چه زمانی نوزادان شروع به خندیدن می کنند؟ روش های خنداندن کودک

چه زمانی نوزادان شروع به خندیدن می کنند؟ روش های خنداندن کودک

چه زمانی نوزادان شروع به خندیدن می کنند؟ چه روش هایی برای خنداندن کودک وجود دارد؟ اولین سال زندگی کودک شما مملو از اتفاقات به یادماندنی است، از خوردن غذای جامد گرفته تا برداشتن اولین قدم. همه اولین ها در زندگی کودک شما یک نقطه عطف به حساب می آیند. خنده نیز نقطه عطفی است که به شما نشان می دهد فرزند شما همانطور که انتظار می رود در حال رشد و نمو است. خنده یک راه برقراری ارتباط کودک با شما است که می توانید آن را درک کنید. خنده نشان می دهد که کودک شما هوشیار، کنجکاو و خوشحال است.

چه زمانی کودک شما باید شروع به خندیدن کند؟

شنیدن قهقهه و خنده کودک شما بسیار ارزشمند است. هیچ چیز بامزه تر از این نیست که کوچولوی شما با چهره بانمکش شروع به خندیدن کند. اکثر نوزادان در حدود ماه سوم یا چهارم شروع به خندیدن می کنند؛ با این حال، اگر کودک شما چهار ماهه است ولی هنوز نمی خندد، نگرانی به خود راه ندهید. هر نوزاد با نوزاد دیگر متفاوت است. برخی از نوزادان زودتر از دیگران می خندند.

روش های خنداندن کودک

ممکن است کودک شما با بوسیدن شکم او، ایجاد صداهای خنده دار یا بالا و پایین بردن او برای اولین بار بخندد. روش های دیگری نیز وجود دارند که به کمک آن ها می توانید کودک خود را بخندانید.

قبل از این که کوچولوی خود را بخندانید، باید مطمئن شوید که او سیر است، به اندازه کافی استراحت کرده و خسته نیست و پوشک او تمیز است تا روحیه شادی داشته باشد.

روش های خنداندن کودکخنداندن کودک با صداهای غیرمعمول

نوزادان اغلب به صداهایی مانند پاره کردن یک تکه کاغذ، باز کردن نوارچسب، مچاله کردن فویل آلومینیومی و باز و بسته کردن زیپ می خندند. سعی کنید صداهای مختلف را امتحان کنید تا متوجه شوید چه صداهایی باعث خنده کودک شما می شوند.

لمس ملایم

قلقلک دادن ملایم یا آرام فوت کردن روی پوست کودکان برای آن ها یک حس جالب و متفاوت را به همراه دارد. بوسیدن دست ها و پاها یا فوت کردن روی شکم کودکان می تواند آن ها را بخنداند.

بازی های سرگرم کننده

دالی موشک یک بازی عالی است. شما می توانید در هر سنی با کودک خود دالی موشک بازی کنید، اما ممکن است تا چهار یا شش ماهگی با خندیدن از خود واکنش نشان ندهند. کافی است صورت خود را بپوشانید و بعد هم زمان با آشکار کردن صورت خود، عبارت دالی را زبان آورید. نوزاد شما طبیعتاً در واکنش بـه این حرکت لبخند می زند یا می خندد. در این سن نوزادان شروع به یادگیری درباره بقای شیء می کنند. بقای شیء اشاره به این درک در انسان دارد که می دانیم اشیاء حتی زمانی که دیگر آن ها را با حواس پنج گانه ادراک نمی کنیم، هم چنان وجود دارند.

آهنگ خواندن

آهنگ خواندن برای کودک می تواند او را بخنداند، پس حتماً این کار را انجام دهید.

بوسه اسکیمویی

نوزادان دوست دارند به شما نگاه کنند؛ بنابراین، در حالی که کوچولوی خود را در آغوش گرفته اید، او را مانند اسکیموها ببوسید و بینی خود را به هم بمالید تا کوچولوی خود را بخندانید.

شکلک درآوردن برای خنداندن

شکلک درآوردن یکی از راهکارهای قدیمی اما تضمینی خنداندن کودک است. در حالی که به یکدیگر نگاه می کنید، برای کودک خود شکلک های خنده دار درآورید.

چه زمانی نوزادان شروع به خندیدن می کنند؟ روش های خنداندن کودکحیوان خانگی

حیوانات خانگی می توانند نوزادان را سرگرم کنند. نوزادان با تماشای غلت زدن، بالا و پایین پریدن و نفس نفس زدن حیوانات خانگی مجذوب آن ها خواهند شد و مطمئناً می خندند.

خواهر و برادر

بچه های بزرگ تر کودکان را مجذوب خود می کنند؛ بنابراین، از خواهر یا برادر بزرگ تر یا بچه دوستتان بخواهید تا کودک را سرگرم کنند.

خندیدن

خنده مسری است، پس اگر خودتان بخندید، کودک نیز با تماشای شما شروع به خندیدن می کند.

خنداندن کودک با قلقلک دادن

قلقلک دادن به طور تضمینی کودک شما را می خنداند؛ با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که قلقلک دادن نوزادان بسیار کوچک ممکن است آن ها را به گریه بیندازد. بنابراین، صبر کنید تا کودک به اندازه کافی بزرگ شود تا با خنده به شما پاسخ دهد. نباید بیش از حد کودک خود را قلقلک دهید. اگر کودک خواست بچرخد یا از دست شما فرار کند، نشان دهنده این است که باید متوقف شوید.

چه زمانی نوزادان شروع به خندیدن می کنند؟ روش های خنداندن کودکقلقلک دادن با پر

اگر کودک شما قلقلک های ملایم تری را دوست دارد، می توانید با استفاده از پر او را قلقلک دهید.

تظاهر به صدمه دیدن

به عنوان مثال، می توانید خود را با احتیاط به در و دیوار بکوبید یا شصت پای خود را بگیرید، انگار که آن را به جایی کوبیده اید.

تظاهر به گاز گرفتن برای خنداندن کودک

تظاهر به گاز گرفتن می تواند یکی از ترفندهای خنداندن کودک باشد. به آرامی گردن، بازو یا پای کودک را گاز بگیرید، به گونه ای که به او آسیبی وارد نشود.

اسب سواری

برای خنداندن کودک ، وی را روی زانوهای خود قرار دهید و او را بالا و پایین ببرید.

نوزادان معمولاً بین ماه های سوم تا چهارم می خندند؛ با این حال، اگر کودک شما پس از چهار ماهگی هنوز هم نمی خندید، نگران نشوید.

برخی از نوزادان جدی تر هستند و به اندازه سایر نوزادان نمی خندند یا قلقلکی نیستند. تا زمانی که نوزاد شما به طور کلی رشد و نمو پیدا می کند، مشکلی از این جهت وجود ندارد؛ با این حال، اگر نوزاد شما نمی خندد و سایر توانایی های او نیز رشد نمی کنند، بهتر است با پزشک اطفال صحبت کنید.

توانایی هایی که یک کودک چهار ماهه از خود نشان می دهد عبارت اند از:

  • لبخند خودبه‌خودی
  • دنبال کردن چیزهای متحرک با چشم
  • تماشای چهره ها و شناختن افراد آشنا
  • لذت بردن از بازی با دیگران
  • ایجاد صداهایی مانند صداهایی که کودکان از خود درمی آورند

اگر نگران این هستید که کودک شما نمی خندد یا دیگر توانایی ها را از خود نشان نمی دهد، می توانید این موضوع را با پزشک اطفال در میان بگذارید.

شما دو انتخاب دارید: می توانید منتظر بمانید تا ببینید آیا پیشرفتی در کودک شما حاصل می شود یا ا درمان های توصیه شده پزشک را به کار بگیرید که به کودک شما کمک کند که همانند سایر کودکان هم سن خود رشد پیدا کند.

سخن پایانی

خنداندن کودک یکی از راه هایی است که کودک به کمک آن با شما ارتباط برقرار می کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که هر کودک منحصربه‌فرد است و با سرعتی مخصوص به خود رشد پیدا می کند؛ بنابراین، فرزند خود را با دیگر فرزندانتان یا کودکان دیگر مقایسه نکنید.

منابع: healthline، bounty و motherandbaby

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.