انواع مراقبت از سالمندان

انواع مراقبت از سالمندان

 در انواع مراقبت از سالمندان دانستن این که یک سالمند به مراقبت نیاز دارد یک چیز است. اینکه بفهمید چه نوع اقدامات مراقبتی می تواند برای رفع این نیازهای مراقبتی انجام شود ، مسئله دیگری است. انواع مراقبت از سالمندان به زیر دسته های مختلفی تقسیم میشود.یادگیری پاسخ به سولات زیر می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که چه ترتیبی برای مراقبت باید دنبال شود. 

انواع مراقبت از سالمندان

الف) چه نوع مراقبت در دسترس است؟

ب) چه نوع ارائه دهندگان حرفه ای به ارائه مراقبت کمک می کنند؟

ج) سالمندان برای اطمینان از ایمنی خود حداقل به چه نوع مراقبتی نیاز دارند؟

د) چه نگرش ها و منابع خانوادگی برای تأمین (یا عدم تأمین) مراقبت در دسترس است؟

 انواع مراقبت های مناسب برای سالمندان

 درایلات متحده انواع مختلفی از مراقبت برای سالمندان وجود دارد. این خدمات که برای خانواده ها در دسترس است ممکن است به دو دسته عمده تقسیم شود:

انواع مراقبت از سالمندان

انواع مراقبت از سالمندان

بیشتر بخوانید: مزیت مراقبت از سالمندان در خانه

مراقبت از خانواده و مراقبت حرفه ای.

چند نوع مراقبت حرفه ای وجود دارد که شامل:

1-مراقبت در خانه مجاز یا غیرمجاز

 2-برنامه های روزانه سالمندان

3- امکانات زندگی مستقل

4- امکانات زندگی تحت حمایت

5- تداوم امکانات مراقبت و امکانات زوال عقل.

 تقریباً دو نوع مراقبت از خانواده وجود دارد ، اما تغییرات مختلفی ممکن است وجود داشته باشد. هر ترتیب مراقبتی مزایا و معایبی را به همراه دارد و بسته به نیازها و خواسته های سالمندان و نیازها و محدودیت های خانواده متفاوت خواهد بود.

انواع مراقبت از سالمندان

انواع مراقبت از سالمندان

مراقبت هایی که در خانه صورت میگیرد.

 مراقبت های ارائه شده توسط خانواده می تواند به یکی از دو روش انجام شود: یا بزرگترها در خانه خود هستند و اعضای خانواده به آنها کمک می کنند .یا بزرگترها به خانه یکی از اعضای خانواده می روند. در هر دو صورت ، ممکن است به کارمندان بهداشت حرفه ای در خانه برای ارائه مراقبت در ساعات کار یا سایر مواقع که اعضای خانواده مسئول نمی توانند حضور داشته باشند ، نیاز باشد.سه دسته اصلی از افراد در این میان در خانه وجود دارند.

مراقبان با مدیریت عمیق تری در خانه کمک می کنند و ممکن است کارهایی از جمله تهیه غذا ، خدمات مراقبت شخصی (مانند کمک به استحمام یا پانسمان) و اطمینان از مصرف دارو در ساعات مشخص را انجام دهند. یک مراقب سالمند ممکن است مستقیماً توسط خود سالمند یا خانواده استخدام شود یا در یک آژانس کار کند. دستیاران و پرستاران بهداشت معمولاً در یک آژانس کار می کنند و خانواده ها برای خدمات خود با آژانس مذاکره می کنند.

با این حال ، در صورت مناسب بودن ، یک دستیار بهداشتی نیز می تواند مستقیماً توسط خانواده استخدام شود. دستیاران و پرستاران بهداشتی در انجام کارهای مراقبت شخصی کمک می کنند ، و گزارشات مربوط به وضعیت سلامتی سالمندان را به پرستار اصلی درمانگر ، یا پزشک ارائه می دهند. در بعضی موارد ، هزینه های دستیاری یا خدمات پرستار در منزل ممکن است با سفارش پزشک از طریق مدیکر قابل جبران باشد. 

 برنامه های روزانه بزرگسالان

 همانطور که از نام آنها پیداست ، برنامه های روزانه سالمندان در ساعات روز ، نظارت و مراقبت ازسالمندان را در یک محیط ساختار یافته ارائه می دهند. به طور خاص ، آنها به سالمندان فرصت مشارکت در فعالیتهای اجتماعی ساختار یافته، دریافت خدمات اولیه و درمانی یا شرکت در برنامه های آموزشی را می دهند. برنامه های روزانه بزرگسالان در دو نوع وجود دارد که ممکن است به طور همزمان انجام شود.

برنامه هایی وجود دارد که بر تعامل اجتماعی تأکید دارند و به طور جداگانه برنامه هایی برای تأمین نیازهای پزشکی وجود دارد. اکثر برنامه های روزانه مبتنی بر جامعه هستند و معمولاً فقط در ساعات کاری منظم ، دوشنبه تا جمعه در دسترس هستند.سالمندان ثبت نام شده ممکن است هر هفته یک یا چند روز در برنامه ها شرکت کنند.

انواع مراقبت از سالمندان

انواع مراقبت از سالمندان

برنامه های روزانه برای بزرگترهایی که به مراقبت شبانه روزی احتیاج ندارند ، اما به هر دلیلی ، در خانه تنها ماندن برای آنان مضر است گزینه خوبی است. آنها به خانواده ها اجازه میدهندکه یک سالمند با آنها زندگی کند.به طور کلی هزینه های برنامه از طریق جیب با بودجه خصوصی پرداخت می شود ، اگرچه در برخی موارد ، میکر ممکن است هزینه را یارانه دهد. به دلیل بالا بودن هزینه ، برنامه های روزانه ممکن است برای همه سالمندان مناسب نباشد.

امکانات زندگی مستقل

امکانات زندگی مستقل فرصت اجاره یا خرید آپارتمان یا کانکس در یک مجتمع یا محوطه دانشگاه را که دارای فعالیت های تفریحی و اجتماعی و گاهی خدمات حمل و نقل است ، به سالمندان ارائه می دهد. ساکنان در حالی که بخشی از جامعه دیگران در شرایط مشابه هستند ، به طور مستقل زندگی می کنند.

مزیت اصلی امکانات زندگی مستقل نسبت به شرایط زندگی متعارف ، فرصت های تفریحی و اجتماعی است که به ساکنان ارائه می دهد و کمکی که این فرصت های اجتماعی می تواند در جلوگیری از انزوای اجتماعی و افسردگی ایجاد کند. به طور کلی ، هیچ خدمات مراقبت های بهداشتی ویژه یا کمک به فعالیت های زندگی روزمره ارائه نمی شود. هزینه های زندگی در یک مرکز زندگی مستقل به شرایط محلی بازار مسکن بستگی دارد.

هزینه ها معمولاً مشابه و یا کمی بیشتر از نرخ پرداختی برای زندگی در آپارتمان های عادی ، آپارتمان های مسکونی یا خانه های شهری با کیفیت قابل مقایسه است. پرداخت اجاره یا رهن معمولاً از جیب خود با درآمد شخصی تأمین می شود ، اگرچه مسکن بخش 8 نیز بعضاً برای تکمیل هزینه های سالمندان کم درآمد نیز وجود دارد. از آنجا که هیچ خدمات درمانی ارائه نمی شود ، مدیکر هزینه های زندگی مستقل را پرداخت نمی کند. از آنجا که آنها شرایط زندگی کاملاً مستقلی را ارائه می دهند ، چنین امکاناتی مشمول مقررات خاص دولتی نیستند.

امکانات زندگی تحت حمایت

انواع مراقبت از سالمندان

انواع مراقبت از سالمندان

یکی از موارد مهم انواع مراقبت از سالمندان دادن امکانات زندگی تحت حمایت است. از تسهیلات زندگی تحت حمایت گاهی اوقات به عنوان هیئت مدیره و مراقبت ، مراقبت های مسکونی ، مراقبت های بازنشستگی مبتنی بر جامعه ، مراقبت های شخصی یا امکانات نگهداری از خانواده سالمندان یاد می شود.

هزینه های تأسیسات زندگی مسکونی منعکس کننده قیمتهای بازار محلی است و بسته به ماهیت خدماتی که مرکز با آن موافقت می کند افزایش یا کاهشی است. برای امکانات زندگی تحت حمایت  کمک مالی کمی در دسترس است. پرداخت ها معمولاً از جیب با استفاده از وجوه شخصی پرداخت می شود.

  خانه های سالمندان 

خانه های سالمندان مراقبت از سالمندانی را که نیاز به مراقبت مداوم و “شبانه روزی” دارند ، فراهم می کنند. مراقبت ها توسط متخصصان بهداشت مجاز ، از جمله پرستاران ثبت نام شده (RNs) ، پرستاران عملی مجاز (LPN ها) و دستیاران پرستاران ارائه می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.