هر آنچه که در نظافت منزل و شناخت وسایل نظافت منزل باید دانست

هر آنچه که در نظافت منزل و شناخت وسایل نظافت منزل باید دانست

 وسایل نظافت منزل : همانطور که می دانید امروزه تنوع گسترده ای از وسایل نظافت منزل در بازار وجود دارد که ممکن است شما را هم سردرگم کرده باشد. به همین دلیل می خواهیم مهم ترین آن ها را به شما معرفی کنیم و استفاده ی آن ها را به شما بگوییم.

احتمالا شما هم به فروشگاه ها یا سوپرمارکت ها رفته اید و برای خرید مواد نظافتی دچار سردرگمی شده اید. این وضعیت چند سالی است که برای افراد زیادی پیش آمده است. اما نگران نباشید. در این قسمت به شما مهم ترین و پر کاربرد ترین آن ها را بیان می کنیم.

هر آنچه که در نظافت منزل و شناخت وسایل نظافت منزل باید دانست

وسایل نظافت منزل

مایع شوینده چند منظوره؛ وسایل نظافت منزل

اگر به دنبال یکی از بهترین و پرکاربرد ترین وسایل نظافت منزل هستید، مایع شوینده چند منظوره را به آن اضافه کنید. از مهم ترین مزیت ها و نقاط مثبت این وسیله این است که نتیجه ی بسیار خوبی برای اکثر وسایل دارد. این وسیله برای اکثر سطوح مانند کف زمین، آشپزخانه، انواع ظرف ها و غیره کاربرد دارد.

به همین دلیل به آن مایع چند منظوره گفته می شود. چون مهم نیست کدام قسمت از منزل به نظافت نیاز داشته باشد؛ می توانید آن را از هر جای اتاق شروع کنید. این مایع هم به صورت اسپری و هم به صورت محلول در بازار موجود است که شما می توانید بنابر نیاز و سلیقه ی خود، هر کدام را تهیه کنید.

مایع شیشه شوی؛ وسایل نظافت منزل

یکی دیگر از پرکاربرد ترین وسایل نظافت در منزل که احتمالا با آن آشنا هستید، مایع شیشه شوی می باشد. همانطور که می دانید پاک نمودن شیشه ها و آینه های منزل کار چندان آسانی نیست؛ زیرا همیشه جای لک و کثیفی روی آن باقی می ماند و به طور کامل تمیز نمی شود. اما داشتن یک مایع شیشه شویی که لک و رد روی اجسام باقی نمی گذارد، جزء وسایل مورد نیاز و ضروری در منزل است.

جرم گیر؛ ابزار نظافت منزل

یکی از بهترین وسایل نظافت در منزل، جرم گیر می باشد. این وسیله برای نقاطی مناسب است که پر از باکتری و میکروب بوده و درصد بالایی از آلودگی را به خود جذب می کند. به عنوان مثال می توانید برای شست و شوی سرویس های بهداشتی از این ماده ی کاربردی استفاده کنید. اگر می خواهید لیستی از مهم ترین وسایل شست و شو تهیه کنید، حتما این وسیله را در اولویت قرار دهید.

هر آنچه که در نظافت منزل و شناخت وسایل نظافت منزل باید دانست

وسایل نظافت منزل

پاک کننده وسایل چوبی

یکی دیگر از بهترین وسایل نظافت در منزل برای افراد پاک کننده ی چوبی می باشد. این وسیله برای انواع وسایل چوبی در منزل کاربرد دارد. جالب است بدانید اکثر افراد این وسیله را جدی تلقی نمی کنند و از آن به عنوان یک وسیله ی مورد نیاز در منزل یاد نمی کنند. اما باید بدانید که امروزه اکثر منازل وسیله چوبی وجود دارد و به عنوان یک وسیله ی کاربردی نه تنها بوی بسیار مطلوبی دارد، بلکه هیچ گونه رد و اثری باقی نمی گذارد.

سفید کننده و سرکه؛ وسایل نظافت در منزل

یکی دیگر از بهترین وسایل نظافت در منزل سفید کننده ی سطوح است. هیچ منزلی نباید بدون سفید کننده بماند چون ضرورت بسیاری دارد. از این مایع می توان برای سفید کردن بعضی از سطوح و لباس ها استفاده کرد. البته توجه کنید که به دلیل شیمیایی بودن این ماده، نباید بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد.

هر آنچه که در نظافت منزل و شناخت وسایل نظافت منزل باید دانست

وسایل نظافت منزل

یکی دیگر از ابزار های نظافت منزل سرکه است که قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد و به قول قدیمی ها از آن می توان برای پاک کردن بسیاری از سطوح استفاده کرد. سرکه یک جایگزین طبیعی و بسیار مناسب است که از آن می توان برای شست و شوی رسوب ها و گرفتگی های سردوش ها، درون ماکروویو ها، گرفتگی چای و قهوه و حتی شیشه ها استفاده کرد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه سرکه سفید در منزل داشته باشید.

اسفنج یا ابر جادویی

یکی از کاربردی ترین وسایل نظافت در منزل، اسفنج یا ابر جادویی می باشد. این وسیله تمامی لکه ها، شیرآلات و سطوح را به خوبی پاک می کند و در منزل کاربرد بالایی دارد. خوب است بدانید که این وسیله از جنس نانو و محصولات آنتی باکتریال ساخته شده است و استفاده از آن نیاز به هیچ گونه مواد دیگری ندارد.

برای استفاده از آن کافی است شما آن را درون آب خیس کرده و به سطح مورد نظر بکشید تا به خوبی لکه ها تمیز شوند. این محصول کاربرد بسیاری دارد و با استفاده از آن می توانید هر گونه لکه و رد کثیفی که پاک نمی شود را به راحتی پاک کنید.

دستمال گردگیری؛ وسایل نظافت در منزل

یکی دیگر از بهترین وسایل نظافت در منزل که کاربرد زیادی در نقاط مختلف دارد، دستمال گردگیری است. از این وسیله می توانید ضمن گردگیری و تمیز نمودن سطوح، برای پاک کردم تمام کف منزل و حتی شیشه ها و آینه نیز استفاده نمایید.

هر آنچه که در نظافت منزل و شناخت وسایل نظافت منزل باید دانست

وسایل نظافت منزل

به همین دلیل این وسیله حتی زمانی که در منزل طی در دسترس نباشد هم کاربرد دارد. اما به یاد داشته باشید که همیشه چند دستمال داشته باشید و به طور مرتب آن ها را شست و شو داده و ضد عفونی نمایید. علاوه بر این توجه داشته باشید که دستمال های شما بدون هیچ گونه پرزی باشد تا اثری از خود باقی نگذارد.

تور

یکی دیگر از کاربردی ترین وسایل نظافت در منزل پارچه هایی هستند که از جنس تور هستند. این وسیله به عنوان یکی از بهترین وسایل نظافت برای ابزاری مانند مبل ها و فرش ها می باشد. اگر شما هم پرده یا پارچه ی توری دارید که قدیمی شده است و از آن استفاده نمی کنید، آن را دور نیندازید و از آن به عنوان یک وسیله ی مفید برای تمیز کردن منزل استفاده کنید.

اسفنج و اسکاچ: ابزار نظافت منزل

یکی دیگر بهترین وسایل نظافت در منزل اسفنج و اسکاچ است. این وسیله نیز کاربرد فراوانی دارد و باید در منزل باشد. شما هم حتما یک اسفنج برای سرویس بهداشتی و یکی برای حمام داشته باشید و از آن استفاده کنید. همچنین برای اینکه میکروب در آن رشد نکند، حتما آن ها را هر چند وقت یکبار ضد عفونی نمایید تا پاک شود.

هر آنچه که در نظافت منزل و شناخت وسایل نظافت منزل باید دانست

وسایل نظافت منزل

امیدواریم توانسته باشیم کاربردی ترین وسایل نظافت در منزل را به خوبی به شما معرفی کرده باشیم. اما مهم ترین چیز برای نظافت منزل نوع ابزاری است که از آن استفاده می کنید و دقت کنید که آن را به درستی انتخاب کرده تا با کمترین زحمت، بهترین عملکرد را داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *