چگونه یک پرستار کودک خوب باشیم؟

ویژگی یک پرستار خوب-شرکت خدماتی شکوفایی

ویژگی یک پرستار خوب-شرکت خدماتی شکوفایی


اینکه شما یک پرستار کودک آماتور یا تازه وارد هستید یا یک پرستار کودک خوب و با تجربه که فقط به دنبال بهبود و تکمیل دانش خود است فرقی ندارد شما می توانید از نکات ذکر شده در این مقاله استفاده کنید تا موقعیت بهتری برای خود کسب کنید.

چگونه می توانید یک پرستار کودک خوب باشید؟

پرستار کودک خوب کسی است که مسئولیت پذیر باشد و همیشه توانایی های خود را به موقع نشان دهد. شما باید قادر باشید به خوبی با کودکان ارتباط برقرار کنید و بازخورد دریافت کنید. شما به عنوان یک پرستار کودک باید بتوانید کودکان را سرگرم کنید و با آنها تعامل داشته باشید و از همه مهتر اینکه در نظارت و موصون ماندن کودکان هوشیار باشید. در این مقاله شما یاد خواهید گرفت که رعایت چه نکاتی می تواند باعث شود که پرستار کودک خوبی باشید و کارهای مختلفی که می توانید انجام دهید تا والدین و کودکان احساس خوبی داشته باشند بحث خواهند شد.

آیا رعایت این نکات باعث می شود که شما یک پرستار کودک کامل باشید؟

واقعا نه. وقتی که بحث کودکان به میان می آید هر کسی می داند که یک کودک با کودک دیگر متفاوت است و تمام این نکات تمام چیزی نیستند که همه آنها به یک اندازه دوست داشته باشند. علاوه بر این خصوصیاتی که یک خانواده در یک پرستار کودک مهم می دانند ممکن است کاملا متفاوت از آن چیزی باشد که خانواده دیگر از شما انتظار دارند. با این حال من فکر می کنم که برخی از ویژگی های اصلی وجود دارد که اکثر والدین می خواهند پرستار کودکی که استخدام می کنند آنها را داشته باشند.

چگونه یک پرستار کودک خوب باشیم؟

یک پرستار کودک خوب در طول مصاحبه یک احساس خوب ایجاد می کند!

شما باید قبل از شروع به کار به والدین نشان دهید که پرستار کودک خوبی هستید. مصاحبه با کارفرما زمان خوبی برای ایجاد یک احساس خوب است. در طول مصاحبه، شما می توانید والدین را ملاقات کنید یا ممکن است با بچه ها و کل خانواده آشنا شوید. در هر صورت شما باید آماده جواب دادن به سوالاتی که والدین از شما می پرسند باشید.

در این هنگام شما هم می توانید چند سوال که به خوبی در مورد آن فکر کرده اید را بپرسید به طور مثال، آیا بچه شما آلرژی دارد؟ کودکان شما چه فعالیت هایی را دوست دارند و جزئیات بیشتری را در مورد کارهای روزمره آنها بپرسید تا نشان دهید پرستار کودک خوبی هستید. حتما چند نکته در مورد خودتان بگویید به طور مثال رشته دانشگاهی شما چه بوده یا اینکه قادر به صحبت کردن به زبان دوم هستید و یا دوره هایی که گذرانده اید.

یک پرستار کودک خوب همچنین می داند که نحوه لباس پوشیدنش شخصیتی که دارد را بیان می کند بنابراین توصیه می کنیم لباس کمی رسمی تر از تی شرت و شلوار جین بپوشید. درست است که شما به یک شرکت بزرگ برای مصاحبه نمی روید اما این بدان معنا نیست که ظاهری نامرتب داشته باشید اما نیازی هم به پوشیدن کت و شلوار یا لباس رسمی نیست. به خاطر داشته باشبد که شما در حال مصاحبه هستید تا در خانه ای که برخی از وسایل با ارزش وجود دارد کار کنید، بنابراین مهم است که به والدین اطمینان دهید که شما یک پرستار کودک قابل اعتماد و مسئول هستید.

به کلاس های آموزشی بروید و به یک پرستار کودک خوب تبدیل شوید!

اگر مانند یک کودک نوپا در پرستاری کودک بی تجربه هستید برخی از دوره های مربوط به مراقبت از کودک می تواند دانش لازم را به شما بدهد. علاوه بر این گذراندن دوره های مربوط به مراقبت از کودک  باعث می شود که رزومه کاری شما عالی به نظر برسد. مسلما اکثر والدین سعی دارند از پرستار کودکی که آموزش های لازم را دیده است استفاده کنند و حتی برخی از آنها حاضرند مبلغ بالاتری را برای این پرستاران کودک بپردازند.

هر پرستار کودکی باید دوره های امداد را بگذراند چونکه کودکی ممکن است در حال خفه شدن باشد یا پای خود را بشکند و یا بیهوش شود. با داشتن مهارت لازم شما علاوه بر این که می دانید می توانید هر کاری را انجام دهید می توانید به آرامش خیال والدین هم کمک کنید. دوره های مراقبت از کودک به شما کمک می کند تا مدیریت وعده های غذایی کودک را کنترل کنید و نحوه برخورد با کودک را یاد بگیرید.

یک پرستار کودک خوب توانایی برقراری ارتباط مناسب را دارد

یک پرستار کودک خوب قادر است با اطمینان با والدین ارتباط برقرار کند. برقراری ارتباط خوب برای هر دو طرف ضروری است. اگر مشکلی دارید یا اگر چیزی وجود دارد که از آن مطمئن نیستید یا به تنهایی نمی توانید از عهده کاری بر بیایید خیلی راحت از والدین سوال کنید و والدین باید به ظور شفاف و واضح آنچه که از شما انتظار دارند را در این ارتباط برقرار شده بیان کنند.

برقراری ارتباط خوب به والدین نشان می دهد که شما می خواهید فرزندشان سالم و ایمن باشد و اصلی ترین راه ایجاد اعتماد در والدین است.

اطلاعات تماس والدین را در گوشی خود ذخیره کنید تا در صورت لزوم بتوانید به راحتی با آنها تماس بگیرید. از والدین بپرسید که چه نوع ارتباطی را انتظار دارند و راحت هستند. به عنوان مثال، والدین مضطرب ممکن است از دریافت عکس یا فیلم دو نفره شما از طریق واتساپ، تلگرام، ایمیل و … خوشحال شوند و از اینکه ببینند که شما در کنار کودکشان هستید و مراقبت های لازم را انجام می دهید خیالشان راحت شود. یا والدین ممکن است با شما تماس بگیرند و کاری را از شما بخواهند که انجام دهید.

سازماندهی شده بمانید

بخش عمده ای از کار پرستار کودک این است که به برنامه ای که والدین برایشان تعیین می کنند پایبند باشند. کودکان با یک روتین منظم و ساختاریافته بسیار خوب کنار می ایند. اگر شما زمان تغذیه و یا چرت زدن را از برنامه ای که والدین در اختیار شما قرار می دهند را حذف کنید این کار به ضرر کودک است. با انجام این کار، کار شما سخت تر از آنچه که باید باشد می شود و مسلما والدین از داشتن یک کودک کسل و گرسنه از شما قدردانی نخواهند کرد.

بهتر است یک برنامه منظم برای هر کودک ایجاد کنید و هر کدام را در یک صفحه جداگانه نگه دارید. موارد مهم مانند بازی، وعده های غذایی و چرت زدن روزانه را پیگیری کنید. شما باید لیستی از غذاها و وعده هایی غذایی که برای هر کودک مناسب است را داشته باشید و همچنین بدانید که چه زمانی باید استراحت کنند.

برای پرستار کودک خوب شدن آماده شوید

احتمالا در خانه هایی که شما برای مراقبت از کودکانشان به آنجا می روید اسباب بازی هایی وجود دارد اما یک پرستار کودک خوب به اندازه کافی چیزهایی را به همراه خود می برد تا بچه ها ها را برای شیقت کاری که دارد سرگرم نگه دارد. شما باید بتوانید بچه ها را برای چند ساعت در یک اتاق خالی سرگرم کنید. حتی اگر آنها اسباب بازی های خود را داشته باشند، آوردن اسباب بازی ها، کتاب ها، کارهای دستی و سایر مواردی که بچه ها دوست دارند می تواند به تازه شدن روحیه آنها کمک کند.

پرستار کودک خوب همیشه به موقع می رسد

والدین ممکن است ناچار باشند که در یک ساعت و تاریخ مشخص به یک قرار کاری و یا شخصی بروند و استرس زا ترین قسمت این است که آیا پرستار کودک به موقع خواهد رسید؟ وقتی که یک پرستار کودک فراموش می کند که باید به موقع در محل حاضر باشد برای موارد بعد این استرس در والدین بیشتر خواهد شد چون باز نگران دیر رسیدن پورستار کودک خواهنند بود. یک پرستار بچه خوب باید 10 یا 15 دقیقه زودتر در محل حاضر شود.

به این ترتیب والدین دیگر استرس نخواهند داشت. اما موارد اضطرای وجود دارد که شما نمی توانید از آن جلوگیری کنید، اگر به هر دلیلی نمی توانید کار کنید حتما با والدین تماس بگیرید و در اسرع وقت به آنها اطلاع دهید تا بتوانند برنامه های دیگری را در نظر بگیرند.

سن کودک را بپرسید

والدین معمولا سن کودک خود را به شما می گویند اما اگر آنها فراموش کردند خودتان سن کودک را سوال کنید. سن کودکی که باید از آن پرستاری کنید بسیار مهم است. کودکان نوپا و نوزادان نسبت به کودکانی که در سن مدرسه هستند به توجه زیادی نیاز دارند و فعالیت های متفاوتی را می طلبند. بنابراین شما باید واقعا سن کودک را بدانید تا بتوانید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

انتقاد پذیر باشید

والدین کارهای خاصی دارند که دوست دارند به روشی کاملا خاص انجام شود. اگر کارهایی را که می خواهند را انجام ندهید آنها را ناراحت و یا نگران می کنید. بنابراین همیشه به هر گونه انتقادی که والدین از شما می کنند گوش دهید و نسبت به نگرانی هایشان واکنش شدید نشان ندهید. حتی اگر والدین بازخوردی از کار شما را ارائه نمی دهند از آنها سوال کنید که آیا کاری وجود دارد که بتوانید برای بهبود اوضاع انجام دهید؟ این سوال را مخصوصا در هنگام آغاز رابطه جدید با خانواده بپرسید.

هوشیار باشید

بچه های خوب همیشه مراقب هستند. اگر همیشه به آنها گوشزد کنید که مراقب باش نیافتی، مراقب باش صدمه نبینی، برای آنها بسیار سخت خواهد بود. مهمترین کاری که شما به عنوان یک پرستار کودک باید انجام دهید نظارت از راه دور کودکان است، شما باید با نظارت کارهایی که کودکان انجام نمی دهند را شناسایی کنید و سعی کنید که کاری کنید که کودک این کارها را انجام دهید و مهمتر از همه بچه ها مصون بمانند.

نظارت مناسب باید هم در داخل و هم در خارج خانه انجام شود. اگر در فضای بازی باشید و به کودک توجه نکنید کودک می تواند شروع به پریدن کند و یا خیلی خشن بازی کند و واقعا آسیب ببیند و یا حتی ممکن است فرد بالغ عجیبی به او نزدیک شود. در داخل خانه فقط چند ثانیه طول می کشد تا کودک چیزی را در پریز برق فرو کند و یا وسایل سنگین داخل قفسه را بشکند.

وقتی که عنوان پرستار کودک کار می کنید نباید لحظه ای از نظارت کودک غافل بمانید، مخصوصا برای کودکان کوچکتر. این بدان معناست که شما باید گوشی همراه خود را کنار بگذارید و هیچ وقت کودکان را زمانی که به تنهایی به اتاق دیگری می روید را تنها نگذارید.

پرستار کودک خوب همیشه مراقب و هوشیار است

کسانی که شما را به عنوان پرستار کودک استخدام می کنند باید شما را به عنوان یک دوست و همچنین شخصی که اقتدار لازم را دارد ببینند. بچه ها خوب، مهربان و همدل هستند و به یاد داشته باشید که بچه ها هنوز در حال یادگیری هستند، بنابراین مکن است لازم باشد بعضی اوقات اشتباهان آنها را به آرامی اصلاح کنید. آنها همچنین ممکن است به کسی نیاز داشته باشند که بهشان گوش دهد بنابراین مراقب باشد و کودک را متوجه کنید که می تواند به شما اعتماد داشته باشد.

برای هر کاری آماده شوید

ایمن نگه داشن بچه ها در حالی از بچه مراقبت می کنید به معنای آماده شدن برای هر چیز و هر اتفاقی است که ممکن است بیافتد. اطمینان حاصل کنید که لیستی از مخاطبان مهمی که ممکن است در صورت بروز هر گونه اتفاقی به آنها زنگ بزنید را تهیه کنید. این مخاطبان می تواند شامل سایر اعضای خانواده ای که از کودکشان مراقبت می کنید و یا اورژانس و یا سایر موارد باشد.

برای کودک لیستی از مواردی که به آنها الرژی دارد را تهیه کنید و مشخص کنید که در صورت واکنش آلرژیکی چه باید کرد. حساسیت هایی از جمله حسایست به حیوانات خانگی، مواد غذایی مختلف، حساسیت فصلی و سایر حساسیت های احتمالی را در نظر بگیرید. اگر کودکی که در حال نگهداری از آن هستید دچار آسم شده است باید بدانید که اسپری آسم در کجا قرار دارد و چگونه از آن استفاده می شود.

از والدین بپرسید برای جلوگیری از خطرات خفگی، چه نوع غذاها که بچه ها مجاز به خوردن آن هستند را استفاده کنید. هر چه خود را بیشتر برای مواقع اضطراری آماده کنید آمادگی بهتری برای مقابله خواهید داشت و قادر خواهید بود به جای وحشت کردن آرام باشید و مشکل را حل کنید.

انعطاف پذیر باشید

زندگی والدین می تواند بسیار سخت و جدی باشد و امور همیشه به روشی که برنامه ریزی کرده اند نتیجه ندهد، بنابراین در بعضی موارد ممکن است والدین به شما احتیاج داشته باشند و شما مجبور شوید کمی دیرتر از آنچه که پیش بینی کرده اید بمانید و یا حتی کمی زودتر بروید. البته شما نباید به والدین اجازه دهید که از شما سوء استفاده بکنند.

اگر ساعات بیشتری را از آنچه پیش بینی کرده اید را کار می کنید مطمئن شوید که هزینه اضافی را دریافت می کنید و اگر والدین دائما شما را با ایجاد محدودیت هایی تحت فشار قرار می دهید شاید لازم باشد با آنها صحبت کنید.

اما اتفاقاتی هم ممکن است رخ دهد به طور مثال ممکن است در مسیر خانه در ترافیک گیر کرده باشند بنابراین اگر بتوانید کمی انعطاف داشته باشید و موقعیت ها را به خوبی درک کنید و کمی با انها کنار بیایید به والدین نشان خواهید داد که شما یک پرستار کودک پرقدرت هستید.

اجازه دهید والدین بدانند که حقوق شما چقدر است

شما باید در مورد تعرفه کاری خود صحبت کنید. در مرحله مصاحبه برای استخدام شدن باید در مورد میزان حقوق خود صحبت کنید. این فقط بخش دیگری از برقراری ارتباط خوب بین شما و والدینی است که از فرزندشان مراقبت می کنید. شما از دریافت مبلغی کمتر از آنچه که انتظار دارید ناراحت می شوید و والدین هم از پرداخت بالاتر ناراحت می شوند. بنابراین قبل از شروع به کار مطمئن شوید که در مورد حقوق به توافق رسیده اید.

حتما در قرارداد خود قید کنید که به طور مثال در صورت ماندن بعد از نیمه شب باید مبلغ بیشتری دریافت کنید. حتی اگر صحبت کردن در مورد پول با والدین ناراحت کننده است، بعدا باعث می شود کارها بسیار ساده تر شود.

به اجرای قوانین تعیین شده تمایل نشان دهید

بچه ها دوست دارند محدودیت ها را بشکنند و این بخشی از بزرگ شدن است. ممکن است آنها سعی کنند که قوانینی مانند به موقع بیدار شدن را زیر پا بپذارند و یا از میان وعده های تعیین شده استفاده نکنند. به عنوان بک پرستار بچه خوب باید بتوانید قوانین تعیین شده توسط والدین را اجرایی کنید. ممکن است وسوسه شوید برخی قوانین را کمی تغییر دهید تا در نظر بچه ها جالب تر نمایش داده شد اما این معمولا این کار باعث می شود تا کودکان بیشتر و بیشتر به سمت شکستن قوانین سوق پیدا کنند.

درک کنید که با چه چیزی راحت هستید

حتما در هنگام صحبت با والدین سوالات زیادی بپرسید و سن کودک را سوال کنید تا هر گونه ناتوانی یا عوارض دیگری که ممکن است کار شما را به چالش بکشد را درک کنید. اگر فکر نمی کنید که کار مناسب شما است یا مطمئن نیستید که آیا می توانید نیازهای خانواده را برآورده کنید قبول نکردن کار پرستاری بچه اشکالی ندارد. اگر حاضر نیستید پوشک بچه را عوض کنید و یا سه کودک را به صورت همزمان نگهداری کنید باید توان نه گفتن داشته باشید، این کار میزان مشخصی از بلوغ و مسئولیت را نشان می دهد.

سرگرم کننده و فعال باشید

اگر از بچه ها سوال کنید که یک پرستار خوب باید چه ویژگی داشته باشد، بهترین پاسخ آنها احتمالا این است که آنها می خواهند سرگرم کننده باشد و آنها را مشغول نگه دارد. شما نباید اجازه دهید که بچه ها تمام روز را جلوی تلویزیون بنشینند و یا با تبلت کار کنند. آنها را با فعالیت های غیرالکترونیکی درگیر کنید تا مهارت های اجتماعی را در آنها شکل دهید و به آنها در کشف جهان پیرامون خود کمک کنید.

بچه ها احتمالا آن شب خاصب را که فقط پای تلویزیون نشسته اند و Candy Crush را بازی کردند را به یاد نمی آورند اما به طور قطع فعالیت های سرگرم کننده و بی نظیری که با آنها انجام داده اید را به یاد خواهند داشت.

نتیجه گیری

والدین مختلف می خواهند مواردی مانند نظم و انظباط را با روش های منحر به فردی مدیریت کنند اما مواردی وجود دارد که فکر می کنم که والدین به طور کلی با آن موافق هستند. هر والدینی به دنبال پرستار کودک قابل اعتماد است. پرستار کودک باید قادر به برقراری ارتباط و دریافت بازخورد خود باشد و باید بتواند در مواقع اورژانسی به خوبی واکنش نشان دهد. برای فرزندان هم، پرستار کودک خوب کسی است که سرگرم کننده باشد و تمام سعی خود را برای مشغول کردنشان به کار گیرد.

پرستار کودک در منزل شرکت خدماتی شکوفایی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *