کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا فرزندتان سریعتر بهبود پیدا کند

7 روش برای تسکین کودک بیمار

کودک شما به آنفولانزا مبتلا شده است و با در اثر سرماخوردگی شدیدی که دارد بی حال شده است؟ روش های زیر را برای تسکین دردهای کودک بیمار خود امتحان کنید.

آبریزش بینی؛ سرفه؛ درد شکم؛ تب علائم سرگرم کننده و جالبی نیستند مخصوصا برای کودک نوپایی که تحمل یک دقیقه بیماری را ندارد. هنگامی که کودک شما بیمار می شود؛ ممکن است تحمل آن برای شما هم سخت باشد. بنابراین؛ اگر عصای جادویی برای از بین بردن بیماری کودک نوپای خود ندارید؛ کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا فرزندتان سریعتر بهبود پیدا کند و شما هم می توانید احساس بهتری داشته باشید.کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا فرزندتان سریعتر بهبود پیدا کند

کودک خود را وادار به ماندن در رختخواب نکنید

اگر می دانید که کودک شما حالش آنقدر وخیم نیست که در رختخواب بماند؛ او را وادار به ماندن در رختخواب نکنید. فقط کافی است که او را کاملا زیر نظر داشته باشید و علائم او را نظارت کنید. بچه های کوچک در گرفتن سیگنال های بدن خود مهارت دارند؛ وقتی که واقعا بیمار هستند سرعت خود را کم می کنند. بنابراین اگر او احساس خوبی برای بازی دارد اجازه دهید بازی کند. اگر به نظر می رسد که او تمایل به گوش دادن به موزیک یا داستان دارد؛ به فعالیت های کندتری ادامه دهید. فقط زمانی که کودک خود را بیرون از خانه می برید مطمئن شوید که تب ندارد.در زمان بیماری کودک اگر می دانید که کودک شما حالش آنقدر وخیم نیست که در رختخواب بماند؛ او را وادار به ماندن در رختخواب نکنید.

با توجه به بیماری کودک نوپا رژیم غذایی را تحت نظر داشته باشید

کودک بیمار شما در دوران بیماری خود به رژیم غذایی مغذی نیاز دارد.

غذای مقوی برای کودک بیمار

کودک بیمار شما در دوران بیماری خود به رژیم غذایی مغذی نیاز دارد. وعده های غذایی متناسب با اشتهای او را در نظر داشته باشید. اگر او مایل به خوردن نیست وی را مجبور نکنید. هر وعده که تمایل به غذا دارد غذاهای مقوی به او بدهید. دادن مایعات فراوان (حتی از طریق جرعه های کوچک آب در طول روز) هم بسیار مهم است؛ به ویژه اگر کودک نوپای بیمار شما تب، سرماخوردگی؛ آنفولانزا یا برونشیت دارد. غذاهایی با محتوای آب زیاد مانند سوپ مرغ را سرو کنید و با از تکه های طالبی رسیده کوچک یا هندوانه استفاده کنید. اگر کودک شما اسهال دارد به او محلول هایی مانند پدیالیت بدهید. اگر کودک شما در طول 24 ساعت غذایی نخورده یا نوشیدنی استفاده نکرده است و حتی خروجی نداشته است با پزشک تماس بگیرید.

داروهای را به موقع و با ترفندهای خاص به کودک خود بدهید

داروهای را به موقع و با ترفندهای خاص به کودک خود بدهید

بیماری کودک نوپا

این که متخصص اطفال برای پایین آوردن تب استامینیفون یا ایبوپروفن را توصیه می کند یا آنتی بیوتیک هایی را برای غلبه بر بیماری ناخوشایند تجویز می کند؛ می خواهید مصرف دارو را تا حد ممکن برای کودک نوپای خود دلپذیر کنید. معمولا این بدان معناست که می توانید برای پوشش طعم نامطبوع آن هر کاری انجام می دهید (حتی داروهای تجویز شده را با مواد غذایی که طعم دوستانه ای برای فرزندتان دارد ترکیب می کنید). اغلب کودکان مایعات سرد را ترجیح می دهند (فقط باید مطمئن شوید که اثر دارو تغییر نمی کند، اگر مطمئن نیستید از داروساز سوال کنید). همچنین می توانید داروها را در مقدار کمی غذای نرم مانند ماست و پودینگ مخلوط کنید. اما به خاطر داشته باشید ممکن است کودک شما نتواند تمام غذای خود را مصرف کند.

به کودک مریض خود کمک کنید تا راحت تر نفس بکشد

اکثر کودکان نوپا یا حتی کودکان پیش دبستانی مهارتی در مهار کردن آب دماغ خود ندارند، بنابراین از سینوس های پر شده خود رنج می برند. با یک یا دو قطره بینی در هر سوراخ بینی به کودک خود کمک کنید تا راحت تر نفس بکشد. این کار باعث شل شدن مخاط داخل بینی می شود و به راحتی خارج می شود. یک رطوبت ساز یا دستگاه بخور در اتاقی که کودک شما بیشتر وقت خود را می گذراند قرار دهید. اگر سوراخ بینی با قسمت بالای لب کودک بیمار شما قرمز شده است از یک پماد مانند وازلین یا آکوافور استفاده کنید. تا قرمزی آن از بین برود.کودکان نوپا یا حتی کودکان پیش دبستانی مهارتی در مهار کردن آب دماغ خود ندارند،

در مورد بیماری اطلاعاتی را به کودک خود بدهید

این کار به کودکان کمک می کند تا درک کنند که بیماری بخشی از نزدگی است. اگر کودک شما بیمار است و بیماریش مسری نیست و به مدت 24 ساعت تب ندارد؛ از کتاب هایی که شخصیت های آن بیمار هستند استفاده کنید تا با آنها ارنباط برقرار کنند. کودکان پیش دبستانی ممکن است از کتاب هایی که توضیحات متناسب با سن و نحوه عملکرد بدن و سیستم ایمنی بدنی را توضیح می دهد و اینکه چرا آنها برخی اوقات بیمار می شوند قدردانی کنند. اگر قرار است به پزشک متخصص مراجعه کنید با خواندن کتاب هایی که در مورد مراجعه به پزشک است می توانید فعالیت های بیشتری را برای آماده سازی کودک خود برای معاینات پزشکی انجام دهید.اگر کودک شما بیمار است و بیماریش مسری نیست و به مدت 24 ساعت تب ندارد؛ از کتاب هایی که شخصیت های آن بیمار هستند استفاده کنید تا با آنها ارنباط برقرار کنند.

کودک بیمار خود را بخندانید

خنده بهترین دارو است؛ مخصوصا این موضوع در مورد کودکان نوپا و کودکان پیش دبستانی بسیار صادق است. با پرت کردن حواسشان آنها غالبا می توانند بهتر ناراحتی های ناشی از بیماری را تحمل کنند. مطمئنا شما می توانید دستگاه دی وی دی خود را وصل کنید و کارتون های خنده دار را برای آنها پخش کنید. آنها به فعالیت های ساده ای که به انرژی زیادی احتیاج ندارند نیاز دارند؛ می توانید بازی هایی مانند پازل را امتحان کنید.خنده بهترین دارو است؛ مخصوصا این موضوع در مورد کودکان نوپا و کودکان پیش دبستانی بسیار صادق است.

به کودک بیمار خود توجه کنید

هیچ دارویی بهتر از توجه مادر نیست. در صورت امکان برنامه خود را تا جایی که می توانید طوری تنظیم کنید که کودک بیمار خود را در آغوش بگیرید و ببوسید. کودک شما از نوازش و محبت سیر نمی شود. هر دوی شما از این نزدیکی لذت خواهید برد و همه این به آغوش کشیدن ها به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری مسیر بهبودی را طی کنند.

 

‫0/5 (0 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *