نحوه تمیز کردن و نظافت انباری

 در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه تمیز کردن و نظافت انباری صحبت کنیم. انباری ها ممکن است خیلی زود به هم ریخته شوند، این در حالی است که سازماندهی وسایل می تواند به استفاده بهینه از فضا کمک کند.

وسایل مورد نیاز برای نظافت انباری

اگر قصد نظافت انباری خود را دارید وسایل زیر را تهیه کنید:
  • جارو
  • دستکش پلاستیکی
  • عینک یا محافظ چشم
  • پارچه
  • پاک کننده های مختلف
  • سطل
  • آب تمیز
تمام موارد بالا را به انباری خود ببرید. توجه داشته باشید که فرایند تمیز کردن می تواند چند ساعت طول بکشد پس زمانی این کار را انجام دهید که وقت کافی داشته باشید. اگر به صورت گروهی انباری را تمیز می کنید می توانید برای هر فرد از گروه لیست وظایف تعریف کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید. همچنین توجه داشته باشید که بسته به بزرگی انباری که دارید ممکن است به بیش از یک روز زمان برای نظافت نیاز داشته باشید. اگر در انباری خود وسایل خیلی سنگین دارید از بلند کردن آنها به تنهایی خودداری کنید و کمک بگیرید. اگر به هر دلیلی وقت تمیز کردن انباری خود را ندارید می توانید با شرکت خدماتی و نظافتی شکوفایی تماس بگیرید.

نحوه تمیز کردن و نظافت انباریلیست کردن وسایل موجود در انباری

موقعی که انباری خود را برای تمیز کردن خالی می کنید اقلامی که می خواهید نگهداری کنید را جدا کنید و از آنها لیستی تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا بدانید که چه چیزهایی را در انباری خود دارید و حتی با شماره گذاری انها می توانید سریعتر وسایلی که نیاز پیدا می کنید را پیدا کنید.

روش های تمیز و مرتب کردن انباری

بعد از اینکه وسایل را از انباری بیرون آوردید باید محیط انباری را به خوبی تمیز کنید:

هنگام نظافت انباری طبقات را تمیز کنید

اولین کاری که باید هنکام رسیدن به انباری خود انجام دهید این است که با تمیز کردن طبقات و بعد کف شروع کنید. گرد و غبار می تواند در طول زمان روی طبقات و کف جع شوند. داشتن یک کف تمیز در یک انباری هم بسیار مهم است. کف را جارو و تمیز کنید. اگر هنوز برای انباری خود طبقه نساخته اید می توانید این کار را همین حالا انجام دهید.

 دیوارها را تمیز کنید

بعد از تمیز کردن زمین، دیوارها را تمیز کنید. می توانید از گردگیر برای تمیز کردن دیوارها استفاده کنید. یا اگر دیوارها واقعا کثیف به نظر می رسند از یک پاره مرطوب و یک سطل آب گرم استفاده کنید. سعی کنید تارهای عنکبوتی که در گوشه های انباری ایجاد شده اند را تمیز کنید.

کارتن ها و وسایل داخل انباری را تمیز کنید

جعبه ها و اقلامی که در انباری خود نگه می دارید را تمیز کنید تا با آوردن آن ها به داخل انباری دوباره محیط کثیف نشود. از مقداری پارچه یا دستمال مرطوب برای گردگیری و تمیز کردن تمام جعبه ها و سایر وسایلی که نگهداری می کنید استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن و نظافت انباریبسته بودن کارتن ها را چک کنید

همانطور که جعبه ها و کارتن های خود را تمیز می کنید مطمئن باشید که به خوبی بسته و چسبانده شده اند. هر کارتن یا جعبه ای که سوراخ شده است و یا به طریقی آسیب دیده است را عوض کنید.

مطمئن شوید که کارتن ها و بسته ها برچسب گذاری شده اند

در مرحله بعد مطمئن شوید که همه بسته ها دارای برچسب هستند. سپس مطمئن شوید که برچسب ها را در لیست اصلی انباری خود یادداشت کرده اید. در لیست خود مشخص کنید که در کارتن یا بسته چه چیزهایی وجود دارد.

بعد از تمیز کردن و نظافت انباری وسایل اضافی را دور بیاندازید یا بفروشید

یکی از دلایل اصلی شلوغ شدن انباری ها این است که وسایلی که لازم ندارید را در آنجا نگه می دارید. برای اینکه فضای انباری خود را هدر ندهید می توانید چیزهایی که دوست ندارید و یا اینکه اصلا استفاده نمی کنید را بفروشید و یا اگر قابل فروش نیستند آنها را دور بیندازید.

نکاتی که به تمیز ماندن انباری کمک خواهد کرد

برای جلوگیری از جمع شدن گرد  غبار روی وسایل خود ملحفه بکشید. اقلام بزرگ مانند مبل ها را پوشیده نگه دارید. این کار از آسیب دیدن آنها هم جلوگیری خواهد کرد. آیتم هایی که می توانید را در ظروف پلاستیکی نگهداری کنید. آنها یک مانع برای جلوگیری از جمع شدن گرو و غبار هستند و به صرفه جویی در فضا کمک خواهند کرد. اجازه دهید هوای تازه وارد انباری شود. انباری شما و وسایلتان به هوای تازه نیاز دارند و حتی برای جلوگیری از بوی بد به این تهویه نیاز خواهید داشت. از نگهداری مواد غذایی مخصوصا مواردی که فاسد می شوند خودداری کنید. غذا می تواند ایجاد بو کند و حتی آفات را جذب کند. هر چند وقت یک بار وسایل خود را تمیز کنید و انباری را نظافت کنید، این کار را به یک عادت تبدیل کنید. مواد قابل احتراق را در انباری نگه ندارید. موادی که مورد علاقه جوندگان موزی است را در انباری نگه ندارید. وسایلی که تحت رطوبت و گرما خراب می شوند را در انباری نگه ندارید.

استخدام نظافتچی منزل برای تمیز کردن و نظافت انباری

شرکت خدماتی نظافتی شکوفایی با کمک نظافتچیان آموزش دیده و با تجربه خود به شما کمک خواهد کرد علاوه بر نظافت انباری به تمیز کردن قسمت های مختلف خانه از راه پله تا پارکینگ بپردازید. شما می توانید با صرف کمترین هزینه به راحتی به اهداف خود دست پیدا کنید. منابع: scarletrdstudy و spaceshopselfstorage

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *