مزایای پرستاری از بیمار در منزل

مزایای پرستاری از بیمار در منزل

پرستاری از بیمار در منزل رویه‌ای ست که برخی برای مراقبت از بیمار خود در منزل انتخاب می‌کنند. برخی از بیماران هستند که پس از ترخیص از بیمارستان همچنان نیاز به مراقبت و پرستاری شبانه روزی دارند. معمولا خانواده بیمار به دلیل گرفتاری‌ها و مشغله‌های روزانه زمان کافی برای مراقبت بلند مدت از بیمار خود را ندارند.

مراقبت از بیماران نیاز به مهارت کافی در استفاده از تجهیزات پزشکی و آشنایی با این حرفه دارد مزید بر علت است. به همین دلیل است که اکثر خانواده‌ها در این خصوص به پرستاران خصوصی در منزل نیاز پیدا می‌کنند. مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل دارای مزایای بسیاری می‌باشد که در این مقاله سعی بر آن شده به تعدادی از آنها اشاره شود.

پرستاری از بیمار در منزل توسط پرستار خصوصی

پرستار خصوصی جهت پرستاری از بیمار در منزل می‌تواند به صورت شبانه روزی در منزل حاضر باشد. و یا در ساعات خاصی که شما در زمان استخدام پرستار درخواست کرده باشید. نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که افراد در زمانی که در منزل حضور ندارند نیاز به پرستار دارند. اما پرستار در زمان حضور شما نیز می‌تواند جهت پرستاری از بیمار شما حضور داشته باشد.

مزایای پرستاری از بیمار در منزل

پرستاری از بیمار در منزل

پرستار در زمان عدم حضور شما وظیفه‌ی مراقبت و نگهداری از بیمار شما را بر عهده دارد. همچنین وظیفه‌ی رسیدگی به امور شخصی بیمار که قادر به انجام آنها نیست هم بر عهده‌ی پرستار می‌باشد. در صورت درخواست و توافق با پرستار، پرستار می‌تواند خدمات منزل را نیز بر عهده بگیرد. از جمله وظایف دیگر پرستار می‌توان به یادآوری زمان داروها، کمک در نظافت شخصی بیمار و… اشاره کرد.

پرستاری از بیمار در منزل به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که جهت مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل ارائه می‌گردد. این خدمات دارای مزایای بسیاری در مقایسه با مراقبت و نگهداری از بیمار در مراکز درمانی می‌باشد. در این مقاله سعی بر این است که به تعدادی از مزایای این خدمت اشاره و به شما معرفی شود.

مدیریت تغذیه و رژیم غذایی بیمار

پرستارانی که وظیفه‌ی پرستاری از بیمار در منزل را برعهده دارند باید تغذیه و رژیم غذایی بیمار را نیز مدیریت کنند. پرستار برای بهبود بیماری و پیش‌برد روند درمان بیمار، رژیم غذایی مناسبی را برای بیمار در نظر می‌گیرد.

پرستاری از بیمار در منزل

پرستاری از بیمار در منزل

همچنین از غذاهایی که در روند درمان نتیجه‌ی عکس می‌گذارد مطلع ‌می‌باشد و به خورد بیمار نمی‌دهد. رژیم غذایی دارای ویتامین کافی و سرشار از مواد مقوی برای بیمار تازه ترخیص شده از بیمارستان در نظر می‌گیرد. پرستار همچنین رژیم غذایی را مطابق با سن و سال بیمار و ذائقه‌ی غذایی او در نظر می‌گیرد.

پرستاری از بیمار در منزل و مدیریت دارو

از دیگر مزایای مراقبت از بیمار در منزل مدیریت داروهای مورد نیاز بیمار می‌باشد. ممکن است بیمار دارای چند نسخه و داروهای مختلفی باشد که در این صورت مدیریت آنها سخت می‌باشد. پرستار با تجربه‌ی کاری و مهارت کافی که در این خصوص دارد مدیریت آنها را به خوبی اجرا می‌کند.

پرستاری از بیمار در منزل و مدیریت دارو

پرستاری از بیمار در منزل

همچنین در صورتی که بیمار دارای داروهای تزریقاتی باشد، پرستار تزریقات را انجام می‌دهد. شما با انتخاب پرستار متخصص که مهارت‌های لازم را دارد دیگر نگران مدیریت داروهای بیمار نخواهید بود. پرستار زمان بندی مناسبی جهت مصرف دارو توسط بیمار ارائه می‌کند تا از تداخل دارویی جلوگیری کند. همچنین یادآوری زمان مصرف دارو بر عهده پرستار خصوصی می‌باشد.

تسریع در بهبودی بیمار

از دیگر مزایای پرستاری از بیمار در منزل تسریع در بهبودی و سریع‌تر طی شدن دوره‌ی نقاهت می‌باشد. بیمارانی که از آنها در منزل نگهداری می‌شود دارای روحیه‌ای قوی‌تر و شادتر می‌باشند. روحیه‌ی شاد بیمار تاثیر بسزایی در روند بهبودی و طی شدن سریع‌تر دوره‌ی نقاهت وی دارد. همچنین دور بودن از فضای بیمارستان و فضای درمانی نیز باعث شادابی روحیه بیمار می‌شود. طی شدن دوره‌ی نقاهت در کنار خانواده و به دور از فضای بیمارستان نیز باعث بهبودی سریع‌ار بیمار می‌شود.

کاهش هزینه‌ها با پرستاری از بیمار در منزل

مهم‌ترین مزیتی که پرستاری از بیمار در منزل دارد، کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در آنها می‌باشد. اکثر بیماران پس از طی کردن مراحل درمان در بیمارستان دیگر نیاز به تجهیزات خاص پزشکی ندارند.

مزایای پرستاری از بیمار در منزل

پرستاری از بیمار در منزل

به همین دلیل نگهداری از بیمار در بیمارستان و اجبار به پرداخت هزینه‌ی تخت اشغالی مقرون به صرفه نیست. همچنین هزینه‌های رفت و آمد اعضای خانواده تا بیمارستان نیز به این هزینه‌ها اضافه خواهد شد. مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل از هزینه‌های جانبی و بیمارستانی به طور چشمگیری می‌کاهد. به طوری که اکثریت خانواده‌ها ترجیح می‌دهند بیمار برای ادامه‌ی روند بهبودی به منزل منتقل شود و دارای پرستار خصوصی باشد. از طرفی هم با انتخاب پرستار خصوصی، بیمار به طور شبانه روزی دارای مراقبی تمام وقت می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *