وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک(10 کار پرستار کودک زمان خواب کودک)

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک


کودکان خواب هستند!

(10 کاری که پرستار کودک زمانی که کودک خوابیده است، باید انجام دهند)

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک:شما در حال حاضر پرستار کودک هستید و کودک سرانجام به رختخواب رفته است. الان چه کاری انجام می دهید؟در زمان پرستاری از کودک، بعد از خوابیدن کودکان، چه کارهایی باید انجام دهید؟ پس از اینکه بچه ها به خواب رفتند، اگر کمی تمیزکاری کنید والدین واقعاً از شما قدردانی خواهند کرد. همچنین می توانید برای غذا خوردن، مطالعه، ورزش کردن، در جریان گذاشتن والدین در مورد آخرین اطلاعات فرزندشان و موارد دیگر مدتی وقت صرف کنید. برای کودکان خردسال، ایده خوبی است که هر چند وقت یکبار به آنها  سر بزنید تا مطمئن شوید که حالشان خوب است و به چیزی احتیاج ندارند

در این مقاله، 10 کاری که به عنوان پرستار کودک بعد از اینکه کودک به خواب رفت می توانید انجام دهید را برای شما بیان خواهیم کرد. سپس مواردی را بیان خواهیم کرد که قطعاً نباید انجام دهید.

تمیز کاری

هنگامی که پرستاری کودک را عهده دار می شوید، ادب حکم می کند زمانی که قصد دارید خانه را ترک کنید باید آن را به همان صورتی که هنگام ورودتان بوده تحویل دهید.

بدیهی است، شما نمی توانید زمانی که کودک خوابیده است، جاروبرقی را روشن کنید، اما می توانید همه چیز را با یک دستمال مرطوب به طور اساسی تمیز کنید.

اگر بتوانید کاری کنید که منزل، حتی تمیز تر به نظر برسد این، تنها امتیازی است که از طریق والدین کودک به دست می آورید! خانواده ها واقعاً از پرستارانی که از پرستاری کودک فراتر رفته و کمی تمیز کاری انجام داده و منزل آنها را مرتب می کنند، قدردانی می کنند.

اگر کودکی که در حال پرستاری از او هستید، یک دسته اسباب بازی دارد که همه جای خانه پراکنده است، سعی کنید آنها را به بهترین شکل ممکن مرتب کنید.

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک در زمان پرستاری

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

اگر با یکدیگر صنایع دستی درست می کنید، تمام کاغذ های ریزه ریزه شده، اکلیل و سایر وسایلی که برای ساختن صنایع دستی را بیرون آورده اید و ممکن است روی میز یا کف آشپزخانه ریخته باشید، جمع کنید.

تمام ظروفی را که برای تهیه شام ​​برای کودک استفاده کرده اید بشویید. یا حداقل، در صورت امکان، آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. اگر ماشین ظرفشویی پر است، آن را روشن کنید. اگر  ظروف قبل از رسیدن والدین به خانه شسته شده است، حتی می توانید تمام بشقاب ها، فنجان ها و کارد و چنگال و … را در جاهایی که به آن تعلق دارند، قرار دهید.

اگر در حین پرستاری مایعی روی زمین ریخته شود و یا کثیف کاری شود، ممکن است بخواهید کمی بیشتر تلاش کنید تا قبل از رسیدن والدین به خانه، سعی کنید آنها را برطرف کنید.

به طور کلی، بعد از اینکه بچه ها به رختخواب رفتند، مرتب کردن و انجام برخی از تمیز کردن های اساسی، 10 تا 15 دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

غذا خوردن

بعضی اوقات هنگامی که در حال پرستاری هستید، آنقدر مشغول مراقبت از کودکان هستید که فرصتی برای غذا خوردن پیدا نمی کنید.

اکنون فرصتی برای صرف شام برای شما پیش آمده است.

اگر خانواده ای که در حال پرستاری از کودک آنها هستید، مقداری غذای باقیمانده برای شما گذاشته اند و یا می گویند که می توانید از هر چیزی که در یخچال است استفاده کنید، احساس راحتی کنید. می توانید یک وعده غذایی سریع را برای خودتان درست کنید.

اگر تنقلات با خود آورده اید، اکنون زمان مناسبی برای خوردن آنها است.

اگر تصمیم دارید که غذای خود را از بیرون سفارش دهید تا به درب خانه تحویل داده شود، حتماً سفارش کنید که به آرامی در بزنند و زنگ نزنند. یا بهتر این است که دم در بایستید تا زمانی که اتومبیل حامل غذای شما به درب منزل بیاید و غذا را دم درب تحویل بگیرید تا دیگر نیازی به در زدن یا زنگ زدن نباشد.

مطالعه کنید، تکالیف خود را انجام دهید یا کارهای عقب افتاده خود را جبران کنید

آیا آزمون زیست شناسی بزرگی در پیش رو دارید؟ برنامه ریزی کنید تا در حالی که کودک خوابیده است، کتاب درسی خود را مطالعه کنید. به طور معمول می توانید حداقل یک یا دو ساعت از وقت خود را به مطالعه برای آزمون یا امتحان بعدی خود اختصاص دهید.

اگر تکالیفی دارید که فردا آخرین مهلت انجام آن است، اکنون تنها فرصتی است که مجبور هستید آن را انجام دهید. به احتمال زیاد بعد از مدرسه مستقیم به سراغ حرفه خود یعنی پرستاری از کودک می روید و به محض اینکه به منزل خود می رسید، آنقدر خسته هستید که فقط دوست دارید به رختخواب بروید.

حتی اگر پنج شبه شب باشد، ایده خوبی است که برای پایان دادن به تکالیف خود از مدت زمان استراحت خود استفاده کنید. به این ترتیب می توانید آخر هفته خود را به طور کامل به فعالیت های سرگرم کننده اختصاص دهید.

اگر به غیر از پرستاری کودک، یک شغل پاره وقت نیز دارید، می توانید عصر ها همزمان با پرستاری از کودک، بیشتر تلاش کنید تا بتوانید کار خود را هم انجام دهید. فقط قبل از ترک والدین از آنها رمز عبور وای فای آنها را بپرسید و سپس از لپ تاپ خود استفاده کنید تا از راه دور به هر پروژه ای که بخواهید متصل شوید و کار کنید.

نوشتن یا نقاشی کشیدن

آیا شما یک فرد خلاق هستید اما هرگز به نظر نمی رسد که تاکنون نتوانسته اید به دنبال علایق و آمال و آرزوهای خود بروید؟

پرستاری از کودک در هنگام شب در حالی که کودکان در خواب هستند، زمان بسیار مناسبی برای پرداختن به کارهای عقب مانده مربوط به حرفه شما می باشد.  دفترچه یادداشت یا لپ تاپ خود را بیاورید و شعر بنویسید، یک یا دو فصل از رمان خود را کامل کنید.

اگر دوست دارید نقاشی بکشید، مقداری مداد رنگی، خودکار، ماژیک و مقداری کاغذ رسم تهیه کنید.

اگر خواب کودکی که پرستاری می کنید، سنگین است و زمانی که خوابیدند خیلی بیدار نمی شوند و یا زیاد به کمک احتیاج ندارند، حتی می توانید به راحتی به نقاشی کشیدن مشغول شوید.

ورزش کردن

بیشتر تمریناتی که می توانید مانند یوگا یا پیلاتس(ورزش کششی) انجام دهید به اندازه کافی بدون سروصدا هستند که کودکان را از خواب بیدار نمی کنند!

تشک مورد علاقه یوگای خود را جمع کرده و با خود بیاورید تا همزمان با پرستاری از کودک، بتوانید چند تا حرکت انجام دهید.

حتی اگر می خواهید بدون سروصدا کار کنید می توانید از هدفون بی سیم استفاده کنید و یک فیلم تمرین یوگا را تماشا کنید و همزمان حرکت های آن را انجام دهید.

پرستاری از کودک در شب، زمان بسیار خوبی برای پرداختن به روتین و روال تناسب اندام است.

فقط اطمینان حاصل کنید که هیچ دوربینی جهت نظارت پرستار کودک وجود ندارد که هنگام کار کردن و عرق کردن، شما را به طور مرموزی تماشا کند! و سعی کنید کمی زودتر از آنچه انتظار دارید والدین به خانه بیایند، لباس خود را  بپوشید تا آنها شما را در حالیکه عرق کرده اید و با وسایل تمرین نبینند.

مدیتیشن(تمرکز کردن)

بعد از اینکه کودک به رختخواب رفت، یک دوره طولانی مدت سکوت را دریافت می کنید. اگر با روش انجام مدیتیشن (تمرکز کردن) آشنایی دارید، چرا از این فرصت بسیار خوب استفاده نمی کنید؟ شرایط بسیار خوبی برای مدیتیشن می باشد، زیرا سکوت آن بعید به نظر می رسد که شکسته شود.

مدیتیشن می تواند پس از یک روز پر استرس یا مخصوصاً یک جلسه پرستاری چالش برانگیز از کودک، به شما آرامش دهد.

مدیتیشن را به تنهایی تمرین کنید، یا آن را به عنوان یک روال آرامش بخش در پایان یک روز خسته کننده قرار دهید.

بهترین بخش مدیتیشن (تمرکز) این است که شما به چیزی احتیاج ندارید و می توانید در هر زمان و مکان مدیتیشن (تمرکز) کنید. فقط روی مبل، نیمکت، کف زمین یا صندلی بنشینید و به آرامش مورد نیاز خود برسید.

 گزارش دادن آخرین جزییات مربوط به فرزند به والدین(وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک)

 

والدین دوست دارند گزارشاتی را درباره کودک خود دریافت کنند. این کار چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد اما اطمینان خاطر زیادی به آنها می دهد، به خصوص اگر آنها هنوز هم نسبت به گذاشتن کودک خردسال خود در خانه با یك شخص دیگر اضطراب دارند.

فقط یک متن فوری ارسال کنید که شامل جمله های زیر باشد: “کودک شما امروز عالی بود”، “آنها الان در رختخواب هستند”به زودی شما را می بینیم!”

نیازی نیست لیست کاملی از کارهایی که با کودک انجام داده اید را در حالی که از کودک نگهداری می کنید برای آنها ارسال کنید زیرا احتمالاً چند دقیقه قبل از ترک منزل، گفتگوی ملایمی با والدین خواهید داشت و یا برخی از نکات مهم درباره کودکان را در یک یادداشت به آنها تحویل خواهید داد.

غذای روز بعد را آماده کنید (وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک)

 

علاوه بر مرتب کردن، روش دیگری که در واقع می توانید به عنوان یک پرستار کودک از آن فراتر بروید، تهیه غذای روز بعد می باشد.

اگر والدین همه مواد لازم را تحت اختیار شما قرار دهند و به شما اطلاع دهند که از چه موادی استفاده کنید، می توانید ناهار روز بعد کودک را آماده کنید که با خود به مدرسه ببرد. درست کردن ساندویچ سخت ترین قسمت است. بنابراین احتمالاً فقط کافی است مقداری گرانول، تنقلات، یک سیب و یا یک نوع میوه دیگر را در کیف آنها قرار دهید.

حتی اگر آخر هفته است، ممکن است تهیه مقداری بلغور جو دو سر یا فرنی برای آنها مفید باشد که بتوانند به راحتی آن را برای صبحانه گرم کنند و میل نمایند.

اگر خانواده ای که از فرزند آنها پرستاری می کنید، از شما انتظار نداشته باشند که برای آنها غذا تهیه کنید، همیشه می توانید مواد لازم و ظروفی را به همراه خود بیاورید و وعده های غذایی خود را برای خودتان تهیه کنید. می توانید مقداری مرغ، برنج و سبزیجات را بپزید و آنها را در ظروف جداگانه ای بریزید که بتوانید برای بقیه روزهای هفته، با خود به مدرسه ببرید. فقط حتماً هر ظرفی را که استفاده می کنید، بشویید!

رسیدگی و بررسی کودکان و نوجوانان(وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک)

 

به خصوص در مورد کودکان خردسال، ایده بسیار خوبی است که هر 30 دقیقه یکبار به آنها سر بزنید و وضعیت آنها را بررسی کنید. فقط برای اینکه مطمئن شوید که هیچ مشکلی ندارند و نیازی به آب یا استفاده از دستشویی ندارند.

سعی کنید تا حد امکان ساکت باشید و چراغ های روشن راهرو را خاموش کنید تا از بیدار شدن کودک جلوگیری شود. فقط باید برای چند ثانیه نگاهی به او بیندازید و مطمئن شوید که هنوز خواب می باشد.

بالای سر کودک نمانید و به مدت طولانی خواب او را تماشا کنید. اگر کودک از خواب بیدار شود و ببینند که فردی ایستاده و در حال تماشای او است، احتمالاً این یک تجربه بسیار ترسناک برای او خواهد بود! یواشکی انجام دادن این کار بسیار مهم است.

تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی (آرام!)

اکثر والدین بعد از اینکه کودک به رختخواب رفت با تماشای تلویزیون توسط پرستار کودک مشکلی ندارند. اما ایده خوبی است که ابتدا از آنها بپرسید و مطمئن شوید که اشکالی ندارد.

در هر صورت، برای جلوگیری از بیدار شدن کودک، حتما حجم صدای تلویزیون را تا حد ممکن کم نگه دارید. به آگهی بازرگانی توجه داشته باشید زیرا ممکن است حجم صدای آنها به مراتب بلندتر از برنامه ای که تماشا کرده اید باشد.

اگر دوست دارید می توانید از هندزفری یا هدفون استفاده کنید و در عوض در گوشی یا تبلت خود به موسیقی گوش دهید. یا برای تماشای برخی از فیلم ها در یوتیوب از وای فای استفاده کنید. توصیه می کنم یک گوش خود را آزاد بگذارید تا زمانی که کودک شما را صدا می زند، یا زمانی که والدین به خانه برمی گردند، متوجه شوید.

 

کارهایی که نباید انجام دهید!(وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک)

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

تمام مواردی که در بالا به آن پرداختم کارهایی هستند که می توانید بعد از اینکه کودک به خواب رفت انجام دهید. اما همچنین مواردی وجود دارد که قطعاً نباید آنها را در زمان خواب کودک انجام دهید.

  1. الکل، سیگار یا مواد مخدر مصرف نکنید

ممکن است برخی از پرستاران کودک فکر کنند که بعد از رفتن بچه ها به رختخواب می توانند یک لیوان شراب قرمز بنوشند، یا برای یک نخ سیگار میتوانند به حیاط بروند. اما به خاطر داشته باشید که حتی اگر کودک خواب باشد، شما هنوز هم سر کار هستید.

اگر شرایط اضطراری وجود داشته باشد یا بچه ها از خواب بیدار شوند، شما هنوز هم باید تیزفهم، مسئولیت پذیر باشید و همچنین قادر به کمک به آنها باشید.

مصرف دخانیات بیش از پیش ممنوع می باشد. بیشتر والدین اجازه نمی دهند که پرستار کودک درون خانه سیگار بکشد  بعضی دیگر آن را مذموم و بسیار غیر حرفه ای می دانند.

حتی اگر برای سیگار کشیدن به بیرون از محیط خانه بروید، بوی آن هنوز هم روی لباس شما خواهد ماند و آن را به تمام مبلمان و وسایل خانه منتقل خواهد کرد. به عنوان یک فرد سیگاری، ممکن است به این موضوع توجه نکرده باشید، اما برای افراد غیر سیگاری بسیار مشهود می باشد.

اگر والدین کودک، مچ شما را در حال نوشیدن مشروب یا مصرف مواد مخدر در خانه خود بگیرند، اکثریت قریب به اتفاق آنها فوراً رابطه خود با شما را به عنوان یک پرستار کودک خاتمه می دهند و حتی ممکن است به پلیس نیز گزارش دهند.

کسب و کار خانوادگی آنها را عمومی نکنید

چه احساسی دارید اگر کسی اتاق خواب یا منزل شما را در تمام رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارد؟ احتمالاً دوست ندارید.

اگر در حین پرستاری از کودک احساس می کنید که نیاز به گرفتن سلفی دارید، سعی کنید تا حد ممکن محیط خانه در عکس نامشخص باشد. تمام چیزهایی که هویت خانه را مشخص می کنند را از درون کادر حذف کنید و عکس های خانوادگی و یا جزئیات مشابه را از پس زمینه عکس خود حذف کنید.

همچنین، از غیبت کردن و گفتن چیزهای منفی در مورد والدینی که از فرزند آنها پرستاری می کنید، فرزند یا خانه آنها خودداری کنید. این چیزها ممکن است به طور تصادفی راه برگشت را به افرادی که در مورد آنها غیبت می کنید پیدا کنند، که ممکن است وضعیتی ناخوشایند را ایجاد کند یا به طور بالقوه برای شما کار پرستاری را دشوار کند.

تصور کنید که می خواهید درباره والدین یا کودکی که از او پرستاری می کنید، گله شکایت کنید و به طور تصادفی متن را به جای اینکه برای بهترین دوست خود بفرستید، به طور مستقیم برای آنها ارسال کنید!

باید تمام اطلاعات مربوط به مشتریانی که از کودک آنها پرستاری می کنید، به صورت هوشمندانه ای بایگانی شود. اگر برای مشاوره در تالارهای کودکانه پستی را ارسال می کنید، اطمینان حاصل کنید که هویت آنها را خصوصی نگه دارید. عکس گرفتن از صفحه ای که کارفرما برای شما ارسال کرده و ارسال به دیگران مجاز نمی باشد.

  1. دوست پسر یا دوستان خود را دعوت نکنید

به نظر می رسد دعوت کردن از دوست پسر یا یکی از دوستان خود برای گفتگو، در حین پرستاری از کودک، جالب باشد. از این گذشته، پرستاران کودک همیشه این کار را در فیلم ها انجام می دهند!

اما این بی احترامی به والدین کودک می باشد. تقریباً مانند غیب کردن، با اجازه دادن به افراد غریبه به آمدن در خانه آنها، به حریم خصوصی آنها تجاوز شده است.

این، یک مسئولیتی است که اگر کسی صدمه یا آسیب ببیند به عهده شما می باشد. اگر با صدای خیلی بلند وارد شوید، ممکن است بچه ها را نیز بیدار کنید.

شما برای این آنجا هستید که کار کنید و حقوق دریافت کنید، نه اینکه با دوستان خود وقت بگذرانید. بنابراین به همین دلیل، دعوت از دوستان در حین پرستاری از کودک، غیرحرفه ای می باشد.

جاسوسی نکنید

چنین چیزی ممکن است برای همه ما اتفاق می افتد. شاید تعجب کنید که همه آن کاغذهای روی میز در مورد چه چیزی هستند، یا چه چیزی در آن دسته نامه های باز شده در کنار تلفن وجود دارد.

شاید وسوسه شوید که جاسوسی کنید و همه کمد ها را بگردید، یا حتی ببینید والدین در میز های کنار تخت خود چه چیزی گذاشته اند.

اما در برابر وسوسه های خود مقاومت کنید. این از نظر اخلاقی، کار اشتباهی است و ممکن است گیر بیفتید. اگر بچه ها از خواب بیدار شوند و درون اتاق بیایند، اگر والدین به خانه برگردند، یا اگر چیزها را دقیقاً همانطور که بوده سر جای خود قرار ندهید.

اکثر والدین در صورت نگرانی از عدم اعتماد نسبت به پرستار کودک، دزدی مسٸول خدمات از آنها، دوربین مدار بسته نصب کرده اند. هیچ راه انکاری وجود ندارد اگر آنها مچ شما را به وسیله دوربین بگیرند!

خانواده ای که شما از کودک آنها پرستاری می کنید، به شما اعتماد کرده و به محض ورود، به شما خوش آمد می گویند. بنابراین با جستجو در اطراف، از حریم خصوصی فراتر نروید. نیازی به باز کردن کشو یا کمد ندارید، مگر اینکه به چیز خاصی مانند حوله یا لباس خواب برای کودکی که در حال پرستاری از او هستید، نیاز داشته باشید.

این موضوع در مورد کامپیوتر شخصی خانواده نیز صدق می کند. از کامپیوتر آنها استفاده نکنید مگر اینکه به شما اجازه داده شود. و حتی اگر آنها به شما بگویند که پس از اینکه بچه ها به رختخواب رفتند، می توانید از کامپیوتر برای مرور در وب یا انجام تکالیف خود استفاده کنید، با سرک کشیدن در همه پرونده ها یا حساب های رسانه اجتماعی  آنها، از این اعتماد سوء استفاده نکنید.

فیلم های نامناسب و ترسناک تماشا نکنید

زمان پرستاری از کودک، زمان خوبی برای تماشای فیلم ترسناک یا فیلم دارای صحنه نامناسب، نیست.

اگر کودکی که از او پرستاری می کنید از خواب بیدار شود، از اتاق بیرون بیاید و با صحنه ای ترسناک یا نامناسب در تلویزیون روبرو شود، ممکن است به آنها آسیب برسد. جدای از این که با پدر و مادر کودک نیز دچار مشکل خواهید شد.

تمام غذاهای آنها را نخورید.

وقتی والدین کودک به شما اجازه می دهند که از هر چیزی که در یخچال باشد، می توانی استفاده کنی، منظور همه آنها نیست!

اگر به کمی میان وعده یا حتی یک وعده غذایی کامل احتیاج دارید و آنها به شما اختیار کامل داده اند، بسیار خوب است.

اما پرخوری نکنید و یخچال و فریزر آنها را خالی نکنید، نصف شیشه نوشیدنی موجود در یخچال را ننوشید، یا به اندازه کل اعضای خانواده چیپس نخورید.

و ناگفته پیداست: به طور مستقیم از کارتن شیر یا آب میوه ننوشید!

فکر نمی کنم که لازم باشد این مورد را به شما تذکر دهم، اما ممکن است تعجب کنید از اینکه چگونه بسیاری از پرستاران کودک این کار را انجام می دهند.

نخوابید(

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

وظایف پرستار کودک در زمان خواب کودک

)

توصیه نمی شود وقتی از کودک پرستاری می کنید و به خاطر همین حقوق می گیرید، بخوابید.

زیرا ممکن است کودک دست به کارهای خطرناک بزند و آسیب ببیند.

‫0/5 (0 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *