مزیت مراقبت از سالمندان در خانه

مزیت مراقبت از سالمندان در خانه

مزیت مراقبت از سالمندان در خانه : اقامت یک عزیز در بیمارستان می تواند برای همه استرس زا باشد ، به همین دلیل بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی خدمات ومراقبت  در خانه را ارائه می دهند. مزیت مراقبت درخانه این است که بسیاری از افراد در راحتی خانه خود بهتر و بهبود می یابند. چه عزیز شما در حال بهبودی از یک بیماری طولانی چه سقوط یا جراحی باشد میتواند از مزیت مراقبت درخانه بهره ببرد.

اکنون می توانید طیف کاملی از خدمات بهداشتی را دریافت کنید. پرستاری در منزل همچنین با صرفه جویی در وقت و هزینه به دلیل مراجعه به بیمارستان ، یک راه حل مقرون به صرفه ارائه می دهد. این یک مراقبت حرفه ای است که در آسایش منازل خود به همه افراد نیازمند ارائه می شود.

 در اینجا برخی دیگر از مزایای مراقبت  در خانه را توضیح می دهیم

مزیت مراقبت از سالمندان

مزیت مراقبت

 1-مزیت مراقبت – باعث بهبودی می شود و خطر عفونت را کاهش می دهد 

ازجمله موارد مزیت مراقبت در منزل مراقبت های پرستاری در منزل است که به شما در محافظت از بیمار در برابر عفونت هایی که در بیمارستان ها در معرض آن هستندکمک می کند. بعد از جراحی و مراقبت های ویژه ممکن است بیماران را نسبت به خطر عود و عفونت حساس تر کند. مراقبت های پرستاری در خانه به دلیل قرار گرفتن در معرض کمتر عفونت ها ، می تواند به بهبود بهتر و سریعتر بیمار کمک کند. 

2- مقرون به صرفه تر از مراقبت در بیمارستان

 ممکن است یک بیمار به مراقبت های ویژه ای احتیاج داشته باشد که ممکن است به اقدامات خاصی نیاز داشته باشد تا هر روز چندین بار انجام شود. مراقبت در بیمارستان معمولاً بسیار گرانتر است و نگهداری بیمار برای مدت طولانی در بیمارستان از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست ازجمله مزیت مراقبت در خانه هزینه کم آن است.

مزیت مراقبت از سالمندان

مزیت مراقبت

مراقبت در خانه مراقبت های پزشکی حرفه ای از استانداردهای بیمارستان را برای بیمار در راحتی در خانه فراهم می کند. این در مقایسه با مراقبت های داخل بیمارستان بسیار مقرون به صرفه است. 

3-محیط آشنا

 مدت طولانی نگه داشتن فردی در محیط بیمارستان می تواند تأثیر منفی بر سلامت روان وی بگذارد. مراجعه مداوم به پزشکان ، پرستاران و بیماران نیز می تواند منجرتاثیرات منفی شود.مراقبت های پرستاری در خانه به بیمار کمک می کند تا مراقبت های پزشکی حرفه ای را در محیط آشنای خود انجام دهد.

قرار گرفتن در یک محیط گرم و دوست داشتنی در خانه به آرامش ذهن کمک می کند و به از بین بردن استرس کمک می کند. ثابت شده است که یک ذهنیت سالم و یک محیط آشنا به بیماران کمک می کند تا بهتر و سالم ترمیم شوند.

 4- سفارشی و شخصی سازی شده ( مزیت مراقبت )

مراقبت هایی که در بیمارستان ها انجام می شود معمولاًبه یک روش است و برای همه به یک صورت ارائه می شود. این امر فضای بسیار کمی را برای سازگاری با شرایط خاص و استقلال بیمار باقی می گذارد. این می تواند بیماران را از برخی جنبه ها ناراضی کند.ارائه مراقبت های حرفه ای در خانه به شخصی سازی تجربه برای بیمار کمک می کند.

آنها برای هر بیمار خاص هستند و با در نظر گرفتن نیازهای بیمار آموزش دیده اند. این مسئله بیمار را راحت تر می کند زیرا تمام نیازهای او تأمین می شود. مراقبت های شخصی به بیمار کمک می کند تا بهتر بهبود یابد زیرا مراقبت های فردی را ارائه می دهد که مطابق با استانداردهای پزشکی است. 

 

مزیت مراقبت از سالمندان

مزیت مراقبت

5- از فعالیتهای زندگی روزمره حمایت کنید ( مزیت مراقبت )

برخی از افراد ممکن است در انجام کارهای اساسی مانند استحمام ، نظافت ، پخت و پز و نظافت برای خود مشکل داشته باشند. مراقبت های حرفه ای در منزل نیز انجام این فعالیت های روزمره را تسهیل می کند. این متخصصان همچنین در کارهای سبک منزل مانند لباسشویی ، ظرف و غیره که به حفظ سبک زندگی مناسب در کل کمک می کند ، کمک می کنند.

یک مراقب در خانه برای حمایت از بیماران در فعالیت های زندگی روزمره آموزش دیده است. این به بیماران کمک می کند تا احترام و عزت خود را حفظ کرده و زندگی سالم و با کیفیتی داشته باشند. پرستاران در خانه در تمام فعالیت های بیمار کمک می کنند. 

6-مدیریت دارو 

هنگامی که بیمار از مشکلات مختلف رنج می برد ،تمایل به دارو افزایش دارد. با توجه به اینکه بسیاری از پزشکان داروهای مختلفی را برای مشکلات مختلف ارائه می دهند ، مدیریت نسخه و مدیریت دارو بسیار مهم است. بسیاری از افراد مسن هنگام مصرف دارو گیج می شوند .

مزیت مراقبت از سالمندان در خانه

مزیت مراقبت

گاهی اوقات این امر می تواند منجر به مشکلات جدی بهداشتی برای بیمار شود . مانند مصرف بیش از حد دوز ، مخلوط مضر داروها یا حتی از دست دادن برخی از داروها برای مدت زمان طولانی. مراقبان حرفه ای آموزش دیده اند تا نسخه ها و داروها را کنترل کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیمار در زمان مناسب مراقبت و دارو را به اندازه کافی و صحیح دریافت می کند. 

7-همراهی و مراقبت 

تعامل اجتماعی برای سالم ماندن در مراحل بعدی زندگی مهم است. مراقبان در منزل همچنین در نقش همراهان معتمد برای فعالیت های اجتماعی و منظم مانند خواندن ، پیاده روی ، وعده های غذایی ، بازی ، فیلم ، و سایر فعالیت ها دو برابر می شوند. این فعالیتها می تواند به بیماران کمک کند كمتر احساس كند تنها و رها شده اند.

این مشکلات ممکن است باعث سایر موارد بهداشتی نیز شود. همراهی بیماران در خارج از کشور برای کارهای اساسی مانند مواد غذایی ، ویزیت پزشک و شبکه های اجتماعی می تواند یک امتیاز اضافی برای بهبودی بیمار باشد. بنابراین دفعه بعدی که به دنبال مراقبت بهتر از عزیزان خود هستید ، دو بار فکر نکنید. یک مراقب در خانه بخواهید تا بدون هزینه گزاف که به همراه دارد ، بهترین مراقبت را از او انجام دهد. 

‫5/5 (1 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.