10 نکته برای مراقبت از سالمندان در منزل

10 نکته برای مراقبت از سالمندان در منزل

 مراقبت از سالمندان در منزل به طور معمول اولین قدم در برنامه مراقبت طولانی مدت یک سالمند است. مراقبت از سالمندان در منزل نه تنها یک روش مقرون به صرفه نسبت به سرای سالمندان است؛ بلکه اعضای خانواده هم در مورد مراقبت از سالمندان در منزل هم نقش دارند. فرد سالمند دیگر با دلتنگی های ندیدن اعضای خانواده اش مواجه نیست و خود را در کنار خانواده اش می بیند.

از نزدیک مراقب سلامت والدین خود باشید

در ابتدا، مراقبت از والدین مسن در خانه می تواند به سایدگی برقراری یک تماس تلفنی هفتگی یا روزانه باشد. با این روش شما در جریان کار قرار می گیرید اما در بسیاری از موارد؛ این کار به تنهایی کافی نیست. افراد سالمند اغلب مواردی را از طریق تلفن پنهان می کنند. برای ارزیابی میزان عملکرد افراد سالخورده ای که به طور مستقل زندگی می کنند؛ نیاز به نظارت فیزیکی است.

استخدام کارگر نظافت منزل

مراقبت از سالمندان در خانه مسئولیت بزرگی است و هر چه والدین شما سنشان افزایش پیدا می کند نیازهای آنها به تدریج افزایش پیدا می کند. شما باید دقیقا نیازمندی های آنها را درک کنید. ممکن است کل خانواده درگیر برآورده کردن نیاز افراد سالخورده شوند. اگر شما همه این کارها را به تنهایی انجام دهید خیلی زود فرسوده خواهید شد. برای حمایت از خود می توانید کارگر نظافت خانه یکی از موسسات خدماتی را استخدام کنید تا در این امر به شما کمک کند.

از موسسه مراقبت از سالمندان در منزل استفاده کنید

مواقعی پیش می آید که شما قادر نیستید در کنار پدر و مادر خود قرار بگیرید. شما باید برای تهیه غذا برنامه ریزی کنید، لباس های را بشویید برای ویزیت فرد سالخورده توسط پزشک وقت بگذارید و الی آخر. این در حالی است که باید به مسافرت کاری بروید و یا دوست دارید به مسابقات ورزشی یا تعطیلات آخر هفته بروید. موسسه های مراقبت از سالمندان در منزل به شما این امکان را می دهند تا با خیال راحت به کارهای کاری و شخصی خود بپردازید. 10 نکته برای مراقبت از سالمندان در منزل

روشی ساده برای تهیه وعده های غذایی پیدا کنید

سالمندان در معرض سوء تغذیه قرار دارند. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد؛ اما یکی از این موارد این است که آنها به راحتی توانایی خرید یا درست کردن غذا را ندارند. این باعث می شود که افراد مسن و سالخورده از وعده های غذایی خود صرف نظر کنند یا غذاهای فراوری شده ای که فاقد ارزش غذایی هستند را بخورند. شما می توانید با استخدام کارگر از موسسه خدمات شکوفایی؛ غذاهای خانگی را برای فرد سالخورده خود تهیه کنید. با استفاده از غذاهایی که مناسب وضعیت و سن سالمند شما است هر گونه محدودیت غذایی را به راحتی حل خواهید کرد.

مراقب خودتان باشید

این اصل به بستن ماسک اکسیژن خود قبل از توصیه دیگران از ماسک مرتبط است. اگر شما خودتان توانایی سر پا ماندن را نداشته باشید؛ به راحتی نمی توانید از کس دیگری مراقبت کنید. شما باید از تغذیه ای مناسب برخوردار باشید؛ روحیه خود را حفظ کنید تا از انرژی، قدرت و منابع لازم برای مراقبت از سالمندان در خانه برخوردار باشید. مطمئنا استفاده از ماساژ یا رفتن به باشگاه برای یک الی دو ساعت برایتان بسیار خوب است. اگر نگران هستید که در عرض این یک یا دو ساعت فرد سالخورده خود را چکار کنید؛ می توانید با موسسه خدمات شکوفایی تماس حاصل فرمایید.

افراد سالمند را فعال نگه دارید

زندگی مستقل عالی است؛ اما اگر به معنای عقب نشینی از برنامه روزمره فعالانه باشد نه. اگر نمی توانید به والدین خود کمک کنید تا به فعالیت ها، رویدادهای اجتماعی؛ مذهبی؛ تفریحی و غیره بپردازند؛ یک پرستار سالمند استخدام کنید. 10 نکته برای مراقبت از سالمندان در منزل

خانه را امن و قابل دسترس کنید

ترکیبی از لیز خوردن / افتادن یا آسیب دیدگی به ضرر سالمندانی است که در خانه زندگی می کنند. گرچه برخی از اصلاحات ساختاری ممکن است لازم باشد؛ اما اگر مراحل لازم برای ایمن نگه داشتن خانه ای که افراد سالمند نگه داری می شوند نیاز به مهارت هایی دارد.
  • شما می توانید رمپ مخصوص صندلی های چرخ دار یا واکر را نصب کنید.
  • دستگیره هایی را در توالت و حمام نصب کنید.
  • توالت فرنگی نصب کنید.
  • روشنایی خانه را چک کنید.
  • وسایل خطرناک را از سر راه سالمند بردارید.
  • فرش ها و موکت ها را بررسی کنید.
  • سیم ها و طناب های دست و پا گیر را بردارید.

دسترسی به حمل و نقل ایمن را در نظر داشته باشید

فرد سالمند ممکن است دیگر قادر به رانندگی کردن نباشد. شما می توانید با استخدام راننده یک برنامه ایمن رانندگی را در دست اجرا داشته باشید. شما حتی می توانید با آژانس محله خود قرارداد ببندید.

تعهدات مالی را درک کنید

در ابتدا ممکن است که مراقبت از سالمندان در منزل از نظر مالی غیر ممکن به نظر برسد. با این وجود منابع متعددی در دسترس است که مراقبت از سالمندان در منزل را امکان پذیر می کند.

مصرف ویتامین D مورد نیاز سالمندان را در نظر داشته باشید

با بیرون بردن سالمندان و قرارگیری آنها در معرض نور آفتاب؛ آنها می توانند ویتامین D مورد نیاز خود را کسب کنند. نور آفتاب به کاهش افسردگی سالمندان نیز کمک می کند. شما می توانید با مشورت با پزشک سالمند خود از مکمل ها هم استفاده کنید.

جمع بندی

مراقبت از افراد سالمند مانند پدر و مادر پیر و سالخورده اغلب اوقات به عنوان یک کار عاشقانه تلقی می شود. خواه یک سبک زندگی شلوغ و خانواده فعال داشته باشید و یا وقت بیشتری برای مراقبت از والدین خود داشته باشید؛ احتمال اینکه در این را به کمک و منابعی نیاز داشته باشید وجود دارد. شرکت خدمات شکوفایی با به کارگیری پرستاران سالمند مجرب و حاذق درصدد آن است تا آرامش خاطر شما عزیزان را فراهم آورد. پرستاران سالمند این موسسه خدماتی با تجربه و آموزش دیده هستند و به خوبی با نیازهای هر سالمندی آشنایی دارند. در صورت نیاز به پرستار سالمند در شیراز کافیست که با ما در تماس باشید. منبع: georgetownhomecare

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.