چرا نباید پرستار سالمند ارزان قیمت بگیریم؟

چرا نباید پرستار سالمند ارزان قیمت بگیریم؟

چرا نباید پرستار سالمند ارزان قیمت بگیریم؟ انتخاب مراقب مناسب برای والدین یا خویشاوندان سالخورده خود یک تصمیم مهم است و خبر خوب/خبر بد این است که هنگام استخدام فردی گزینه های زیادی دارید. خبر خوب این است که می توانید با یک آژانس همکاری کنید تا کسی را برای نگهداری از اعضای خانواده خود تهیه کنید یا می توانید فردی را به طور مستقل جستجو و استخدام کنید. خبر بد این است که انتخاب ها می توانند طاقت فرسا باشند.

بیشتر بخوانید:عرضه انواع خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند

پرستار سالمند ارزان قیمت

پیدا کردن فرد مناسب برای کمک به مراقبت از بزرگسالان مسن شما می تواند دشوار باشد. اولویت اصلی این است که با آنها مهربانانه رفتار شود و نیاز های مراقبتی آنها برآورده شود. اما گاهی اوقات همه چیز به آرامی پیش نمی رود و تشخیص اینکه آیا یک مشکل واقعی وجود دارد یا نه دشوار است. اگر به دنبال پرستار ارزان قیمت هستید، بدانید که احتمالا بیشتر با مشکلات و اتفاقات متفاوت دست و پنجه نرم خواهید کرد. همانطور که می دانید پرستاری از سالمند هم مثل بقیه مشاغل حقوق مشخصی دارد و چه از طریق خانه های سالمندان یا مراکز مراقبتی و چه از طریق شخصی، پرستار استخدام کنید، حدود هزینه مشخص است. اما به هیچ عنوان گول آگهی های ارزان را نخورید! در ادامه به بررسی دلایل آن می پردازیم.

آیا باید نگران مراقب والدین خود باشید؟

هنگامی که والدین شما به کمک بیشتری از شما نیاز دارند، منطقی است که یک مراقب استخدام کنید. آوردن یک متخصص برای انجام برخی از کار های سنگین یا مراقبت شخصی، بار را از دوش شما برمی دارد و رابطه شما با والدین پیرتان را حفظ می کند. پیدا کردن مراقب مناسب اولین قدم است. والدین شما شایسته کسی هستند که در حین انجام وظایف مراقبتی مورد نیاز، با آنها با احترام و مهربانی رفتار کنند. متأسفانه، گاهی اوقات، حتی با وجود همه بررسی ها و مصاحبه ها، ممکن است مراقبی که استخدام می کنید مناسب خانواده شما نباشد. تشخیص علائم هشدار دهنده که نشان می دهد مراقب شما برای خانواده شما مناسب نیست، برای رفاه والدین شما مهم است. چندین نشانه وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید. هنگامی که تشخیص دادید که فردی مناسب نیست، باید تصمیم بگیرید که آیا مشکل قابل حل است یا اینکه نیاز دارید فرد جدیدی را وارد کنید.

گاهی اوقات، شخصیت ها به هر دلیلی جفت و جور نمی شوند. اگر والدین شما در کنار مراقب خود احساس ناراحتی می کنند، ممکن است نشانه این باشد که آنها به هم وصل نمی شوند یا اینکه اتفاق دیگری در حال وقوع است. در اینجا رفتار هایی وجود دارد که ممکن است نشان دهد والدین شما با مراقب خود راحت نیستند.

چرا نباید پرستار سالمند ارزان قیمت بگیریم؟

آیا مراقبی را برای انجام وظایف خاص استخدام کرده اید و متوجه شده اید که انجام نمی شود؟ این می تواند نشانه ای از این باشد که والدین شما از درخواست کمک از پرستار راحت نیستند. شما می توانید با ایجاد یک لیست وظایف به این امر کمک کنید تا در مورد مسئولیت ها سؤالی وجود نداشته باشد. اگر فهرستی از وظایف ایجاد کرده‌اید و کارها هنوز انجام نمی‌شوند، ممکن است لازم باشد یک بار دیگر با مراقب آن را بررسی کنید. به یاد داشته باشید، آنها برای شما کار می کنند و باید از قبل در مورد مسئولیت ها صحبت می کردید. اگر آنها کار خود را انجام نمی دهند، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به کار آنها ادامه دهید یا خیر. در این حالت پرستاران ارزان قیمت معمولا بی تجربه و کم تجربه هستند و متوجه مشکل نخواهند شد. اما یک پرستار حرفه ای می تواند از روی رفتار سالمند شما متوجه ناراحتی او شود و تلاش کند تا ارتباط بهتری شکل بگیرد.

اگر والدین شما به جای گذراندن وقت در خانه در اتاق خود پنهان می شوند، ممکن است در کنار مراقب خود احساس ناراحتی کنند. ممکن است آنها عادت نداشته باشند کسی را در خانه خود داشته باشند و نمی دانند چه کار کنند، اما ممکن است به مراقب خود اهمیتی ندهند و بخواهند فاصله خود را حفظ کنند. با آنها صحبت کنید تا علت را بیابید و اگر فقط در مورد ناراحتی است، از آنها بخواهید به تدریج زمان بیشتری را در مناطق مشترک با مراقب خود بگذرانند و با مراقب صحبت کنید که چگونه می توانند احساس راحتی والدین شما را بیشتر کنند. باز هم یک دلیل دیگر که نشان می دهد پرستار ارزان قیمت معمولاً نمی تواند کنترل اوضاع را به دست بگیرد.

بیشتر بخوانید:پرستاری از سالمند ویلچری به چه صورت امکان پذیر است و دارای چه خصوصیاتی می‌باشد؟

شکایت والدین خود را در این مورد جدی بگیرید! آیا آنها از این شکایت دارند که مراقب غذای مورد علاقه آنها را تهیه نمی کند یا به این دلیل شکایت می کنند که مراقب آنها با آنها صحبت می کند یا اصلاً با آنها ارتباط برقرار نمی کند. اولی یک شکایت رایج است، دومی نشانه آن است که ممکن است مراقب آنطور که شما می خواهید با والدین شما محترمانه رفتار نکند.

مشکلات پرستار سالمند ارزان قیمت

در حالی که مسائل بالا می تواند ناامید کننده باشد، معمولاً با یک گفتگو یا جهت بهتر قابل حل هستند. گاهی اوقات، برای مسائل بزرگتر باید به دنبال نشانه های غیرکلامی باشید

اگر والدینتان پیوسته کبود هستند و‌ مطمئن شده اید که هیچ دلیل پزشکی برای افزایش زمین خوردن وجود ندارد، ممکن است لازم باشد این احتمال را که مراقب آنها به اندازه کافی مراقب آنها نیست یا بدتر از آن صدمات جدید است را بررسی کنید. پرستار ارزان قیمت شاید آنقدر هم حواس جمع نباشد یا شاید بیش از حد خشن برخورد کند و اسن تماس فیزیکی منجر به ضربه و کبودی شود.

به دل خود اعتماد کنید اگر صدمات به راحتی قابل توضیح نباشد، می تواند نشانه آزار سالمند باشد. آیا برای برقراری ارتباط با پدر و مادر خود مشکل دارید؟ اگر از راه دور هستید، آیا وقتی تلفن می‌زنید والدینتان همیشه در دسترس نیستند یا وقتی تلفنی صحبت می‌ کنید یا به ملاقاتشان می‌ روید، مراقبتان همیشه در اتاق است؟ اگر نگران این هستید که نمی توانید با والدین خود ارتباط برقرار کنید، باید دلیل آن را بیابید. آیا والدینتان به خاطر آوردن یک مراقب از شما ناراحت هستند یا مراقب سعی می کند شما را از هم دور نگه دارد تا وقتی در کنار هم نیستید شما از آنچه می گذرد آگاه نباشید؟!

با گذشت زمان، یک مراقب و والدین شما ممکن است از یکدیگر مراقبت کنند. بالاخره آنها زمان زیادی را با هم می گذرانند. با این حال، اگر آنها خیلی سریع نزدیک می شوند، باید مراقب باشید. شما نمی خواهید از والدینتان سو استفاده عاطفی یا مالی شود. مراقبین خدمات فوق العاده ای ارائه می دهند. در کل، آنها افرادی مهربان و دلسوز هستند که می خواهند به دیگران کمک کنند. متاسفانه، گاهی اوقات پرستاران ارزان قیمت و بد وجود دارد. نزدیک ماندن به والدینتان و دانستن اینکه چه چیزی را باید کنترل کنید می تواند به شما کمک کند قبل از اینکه خیلی بد تر شود رفتار های نامناسب را تشخیص دهید.

خدمات مراقبت از سالمندان

وقتی نوبت به خانواده می رسد، اکثر افراد سعی می کنند تا هر کاری که برای اطمینان از سلامت و رفاه دائمی آن ها لازم باشد، انجام دهند. به هر حال، والدین فرزندان خود را با سختی های فراوان بزرگ کرده اند و در طول زندگی تمام تلاش خود را برای برآورده کردن نیازهای مختلف فرزندان خود مانند خوراک، پوشاک، مسکن و غیره به کار گرفته اند، شب های بسیاری برای پرستاری از فرزندان خود بیدار مانده اند و خود را وقف آن ها کرده اند. همان طور که سن والدین بالاتر می رود، با مشکلات سلامتی مختلفی روبه‌رو می شوند. در همین حین شما باید به این فکر کنید که چگونه از آن ها به بهترین نحو مراقبت کنید. اولین انتخاب بسیاری از خانواده ها این است که به عزیزان خود کمک کنند تا جایی که امکان دارد، در خانه خود بمانند. باید توجه داشت مراقبت های خانگی و سایر خدمات مراقبتی می توانند انواع مختلفی داشته باشند و هزینه های مراقبت می توانند بسیار متفاوت باشند.

ما نمی توانیم هزینه های مراقبت را به طور دقیق در اختیار شما قرار دهیم، با این حال می توانیم شما را با انواع مختلف خدمات مراقبتی آشنا کنیم و برای انتخاب بهترین خدمات شما را راهنمایی کنیم.

چرا نباید پرستار سالمند ارزان قیمت بگیریم؟

هزینه خدمات مراقبت از سالمندان چقدر است؟

متاسفانه، ممکن است زمانی فرا برسد که والدین به دلیل افزایش سن یا بیماری، قدرت و تحرک لازم را از دست بدهند و قادر نباشند کارهای روزمره خود را انجام دهند. به عنوان مثال، بالا و پایین رفتن از پله ها، انجام کارهای خانه، مصرف دارو و حتی حفظ بهداشت شخصی می توانند برای آن ها سخت و چالش برانگیز باشند. در این صورت، باید به دنبال راه هایی برای مراقبت از والدین سالمند خود باشید. این موضوع بسیار حساس است؛ بنابراین، مشورت با اعضای خانواده می تواند کمک کننده باشد.

استخدام پرستار  ارزان خصوصی

پرستاران خصوصی متخصصین مراقبت های بهداشتی آموزش دیده، باتجربه و دارای مجوز در ارائه مراقبت های پزشکی به بیماران هستند. تجویز دارو، تعویض لوله های تغذیه و کاتترهای ادراری، برداشتن بخیه ها، پانسمان زخم و نظارت بر سلامت عمومی بیماران از جمله این خدمات هستند. برخلاف مراقب 24 ساعته، پرستاران خصوصی معمولاً فقط به صورت ساعتی، نصف روز یا تمام روز در ساعات کاری (یعنی بین ساعات 8 صبح تا 6 بعدازظهر) خدمات خود را ارائه می دهند.

هزینه استخدام یک پرستار خصوصی، در درجه اول به میزان خدمات مراقبتی ارائه شده (به عنوان مثال، ساعتی، نصف روز یا تمام روز) بستگی دارد. همچنین هزینه استخدام یک پرستار خصوصی بسته به شرکت خدماتی متفاوت است.

استخدام پرستار سالمند ارزان 24 ساعته

پرستار سالمند ارزان 24 ساعته ممکن است  آموزش دیده و دارای مجوز نباشند، اما ممکن است دوره های بهیاری یا پرستاری را گذرانده باشند و گواهینامه های مربوط به پرستاری را داشته باشند. مراقبان 24 ساعته نباید با خدمتکار اشتباه گرفته شوند. با این که مراقبان 24 ساعته قادر به انجام برخی از کارهای خانه هستند، اما مسئولیت اصلی آن ها نظارت بر سلامت سالمندان تحت مراقبت است. مراقبان 24 ساعته علاوه بر نظارت بر وضعیت سلامتی سالمندان تحت مراقبت، وظایف دیگری مانند نظافت منزل، ایجاد تعامل اجتماعی و عاطفی؛ کمک به سالمندان در رعایت بهداشت شخصی و مصرف داروها را نیز بر عهده دارند. یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین یک پرستار خصوصی و یک مراقب 24 ساعته این است که پیدا کردن پرستاران خصوصی ممکن است سخت تر باشد و نرخ دستمزد ساعتی آن ها برای اضافه کاری یا مراقبت در شیفت شب بالاتر باشد. این در حالی است که مراقبان 24 ساعته، همان طور که از نام آن ها پیدا است، می توانند خدمات مراقبتی را 24 ساعت شبانه روز و در 7 روز هفته ارائه دهند.

هزینه استخدام یک مراقب 24 ساعته ممکن است بر اساس شرکت خدماتی و تجربه پرستار متفاوت باشد.

خانه سالمندان چگونه جایی است؟

خانه های سالمندان به صورت شبانه روزی، مراقبت های پزشکی 24 ساعته را برای سالمندان ارائه می دهند. به این نوع از مراقبت ها، مراقبت های پرستاری حرفه ای می گویند. در حالی که سالمندان معمولاً به صورت دائمی به خانه های سالمندان منتقل می شوند، اما برخی از خانه های سالمندان برای افرادی که پس از آسیب، بیماری یا جراحی نیاز به توان بخشی دارند، اقامت کوتاه مدتی را در کنار پرستاران و یا فیزیوتراپیست های ماهر فراهم می کنند.

فرقی نمی کند که به دنبال خدمات پاره وقت یا تمام وقت باشید، ارائه خدمات در خانه های سالمندان در مقایسه با سایر گزینه های مراقبت های بهداشتی با هزینه بالاتری انجام می شود. با این حال، باید به این نکته توجه داشت که تمام خدمات ضروری پیرامون مراقبت های پزشکی، اجتماعی، توان بخشی و خدمات خانه داری به سالمندان ارائه می شوند.

آیا پرستاری در خانه ارزان تر از خانه سالمندان است؟

پرستاری در خانه خدمات مراقبتی بسیاری را به سالمندان ارائه می دهد و به همین دلیل یک انتخاب اقتصادی است. در حالی که هزینه های ماهانه با توجه به مکان و خدمات مورد نیاز متفاوت هستند، هزینه استخدام پرستار سالمند از هزینه خانه  سالمندان کمتر است.

هزینه های خانه سالمندان شامل مسکن، آب و برق، فعالیت های تفریحی، مراقبت های شخصی و خدمات پرستاری حرفه ای هستند. از سوی دیگر، پرستاری در خانه فقط هزینه ارائه خدمات را شامل می شود.

چرا نباید پرستار سالمند ارزان قیمت بگیریم؟

هزینه خانه سالمندان در سراسر کشور متفاوت است.

خدمات پرستاری در منزل شامل انجام برخی از کارهای خانه، شستن لباس ها، نظارت بر مصرف به موقع داروها، برنامه ریزی و آماده سازی وعده های غذایی و کمک به سالمندان در انجام ورزش های توصیه شده توسط پزشک و فعالیت های روزمره زندگی مانند نظافت شخصی و توالت رفتن می باشد. با این حال، علاوه بر خدماتی که به آن ها اشاره شد، در صورت لزوم، برخی از خدمات پرستاری حرفه ای مانند، برداشتن بخیه ها، گفتاردرمانی، کاردرمانی یا فیزیوتراپی، تجویز دارو و پانسمان زخم و نظارت بر سلامت عمومی بیماران نیز ارائه می شوند. این خدمات مراقبتی تخصصی هزینه بالاتری دارند.

به طور کلی، هزینه پرستاری طولانی مدت از سالمندان در منزل، به عوامل بسیاری بستگی دارد. محل زندگی شما، ارائه دهنده ای که انتخاب می کنید، مدت زمانی که به پرستار نیاز دارید و این که آیا به دنبال خدمات مراقبتی ویژه ای هستید یا خیر، همگی در هزینه ها تاثیر می گذارند.

منابع: payingforseniors، seniorliving، income، care و dailycaring

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.