نقش پرستار درجلوگیری از سوءتغذیه کودکان

نقش پرستار درجلوگیری از سوءتغذیه کودکان

سوءتغذیه کودکان چه تاثیراتی بر رشد آنها دارد؟ تغذیه مناسب برای کودک و برای حفظ سلامتی بسیار مهم است. بزرگسالان و کودکان می توانند از کمبود مواد مغذی مورد نیاز رنج ببرند. وقتی بدن پروتئین ، مواد معدنی و ویتامین های لازم را دریافت نمی کند ، سلامتی فرد به خطر می افتد. سوء تغذیه  بهبودی ناشی از بیماری یا جراحی را حتی دشوارتر می کند. پرستارانی که برنامه آموزش پیشگیری از سوء تغذیه را به پایان می رسانند ، درک عمیقی از مشکلات بهداشتی مانند سو ءتغذیه پیدا می کنند و یاد می گیرند چگونه به بیماران آموزش دهند تا بتوانند بر آن غلبه و از آن اجتناب کنند.

سو ءتغذیه چیست؟

 سوء تغذیه زمانی اتفاق می افتد که فرد مقدار کافی از موارد زیر را مصرف نکند. کالری اساسی: تعداد به جنسیت ، سن و وضعیت سلامتی بستگی دارد.مواد مغذی ماکرو: پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی ها.مواد مغذی ریز: ویتامین ها و مواد معدنی. 

نقش پرستار درجلوگیری از سوءتغذیه کودکان

سوءتغذیه کودکان

  چه عواملی می تواند باعث سوءتغذیه کودکان می شود؟

سوءتغذیه می تواند بیماران را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد ، اما آسیب پذیرترین جمعیت سالمندان است. علت اصلی سوءتغذیه بیماری مزمن است. سایر عوامل شامل عوارض جانبی ناشی از داروها یا درمان های پزشکی است که ممکن است اشتهای بیمار را سرکوب کرده و در جذب مواد مغذی تداخل ایجاد کند.

این روش های درمانی همچنین ممکن است حالت تهوع ، استفراغ یا اسهال ایجاد کنند. و در بسیاری از مواقع بیماران ملزم به رعایت رژیم های غذایی محدود هستند که می تواند منجر به کمترین میزان دریافت غذا شود.

 

سوءتغذیه کودکان | سوءتغذیه | رشد کودکان | تغذیه کودکان | تاثیرات سوءتغذیه

سوءتغذیه کودکان

 سوءتغذیه چه تهدیدی برای کودکان  ایجاد می کند؟

 سو ءتغذیه تهدیدی جدی است که می تواند بر نتایج سلامتی کودک تأثیر منفی بگذارد. در اینجا روش هایی وجود دارد که سو ءتغذیه می تواند به کودکان آسیب برساند. به ایجاد زخم های فشاری کمک می کند بهبود زخم را مختل می کند احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد احتمال بستری مجدد را افزایش می دهد مرگ و میر را برای کودکان در بیمارستان مربوط به سوء تغذیه را افزایش می دهد.

علائم سوءتغذیه چیست؟ ( سوءتغذیه کودکان )

بیمارانی که از سوء تغذیه رنج می برند ممکن است این علائم را داشته باشند: لرز خستگی تغییرات خلقی یا رفتاری کم تمرکزی ضعف منزوی شدن ضعف عضلانی پرستاران چگونه می توانند سوءتغذیه کودکان را درمان کنند؟ گزینه های درمان بسته به علت سوءتغذیه کودکان متفاوت است. شدت سوءتغذیه نشان می دهد که آیا کودکان باید در بیمارستان یا در خانه تحت درمان قرار بگیرند. درمان اصلی برای کودکانی که می توانند به تنهایی غذا بخورند ، ایجاد تغییرات در رژیم غذایی است. پرستاران در مورد محتوای تغذیه ای غذا و نحوه انتخاب سالم به کودکان آموزش می دهند.

نقش پرستار درجلوگیری از سوءتغذیه کودکان

سوءتغذیه کودکان

اگر کودکان غذا نخورند یا نتوانند غذا بخورند ، پرستاران ممکن است نیاز داشته باشند که از طریق سرم های تقویتی به آنها غذا دهند.  پرستاران وظیفه دارند با انجام غربالگری، ارزیابی و انجام مداخلات ، نیازهای غذایی کودک را برطرف کنند.اماسوءتغذیه فقط برای کودکان مسئله ساز نیست. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، افراد ساکن در مناطقی که از فروشگاه های مواد غذایی دور هستند، انتخاب غذایی محدودی دارند.

کودکان در خانواده های کم درآمد ممکن است به دلیل محدودیت بودجه گرسنه بمانند. دلایل زیادی برای سوء تغذیه کودکان وجود دارد. در مواردی از این دست ، پرستاران بهداشت عمومی می توانند تفاوتی ایجاد کنند. آنها می توانند مردم و جوامع را در مورد خوردن غذاهای سالم آگاه کرده و آنها را به سمت برنامه ها و خدمات تغذیه ای موجود سوق دهند.

‫5/5 (2 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.