8 مهارت ضروری پرستاری کودک

8 مهارت ضروری پرستاری کودک :پرستار بچه بودن به معنای این است که شما از طرف والدین برای مراقبت از فرزندانشان استخدام شده اید. اما والدین بهترین چیزها را برای فرزندان خود می خواهند، بنابراین برای اطمینان از به دست آوردن این کار رویایی در اینجا مهارت های مد نظر بیشتر والدین برای استخدام یک پرستار کودک بیان شده است.

پرستار کودک کسی است که مراقبت از کودک و سایر کار های خانه را برای خانواده ای انجام می دهد. این کار به مهارت و دانش زیادی در آشپزی و تمیز کاری، آموزش کودک و مراقبت های بهداشتی نیاز دارد.

1- یکی از  8 مهارت ضروری پرستاری کودک، صبور بودن هست

شکیبایی شاید یکی از مهمترین مهارت های پرستار کودکان باشد. به عنوان یک پرستار کودک، اوقات و ساعت های زیادی را با کودکان خواهید گذراند، بنابراین شما باید بتوانید بدون خشمگین شدن و ناراحتی، نوساناتو رفتاری آنها را کنترل کنید. این امر می تواند به ویژه هنگام ساعات طولانی کار و یا درگیری با کودکان بد قلق بسیار سخت باشد، بنابراین بسیار مهم است که شما یک فرد ذاتا صبور باشید.

2- ارتباط کلامی پرستاران با کودکان خلاق

مهارت مهم دیگر پرستار کودک ارتباط کلامی قوی است.این به معنای صحبت کردن و گوش دادن است. شما باید بتوانید به خوبی با والدین ارتباط برقرار کنید تا نیازهای خاص فرزندانشان را درک کنید. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، بهتر است همیشه سؤال های لازم را بپرسید تا تمام اطلاعاتی را که می توانید درباره کودکی که از او مراقبت می کنید دریافت کنید.

همچنین باید ارتباط مستقیمی با کودکان برقرار کنید. به عنوان پرستار کودک باید اقتدار خود را ثابت کنید، اما با آنها کار کنید، نه بر علیه آنها. مهم است که شما با کودکان با لحن آمرانه صحبت نکنید، زیرا آنها از این نوع حرف زدن حرف شنوی نخواهند داشت.

8مهارت ضروری پرستار کودک-پرستاری در منزل|پرستاران کودکان خلاق

8 مهارت ضروری پرستاری کودک

3- سازماندهی (8 مهارت ضروری پرستاری کودک)

بسیار سازمان یافته بودن بسیار مهم است، به خصوص اگر شما در حال پرستاری از چند کودک هستید.

یک روز زندگی پرستار بچه شامل یک لیست طولانی از مسئولیت ها از آشپزی و تمیز کردن، بردن بچه ها به مدرسه و تغذیه کودک با برنامه است. یک پرستار کودک خوب هر روز با دقت برنامه ریزی می کند و اطمینان دارد که تمام وظایف به موقع انجام می شود.

4- خلاقیت، یکی دیگر از 8 مهارت ضروری پرستاری کودک می باشد.

کودکان نیاز به سرگرمی دارند.شما به عنوان یک پرستار بچه باید برای بازیابی بچه ها، طیف وسیعی از بازی ها و ایده های تفریحی را در آستین خود داشته باشید. اما همچنین باید به اندازه کافی خلاق باشید، زیرا هر کودکی متفاوت است و درگیر فعالیت های مختلفی خواهد بود. پرستاران کودکان خلاق می توانند بازی های خود را متناسب با شخصیت کودک تنظیم کنند.

5- ( 8 مهارت ضروری پرستاری کودک) کمک های اولیه

یکی از مهمترین مهارت های پرستار بچه ها کمک های اولیه است. همه پرستار بچه ها باید بدانند که چگونه می توانند کمک های اولیه به کودکان و نوزادان در هر سنی انجام دهند، به خفگی کودکان کمک کنند و با جراحاتی مانند بریدگی و سوختگی مقابله کنند. والدین همیشه به دنبال پرستارانی بااین مهارت ها برای بچه ها می گردند تا بتوانند خیالشان راحت باشد که از فرزندانشان به اندازه کافی مراقب می شود. مراکز مختلفی نیز می باشند که این مهارت ها را آموزش می دهند.

6- حل مسئله

حل مسئله شامل ارزیابی گزینه ها هنگام مواجهه با مسئله پیچیده ای است. ممکن است اغلب در هنگام کار به عنوان یک پرستار بچه مشکلی اتفاق بیفتد و از شما انتظار می رود مشکلات را به تنهایی، بدون تماس و مزاحمت کارفرما خود حل کنید.

  • بیشتر بخوانید: ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری از آنها

بخشی از نقش شما به عنوان یک پرستار بچه شامل کمک به یادگیری و رشد نوزادان و کودکان نوپا و کمک به فرزندان بزرگتر در انجام تکالیف آنها خواهد بود. بنابراین، برای درک مشکل با کودکان به درک خوبی از رشد کودک نیاز دارید.کتاب های زیادی درمورد درک و پرورش کودک و آموزش به آن ها وجود دارد، اما بهترین راه برای به دست آوردن این مهارت ها از طریق مدرک تحصیلی است.

7- یکی دیگر  از 8 مهارت ضروری پرستاری کودک، آشپزی و تغذیه می باشد.

در همه مشاغل پرستار بچه ها نیازی به آشپزی نیست، اما داشتن این مهارت ها سودمند خواهد بود و فرصت های شغلی بیشتری را برای شما خواهد داشت. حتی پیشرفته تر از آن درک مناسب از تغذیه جایگاه شغلی شما را درنزد مادران و پدران آگاه از سلامتی بهتر می کند.

8- وظایف خانه

باز هم بسته به نوع کار پرستار کودکانی که به دست می آورید، ممکن است از شما خواسته شود که برخی از کارهای خانه را انجام دهید. حتی اگر چنین خواسته ای از شما نداشته باشند، بچه ها ریخت و پاش زیادی ایجاد می کنند، بنابراین توانایی تمیز کردن آنها و شستن لباس های آنها بعد از ریخت و پاش، مهارت بسیار خوبی در نظر کارفرمای آینده است.

برای شغل پرستاری کودک به چه مهارتهای دیگری نیاز است؟

فراتر از این مهارت های اصلی و لازم، خانواده ها به دنبال یک پرستار بچه با شخصیت خوب و مهارت های عالی بین فردی خواهند بود.

8 مهارت ضروری پرستاری کودک

8 مهارت ضروری پرستاری کودک

بسیاری از والدین به دنبال پرستار بچه ای هستند که قابل اعتماد، صادق، دلسوز و عاشق بچه ها باشد.بنابراین پیدا کردن جایی که بتواند برای شما چنین شخصی را تضمین کند، هنگام استخدام پرستار کمک بزرگی است.

داشتن گواهینامه رانندگی نیز مفید خواهد بود. این مهارت فرصت های بسیاری را برای مشاغل پرستار بچه ها باز می کند که مربوط به بچه های بزرگتر برای بردن و بازگرداندن بچه ها به مدرسه و فعالیت های بعد از مدرسه است.

پرستاری از کودک یک حرفه چند وجهی است

از بین همه چیزهایی که در مورد پرستار بچه بودن خوشایند است، این شاید بهترین باشد. شما می توانید مطمئن باشید که هیچ روز یکسانی نخواهد داشت. در شغل پرستاری از کودک فقط یک حرفه ای نیستید که از ساعت نه تا پنج ساعت مانند یک کارمند فقط کار کنید، بلکه در عوض عضوی از خانواده هستید.

8 مهارت ضروری پرستاری کودک

8 مهارت ضروری پرستاری کودک

پرستار بچه بودن شامل طیف وسیعی از مسئولیت ها از جمله آشپزی وعده های غذایی، کمک به خانواده در کارهای خود، مشارکت با والدین در برنامه ریزی برنامه و تحصیل برای بچه ها است. این امر باعث می شود تجربه ای کاملا متفاوت بدست آورید.

کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید خودتان را به فردی ایده آل برای شغل پرستار بچه تبدیل کنید. هرچه صلاحیت، آموزش و تجربه بیشتری داشته باشید، از نظر کارفرمایان بهتر خواهید بود.

منبع: icieducation

‫5/5 (1 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.