابینت ها و پیشخوان ها) گرد و غبار، جاروبرقی، و پاک کردن تمام فضای داخلی      پنجره از جمله طاقچه ها و قاب ها
 • تمام کانال ها، توری ها، دریچه ها، پرده ها، پنکه های سقفی و وسایل روشنایی را گردگیری کنید
 • تمام لولاها و دستگیره های سخت افزاری، قفسه ها و کابینت ها را تمیز کنید
 • داخل تمام کمدها را تمیز کنید
 • حذف تمام زباله ها و زباله های باقی مانده (اگرچه پیمانکار شما باید بیشتر آنها را به عنوان بخشی از قرارداد حذف می کرد)

شرایط مختلف تعیین می کند که چه کسی کار را انجام می دهد، اما تمیز کردن کامل بسیار مهم است. انواع ذرات از جمله سموم مختلف، هاگ های کپک، سیلیکات ها و گرد و غبار بسیار ریز که می توانند به ریه های شما آسیب برسانند، در حین بازسازی در هوا منتشر می شوند. رنگ‌ها، لاک‌ها و پرایمرهای تازه استفاده شده نیز بخار می‌کنند. قیمت گزاف برای تمیز کردن مناسب ممکن است ارزشش را داشته باشد. صرف نظر از اینکه در حین کار ساختمان چقدر دقت کرده اید، چه کف و مبلمان را با پلاستیک یا کاغذ پوشانده باشید، در بعضی جاها همیشه قطرات کوچک رنگ، لایه ضخیم گرد و غبار، قطرات دوغاب یا سیمان باقی می ماند. فرقی نمی کند که یک تعمیر کامل، یک شومینه در اتاق خواب انجام داده اید یا حتی کاغذ دیواری آشپزخانه را عوض کرده اید، بعد از تعمیر خانه همیشه کثیف می شود. بنابراین، پس از خروج سازندگان، خانه نیاز به تمیزی کامل دارد. گاهی اوقات تهیه حتی قوی ترین مواد شوینده و شستشو راه حل کافی نیست. سوال این است که چگونه می توان با این همه کثیفی و گرد و غبار مقابله کرد. اگر به موقع تمیز نشود، گرد و غبار می تواند باعث بسیاری از بیماری ها و آلرژی ها شود.

نظافت منزل را از کجا شروع کنیم؟

تمیز کردن  خانه پس از تعمیر و ساخت و ساز آسان است. همیشه اولین کار این است که پنجره ها را باز کنید تا محل را از بوی چسب، گچ، چوب یا هر تعمیری که تاکنون انجام داده اید تهویه کنید. در مرحله بعد، می توانید اشیای بزرگتر مانند کیسه های سیمان، کاشی های شکسته، فرش های پاره شده و غیره را بردارید. سپس نظافت را از سقف به پایین شروع کنید، مطمئن شوید که در هر گوشه و کنار، چراغ ها، پنجره ها، دیوارها، مبلمان و زمین حضور دارید. شما می توانید دیوارها را با یک پارچه خشک یا مرطوب تمیز کنید، بستگی به این دارد که با چه چیزی پوشانده شده است – رنگ یا کاغذ دیواری. از تمام “سلاح های” موجود استفاده کنید.

استخدام نظافتچی منزل بعد از تعمیر خانهتمیز کردن حمام : تعویض سینک، وان، قرار دادن دوش و یا حتی تعویض تمام کاشی های حمام کار بسیار کثیف و کندی است. البته اولین کار شما تمیز کردن تمام لوازم بهداشتی و زباله های بزرگ باقی مانده از بازسازی خواهد بود. در هر تمیزکاری پس از تعمیر، همیشه مراحل را شروع کنید، از بزرگترین شروع کنید و با کوچکترین مورد به پایان برسانید. برای ضدعفونی کردن کاشی های حمام با مواد شوینده عجله نکنید. ابتدا با یک پارچه میکروفایبر خشک تمیز کنید و سپس شروع به تمیز کردن مرطوب کنید. بنابراین گرد و غبار بسیار راحت تر می افتد. اگر آثار باقی مانده از چسب را زیر نظر دارید، فوراً با استفاده از رقیق کننده قوی یا پاک کننده لاک ناخن آنها را تمیز کنید.

تمیز کردن پنجره ها: هم پنجره ها و هم فریم ها معمولاً با گرد و غبار زیادی پوشانده می شوند. اگر سیلیکون یا چسب باقی مانده است، ابتدا از اسکراپر استفاده کنید. آثار رنگ در لبه‌های پانل‌های پنجره را می‌توانید با استفاده از یک پد پنبه‌ای آغشته به لاک پاک کن پاک کنید. با این حال، برای جلوگیری از مشکلات مشابه در آینده، می توانید گوشه ها و لبه های پنجره را با صابون پاک کنید تا رنگ نچسبد. مرحله بعدی این است که پنجره ها، چهارچوب ها و طاقچه ها را با یک پارچه مرطوب شده با محلول آب ولرم و 2 تا 3 قاشق غذاخوری پاک کنید. سرکه. کاملاً کار می کند. البته راه دیگر استفاده از شیشه شوی معمولی و پارچه یا کاغذ است.

از بین بردن آثار از سیلیکون: اگر اثری از سیلیکون پیدا کردید، عجله نکنید تا با یک پارچه مرطوب مالش دهید زیرا باعث کثیف شدن بیشتر محل می شود. صبر کنید تا خشک شود و سپس به آرامی پوست آن را جدا کنید یا با استفاده از لیسه بردارید.

تمیز کردن لکه ها: اگر بعد از کار تعمیر برای تمیز کردن لکه یا لکه مشکل دارید، محلول آمونیاک و آب را امتحان کنید.

بوی رنگ تازه: اگر بوی رنگ تازه شما را آزار می دهد، یک کاسه جوش شیرین در اتاق بگذارید تا عطر نامطبوع را به راحتی جذب کند.

تمیز کردن کف : تمیز کردن روی زمین ضروری است و همیشه برای آخر باقی می ماند. شما باید حرکت کنید و وسایل را به عقب و جلو و غیره حمل کنید، چیزهای زیادی روی زمین می‌افتند و نمی‌خواهید دو برابر کار را انجام دهید. قبل از استفاده از هرگونه شوینده، ابتدا با یک پارچه مرطوب تمام سطح را بشویید تا کثیفی و گرد و غبار از بین برود. شما حتی می توانید دو بار برای بهترین نتیجه بروید. پس از تمیز کردن سطح، اکنون می توانید از یک محصول خاص برای کفپوش استفاده کنید. کاملا و با احتیاط پاک کنید و مدتی بگذارید تا جذب شود. سپس قبل از برگرداندن تمام مبلمان و فرش، تخته های دامن را نیز تمیز کنید. بهتر است به فکر مواد شوینده ای برای کفپوش باشید که چوب را از خط و خش محافظت کند و عمر آن را افزایش دهد. محلول 1 لیتر آب و 2-3 قاشق غذاخوری. آب لیمو (یا سرکه) معجزه می کند و برای تمیز کردن کف لکه های آهک، سیمان یا لاتکس کار می کند.

استخدام نظافتچی منزل از موسسه شکوفایی

برای برخی از افرادی که خانه نوساز دارند و یا برای بازسازی خانه خود اقدام کرده اند، سخت ترین کار نظافت منزل می باشد، دلیل آن هم ساده است، نظافت منزل ممکن است چند روز طول بکشد. پنجره ها، کف ها، دیوارها، سقف ها، نورپردازی و مبلمان، همه اینها باید به دقت تمیز شوند. اگر دست تنها باشید باید تمام انرژی خود را صرف تمیز کردن و نظافت خانه کنید. با توجه به تجربه ما، استخدام نظافتچی با تجربه می تواند این فرایند را برای شما ساده تر کند.استفاده از ترفندها و تکنیک ها می توانند به سریعتر کردن کار کمک کنند چیزی که نظافتچی های شکوفایی به آن مجهز هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *