ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری از آنها

ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری از آنها

ایمن نگه داشتن کودکان، مهمترین کار پرستار کودک می باشد. اگر تصمیم دارید پرستار کودک شوید، خواه اولین بار باشد، یا این کار را قبلاً انجام داده اید، این مقاله را بخوانید تا با نحوه ایمن نگه داشتن کودکان در حین پرستاری از آنها آشنا شوید.

کودکان زیر 5 سال را همیشه در معرض دید خود قرار دهید. اگر آنها شروع به رفتن به جهت دیگری کردند، مطمئن باشید که به دنبال آنها بروید، یا از آنها سوال بپرسید که کجا می روند و آماده باشید که اگر آنها به جایی میروند که اجازه رفتن به آنجا را ندارند، جلوی آنها را بگیرید.

اگر کودک بیش از 5 سال دارد، به آنها اجازه دهید در خانه بمانند، اما فقط اجازه رفتن به اتاق هایی را دارند که محدودیتی برای رفتن به آنها ندارند. اگر آنها به بیرون می روند (اطمینان حاصل کنید که والدین به آنها اجازه می دهند)، آنها را محدود کنید که فقط در زاویه دید شما باشند.

ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری

اگر کودک در اتاق دیگری است، مطمئن باشید که صدای تلویزیون، استریو یا گرامافون زیاد نباشد به طوری که اگر اتفاقی افتاد، به چیزی احتیاج داشتند و یا گریه کردند، صدای آنها را بشنوید.

آنها را نزدیک به خود نگه دارید. اگر در یک مکان عمومی بسیار شلوغ هستید، مطمئن باشید که آنها را در کنار خود نگه دارید و دست آنها را رها نکنید. اگر در مکانی مانند پارک هستید، به آنها اجازه دهید کمی گشت بزنند، اما همیشه اطمینان حاصل کنید که می توانید آنها را ببینید و می دانید که در کجا هستند.

ایمن نگه داشتن کودکان در تغذیه|نحوه ایمن نگه داشتن کودک در خواب

ایمن نگه داشتن کودک در خواب

قبل از اینکه والدین کودک خانه را ترک کنند، ​​از آنها بپرسید که آیا اجازه دارید کودک آنها را به مکان های عمومی ببرید. اگر آنها اجازه نمی دهند، به خواسته های والدین کودک احترام  بگذارید. حتی اگر کودک آنها واقعاً دوست دارد که او را بیرون ببرید، به هر دلیلی که والدین گفتند نه، این کار را انجام ندهید.

اگر می خواهید جایی بروید، از قرار دادن کودک در یک ماشین داغ به تنهایی خودداری کنید. حتی اگر فکر می کنید فقط برای یک دقیقه کار خود را انجام می دهید و زود برمی گردید و یا کودک تمایلی ندارد با شما بیاید، آنها را با خود ببرید، زیرا این برای امنیت آنها بسیار مهم است.

جهت ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری

از پاسخ دادن به تلفن یا باز کردن درب خودداری کنید مگر اینکه والدین باشند. اگر شخصی باشد که والدین منتظار آمدن یا تماس آنها باشند، والدین ممکن است کلمه رمز یا چیزی شبیه به آن را داشته باشند که آن فرد باید از آن کلمه استفاده کند.

از والدین کودک بپرسید که اگر منتظر کسی هستند کلمه رمز آنها چیست. اگر احساس می کنید که یک شخص خطرناک در این مکان وجود دارد، حتما شما و همه کودکان در خانه بمانید و بلافاصله با پلیس تماس بگیرید

ایمن نگه داشتن کودکان در هنگام دسترسی به آب :در صورتی که کودک می خواهد شنا یا استحمام کند بر آنها نظارت داشته باشید. حتی احتمال غرق شدن کودکان بزرگتر نیز وجود دارد. از استخر حمام کودک استفاده کنید و قبل از اجازه دادن به کودک برای رفتن در استخر، کارهای ضروری را انجام دهید.

مجدداً، قبل از اینکه والدین خانه را ترک کنند، برای شنا کردن کودک از والدین اجازه بگیرید و اگر در خانه نیستند، با آنها تماس بگیرید. اگر آنها بنا به هر دلیلی اجازه ندهند، بسیار مهم است که به خواسته های آنها احترام بگذارید.

ایمن نگه داشتن کودکان و نکات قابل توجه

به کودکان و حتی کودکان بزرگتر اجازه ندهید تا به تنهایی به هر مکانی بروند، مگر اینکه والدین آنها 100 درصد با این کار مشکلی نداشته باشند. اگر در حالی که شما در آنجا هستید کودک به همراه دوست خود در حال تنظیم چیزی می باشد که والدین از آن بی خبر هستند، اگرچه کار جالبی نیست، ممکن است مجبور شوید با والدین کودک تماس بگیرید.

ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری از آنها

آنها ممکن است وقت گذراندن کودک با دوست خود را تایید یا رد کنند. اگر والدین قبلا به شما گفته اند که کودک آنها اجازه ندارد با هیچ یک از دوستانش وقت خود را سپری کند، خود شما می توانید به کودک بگویید نه.

از همه خطرات خفگی آگاه باشید

کودکان زیر 5 سال بیشترین احتمال خفگی را دارند، اگرچه همه کودکان در هر سنی ممکن است دچار خفگی شوند. برای جلوگیری از این امر، اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی را به قطعات خیلی کوچک تقسیم کنید و اگر کودک در حال بازی با اسباب بازی خود می باشد، از نزدیک او را تحت نظارت داشته باشید تا خطر خفگی کاهش باشد.

اطمینان حاصل کنید که کودکان دست به چیزهای خطرناک نمی زند که به وسیله آنها به خود یا دیگران آسیب برسانند. مطمئن باشید که والدین دسترسی کودکان به کابینت دارو و ابزار های تیز مانند چاقو را محدود کرده باشند. اگر دیدید کودک قصد دارد چیزی را که برای او مضر است به دست بیاورد، فوراً آنها را متوقف کنید.

اگر می دانید که آنها قرص یا دارویی را قورت داده اند، حتماً بلافاصله با مرکز اورژانس تماس بگیرید، زیرا آنها اطلاعاتی را باید انجام دهید را در اختیار شما قرار خواهند داد.

قبل از شروع به پرستاری از کودک، کمکهای اولیه را بشناسید. یادگیری کمک های اولیه بسیار مهم است، زیرا حتی اگر نیاز به زنگ زدن به آمبولانس داشته باشید، اگر کمک های اولیه را انجام دهید، در صورتی که کودک دچار آسیب یا بیماری شدیدی شود، مابین زندگی و مرگ او تفاوت زیادی می باشد.

ایمن نگه داشتن کودکان در تغذیه

همچنین توصیه می شود قبل از شروع به کارِ پرستاری کودک، احیای قلبی را یاد بگیرید، زیرا اگر کودک به هر دلیلی در حال خفگی باشد یا ضربان قلب او در حال متوقف شدن باشد، به طور بالقوه می توانید زندگی او را نجات دهید. احیای قلبی را به همراه کمک های اولیه اولیه می توانید در کلاس بیاموزید.

اطمینان حاصل کنید که کودکان با یکدیگر دعوا نمی کنند. اگر آنها در حال دعوا هستند و خیلی خشن رفتار می کنند، احتمال آسیب دیدگی وجود خواهد داشت. بنابراین، از تشویق آنها به هرگونه کشتی گیری خودداری کنید، یا بین کودکان دعوا ایجاد نکنید. اگر آنها در واقع در حال مبارزه و آسیب بدنی به یکدیگر هستند، فوراً آنها را جدا کنید.

جهت ایمن نگه داشتن کودکان :قبل از اینکه شغل پرستاری را بپذیرید

حتماً نسبت به اطلاعات مهم مربوط به آن آگاه شوید، از جمله سن کودکانی که قرار است از آنها پرستاری کنید، هزینه پرستاری، تعداد ساعت هایی که قرار است از کودک پرستاری کنید و کارهایی که در حین پرستاری از کودک از شما انتظار می رود انجام دهید. اگر به هر دلیلی احساس راحتی نسبت به پذیرش پرستاری ندارید، از نپذیرفتن آن واهمه نداشته باشید.

اگر اطلاعات و اقدامات ایمنی کافی را برای مراقبت صحیح از کودک نمی دانید، گفتن نه احتمالاً به این معنی است که والدین در هر حال مشکلی نخواهند داشت، زیرا اگر توضیح دهید که نسبت به مراقبت از کودک آنها احساس راحتی نمی کنید و دلیلی برای این کار خود داشته باشید، والدین می دانند که شما منفعت کودک آنها را نیز در نظر گرفته اید.

ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری از آنها

گزینه دیگر به جای گذراندن دوره احیای قلبی و دوره کمکهای اولیه، گذراندن یک دوره منظم برای پرستاری کودک است. با گذراندن این دوره ها نه تنها می توانید احیاء قلبی را بیاموزید، بلکه می توانید برخی از نکات کمکهای اولیه و نکات مهم دیگری را نیز برای نگهداری از کودک یاد بگیرید.

اگر جایی که در آن پرستاری کودک را به عهده گرفته اید، مستعد یک فاجعه طبیعی است، حتما از والدین کودک محل استقرار پناهگاه را بپرسید. در صورتی که محل پناهگاه را بدانید، در زمان وقوع یک فاجعه طبیعی مانند گردباد، باعث می شود زمان زیادی را ذخیره کنید.

قبل از اینکه والدین خانه را ترک کنند، هر سوالی دارید از آنها بپرسید، زیرا ممکن است والدین در یک جلسه مهم کاری یا یک رویداد مهم دیگر حضور داشته باشند و نتوانند تماس شما را پاسخگو باشند و مجبور باشید تا زمان بازگشت والدین صبر کنید. بنابراین، سعی کنید فقط در مواقع اضطراری با والدین تماس بگیرید.

ایمن نگه داشتن کودکان در زمان خواب

اگر کودکان در رختخواب هستند، هر 10 تا 15 دقیقه یک بار آنها را بررسی کنید. لازم نیست چراغ را روشن کنید و سر و صدا کنید، بلکه در را باز کنید و سر خود را درون اتاق ببرید تا اطمینان حاصل کنید که آنها در رختخواب خود در خواب و در امان هستند.

ایمن نگه داشتن کودکان در زمان پرستاری از آنها

در هر شرایطی، بسیار مهم است که به شم غریزی خود اعتماد کنید. اگر احساس می کنید که مشکلی پیش آمده است، یا اینکه کودک کاری انجام داده که به خود آسیب رسانده است، پس آنچه را که احساس می کنید درست است انجام دهید. خواه با اورژانس تماس می گیرید یا کودک را به بیمارستان می برید، اطمینان حاصل کنید که امنیت کودک را در نظر داشته باشید.

ایمن نگه داشتن کودکان در تغذیه

از هرگونه آلرژی و حساسیت غذایی که کودک از قبل داشته، اطلاع داشته باشید. آنها را یادداشت کنید یا مطمئن شوید که آنها را به نوعی به خاطر خواهید سپرد اگر آنها را از خوردن غذاهایی که به آنها حساسیت دارند منع می کنید، زمان زیادی را صرفه جویی کرده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

اگر هنگام پخت و پز از تابه و قابلمه استفاده می کنید، دستگیره های قابلمه را به سمت داخل اجاق گاز بچرخانید. به این ترتیب کودک قادر نخواهد بود تا به راحتی آنها را از اجاق گاز بیرون بکشد. این امر به ویژه در صورتی مهم است که ماهی تابه و قابلمه حاوی غذای داغ باشد، که باعث سوختگی کودک شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.