نحوه پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

نحوه پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

 پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است : پرستاری از کودک  ممکن است شغل دشواری باشد و نحوه پرستاری از کودکان در هیچ یک از کودکان شبیه به هم نیستند و بسیاری از این کودکان نسبت به پرستار خود رفتار متفاوت تری دارند. اگر وظیفه نگهداری از کودک پر دردسر را بر عهده دارید، تکنیک های مختلفی برای کمک به کنترل وضعیت وجود دارد. با همکاری با والدین برای ایجاد قوانین ثابتی که به آنها می پردازید، کاستن تشنج ناشی از پرخاشگری کودک و آرام شدن، شما به طور کامل آمادگی خواهید داشت تا بتوانید از یک کودک سرسخت نگهداری کنید.

مرحله اول: در زمان پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است ایجاد قوانین ثابت و اساسی را فراموش نکنیم

قوانین و دلایل آنها را برای کودکی که پرستاری او را به عهده گرفته اید، توضیح دهید. سبک فرزند پروری افراد مختلف، متفاوت است و گاهی با کودکانی مواجه می شوید که به محیطی با قوانین کمتری که شما نسبت به آن راحت باشید، عادت دارند. برای کمک به کودک پر دردسر به منظور سازگار شدن با قوانین موجود در محیط پرستاری خود، عاقلانه است که قوانین مناسب با سن کودک را کاملاً برای آنها توضیح دهید.

بسیار ایده خوبی است که هنگام توضیح قوانین، به همراه کودک و والدین او بنشینید تا کودک بداند که همه شما در رابطه با این قوانین اتفاق نظر دارید. بسته به سن کودک، آنها را بنشانید و با آنها صحبت کنید و چنین بگویید: “یکی از قوانین ما این است که نباید به دیگران آسیب برسانید، زیرا من نمی خواهم به کسی صدمه بزنید، یا کسی به شما آسیب برساند.

نحوه پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

” این روش به خوبی جواب خواهد داد اگر کودک به اندازه کافی بزرگ شده باشد که رابطه علت و معلولی را درک کند که به طور معمول برای کودکان 5 تا 10 ساله مناسب است. به عنوان مثال، یک کودک 2 ساله ممکن است درک نکند که چرا اجازه انجام کاری را ندارد، اما قطعاً می توانند مفهوم کلمه “نه” را درک کنند و به انجام فعالیت دیگری هدایت شوند.

جهت پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است, نمودار قانون درست کنید

یک نمودار قانون درست کنید. بعد از توضیح قوانین و دلایل آنها، کودک خود را تشویق کنید تا به شما در تهیه یک نمودار قانونی که بتوانند در هنگام شروع کج خلقی به آنها رجوع کنند، کمک کند. اگر کودک شما سواد خواندن دارد، هر زمان که بدرفتاری کرد، قانونی را که نقض کرده است را بلند بخواند.

تعدادی کاغذ نقاشی و ماژیک را بیاورید و آنها را تشویق کنید تا به شما کمک کنند لیستی از قوانین را فهرست وار بنویسید. حتی می توانید به آنها اجازه دهید نمودار را تزیین کنند. هر زمان که قرار است از کودک پرستاری کنید، نمودار را با خود بیاورید و آن را در جایی که برای کودک قابل مشاهده باشد، قرار دهید.

وقتی آنها یکی از قوانین را نقض می کنند، آنها را متوقف کنید و بگویید “رضا، قانون شماره 3 را به خاطر داری؟ قانون شماره 3 چه می گوید؟ “به قانون موجود در نمودار خود اشاره کنید و آنها را مجبور کنید تا بگویند چرا مجاز به انجام چنین کاری نیستند.

اگر کودک از قوانین پیروی کند و به خوبی رفتار کند، می توانید به آنها پاداش بدهید.

پرستاری از کودکان ی که مقابله با آنها دشوار است

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

عواقب نقض قوانین برای کودک توضیح دهید

عواقب نقض قوانین را برای آنها توضیح دهید. بعد از اینکه توضیح دادید که چه انتظاری از آنها دارید و چرا از آنها چنین انتظاری دارید، به کودک خود بگویید که اگر یکی از قوانین شما را نقض کند، چه عواقبی در انتظار آنها خواهد بود.

می توانید چنین چیزی بگویید: “اگر خواهر یا برادر خود را کتک بزنی، تو را تنبیه خواهم کرد.” یا “اگر پرخاشگری کنی، اجازه نمی دهم تلویزیون تماشا کنی.”

برخی از نمونه های مجازات های کودک

برخی از نمونه های مجازات شامل محدود کردن دسر، سلب امتیازات ویژه(تماشای تلویزیون)، متوقف کردن فعالیت هایی که انجام می دهند(اجازه ندهید که آنها کار دستی خود را تمام کنند)، یا ممنوعیت بازی در خارج از محیط خانه.

اگر کودک شما حدود 11 تا 13 ساله است، مجازات های شدیدتری که ممکن است شامل محدودیت استفاده از تلفن همراه، لپ تاپ یا بازی ویدٸویی مورد علاقه آنها باشد را در نظر بگیرید.

نحوه پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

عواقب رفتار های بد آنها را اعمال کنید. زمانی که به کودک اجازه می دهید قانونی را بدون دریافت عواقبی که به آنها وعده داده بودید نقض کنند، کودک یاد می گیرد که نقض قانون شما هیچ پیامدی برای آنها در پی خواهد داشت و با کج خلقی و پرخاشگری به هدف خود خواهند رسید. برای رسیدگی به کودکان سرسخت فقط و فقط باید قاطعیت داشته باشید.

ییامد رفتار بد کودک باید اجرا شود

اگر در نمودار قانونی که تهیه کرده اید، چنین قانونی را تعیین کرده اید كه حاضر جوابی به افراد بزرگتر منجر به محدودیت در تماشای تلویزیون خواهد شد، بنابراین شما باید تلویزیون را خاموش کنید. حتی اگر شما در حال تماشای فیلم مورد علاقه خود هستید، پیامد رفتار بد کودک باید اجرا شود، وگرنه کودک سرسخت هیچ یک از قوانین شما را جدی نمی گیرد.

هدایایی را به همراه خود بیاورید. شما نمی خواهید که کودک شما فقط قوانین و عواقب نقض آنها را به شما ربط دهد، یا از حضور شما رنجیده خاطر شود. سعی کنید در هر جلسه که قرار است از کودک پرستاری کنید، یک اسباب بازی، چیز لذت بخش و یا فعالیت جدیدی را به همراه خود ببرید. این کار باعث ایجاد هیجان در زمانی که در کنار هم هستید خواهد شد و می تواند به عنوان ابزاری دیگر برای حفظ قوانین، مورد استفاده قرار گیرد.

به کودک توضیح دهید که شما موظف نیستید هدیه یا فعالیت های سرگرم کننده برای او بیاورید، و اگر بد رفتاری کنند، این هدایا و سرگرمی ها را دیگر با خودتان نخواهید آورد. به عنوان مثال، مقداری شیرینی درست کرده و با خود بیاورید.

نحوه پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

قبل از اینکه اجازه دهید کودکی که از او پرستاری می کنید از آنها بخورد، به او نگاه کنید و بگویید “من دوست دارم خوراکی های خوشمزه برای تو بیاورم، اما مجبور نیستم این کار را انجام دهم. این شیرینی ها را در صورتی به تو خواهم داد رفتار خوبی داشته باشی. اگر یکی از قوانین من را نقض کنی، هیچ شیرینی به تو نخواهم داد و دفعه دیگر هم با خودم چیزی نخواهم آورد. متوجه شدی؟”

مرحله دوم: برقراری ارتباط با والدین

نحوه پرستاری از کودکان در کوکان متفاوت است. گزارش دادن مشکلات مربوط به کودک به والدین. اگر در حال کلنجار رفتن با کودکی که از او پرستاری می کنید، هستید، با اولین کسی که در رابطه با این مشکل باید صحبت کنید والدین کودک است.

شاید شنیدن این سخن که کنترل کردن فرزند شما دشوار است برای هیچ کسی آسان نباشد، اما داشتن ارتباطات باز با والدین کودک هنگام پرستاری از کودک ضروری است. بعضی از کودکان با پرستار خود متفاوت تر از پدر و مادرشان رفتار می کنند. اگر والدین کودک نمی دانند که شما با فرزندشان مشکل دارید، نمی توانند برای رفع مشکل شما کاری انجام دهند.

اگر کودک در زمان خوردن ناهار شروع به پرخاشگری و کج خلقی کرد و بشقاب خود را به سمت شما انداخت، سعی کنید به والدین او چنین چیزی بگویید:: “فرزند شما امروز، روز خیلی خوبی را پشت سر گذاشت، اما باید صادقانه به شما بگویم که او هنگام ناهار خیلی رفتار خوبی نداشت. در پاسخ به این رفتار، او مجبور شد به مدت 5 دقیقه تنبیه شود. »

همچنین می توانید از والدین کودک بخواهید که به شما اجازه دهند تا رفتارهای فرزندشان را با دوربین تلفن همراه خود ضبط کنید تا بتوانید این ویدیو را برای آنها ارسال یا بعداً به آنها نشان دهید.

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

راهنمایی دریافت کنید.

راهنمایی خوب از جانب والدین کودک سرسخت می تواند بهترین امتیاز برای شما در مقابله با رفتار ناپسند کودی که از او پرستاری می کنید باشد. با احترام به والدین کودک توضیح دهید که شما در پرستاری از فرزند آنها مشکل سختی را تجربه می کنید، از آنها بپرسید که در شرایط مشابه، چگونه با کودک خود رفتار می کنند. سازگاری و توافق بین شما و والدین، ​​محیطی پایدار برای کودک ایجاد کرده و به مهار رفتارهای منفی او کمک خواهد کرد.

سعی کنید مکالمه با والدین را اینگونه شروع کنید: “من واقعا دوست دارم که پرستاری کودک شما به عهده بگیرم، اما با چند مورد که امیدوار بودم بتوانید به من کمک کنید، مشکل دارم. به نظر می رسد که فرزند شما به طور مکرر پرخاشگری و کج خلقی می کند، شما چطور می توانید  رفتار کودک خود را در خانه کنترل کنید؟ “

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

پرستاری از کودکانی که مقابله با آنها دشوار است

شما همچنین می توانید بگویید “من فکر می کنم اگر مو و شما با هم اتفاق نظر داشته باشیم، به  کودک شما کمک بزرگی خواهد شد. وقتی او شروع به کج خلقی و پرخاشگری کرد، چه عواقبی برای او در نظر خواهید گرفت؟ “

در صورتی که والدین کودک سرسخت و کله شق، هیچ گونه ایده ای نداشته باشند، از دوستان خود که دارای فرزند هستند، بپرسید که چگونه آنها را تحت کنترل قرار می دهند و نحوه مقابله با رفتارهایی که می خواهید با آنها مقابله کنید را از آنها بپرسید. شانس با شما یار است که تنها نیستید، دوست شما نیز با مشکلاتی مشابه با شما مواجه هستند و می تواند ایده های خوبی را به شما پیشنهاد دهد.

منبع: wikihow

‫5/5 (1 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *