لوازم پرستار کودک که در هنگام مراقبت از کودک باید به همراه داشته باشد

لوازم پرستار کودک شامل چه موارد ضروری می‌باشد؟

لوازم پرستار کودک که در هنگام مراقبت از کودک باید به همراه داشته باشد


لوازم پرستار کودک
اگر به درستی انتخاب و همیشه به همراه او باشد، کار پرستاری کودک را می‌تواند تسهیل ببخشد. این لوازم که همیشه باید به همراه پرستار باشد، در واقع می‌تواند پروسه‌ی پرستاری را موثر‌تر و دقیق‌تر نیز نماید. این لوازم می‌تواند شامل لوازم سرگرمی کودک، لوازمی جهت حفظ سلامتی کودک، لوازمی جهت آمادگی در موارد غیر مترقبه و… باشد. هر پرستار باید به خوبی با تمامی این لوازم ضروری آشنا باشد و در زمان مراقبت از کودک به همراه داشته باشد. این لوازم همچنین باید به گونه‌ای باشد که حمل آنها در خارج از منزل برای پرستار امکان پذیر باشد. برای آشنایی بیشتر با این لوازم تا انتهای این مقاله با ما باشید.

لوازم پرستار کودک شامل چه موارد ضروری می‌باشد؟

لوازم پرستار کودک که همیشه باید به همراه داشته باشد شامل مواردی‌ست که در زمان‌های بحرانی به کار می‌آیند. برای هر پرستار کودکی شرایط بحرانی زیادی وجود دارد که پرستار باید برای آنها خود را آماده کرده باشد. اگر پرستار خود را برای این شرایط آماده نکرده باشد، امکان از دست دادن اعتماد والدین را دارد. در واقع آماده بودن برای این شرایط می‌تواند کودک را از خطرات احتمالی نیز دور نماید. پرستار علاوه بر همراه داشتن این لوازم باید با شرایط استفاده از آنها نیز آشنا باشد. از همین روی موسسات نگهداری و مراقبت از کودک این لوازم و شرایط استفاده از آنها را با آموزش‌های لازم به پرستار آموخته‌اند. این لوازم مورد استفاده در زمان پرستاری از کودک می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • دفترچه و خودکار جهت یادداشت نکات نگهداری از کودک.
 • لیست شماره‌های ضروری.
 • لیستی از بیماری، حساسیت، مسائل درمانی و داروهای کودک.
 • جعبه‌ی کمک‌ها اولیه.

لوازم پرستار کودک شامل چه موارد ضروری می‌باشد؟لوازم پرستار کودک

دفترچه و خودکار در لوازم پرستار کودک

دفترچه و خودکار از ملزومات وسایل پرستار کودک می‌باشد که همیشه باید به همراه داشته باشد. دفترچه یادداشت می‌تواند حتی از یک برنامه‌ی یادآور موبایل هم کارایی بیشتری داشته باشد. علاوه بر آن موجب می‌شود که پرستار همیشه متکی به حافظه‌اش نباشد. چرا که ممکن است برخی نکات مهم را به دست فراموشی بسپارد. همچنین حجم کارها گاهی آنقدر زیاد می‌شود که امکان فراموشی را دو چندان خواهد کرد. گاهی نیز ممکن است در طول مدت پرستاری از کودک سوالاتی برای پرستار پیش بیاید. با یادداشت کردن آنها، در زمان حضور والدین می‌تواند راحت‌تر آنها را از والدین بپرسد. از جمله این موارد که نیاز به یادداشت دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمانی که کودک باید به رخت‌خواب برود.
 • زمان‌های حضور والدین.
 • زمان قرار با دیگر افراد.
 • محدودیت‌های زمانی در نظر گرفته شده برای کودک.
 • تکالیف کودک.
 • نکات اخلاقی و تربیتی
 • عادت‌های روزانه‌ی کودک
 • و… .

لوازم پرستار کودک و لیست شماره‌های ضروری

لوازم پرستار کودک همیشه باید در کامل‌ترین وضعیت خود جهت شرایط بحرانی باشد. به همین دلیل لازم است که پرستار کودک لیستی از شماره‌های ضروری مورد استفاده را به همراه داشته باشد. اگر شماره‌ی یکی از والدین را همیشه داشته باشد، می‌تواند در برخی مواقع موجب بحرانی‌تر شدن شرایط شود. پس به همراه داشتن فقط یک شماره نمی‌تواند کفایت کند و شماره‌ی پدر و مادر، هر دو لازم است. همچنین داشتن شماره‌ی اضافه‌ای که در صورت عدم برقراری تماس با شماره‌ی اصلی بتواند با آن تماس بگیرد نیز لازم است. شماره‌ای مانند شماره‌ی محل کار، خانه‌ی پدربزرک و مادربزرگ کودک و… . همچنین لازم است پرستار شماره‌های خدمات اورژانسی، مانند اورژانس، آتش‌نشانی، پلیس و… را نیز یادداشت نماید. در مواقع اضطراری به دلیل استرس وارده امکان فراموشی این شماره‌ها نیز وجود دارد.دفترچه و خودکار از ملزومات وسایل پرستار کودک می‌باشد که همیشه باید به همراه داشته باشد.

لوازم پرستار کودک

جعبه‌ی کمک‌های اولیه در لوازم پرستار کودک

جعبه‌ی کمک‌های اولیه در لوازم پرستار کودک یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز می‌باشد. این روزها به طور معمول به دلیل آگاهی افراد این وسیله‌ی حیاتی در تمامی منازل یافت می‌شود. و در صورت وجود این وسیله در منزل کودک، کافی‌ست که پرستار از محل قرار گرفتن آن باخبر باشد. همچنین پرستار باید محتویات جعبه را چک نماید تا در صورت کامل نبودن جعبه، لوازم مورد نیاز را به آن اضافه نماید. اما در صورتی که این جعبه در منزل کودک وجود ندارد، پرستار باید حتما آن را به همراه داشته باشد. پرستار همچنین باید با نوع کارکرد هر یک از محتویات درون جعبه آشنایی کامل نیز داشته باشد. در صورتی که پرستار کودک در دوره‌های کمک‌های اولیه کودکان شرکت کرده باشد با تمامی این موارد آشنایی کامل دارد.

‫5/5 (3 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *