How to Become a Babysitter

چگونه پرستار کودک شویم؟ اگر عاشق بودن در کنار کودکان هستید و به دنبال کسب درآمد و یا شغل دوم هستید، پرستار کودک شدن می تواند ایده خوبی باشد. با این حال، چه 12 یا 24 ساله باشید، اگر برای این نقش وقت بگذارید، پرستار کودک بهتری خواهید بود. برای اطمینان از ایمنی کودکانی که مواظبت می‌کنید و موفقیت شغل پرستاری خود، باید نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید، آموزش‌ها و گواهینامه‌های مناسب را دریافت کنید و مطمئن شوید که شرایطی را ایجاد میکنید که مناسب شما باشد.

چگونه پرستار کودک شویم؟ با ارزیابی علایق و آمادگی شما

در مورد سطح توانایی و آمادگی خود با خود صادق باشید. نگهداری از کودکان ممکن است خیلی راحت به نظر برسد، به خصوص اگر تجربه نگهداری خواهر و برادرهای کوچکتر را در خانه داشته باشید. با این حال، این یک شغل واقعی است که اگر برای انجام آن آمادگی یا توانایی کافی نداشته باشید، می تواند عواقب بسیار واقعی داشته باشد. از خود سوالاتی بپرسید مانند:

“آیا من به اندازه کافی توانایی دارم؟” – اکثر خانواده ها از استخدام یک پرستار کودک که جوان است  زیاد استقبال نمی کنند و اعتماد نمیکنند، بنابراین ممکن است مجبور باشید بیشتر از سایر پرستاران برای جلب اعتماد آنها تلاش کنید.

“آیا من آنقدر توانایی دارم که خودم کودکان را نگهداری کنم؟” – برای اینکه بتوانید با موفقیت از کودکان مراقبت کنید، باید تمرکز، استقامت و کنترل عاطفی داشته باشید. حتی اگر خیلی جوان هستید، باید بتوانید مانند بزرگسالان رفتار کنید.

“آیا می توانم خودم را وقف کار کنم؟” – نگهداری از کودک زمان و انرژی زیادی می گیرد، بنابراین مطمئن شوید که می توانید استرس و زمان صرف شده از کارهایی مانند تکالیف مدرسه را کنترل کنید.

از خود بپرسید که چقدر کودکان را دوست دارید، درک می کنید و می دانید. این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما مستقیماً از خود بپرسید: “آیا دوست دارم در کنار کودکان باشم؟” اگر نمی توانید با “بله” مشتاقانه پاسخ دهید. شما باید راه دیگری برای کسب درآمد پیدا کنید، شاید با انجام کارهای دیگری که در محله با استقبال روبرو شود.

همچنین از خود چیزهایی مانند: “آیا می توانم پوشک را عوض کنم؟” بپرسید. “آیا می دانم کودکان چه زمانی شروع به راه رفتن می کنند؟” “آیا می دانم چگونه کودکی را که با آرنج ضربه می زند یا زانویش را می خراشد آرام کنم؟” اگر پاسخ شما “نه” است، از دوستان و خانواده با فرزندان کوچک مشاوره و فرصت هایی برای مشاهده و دیگر موارد کمک بگیرید.

چگونه پرستار کودک شویم؟تصمیم بگیرید که آیا ویژگی های مطلوب دیگری برای پرستار کودک دارید یا خیر. کودکهای بزرگ همگی مجموعه‌های مهارتی خاص خود را دارند، و شرایط های مختلف نگهداری از کودکان نیاز به توانایی‌های متفاوتی دارند. با این حال، برخی از خصوصیات کلی وجود دارد که تقریباً همه پرستاران کودک خوب دارند، از جمله:

توانایی برقراری ارتباط با کودکان. آیا می دانید چگونه با کودک ساده، آرام، مستقیم و مثبت صحبت کنید؟

احترام به تفاوت ها آیا با افرادی که ممکن است سبک زندگی، سیستم اعتقادی یا پیشینه اقتصادی متفاوتی نسبت به شما داشته باشند راحت هستید؟

تمایل به الگوی خوب بودن. آیا می توانید فردی باشید که کودکان به او نگاه کنند و بخواهند از او تقلید کنند؟

چگونه پرستار کودک شویم؟تمایل خود را برای تصمیم گیری و اقدام در نظر بگیرید. به عنوان یک پرستارکودک، باید مایل باشید و بتوانید تصمیمات سریع بگیرید تا از ایمنی و رفاه کودکانی که در حال نگهداری آنان هستید اطمینان حاصل کنید. اغلب، کودکان یکسری از قوانین و شرایط را دوست ندارند، اما شما باید بتوانید بهترین کار را برای آنها انجام دهید. در واقع گاهی برای انجام کار درست باید حاضر باشید والدین را ناراحت کنید.

برای مثال، اگر نشانه‌هایی از سوء استفاده بالقوه مشاهده کردید ، به عنوان مثال، کبودی‌های مکرر و غیرقابل توضیح. ترس از تماس فیزیکی یا درآوردن لباس؛ شرایط زندگی ناامن ، شما باید سریعا اقدام کنید و شرایط ویژه کودک را در نظر بگیرید و به او کمک کنید. شما باید به والدینی که به آن اعتماد دارید اعتماد کنید و با او موضوع را مطرح کنید سپس اگر جواب قانع کننده ی نداشت باید  با خط تلفن کودک آزاری یا پلیس تماس بگیرید.

چگونه پرستار کودک شویم؟دریافت آموزش و گواهینامه پرستار کودک

قوانین، مقررات و گواهینامه های مورد نیاز محل زندگی خود را بررسی کنید. در برخی مکان‌ها ممکن است محدودیت‌های کمی در مورد اینکه چه کسی می‌تواند پرستار کودک باشد وجود داشته باشد. در جاهای دیگر، ممکن است لازم باشد برنامه‌های آموزشی خاصی را تکمیل کنید و از مقامات دولتی مربوطه مجوز دریافت کنید. قبل از شروع تلاش برای برگزاری و اقدامات نگهداری از کودک، مطمئن شوید که شرایط را در محل زندگی خود برآورده می کنید.

به عنوان مثال، ممکن است محدودیت های سنی در منطقه شما وجود داشته باشد که هنوز شما در جریان این مسئله نباشید.

چگونه پرستار کودک شویم؟

از سایر پرستاران کودک اطلاعاتی در مورد مقررات محل زندگی خود بخواهید. همچنین با وب سایت بخش بهداشت، خدمات انسانی یا بخش مشابه دولت محلی خود تماس بگیرید یا  آن را بررسی کنید.

در یک کلاس آموزش پرستاری از یک سازمان معتبر شرکت کنید. فارغ از اینکه در محل زندگی شما گواهینامه برنامه آموزشی مورد نیاز است یا خیر، در صورت داشتن گواهینامه، دریافت شغل پرستاری از کودک بسیار کار شما را راحت تر خواهد کرد. گواهینامه به والدین این امکان را می دهد که بدانند شما زمان و تلاش خود را صرف کرده اید تا به یک پرستار کودک حرفه ای و آگاه تبدیل شوید.

چگونه پرستار کودک شویم؟گواهینامه های کمک های اولیه و CPR را نیز دریافت کنید. در برخی موارد، گواهینامه کمک های اولیه و CPR ممکن است در گواهی مراقبت از کودک شما گنجانده شود. اگر اینطور نیست، ارزش وقت شما را برای دریافت این گواهینامه ها نیز دارد. انجام این کار شما را بسیار آماده تر و برای کارفرمایان بالقوه جذاب تر می کند.

چگونه پرستار کودک شویم؟یک کتاب راهنمای نگهداری از کودک با کیفیت بالا را به عنوان یک منبع ارزشمند نگه دارید. احتمالاً به عنوان بخشی از دوره صدور گواهینامه پرستاری از کودک، یک کتاب راهنما به شما داده می شود. این راهنما را به عنوان یک مرجع مفید در حین جستجو و در نهایت مشاغل پرستاری از کودک نگه دارید.

چگونه پرستار کودک شویم؟

پیدا کردن موقعیت مناسب برای مراقبت از کودکان

 با کار کردن در کنار اعضای خانواده یا دوستان شروع کنید. قبل از اینکه شغل پرستاری را با حقوق دریافت کنید، سعی کنید به یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود در مسئولیت های مراقبت از کودک کمک کنید. و در صورت امکان، ببینید که آیا می‌توانید با یک پرستار کودک معتبر در یکی از شغل‌هایش همرا باشید. به این ترتیب، بدون اینکه هنوز مسئول آن باشید، احساسی نسبت به مسئولیت های مربوط به آن خواهید داشت.

اطمینان حاصل کنید که قبل از “برچسب زدن” در یک موقعیت نگهداری از کودک، از خانواده اجازه گرفته اید. اگر مایل به پرداخت مبلغ اندکی به شما هستند، عالی است. اما انتظار داشته باشید که این یک تجربه داوطلبانه بدون دستمزد باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که شما آنجا هستید تا یاد بگیرید، نه برای معاشرت با دوستتان که اتفاقا پرستار کودک است.

چگونه پرستار کودک شویم؟تخصص ها، ترجیحات و محدودیت های خود را برای نگهداری از کودک تعیین کنید. برخی از پرستاران کودک روی نگهداری کودکان تمرکز می کنند، در حالی که برخی دیگر از حیوانات خانگی مراقبت می کنند، غذا آماده می کنند، تمیز کردن های سبک انجام می دهند و غیره. با پرسیدن سوالاتی مانند:

“دوست دارم با چه گروه سنی کودکان کار کنم؟” – به عنوان مثال، آیا کار کردن با نوزادان راحت است؟

“من می خواهم یا می توانم از چند کودک در یک زمان مراقبت کنم؟” – برای یک پرستار کودک جدید، یک کودک اغلب می تواند زیاد به نظر برسد!

“آیا حاضرم از حیوانات خانگی نیز مراقبت کنم؟” — اگر چنین است، فقط گربه ها و سگ ها، یا حیوانات خانگی عجیب و غریب تر مانند پرندگان یا خزندگان؟

“من چقدر حاضرم برای نگهداری از کودک سفر کنم؟” – چگونه می‌خواهید به کارهای خود برسید، و از نظر زمان ویا هزینه چقدر برای شما هزینه خواهد داشت؟ اگر هنوز رانندگی نمی‌کنید، ممکن است لازم باشد به والدین یا شخص دیگری تکیه کنید تا شما را به محل کارتان برساند.

“چقدر می توانم تا دیر وقت کار کنم، و چه روزهایی از هفته می توانم کار کنم؟” – ممکن است بخواهید خود را به آخر هفته ها محدود کنید و برای مثال حداکثر تا ساعت 11 شب. اگر  خیلی جوان هستید، این مسئله ی  است که باید با والدین خود در میان بگذارید.

چگونه پرستار کودک شویم؟رزومه نگهداری از کودک بسازید. رزومه پرستاری از کودک می تواند نسخه ساده شده یک رزومه حرفه ای کامل باشد و معمولاً فقط باید یک صفحه باشد. اطلاعات تماس خود را در بالا فهرست کنید، سپس دسته‌هایی مانند «تحصیلات»، «گواهینامه‌ها» و «تجربه». یک کپی از رزومه بگیرید تا در هر مصاحبه ای که انجام می دهید به همراه داشته باشید.

در بخش «تجربه»، جزئیات سریع (سن و تعداد کودکان، ساعت، روزهای نگهداری، و غیره) را برای کارهای قبلی پرستاری فهرست کنید. اگر این اولین رزومه شماست و هنوز هیچ مراقبت انفرادی انجام نداده اید، تجربیات خود را از نگهداری خواهر و برادر یا پسرعموها، کمک به پرستار کودک دیگر و غیره شرح دهید.

چگونه پرستار کودک شویم؟از گفتگوی حضوری برای شناسایی تواناییهای بالقوه نگهداری از کودک استفاده کنید. به شبکه دوستان خانوادگی، همسایگان، همکاران کاری والدین و سایر افرادی که از قبل شما را می شناسند، برای اولین شغل پرستاری خود تکیه کنید. اگر برای یافتن سرنخ نیاز به کمک دارید، با خواهر و برادر بزرگتر یا دوستانشان که پرستار کودک هستند صحبت کنید.

به خصوص اگر در سنین پیش از جوانی هستید، نباید سعی کنید خدمات خود را به صورت آنلاین یا با ارسال آگهی در سطح شهر تبلیغ کنید. اشتراک‌گذاری آدرس ویا اطلاعات تماس شما به صورت عمومی ممکن است خطرناک باشد.

اگر 18 سال یا بیشتر دارید، می‌توانید در یک یا چند وب‌سایت از چندین وب‌سایت ثبت‌نام کنید که به ارتباط پرستار کودک با شغل کمک می‌کند.

چگونه پرستار کودک شویم؟مصاحبه با خانواده

مودب، دوستانه، آماده و به موقع باشید. همه والدین دوست دارند فرزندانشان توسط پرستار کودکی قابل اعتماد، بالغ و قابل اعتماد تحت نظر باشند. بنابراین، هنگامی که فرصت مصاحبه با یک کارفرمای بالقوه را دارید، با رسیدن به موقع و آماده برای چت، بهترین تلاش خود را به کار بگیرید.

پوشیدن لباس های مناسب سن خوب است، اما مطمئن شوید که آنها تمیز و نسبتاً متواضع هستند. شما می خواهید نسبت به سن خود کمی بزرگتر به نظر برسید، اما نه این که بخواهید وانمود کنید که یک بزرگسال هستید ، مگر اینکه بزرگسال باشید.

با رفتاری دوستانه و جذاب، کمی اشتیاق به کار نشان دهید. اگر عصبی هستید، قبل از ضربه زدن به در، چند نفس عمیق بکشید.

چگونه پرستار کودک شویم؟سوالات خاص بپرسید و پاسخ های مشخصی دریافت کنید. مصاحبه مراقبت از کودک قطعا باید یک مصاحبه دو طرفه باشد. یعنی شما هم باید سوال بپرسید نه اینکه فقط به آنها پاسخ دهید. مطمئن شوید که این فرصت و این خانواده برای شما مناسب است با پرسیدن مواردی مانند:

“آیا همیشه تا ساعت 10 شب برمی‌گردی، یا از من انتظار می‌رود که گاهی بیشتر از ساعت مورد نظر کار کنم؟”

“آیا من بچه ها را حمام می کنم و آنها را می خوابانم؟”

“آیا باید به سگ غذا بدهم، نگهداری  کنم، و سگ را بیرون بیاورم؟”

“آیا غذاها یا تنقلاتی وجود دارد که برای فرزندان شما ممنوع است؟”

“آیا کوچکترین فرزند شما به طور کامل آموزش دیده است؟”

چگونه پرستار کودک شویم؟قبل از پذیرش کار، در مورد میزان حقوق خود مذاکره کنید. متوسط نرخ دستمزد پرستاران کودک را در نظر داشته باشید، اما این میزان می تواند به طور گسترده ای بر اساس مکان متفاوت باشد. از سایر پرستاران کودک در منطقه خود بپرسید که چقدر در ساعت هزینه می کنند. از این اطلاعات برای تعیین مقداری که می‌خواهید برای حقوق دریافت می کنید، و همچنین حداقل مبلغی که مایل به پذیرش برای نگهداری از کودک هستید، استفاده کنید.

اگر برای رسیدن به شغل مجبورید مسافت زیادی را طی کنید، مواردی مانند هزینه های سفر را نیز در نظر بگیرید. برای مثال، ممکن است بخواهید برای هر شیفت مبلغی برای سوخت  و هزینه سفر درخواست کنید.

اگر در زمینه نگهداری از کودک تازه کار هستید، انتظار داشته باشید که با نرخ کمتری نسبت به پرستاران با تجربه شروع کنید. پس از اینکه قابلیت  و اطمینان خود را ثابت کردید، می توانید درخواست افزایش حقوق کنید.

چگونه پرستار کودک شویم؟جزئیات کلیدی ساعت، پرداخت و مواقع اضطراری را تأیید کنید. ممکن است بخواهید این جزئیات کلیدی را به صورت مکتوب دریافت کنید ، حداقل مطمئن شوید که شما و والدین کاملاً واضح و با آنها موافق هستید. ممکن است بخواهید مستقیماً از آنها بپرسید:

جزئیات کلیدی ساعت، پرداخت و مواقع اضطراری را تأیید کنید. ممکن است بخواهید این جزئیات کلیدی را به صورت مکتوب دریافت کنید . حداقل مطمئن شوید که شما و والدین کاملاً واضح و با آنها موافق هستید. ممکن است بخواهید مستقیماً از آنها بپرسید: “بنابراین، من هر جمعه و شنبه از ساعت 6 تا 10 بعد از ظهر کار خواهم کرد و نه بعد از آن، شما هر شب مبلغی در هر ساعت به صورت نقدی به من می‌پردازید، و من می‌توانم در هر زمانی با شما تماس بگیرم. درست است؟

اطمینان حاصل کنید که اگر به دلایلی امکان دسترسی به آنها وجود ندارد، آنها یک شماره پشتیبان (برای یکی از بستگان، همسایه ها و غیره) به شما ارائه می دهند و مشخص می کنند که چه زمانی برای شما مناسب است که با خدمات اضطراری تماس بگیرید.

چگونه پرستار کودک شویم؟با کودکان وقت بگذرانید و خانواده را در خانه مشاهده کنید. در حین یا بلافاصله بعد از مصاحبه، بپرسید که آیا می توانید با کودکان ملاقات کنید و کمی وقت خود را با آنها بگذرانید. حتی بهتر از آن، بپرسید که آیا می توانید چند ساعتی به آنجا بروید و خانواده را در حال انجام نگهداری از کودکان در خانه مشاهده کنید. انجام این کار به شما کمک می کند که تصور خوبی از بچه ها و انتظاراتی که والدین از مراقبت از آنها دارند به دست آورید. قرار نیست همه کودکان و خانواده ها بهترین گزینه برای شما باشند. اگر به نظر می‌رسد که کودکان بیش از توانایی و تصورات  شما هستند، یا اگر والدین بیش از حد پرتوقع به نظر می‌رسند (یا حتی به اندازه‌ی کافی سخت‌کوش نیستند)، به دنبال  خانواده ی دیگری باشید.

چگونه پرستار کودک شویم؟وظایف یک پرستار کودک در منزل

  • آموزش به کودک و رسیدگی به امور درسی کودک مثل دیکته گفتن اگر خانواده درخواست کنند
  • تربیت کودک با روش والدین
  • نگهداری ومراقبت از کودک به صورت ایمن در منزل
  • ارائه گزارش روزانه به والدین
  • رسیدگی به امور منزل در صورت درخواست والدین
  • تعویض لباس کودک
  • تعویض پوشک کودک
  • بازی با کودک
  • تهیه غذای کودک

وظایف پرستار در برخورد با کودک بیمار

اصولاً بچه‌ها در دوران کودکی زیاد مبتلا به مریضی می‌شوند. یکی از مواردی که پرستار کودک ، لازم است بداند نحوه مراقبت صحیح از در زمان بیماری است. او لازم است بداند که در زمان بیماری چگونه از انتشار بیماری به خودش یا دیگر کودکان جلوگیری کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *