آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودک

آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودک

 آیا نحوه آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودک را یاد دارید؟ مراقبت از کودک بودن بسیار ارزشمند و حساس است، اما همه ما گاهی اوقات برای شارژ کردن یا رسیدن به لیست کارهای خود به استراحت نیاز داریم. استخدام یک پرستار کودک ، چه یکی از اعضای خانواده، دوست، همسایه یا عضو جامعه باشد راهی عالی برای اطمینان از مراقبت از فرزندتان در زمانی که شما بیرون هستید، است. با آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودک می توانید خیال خود را آسوده کنید.

استخدام پرستار کودک نه تنها برای والدین مفید است، بلکه می تواند تجربه خوبی برای کودکان نیز باشد. این به کودکان این فرصت را می دهد که با بزرگسالان دیگری رابطه برقرار کنند که می تواند به رشد اجتماعی و عاطفی آنها کمک کند. آنها ممکن است بازی ها یا مهارت های جدیدی را از پرستار کودک خود بیاموزند. همچنین، جلب توجه یک به یک از یک بزرگسال دلسوز می تواند به افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس کودکان کمک کند.

با این حال، رها کردن کودکان با پرستار کودک می‌تواند برای بسیاری از والدین استرس‌زا باشد، به‌خصوص اگر بچه‌ها گریه کنند یا وقتی زمان مراقبت پرستار بچه فرا می‌رسد، عصبانی شوند. مراحل زیر می تواند به شما و فرزندتان برای یک ماجراجویی مثبت در مراقبت از کودک کمک کننده باشد.

نحوه آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودک

آماده کردن کودک برای پذیرش پرستار کودک یک موضوعی اساسی و اهمیت‌بخش در دنیای مراقبت از کودکان است. وقتی کودکان به پرستاری نیاز دارند، ایجاد یک محیط امن و دلپذیر برای آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است تا تجربه‌ی آنان از پرستاری به یادماندنی و مثبت باشد. از این رو، بررسی و برنامه‌ریزی متناسب با نیازهای روحی، روانی و جسمانی کودکان بسیار حائز اهمیت می‌شود. آماده‌سازی کودکان برای پذیرش پرستاری نه تنها به کودکان اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد بلکه والدین را هم با آرامش و اطمینان به محیط پرستاری کودک خود می‌فرستد. در این مقاله، ما به بررسی مفاهیم و راهکارهایی که والدین می‌توانند به کمک آن‌ها به نحو احسن در این فرآیند عمل کنند.

آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودکاز قبل در مورد پرستار کودک با کودک خود صحبت کنید و به او زمان زیادی بدهید تا به این ایده عادت کند. در صورت امکان، ببینید که آیا می توانید یک قرار ملاقات سریع با پرستار کودک ترتیب دهید تا فرزندتان را معرفی کنید و به او کمک کنید تا با فرد جدید راحت باشد. در این مدت، می‌توانید با کودکتان صحبت کنید که دفعه بعد از پرستار کودک چه انتظاری داشته باشد. در روزهای منتهی به ماندن در کنار پرستار کودک، یادآوری اینکه به زودی با پرستار کودک خود بازی خواهد کرد، می تواند مفید باشد. با ملاقات با پرستار کودک و یادآوری مکرر به فرزندتان که وقت خود را با او سپری می کند، مطمئن می شوید که وقتی روز بزرگ فرا می رسد، هیچ غافلگیری وجود ندارد. کودکان زمانی که احساس می‌کنند از موقعیت همیشگی خارج شده‌اند یا نمی‌دانند چه اتفاقی  برای آنها در حال رخ دادن است، بیشتر عصبانی می‌شوند.

کودک خود را برای گذراندن وقت با پرستار کودک خود هیجان زده کنید. با صدایی شاد، در مورد اینکه وقتی با پرستار بچه خود بازی کنند چقدر لذت خواهند برد صحبت کنید. وقتی فرزندتان در حال انجام بازی مورد علاقه‌اش است، می‌توانید به او پیشنهاد دهید که دفعه بعد که با هم هستند چگونه بازی کند. برخی از والدین دوست دارند یک بازی خاص یا فعالیت جدید سرگرم کننده را برای کودک خود کنار بگذارند تا با پرستار کودک از آن لذت ببرد تا هیجان روز آشنایی با پرستار خود را افزایش دهد.

نظر فرزندتان را در مورد چیزهای ساده بپرسید مانند اسباب‌بازی‌هایی که ممکن است بخواهند با آن‌ها بازی کنند یا در آن شب چه چیزی برای شام بخورند. کودکان نوپا و پیش دبستانی دوست دارند احساس کنند مهم هستند. اجازه دادن به فرزندتان برای تصمیم‌گیری ساده می‌تواند به کاهش نگرانی‌های او کمک کند و به او ایده بهتری درباره انتظاراتش بدهید و ترس از ناشناخته‌ها را از بین ببرید.

اگر پرستار کودک شما به خانه شما می آید، فرزندتان را تشویق کنید که اطراف را به او نشان دهد و اسباب بازی های مورد علاقه اش را به او معرفی کند. این می تواند به کودکان کمک کند که حس خوبی داشته باشند و بلافاصله با پرستار کودک خود ارتباط برقرار کنند. اگر فرزندتان را به خانه پرستار بچه خود میبرید، سعی کنید کیفی را با وسایل آشنا ببندید، مانند پتویی که با آن می خوابد، کتاب هایی که دوست دارد بخواند، حیوانات عروسکی مورد علاقه یا سایر وسایل مهم. فرزند شما می تواند به پرستار بچه نشان دهد که چه چیزی با خود آورده است، که می تواند به او کمک کند با دانستن اینکه توسط برخی از چیزهای مورد علاقه خود احاطه شده است، احساس راحتی بیشتری کند.

 اگر کودک شما علائمی از احساس عصبی یا مضطرب شدن را هنگام شروع ترک کردن او نشان داد، می توانید به او بگویید که اشکالی ندارد که چنین احساسی داشته باشد. این زمان بسیار خوبی است تا به آنها اطمینان دهید که در زمانی که با پرستار کودک خود هستند، ایمن و مورد علاقه خواهند بود. و قبل از اینکه آنها متوجه شوند، شما بر می گردید. اگر آن‌ها می‌خواهند بدانند که شما چه مدت کنارشان نیستید، می‌توانید از عباراتی استفاده کنید که آن‌ها می‌فهمند مانند: «تا زمانی که دو بار برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌تان را تماشا کنید.» یا می توانید یک تایمر تنظیم کنید که برای بازگشت شما شمارش معکوس می کند. فقط مطمئن شوید که به خودتان زمان مناسبی می دهید تا زمانی که تایمر خاموش می شود، خود را به آنجا برسانید.

پرستاران باتجربه در آرام کردن سریع کودکان پس از ورود مهارت دارند، اما به عنوان والدین اقدامات خاصی نیز وجود دارد که می توانید برای کمک به کودکان خود برای آماده شدن برای پرستار کودک جدید انجام دهید.

درخواست پرستار کودک جدید از طریق سایت نگهداری از کودکان

برای کوچولوها، احتمال ورود یک پرستار جدید می تواند به احساسات متفاوتی منجر شود. برخی از کودکان ایده یک مخاطب و همبازی جدید را دوست خواهند داشت. دیگران ممکن است از این ایده که شخصی جدید مراقب آنها باشد کمی نگران باشند. این شخص کیست که می خواهد به خانه آنها بیاید و روی مبل آنها بنشیند؟ چرا آنها می آیند؟ و آیا آنها سرگرم کننده خواهند بود؟

اگر پرستار شما از طریق یک ‌سایت نگهداری از کودک یا آژانس نگهداری از کودکان معرفی شده است، می‌توانید جزئیات کمی از ویژگی های پرستار او را با کودکان به اشتراک بگذارید تا به آنها کمک کنید تا قبل از ورود با پرستار کودک آشنا شوند. از آنجایی که ‌سایت‌های نگهداری از کودکان به شما امکان می‌دهند پرستار کودک را به دلخواه خود پیدا کنید ونزدیک به محل زندگی شما باشد، پرستار شما احتمالا محلی است، بنابراین ممکن است بتوانید با افراد یا مکان‌هایی که فرزندانتان می‌شناسند ارتباط برقرار کنید.

اگر بچه های کوچک احساس اضطراب می کنند، به آنها اطمینان دهید که پرستار جدید شماره تلفن شما را خواهد داشت و در صورت نیاز می توانند با شما در تماس باشند. با این اوصاف، ممکن است بخواهید روشن کنید که فقط به این دلیل که می‌توان با شما تماس گرفت، به این معنی نیست که آنها از پرستار کودک بخواهند وقتی باتری آی پدشان تمام شده است یا می‌خواهند از بین بروند، با شما تماس بگیرد.  یا قبل از رفتن به رختخواب به موقع با شما در تماس باشند.

یک یادآوری کوچک

ایده خوبی است که قبل از رفتن به بیرون از خانه به کودکان ، به ویژه آنهایی که کمی بزرگتر هستند – قوانین یا کارهای روزمره مهم را یادآوری کنید و برایشان توضیح دهید که پرستار بچه مسئول شب است.

بچه های کوچولوی که تمایلی به رفتن به رختخواب ندارند، ممکن است  برایشان فرصتی باشد برای کنار گذاشتن مرزها با یک غریبه ، و اگرچه یک پرستار بچه با تجربه بیش از حد توانایی مقابله با این موقعیت را دارد.

آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودکبرای آرامش خاطر خود وقت بگذارید

اگر برای اولین بار است که از یک پرستار بچه خاص استفاده می کنید، منطقی است که برای آرامش خاطر خود، در مدت زمان کمی بین ورود پرستار و خروج خود برنامه ریزی کنید.

اگر بچه‌ها خیلی کوچک هستند، یا  خیلی سخت می توانند بخوابند  و زمان خوابیدن کودک  می‌تواند بسیار مشکل باشد، برخی از والدین ممکن است ترجیح دهند قبل از رفتن به بیرون برای اولین بار منتظر بمانند تا بچه‌ها را بیدار کنند پرستار خود را ببینند. اگر اینطور است، ایده خوبی است که مطمئن شوید که اگر کودک بعد از ظهر از خواب بیدار شود،  با چهره ای آشنا روبرو می شود.

نمونه هایی از مواردی که باید مورد بحث قرار گیرند عبارتند از:

  • روال قبل از خواب
  • قوانین مربوط به زمان نمایش
  • چگونه با خواهر و برادر کنار بیاییم.
  • هرگز در را به روی غریبه ها باز نکنید.
  • چه زمانی و در کجا تکالیف باید انجام شود.
  • پاداش ها و پیامدهای رفتار خوب یا بد.

از پرستار چه انتظاری باید داشت

مطمئن شوید که پرستار کودک یا پرستار بچه شما انتظارات شما را درک کرده است و سپس آن قوانین را برای فرزندانتان توضیح دهید. به عنوان مثال، پرستار با آنها بازی خواهد کرد و مراقب آنها خواهد بود. به این ترتیب، هم پرستار و هم فرزند شما آنچه را که انتظار می رود درک خواهند کرد.

اگر فرزند شما بفهمد که شغل پرستار چیست، کودک شما می‌داند که قرار است چگونه رفتار کند و از او چه انتظاری می‌رود.

آمادگی ایمنی را به کودکان آموزش دهید

اگر فرزندان شما از قبل درباره تماس با 110 اطلاعی ندارند، اکنون زمان آن است که در مورد آن صحبت کنید. توضیح دهید که آنها به احتمال زیاد هرگز مجبور نخواهند شد با 110 تماس بگیرند، اما خوب است بدانید چگونه. تفاوت بین شرایط اضطراری و غیر اضطراری و اینکه کدام نوع نیاز به تماس با 110 دارد را به آنها بیاموزید. آنها را مجبور کنید شماره تلفن و آدرس خانه شما را حفظ کنند و در صورت عدم دسترسی به شما با چه کسی تماس بگیرند.

 برنامه ریزی فعالیت ها

یکی از دلایل اصلی بدرفتاری کودکان بی حوصلگی است. شما و یا پرستار باید برای ایجاد فعالیت‌های خاص و سرگرم‌کننده، مانند بازی‌ها، پروژه‌های هنری و تنقلات برنامه‌ریزی کنید.

اطمینان خاطر بدهید

فرزند شما با دانستن اینکه شما فقط یک تماس تلفنی با شما فاصله دارید، احساس امنیت بیشتری خواهد کرد. به آنها بگویید که می توانند با شما تماس بگیرند و شماره را نزدیک تلفن بگذارند، اما سعی کنید آنها را از انجام این کار منصرف کنید مگر اینکه واقعاً مهم باشد. برای اعلام حضور تماس بگیرید. حتماً به آنها بگویید که چه زمانی قصد بازگشت دارید و اگر دیر کردید تماس خواهید گرفت.

به بچه ها یادآوری کنید که در مورد هر چیزی با شما صحبت کنند

فرزندان شما از قبل باید بدانند که می توانند هر چیزی را به شما بگویند. بگذارید بدانند که این در مورد پرستار جدیدشان صادق است. اگر از پرستار بچه خوششان نمی آید، اگر فکر می کنند زیاد فریاد می زنند یا از بچه ها می خواهند که رازهای شما را پنهان کنند  باید به شما بگویند. اگر پرستار کاری انجام می دهد که باعث ناراحتی فرزندان شما می شود، باید فوراً به سراغ شما بیایند.

آماده کردن کودک برای پذیرفتن پرستار کودک از پرستار جدید گزارش پیشرفت بخواهید

بعد از رفتن پرستار، به فرزندتان بگویید که می‌خواهید همه چیز را در مورد نحوه انجام آن بشنوید. از آنها بپرسید که چه کار کردند، چه چیزی را دوست داشتند یا دوست نداشتند و اینکه آیا پرستار باید برگردد.

شما و فرزندتان ممکن است در مورد داشتن یک پرستار بچه احساسات متفاوتی داشته باشید، اما اگر فرزندتان به خوبی آماده باشد و مشتاقانه منتظر آمدن پرستار بچه باشد، انتقال آرام‌تر خواهد بود.

آماده‌سازی روانی کودکان برای پذیرش پرستاری یک فرآیند اساسی است که نقش بسیار مهمی در تجربه کودک از پرستاری ایفا می‌کند. در این بخش، به تفصیل به نیاز به تطابق روانی کودک با موقعیت پرستاری و راه‌های تقویت اعتماد کودک به پرستار پرداخته می‌شود.

نیاز به تطابق روانی کودک با موقعیت پرستاری

ایجاد محیط آشنا: اولین گام در آماده‌سازی روانی کودکان برای پذیرش پرستاری، ایجاد محیطی آشنا و دلپذیر است. این محیط باید کودک را احساس امنیت کند.

آشنایی با پرستار: کودکان باید فرصت داشته باشند تا پرستار را بشناسند و به او اعتماد کسب کنند. معرفی پرستار به کودک به صورت ملایم و با اهمیت صورت گیرد.

تبیین نیازها و ترجیحات: به کودک اجازه داده شود تا نیازها و ترجیحات خود را بیان کند. این کار به تطابق کودک با موقعیت پرستاری کمک می‌کند.

راه‌های تقویت اعتماد کودک به پرستار

پیوند مثبت با پرستار: ارتقاء پیوند مثبت کودک با پرستار از طریق ارائه توجه و حمایت مداوم.

ارائه اطلاعات دقیق و شفاف: کودکان باید به طور مختصر و شفاف از فرآیند پرستاری و نقش پرستار آگاهی داده شوند تا اطمینان حاصل کنند.

مشارکت کودکان: به کودکان اجازه داده شود تا در فرآیند پرستاری مشارکت کنند تا احساس کنند نقش مهمی در آن ایفا می‌کنند.

تشویق به انعطاف‌پذیری: کودکان باید به تدریج به تغییرات و جدیدترین موقعیت‌ها عادت کنند. آماده‌سازی روانی کودکان برای پذیرش پرستاری نه تنها به افزایش راحتی کودک در موقعیت پرستاری کمک می‌کند بلکه به والدین هم اعتماد و اطمینان در انتخاب پرستاری مناسب می‌دهد. این موارد نهایتاً به بهبود تجربه کودکان از پرستاری و ایجاد رابطه مثبت با پرستار انجامی منجر می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *