وظایف پرستار خصوصی سالمند در منزل

پرستار خصوصی سالمند|پرستار خصوصی سالمند کسی ست که وظیفه مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را بر عهده دارد. کسانی که پرستاری از سالمند در منزل را بر اساس قراردادی دو طرفه بر عهده می‌گیرند دارای وظایفی روشن می‌باشند. مجموع این وظایف شامل خدماتی می‌باشد که پرستار سالمند باید در طول دوره‌ی پرستاری ارائه نماید.

پرستار خصوصی سالمند کسی ست که وظیفه مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را بر عهده دارد. کسانی که پرستاری از سالمند در منزل را بر اساس قراردادی دو طرفه بر عهده می‌گیرند دارای وظایفی روشن می‌باشند. مجموع این وظایف شامل خدماتی می‌باشد که پرستار سالمند باید در طول دوره‌ی پرستاری ارائه نماید.


پرستار خصوصی سالمند کیست؟

پرستار خصوصی سالمند شخصی می‌باشد که در منزل سالمند وظیفه‌ی مراقبت و نگهداری از سالمند را بر عهده دارد. این وظایف شامل تمامی خدماتی می‌باشد که پرستار باید در منزل به شخص سالمند ارائه دهد. این خدمات می‌تواند شامل خدمات مراقبتی و نگهداری، یا خدمات روزمره‌ی منزل و فرد سالمند باشد. تمامی این خدمات در زمان انتخاب و استخدام پرستار و بستن قرارداد همکاری باید مشخص و در قرارداد ذکر شود. پرستار نیز در ازای خدماتی که ارائه می‌دهد دستمزدی معیین و مشخص بر اساس قرارداد همکاری دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با وظایف پرستارهای خصوصی سالمندان تا انتهای این مقاله با ما باشید.

 

مزایای شغل پرستار خصوصی سالمند

شغل پرستار خصوصی سالمند به دلیل گوناگونی فرصت‌های شغلی آن یکی از شغل‌های پرطرفدار در بین نیروهای خدماتی می‌باشد. پرستار سالمند علاوه بر منزل در تمام مکان‌هایی که سالمند حضور پیدا می‌کند می‌تواند حضور داشته باشد. همچنین در صورتی که سالمند در بیمارستان بستری باشد نیز پرستار سالمند می‌تواند همراه وی در بیمارستان حضور پیدا کند. همچنین پرستارانی که در رشته‌ی پرستاری تحصیل کرده‌اند نیز می‌توانند به شغل پرستاری سالمند مشغول شوند. این شغل برای آنان به نوعی یک فرصت ویژه محسوب می‌شود و می‌توانند انعطاف بیشتری در کار داشته باشند. به جای شیفت‌های بیمارستان که طولانی مدت هستند با این شغل می‌توانند استقلال بیشتری در کار داشته باشند.

پرستار خصوصی سالمند|مراقب خصوصی سالمندپرستار خصوصی سالمند

مزایای پرستار خصوصی سالمند در منزل

بسیاری از سالمندان به دلیل مشغله‌های کاری اعضاء خانواده نیاز به پرستار خصوصی سالمند پیدا می‌کنند. همچنین همه‌ی افراد از پس مراقبت و نگهداری از سالمند به دلیل حساسیت سالمندان، بر نمی‌آیند. پس ترجیح می‌دهند که این وظیفه‌ی خطیر را به شخصی متخصص و خبره بسپارند. مراقبت و نگهداری از سالمند توسط پرستار سالمندان در منزل خود سالمند دارای مزایای بسیاری است. یکی از مزایای این خدمت مقرون به صرفه بودن نسبت به نگهداری سالمند در مراکز نگهداری سالمندان می‌باشد. همچنین با حضور پرستار در منزل نیاز نمی‌باشد شما هر روز برای انجام کارهای منزل به سالمند خود سر بزنید. پس هزینه‌های رفت آمد شما تا منزل سالمند کاهش پیدا می‌کند و در وقت خود نیز صرفه‌جویی می‌کنید.

وظایف پرستار خصوصی سالمند در منزل

پرستار خصوصی سالمند در منزل پس از بستن قرارداد و استخدام دارای وظایفی روشن و مشخص می‌باشد. پرستار سالمند در اولین قدم باید از وضعیت سلامتی و جسمانی سالمند مطلع شود تا بتواند به بهترین نحو به وظایف خود برسد. پس از بررسی وضعیت سلامتی و جسمانی سالمند باید برای مراقبت و نگهداری از سالمند برنامه ریزی دقیقی انجام دهد.

اگر سالمند دارای بیماری می‌باشد و دارو مصرف می‌کند از زمان مصرف داروها مطلع شود. جهت بهبود بیماری و طی مراحل درمان با پزشک سالمند و خانواده‌ی سالمند هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد. همچنین اگر سالمند به کمک در انجام امور شخصی خود مانند نظافت شخصی و دیگر امور نیاز دارد، سالمند را یاری نماید. از دیگر وظایف پرستار سالمند تهیه‌ی غذای مقوی بسته به رژیم غذایی سالمند می‌باشد. همچنین در صورت نیاز در تعویض لباس و دیگر امور سالمند باید به وی کمک کند.

پرستار خصوصی سالمند|وظایف پرستار خصوصی سالمند در منزل

مراقب خصوصی سالمند

پرستار خصوصی سالمند

وظایف پرستار 24 ساعته در منزل

برخی از سالمندان به دلیل عدم توانایی در انجام امورات خود نیاز به مراقب خصوصی سالمند شبانه روزی دارند. پرستارهای شبانه روزی سالمندان علاوه بر انجام امورات مراقبتی و نگهداری از سالمند به امورات خدماتی سالمند نیز می‌پردازند. از جمله این امورات می‌توان به انجام امورات منزل مانند نظافت منزل و انجام خرید برای منزل سالمند اشاره کرد. پرستار شبانه روزی سالمند همچنین وظیفه‌ی طبخ غذا برای سالمند را نیز بر عهده دارد.

در صورتی که سالمند دارای بیماری‌های نظیر فراموشی باشد پرستار شبانه روزی وظیفه‌ی مراقبت 24 ساعته از سالمند را بر عهده دارد. همچنین در صورتی که سالمند دارای بیماری خاصی باشد پرستار شبانه روزی باید علائم حیاتی سالمند را کنترل نماید.

دیگر وظایف پرستار سالمند خصوصی

پرستار خصوصی سالمند علاوه بر وظایف مراقبتی و خدماتی دارای وظایف دیگری نیز می‌باشد. از جمله این خدمات می‌توان به پر کردن اوقات فراغت سالمند و سرگرم کردن وی اشاره کرد. پرستار سالمند باید به خوبی اوقات فراغت سالمند را پر کند تا سالمند احساس تنهایی نکند. همچنین در صورت درخواست سالمند یا خانواده‌ی وی و ذکر آن در قرارداد می‌تواند سالمند را در بیرون از منزل همراهی کند. همچنین باید بتواند با هم‌صحبتی با سالمند وی را از منزوی بودن و در نتیجه از افسردگی دور کند. همچنین در صورت نیاز سالمند به تحرک و ورزش باید سالمند را در به خوبی انجام دادن تحرکات خود همراهی کند.

‫5/5 (2 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *