لیست خدمات پرستاری در منزل

لیست خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل برای افرادی است که به طور مزمن بیمار هستند، پس از جراحی بهبود می یابند، دارای معلولیت هستند یا افراد مسن هستند. خدمات مراقبت در منزل اساساً شامل مراقبت‌های بهداشتی در منزل می‌شود تا اطمینان حاصل شود که یک فرد از نظر نیازها و الزامات بهداشتی خود در خانه‌اش به خوبی  و در آسایش مراقبت می‌شود. خدمات مراقبت در منزل شامل مراقبت های بهداشتی از طریق پزشک یا پرستار، مراقبت شخصی از طریق یک مراقب استخدامی، کمک در مدیریت دارو، کارهای خانه، آشپزی و سایر فعالیت هایی است که نیاز به حمایت و کمک دارند.

مراقبت‌های بهداشتی خانگی معمولاً راحت‌تر، کم‌هزینه‌تر است و به اندازه مراقبت‌هایی که فرد در بیمارستان یا خانه سالمندان دریافت می‌کند مؤثر است. خدمات مراقبت در منزل بار و استرس را بر اعضای خانواده کاهش می دهد و به بیماران کمک می کند تا در محیطی آشنا در میان عزیزان به راحتی بهبود یابند. مراقبت های بهداشتی در منزل طیف وسیعی از خدمات را پوشش می دهد و جنبه های زیر مدیریت بیماری و سلامتی را می توان از طریق آن مراقبت کرد:

 • کمک های بهداشتی پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپیست ها و غیره
 • نظارت بر بیماری جدی
 • مدیریت تزریق و دارو
 • درمان داخل وریدی یا تغذیه
 • مراقبت از زخم
 • مراقبت از بهداشت شخصی
 • کمک در انجام کارهای خانه

خدمات پرستاری در منزل

هدف مراقبت های بهداشتی در خانه کمک به بهبودی شما در کنار بازیابی استقلال است. با کمک این خدمات می توان تا حد زیادی به خودکفایی رسید و وضعیت و سطح عملکرد خود را حفظ کرد.

 • مراقبت با کمک گرفتن از پزشک

می توانید برای تشخیص یا درمان یک بیماری از یک پزشک در منزل خود بخواهید. برای بیمارانی که به طور مزمن بیمار هستند، پزشک می‌تواند در مصاحبه‌های دوره‌ای مکرر برای بررسی وضعیت بیمار و نیازهای مراقبت‌های بهداشتی وی مراجعه کند.

 • مراقبت با کمک گرفتن از پرستار

این رایج ترین شکل خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل است. به عنوان بخشی از همین موضوع، می توانید یک پرستار را استخدام کنید تا بسته به نیاز بیمار، به انواع نیازها رسیدگی کند. این شامل پانسمان زخم ها، مراقبت از استومی، درمان داخل وریدی، تجویز دارو به بیمار، نظارت بر سلامت عمومی بیمار، کنترل درد و سایر حمایت های بهداشتی است.

لیست خدمات پرستاری در منزل

 • مراقبت با کمک گرفتن از یک فیزیوتراپ

در بسیاری از موارد، فیزیوتراپی، کاردرمانی یا گفتار درمانی بخش بزرگی از روند بهبودی است. برخی از بیماران ممکن است برای یادگیری مجدد نحوه انجام برخی وظایف روزانه یا به منظور بهبود گفتار خود پس از یک بیماری یا آسیب به کمک نیاز داشته باشند. یک فیزیوتراپیست برنامه ای سفارشی برای درخواست ها و نیازهای شما ارائه می دهد و به تقویت عضلات و مفاصل برای افزایش دامنه حرکتی و عملکرد کمک می کند. به طور مشابه، یک کاردرمانگر می تواند در مورد ناتوانی های جسمی، رشدی، اجتماعی کمک کند و می تواند به یادگیری مجدد وظایفی مانند غذا خوردن، حمام کردن، لباس پوشیدن و غیره کمک کند. از سوی دیگر، گفتار درمانگر می تواند به بیمار کمک کند تا توانایی برقراری ارتباط واضح را بازیابد.

 • مراقبت با کمک گرفتن از یک نظافتچی و کمک به خانه داری

این شامل کمک های اولیه در اطراف خانه است که مربوط به کارهای خانه و وظایف برای نگهداری از خانه است. این شامل کارهایی مانند خرید مواد غذایی، پخت و پز غذا، خشکشویی، تمیز نگه داشتن خانه و غیره است. استخدام یک فرد برای این نوع کمک می تواند به طور قابل توجهی از بار مراقبین بکاهد و آنها می توانند بر حمایت و حضور بیشتر برای بیمار و کمک تمرکز کنند.

 • حمایت  و مراقبت با کمک گرفتن از یک مشاور تغذیه ای

متخصصان تغذیه همچنین بخشی از خدمات مراقبت‌های بهداشتی در منزل هستند و می‌توانند از طریق ارزیابی دقیق به خانه بیمار برای ارائه راهنمایی در مورد نیازهای غذایی خود مراجعه کنند.

 • مراقبت و حمایت با کمک گرفتن از تکنیسن های آزمایشگاهی

با پیشرفت تکنولوژی، اکنون می توان چندین آزمایش را در خانه انجام داد، از جمله آزمایش خون، آزمایش ادرار، تصویربرداری با اشعه ایکس و غیره. خدمات مراقبت در منزل، تکنسین های آزمایشگاهی را قادر می سازد تا از خانه های بیماران برای آزمایش هایی که برای تشخیص و تشخیص ضروری هستند بازدید کنند.و وضعیت درمان و بهبودی را بررسی کنند.

 •  مراقبت با کمک گرفتن از خدمات دارو

تحویل داروها و تجهیزات پزشکی درست درب منزل امکان پذیر است. بسیاری از تجهیزات پزشکی لازم به صورت اجاره در دسترس هستند و می توانند مقرون به صرفه باشند. ارائه خدمات بهینه مورد نیاز برای بیمار درست در محدوده خانه از طریق خدمات تجهیزات پزشکی در خانه امکان پذیر است.

لیست خدمات پرستاری در منزل

خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان چه مزایایی دارد؟

 • استقلال بیشتر

بسیاری از اوقات، افراد مسن ممکن است اعتراف نکنند که در حال مبارزه هستند، به این دلیل که نمی‌خواهند به عنوان افراد وابسته شناخته شوند یا به این دلیل که نمی‌خواهند بار اعضای خانواده‌شان را سنگین کنند. از طریق خدمات مراقبت در منزل، این امکان برای سالمندان وجود دارد که از طریق خدمات و کمک به استقلال خود ادامه دهند. سالمندان می توانند به انجام کارهای روزمره پیاده روی، حمام کردن و لباس پوشیدن از طریق کمک یک مراقب استخدام شده ادامه دهند. آنها همچنین می توانند به طور مستقل و بدون وابستگی به خانواده خود به زندگی ادامه دهند، اگر کارهای پخت و پز غذا، خرید مواد غذایی، تمیز کردن خانه و غیره توسط کمک اجیر شده انجام شود. استخدام خدمات مراقبت در منزل می تواند برای بیماران بسیار موثر باشد، زیرا آنها از استرس ناشی از اینکه چگونه ممکن است برای عزیزانشان مشکلات درست کنند، رها هستند.

 • ایمن تر و راحت تر

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد افراد مسن در خانه سریعتر از بیمارستان بهبود می یابند. قرار گرفتن در محیطی آشنا، محاصره شدن توسط عزیزان، داشتن یک برنامه روتین، نبودن در بیمارستان همه عواملی هستند که به سلامت روانی بهتر کمک می کنند، که در نهایت به بهبودی سریعتر کمک می کند. عدم حضور در بیمارستان به بیماران مسن اجازه می دهد تا حس عادی بودن را حفظ کنند و باعث می شود احساس راحتی، امنیت و مراقبت بیشتری داشته باشند.

 برای مراقبان خانواده مفید است

مراقبت های پرستاری در منزل نه تنها برای بیماران مسن بلکه برای اعضای خانواده آنها نیز مفید است. با خدمات مراقبت در منزل، این امکان برای اعضای خانواده وجود دارد که بر کیفیت مراقبتی که بیمار دریافت می‌کند نظارت داشته باشند. این می تواند برای خانواده آرامش ایجاد کند. استخدام پرستار همچنین می تواند بار کاری و استرس را بر مراقبان خانواده کاهش دهد و می تواند به جلوگیری از فرسودگی مراقب کمک کند. در بسیاری از مواقع، مراقبان حرفه ای به اعضای خانواده در مورد روش های مختلف مراقبت از بیمار آموزش می دهند و این می تواند بینشی غنی برای خانواده بیمار باشد.

 • کاهش بازدید از بیمارستان

می توان از مراجعه به بیمارستان خودداری کرد زیرا امکان دسترسی به خدمات پزشکان، پرستاران، تکنسین های آزمایشگاه در خانه وجود دارد. بردن یک سالمند به بیمارستان به دلیل خطر یا زمان مورد نیاز ممکن است چالش برانگیز باشد و بنابراین مراقبت های پرستاری در خانه می تواند گزینه بسیار مناسب تر و راحت تر باشد. خدمات پزشکان خانگی عموماً 24 ساعته و 7 روز هفته در دسترس است و بیمار می‌تواند در هر زمان با توجه به علائم یا نگرانی با آنها تماس بگیرد. 

 • باعث صرفه جویی در پول می شود

از آنجایی که خدمات مراقبت های پزشکی در منزل می تواند به جلوگیری از سفرهای غیر ضروری به بیمارستان کمک کند، می تواند به صرفه جویی در هزینه کمک کند. علاوه بر این، استفاده از خدمات مراقبت در منزل در زمان مناسب می تواند با جلوگیری از پیامدهای بیماری شدید یا انواع شدیدتر نیازهای مراقبتی، به صرفه جویی در هزینه ها کمک کند. فراموش نکنید، دریافت مراقبت های پرستاری ماهر از بیمارستان یا خانه سالمندان می تواند بسیار گران باشد. از سوی دیگر، پرستاری در منزل گزینه بسیار مقرون به صرفه تری است و مزیت انعطاف پذیری و سفارشی سازی را ارائه می دهد.

 • مراقبت شخصی

یکی از بزرگترین مزایای مراقبت های پرستاری در منزل این است که بیمار توجه یک به یک را دریافت می کند. متخصصان مراقبت در منزل یک برنامه سفارشی برای بیماران ایجاد می کنند که بسته به نیاز و نیاز آنها منحصر به فرد است. برخلاف بیمارستان‌ها، در خانه یک رابطه بین مراقب یا متخصص پزشکی و بیمار ایجاد می‌شود و این به روند درمان و بهبودی کمک می‌کند.

 • پشتیبانی و همراهی مداوم

خدمات مراقبت های پرستاری در منزل نه تنها مزیت دریافت مراقبت و درمان بیمار را در آسایش خانه ارائه می دهد، بلکه در مقایسه با یک بیمارستان یا مرکز پرستاری، ملاقات دوستان و خانواده بیمار را آسان تر می کند. بیمار سالمند می تواند در محاصره فرزندان و نوه ها بماند و از پریشانی ناشی از انزوا و تنهایی جلوگیری شود.

 کاهش خطر ابتلا به عفونت

احتمال ابتلا به عفونت در بیمارستان بسیار زیاد است، حتی بیشتر برای بیمارانی که در شرایط بحرانی هستند یا به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند. همیشه احتمال ابتلای فرد به عفونت وجود دارد. خدمات مراقبت در منزل تمام این ترس ها و خطرات را باطل می کند و به دلیل عدم قرار گرفتن در معرض خطر ابتلا به عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 • مدیریت دارو

افراد مسن یا بیماران مبتلا به بیماری های خاص ممکن است از داروهای مختلفی که توسط پزشک تجویز می شود استفاده کنند. در چنین سناریویی که نیاز است داروهای متعددی بدون دوز از دست رفته مصرف شوند، مدیریت تجویز و دارو بسیار مهم می شود. گاهی اوقات بیمار مسن ممکن است مصرف برخی داروها را فراموش کند یا حتی بدتر از آن ممکن است ناآگاهانه دوز دوز مصرف کند که می تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد.

دریافت خدمات پرستاری در منزل از شکوفایی

موسسه خدماتی پرستاری شکوفایی یکی از مراکز در شیراز می باشد که انواع خدماتی که سالمند شما به آن نیاز دارد را ارائه خواهد داد. نیروهای متخصص ما حتی برای پخت و پز، تمیز کردن منزل و پارکینگ و راه پله ها، انجام کارهای اداری، خریدهای بیرون از منزل و غیره به شما کمک خواهند کرد. کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *