هزینه نگهداری از کودک توسط پرستار چقدر است؟

هزینه ساعات کار پرستار کودک در منزل

وقتی والدین به استخدام پرستار کودک فکر می کنند، یکی از مهم ترین مسائل برای آن ها هزینه خدمات پرستاری کودک می باشد. این سوال که برای نگهداری از کودک توسط پرستار بچه چقدر هزینه باید پرداخت شود، پاسخ مشخصی ندارد. چرا که هزینه خدمات پرستاری کودک به عوامل مختلفی مانند محل زندگی شما، مهارت و تخصص پرستار بچه، تعداد و سن بچه های شما، وظایفی که از پرستار کودک در منزل انتظار دارید و موارد دیگر بستگی دارد.

برای آن که بتوانید تخمینی از هزینه های پرستار کودک در منزل داشته باشید، می توانید به آگهی های استخدامی در این زمینه رجوع کنید و از قیمت ها میانگین بگیرید. اما این روش دقیقی نیست و باز هم به شما پاسخ روشنی نمی دهد. بنابراین در این مقاله عوامل موثر در هزینه نگهداری از کودک را بررسی کرده ایم و خواهیم دید که چطور می توانید به شکل دقیق این هزینه ها را برای خود محاسبه نمایید.

عوامل موثر در هزینه نگهداری از کودک

درباره هزینه ها در محدوده زندگی خود تحقیق کنید

به همان ترتیبی که قیمت زندگی در هر شهر با شهر دیگر متفاوت است، هزینه خدماتی مانند نگهداری از کودک نیز از شهری به شهر دیگر تفاوت دارد.به عنوان مثال، اگر می خواهید از هزینه های خدمات پرستاری از کودک در شیراز مطلع شوید، باید از شرکت های معتبر و رسمی مانند شرکت خدماتی شکوفایی پرس و جو کنید و درباره نرخ خدمات مختلف آن ها در زمینه پرستار کودک در خانه سوال کنید.

این کار باعث می شود تا تصویر واضح تری از هزینه های کلی که نگهداری از کودک در شهر شما به همراه دارد به دست آورید. علاوه بر این ها، حتی در یک شهر نیز قیمت خدمات پرستاری کودک از محله ای به محله دیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای محله ای که در حاشیه شهر قرار دارد و دسترسی به آن دشوار است، هزینه خدمات نگهداری از کودک نسبت به خانه ای که در مرکز شهر قرار دارد گران تر خواهد بود.

چرا که پرستار بچه در اکثر موارد شغلی روزانه محسوب می شود و پرستار باید هر روز این مسافت را طی کند. هر چقدر دسترسی به منزل شما راحت تر باشد، طبیعتا پرستار هزینه کمتری بابت رفت و آمد دریافت خواهد کرد.

تاثیر سن و تعداد کودکان در هزینه نگهداری از کودک در منزل

همان طور که احتمالا خودتان هم حدس می زدید، سن، تعداد و ویژگی های رفتاری یک کودک بر هزینه هایی که باید برای پرستاری از کودک در منزل بپردازید اثر مستقیم می گذارند. به عنوان مثال، برای یک کودک هشت ساله که اخلاق و رفتار متعادلی دارد، نسبت به یک دو قلو سه ساله که نسبتا شیطان و پر تحرک هستند، هزینه های خدمات پرستاری کودک در منزل ارزان تر خواهد بود.

به طور کلی هر چقدر که سن کودک بالا تر باشد، توانایی های او نیز بیشتر خواهد بود و استقلال بیشتری دارد. این امر باعث می شود تا وظایف پرستار کودک کمتر شود چرا که یک بچه مثلا هشت ساله، می تواند بسیار از کار های خودش را به تنهایی انجام دهد. اما از طرف دیگر یک کودک خردسال یا حتی نوزاد، نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد و پرستار کودک باید توجه ویژه ای به او داشته باشد در نتیجه هزینه ای که دریافت می کند نیز بیشتر خواهد بود.

تاثیر مهارت و تخصص پرستار در هزینه نگهداری از کودک در منزل

تاثیر مهارت و تخصص پرستار در هزینه نگهداری از کودک در منزل

اگر پرستاری که انتخاب کرده اید فقط چند ماه در زمینه پرستاری و نگهداری از کودک تجربه کار دارد، طبیعتا حقوق پرداختی آن نسبت به یک پرستار حرفه ای که سال ها در این زمینه تجربه اندوخته است و دوره های آموزشی مختلف را گذرانده است، ارزان تر خواهد بود.

پرستاران حرفه ای دوره های تخصصی مانند کمک های اولیه، روانشناسی کودکان، آموزش کودکان و غیره را می گذرانند و در نتیجه اگر بخواهید از خدمات تخصصی و مهارت بالای این دسته از پرستاران بهره مند شوید، باید پول بیشتری برای نگهداری از کودک در منزل کنار بگذارید.

به عنوان مثال برای کودکانی که شرایط خاص مانند بیماری های مزمن دارند، ممکن است به پرستاری نیاز داشته باشید که با شرایط آن بیماری آشنایی کامل داشته باشد و بتواند به بهترین شکل از فرزند شما محافظت کند.

البته این به آن معنا نیست که پرستارانی که این دوره ها را نگذرانده اند و یا سن و تجربه کمتری دارند نمی توانند به خوبی از کودک شما مراقبت و نگهداری کنند؛ بلکه در بسیاری از موارد استخدام همین پرستاران جوان تر و تازه کار انتخابی منطقی و ایده آل تری به نظر می رسد.

دلیل این امر این است که همه والدین و کودکان شرایط یکسانی ندارند و نمی شود برای همه آن ها نسخه یکسانی پیچید. بعضی از والدین، فقط برای چند ساعت در روز نیاز دارند تا کسی مراقب فرزند آن ها باشد و از بروز حوادث و مشکلاتی که ممکن است کودکان در تنهایی ایجاد کنند پیشگیری نماید.

برای چنین منظوری لازم نیست تا از یک پرستار متخصص و ماهر که سال ها تجربه دارد استفاده کنید. چرا که هر چقدر هم که وظایف آن پرستار ساده باشد، باز هم به دلیل مهارت و تجربه بالایی که دارد هزینه بیشتری نسبت به یک پرستار جوان و تازه کار دریافت خواهد کرد.

بنابراین، وقتی می خواهید پرستار مورد نظر خود را انتخاب کنید، قبل از هر چیز مشخص نمایید که چه انتظاراتی از پرستار کودک خود دارید تا با مشاوره شرکت های معتبر خدماتی مانند شرکت شکوفایی، مناسب ترین پرستار بچه را برای خود انتخاب کنید.

هزینه ساعات کار پرستار کودک در منزل

هزینه ساعات کار پرستار کودک در منزل

یکی دیگر از مسائل تعیین کننده در مورد هزینه نگهداری از کودک در منزل، ساعات و روزهایی است که به پرستار بچه نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر در روز های خاص مانند تعطیلات رسمی و تعطیلات آخر هفته به پرستار بچه نیاز داشته باشید، طبیعتا هزینه آن نسبت به روز های عادی سال بیشتر خواهد بود.

همچنین اگر بدون برنامه ریزی قبلی و به اصطلاح دقیقه نودی برای استخدام پرستار کودک اقدام نمایید، ممکن است مجبور شوید تا هزینه بیشتری پرداخت کنید. چرا که پرستاران بچه برنامه ریزی مشخصی دارند و اگر می خواهید به طور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی از آن ها بخواهید که از کودک شما نگهداری کنند، این احتمال وجود دارد که هزینه بیشتری از شما طلب نمایند.

وظایف و مسئولیت های پرستار کودک در منزل و هزینه های آن

آخرین موضوعی که باید به آن برای تعیین هزینه های نگهداری از کودک در منزل توجه کنید، وظایف و مسئولیت هایی است که از پرستار کودک انتظار دارید. به طور پیش فرض، یک پرستار بچه در منزل وظایفی مانند مواظبت از کودک، بازی کردن با او، آماده کردن یک غذای ساده، تعویض پوشک، خواباندن کودک و شاید مرتب کردن اتاق او را بر عهده می گیرد.

همان طور که می دانید، کودکان در هر سنی نیاز های متفاوتی دارند و هر چقدر سن آن ها کمتر باشد، نیاز به توجه و تلاش بیشتری از سوی والد یا پرستار دارند. تعیین وظایف و مسئولیت پرستار کودک در منزل شما کاملا به خود شما بستگی دارد. شما هستید که باید این وظایف را مشخص کنید و با پرستار خود درباره آن ها صحبت نمایید.

بنابراین اگر هنوز برای استخدام پرستار کودک اقدام نکرده اید، همین حالا دست به کار شوید و تا جایی که امکان دارد به طور دقیق مشخص نمایید که از پرستار کودک خود چه خدماتی را انتظار دارید. با این کار شانس شما برای یافتن بهترین پرستار کودک که با شرایط شما هماهنگ باشد افزایش خواهد یافت.

بعضی از والدین نیاز به خدمات بیشتری دارند در نتیجه باید هزینه های بیشتری نیز بپردازند. مثلا ممکن است نیاز داشته باشند تا پرستار، کودک آن ها را از مدرسه به خانه بیاورد و در تکالیف درسی به او کمک کند. یا حتی ممکن است علاوه بر وظایف و خدماتی که مربوط به کودک می شود، از پرستار بخواهید تا در امور نگهداری و تمیز کردن خانه نیز به شما کمک کند.

حتی بعضی از پرستاران کودک در منزل، در آشپزی و یا خرید مایحتاج روزانه منزل نیز کمک می کنند. همه این موارد را می توانید با پرستار و شرکت خدماتی که از آن پرستار خود را انتخاب می کنید در میان بگذارید تا با هم به توفق برسید.

هزینه خدمات پرستاری از کودک در شیراز

هزینه خدمات پرستاری از کودک در شیراز

همانطور که در این مطلب خواندید، هزینه های نگهداری از کودک در هر شهری متفاوت است و بستگی به فاکتور های متنوعی دارد. از تعداد و سن کودکان گرفته تا محل خانه شما در شهر شیراز، روز ها و ساعاتی که به پرستار نیاز دارید، وظایف و مسئولیت هایی که از یک پرستار کودک در منزل انتظار دارید و غیره.

بعد از آن که این موارد را برای خود مشخص و برنامه ریزی کردید، برای آن که تخمین دقیقی از هزینه خدمات پرستاری از کودک در شیراز داشته باشید می توانید با یکی از مراکز و شرکت های خدماتی معتبر و رسمی در این شهر تماس بگیرید.

شرکت خدماتی شکوفایی یکی از این شرکت ها است که سابقه و تجربه بالایی در ارائه انواع خدمات پرستاری مانند پرستاری از سالمندان و نگهداری از کودک در منزل دارد. شما می توانید با کارشناسان مجرب این شرکت از طریق شماره هایی که در این سایت قرار داده شده تماس بگیرید و مشاوره نمایید تا دریابید استخدام پرستار کودک در شیراز برای شما چقدر هزینه به همراه خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *