نحوه پاک کردن برچسب از دیوار

نحوه پاک کردن برچسب از دیوار چگونه است؟ مانند هر برداشتن برچسب یا کاغذ دیواری، همیشه این احتمال وجود دارد که بقایای چسبنده باقی بماند. اجازه ندهید این اتفاق شانسی شما را از تزئین خانه یا محل کار خود با یک نقاشی دیواری جدید و تازه منصرف کند. از بین بردن بقایای برچسب از روی دیوار ها یک فرآیند ساده با ابزار و آماده سازی مناسب است. اگر به دنبال راه هایی برای پاک کردن بقایای برچسب از روی دیوار ها هستید، در زیر چند پیشنهاد و راهنمایی برای شما آورده شده است. اگر برای برداشتن نقاشی دیواری خود ابتدا به کمک نیاز دارید، این مقاله را در ادامه بررسی کنید! از خدمات نظافتی که در شرکت های خدماتی انجامی شود پک کردن برچسب از دیوار می باشد.

نکات نحوه پاک کردن برچسب از دیوار

اتاق را مانند حالت قبل از رنگ آمیزی آماده کنید. مبلمان را از دیوار ها به مرکز اتاق دور کنید. مبلمان و کفپوش خود را با پارچه های قطره ای یا برزنتی بپوشانید تا از پاشیده شدن مواد شوینده و غیره محافظت کنید.

محصولات زیادی وجود دارد که می توانید برای تمیز کردن باقی مانده برچسب ها خریداری کنید، اما چرا از یک روش گران قیمت و احتمالاً سمی استفاده کنید در حالی که روش های آزمایش شده و واقعی زیادی وجود دارد که می توانید به راحتی برای پاک کردن برچسب ها استفاده کنید؟ در اینجا چند گزینه جایگزین وجود دارد که کار را ارزان، ایمن و به خوبی انجام می‌ دهند—بقایای مزاحم را بدون آسیب رساندن به رنگ یا دیوار زیر آن از بین می‌ برند!

پاک کننده های برچسب از روی دیوار

آب داغ و مایع ظرفشویی: مقداری آب داغ را با چند قطره مایع ظرفشویی مخلوط کنید. از یک بطری اسپری یا اسفنج استفاده کنید و به آرامی روی قسمتی از دیوار بمالید. باید ببینید که باقیمانده برچسب با نرم شدن پاک می شود. یا اگر از بطری اسپری استفاده می‌ کنید، با یک چاقوی بتونه یا شیء صاف دیگر آن را با دقت خراش دهید تا چسب نرم شده را جدا کنید. (برای اثر کمی بیشتر، سعی کنید یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به مخلوط خود اضافه کنید.)

سرکه و آب گرم: یکی دیگر از راه های موثر و البته معطر برای از بین بردن بقایای برچسب، مخلوط کردن چند اونس سیب یا سرکه سفید در یک سطل آب گرم است. اگر از بطری اسپری استفاده می کنید، مخلوط 50/50 آب و سرکه را امتحان کنید، یا اگر از اسفنج استفاده می کنید، 1 قسمت سرکه تا 6 قسمت آب گرم باید این کار را انجام دهد. مهم نیست از چه روشی برای استفاده از مخلوط سرکه استفاده می کنید، قبل از برداشتن برچسب، چند دقیقه بگذارید بماند.

نرم کننده پارچه: برای داشتن محلولی خوشبوتر، سعی کنید 1 قسمت نرم کننده مایع را با 2 قسمت آب مخلوط کنید. این روش را می توان با یک بطری اسپری یا اسفنج نیز اعمال کرد، اما فقط اطمینان حاصل کنید که در بخش کوچکتر کار می کند زیرا نرم کننده پارچه می تواند بقیه دیوار را لکه دار کند و رگه هایی باقی بماند.

بخار گر لباس: اگر یک بخارشوی لباس در دست دارید، این گجت کوچک دستی نیز می تواند دو منظوره باشد. به سادگی بخار گر را نزدیک باقی مانده برچسب قرار دهید و اجازه دهید بخار چسب را نرم کند. پس از نرم شدن، باقی مانده چسبنده باید فقط پاک شود.

مرحله بعدی پاک کردن برچسب از دیوار

مهم نیست که کدام محلول تمیز کننده را انتخاب کرده اید، پس از استفاده مطمئن شوید که یک سطل آب تمیز و گرم برای شستن محلول و هر گونه باقیمانده برچسب کنار دست شما وجود دارد. با استفاده از یک اسفنج، محلول و باقیمانده آن را پاک کنید و مرتباً بشویید تا لکه ‌ای باقی نماند. ممکن است مجبور شوید فرآیند محلول تمیز کردن را تکرار کنید تا بقایای باقی مانده را پاک کنید.

یک پارچه تمیز و خشک بردارید و هرگونه باقیمانده، محلول تمیز کننده را پاک کنید یا آب را بشویید. اگر هنوز چند لکه سرسخت دارید، سعی کنید از یک چاقو یا کاتر دیوار پلاستیکی استفاده کنید و آن را بتراشید. در صورت لزوم، از کاغذ سنباده ریز استفاده کنید تا هر گونه لکه ناصاف را بردارید.

اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده از دیوار با کاغذ دیواری و برچسب جدید، اجازه دهید دیوار هایی که از برچسب پاک شده اند، کاملاً خشک شوند.

نکاتی برای پاک کردن برچسب از دیوار

آب را گرم نگه دارید. مطمئن شوید که محلول های پاک کننده خود را در دسته های کوچکتر مخلوط کرده اید تا آب را تا حد ممکن گرم نگه دارید تا موثرترین حذف برچسب با این محلول ها انجام شود.

مطمئن شوید که پریز های برق را بپوشانید. برای جلوگیری از هرگونه ضربه یا آسیب احتمالی با استفاده از محلول مایع، مطمئن شوید که پریز ها را بپوشانید یا برق و فیوز را خاموش کنید.

در بخش های کوچک کار کنید که به راحتی در چند دقیقه قابل کار است. این کار از خشک شدن محلول قبل از شروع کار روی آن جلوگیری می کند.

دیوار های خود را بیش از حد از محلول اشباع نکنید. اگر از محلول تمیز کننده بیش از حد استفاده کنید یا با آب زیاد بشویید، می توانید به دیوار خشک خود آسیب وارد کنید و ساختار را ضعیف کنید.

روش دیگر پاک کردن برچسب از دیوار

مهم ترین نکته ای که هنگام یادگیری نحوه جدا کردن برچسب های دیواری باید به آن توجه کنید تأثیر چسب روی رنگ یا کاغذ دیواری است. این بستگی به کیفیت چسب و مدت زمان ماندن برچسب روی دیوار دارد. بسیاری از برگردان های دیواری طوری طراحی نشده اند که برای مدت طولانی باقی بمانند، اما به جای از دست دادن کارایی خود با افزایش سن، چسب قوی تر می شود و حتی ممکن است شروع به خیس شدن در رنگ کند. این فقط به این معنی نیست که برداشتن برچسب سخت‌تر است، بلکه باعث می‌ شود که بقایایی روی دیوار نیز باقی بماند. بنابراین اگر ابتدا با اعمال حرارت آن را شل کنید، برداشتن یک برگردان دیواری وینیلی که مدتی روی دیوار بوده، آسان‌تر خواهد بود.

یک پاک کننده همه منظوره مانند کرم سیف که با دستی ملایم استفاده می شود، می تواند روی هر باقی مانده چسبنده ای که توسط برچسب ها بر روی دیوار های شما باقی می ماند معجزه کند. فقط به یاد داشته باشید که ابتدا در یک منطقه کوچک تست کنید و دستورالعمل های روی برچسب را بخوانید.

برای شروع، سشوار خود را در پایین ترین حالت روشن کنید. با یک بخش کوچک از برچسب شروع کنید، سشوار را بین پنج تا هشت اینچ از دیوار فاصله بدهید و هر چند ثانیه یک بار دمای سطح را با دست خود آزمایش کنید. هنگامی که در لمس گرم می شود، سشوار را خاموش کنید – اگر چسب بیش از حد گرم شود، چسبناک می شود و ممکن است با برداشتن برگردان دیواری وینیل از بین نرود.

حالا گوشه ای از برچسب را به آرامی جدا کنید. باید به راحتی از دیوار دور شود. اگر نشد، سشوار را چند ثانیه دیگر برگردانید و دوباره امتحان کنید.

به کندن برگردان از دیوار ادامه دهید و حرارت سشوار را در صورت نیاز به هر بخش اعمال کنید. به آرامی کار کنید تا از آسیب رساندن به رنگ زیر آن جلوگیری کنید – اینجاست که صبر و حوصله بیشتر می شود، به خصوص اگر سعی می کنید یاد بگیرید چگونه برچسب های دیواری را که احتمالاً شکل یا طرح پیچیده تری دارند، بردارید.

منابع: cleanipedia و limitlesswalls

خدمات نظافتی

استخدام نظافتچیاستخدام نظافتچی خانماستخدام نظافتچی خانهاستخدام نظافتچی منزلانواع خدمات نظافتی حرفه ایبهترین شرکت خدمات منزلبهترین شرکت خدماتی شیرازپرستار سالمند در منزل شیرازتمیزکاری و نظافت منزلخدمات تمیزکاری و نظافتیخدمات نظافت حرفه ایخدمات نظافت منزلخدمات نظافت منزل شیرازخدمات نظافتیشرکت خدمات در منزلشرکت خدماتیشرکت خدماتی شکوفاییشرکت خدماتی شکوفایی شیرازشرکت خدماتی شیرازشرکت خدماتی نظافت منزلشرکت خدماتی نظافتیشرکتهای خدماتی شیرازشیراز نظافتقیمت نظافتچی خانم در شیرازقیمت نظافتچی ساختمانقیمت نظافتچی منزلنظافت راه پلهنظافت راه پله در شیرازنظافت راه پله شیرازنظافت منزلنظافت منزل شیرازنظافتچینظافتچی ارایشگاهنظافتچی برای راه پلهنظافتچی خانمنظافتچی خانم در شیرازنظافتچی خانهنظافتچی راه پله و پارکینگنظافتچی سالن زیبایینظافتچی شیرازنظافتچی طبقاتنظافتچی فورینظافتچی منزلهزینه نظافتچی منزل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *