نکات مهم دستشویی بردن سالمندان

نکات مهم دستشویی بردن سالمندان

مسائل مربوط به ایمنی حمام و دستشویی بردن سالمندان بسیار مهم هستند؛ بنابراین باید به آن ها توجه کرد. آیا می دانستید که افراد به طور متوسط 7 بار در روز از توالت استفاده می کنند؟ به همین دلیل باید محیط بی خطری را برای سالمندان فراهم کرد.

توالت کردن که فعالیت ساده ای به نظر می رسد، ممکن است به دلیل عدم تعادل، ضعف و اختلالات شناختی مانند آلزایمر برای سالمندان دشوار و حتی خطرناک باشد. به عنوان مثال، آن ها ممکن است بی اختیاری را تجربه کنند و از این که به موقع به دستشویی نرسند، ترس داشته باشند. همان طور که کمک به سالمندان برای دستشویی رفتن مهم است، حفظ حریم شخصی و استقلال آن ها نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

نکات مهم دستشویی بردن سالمندان

در این مقاله، به بررسی برخی نکات مرتبط با دستشویی رفتن سالمندان می پردازیم. با رعایت کردن این نکات ساده می توانید استفاده از دستشویی را برای سالمندان ایمن تر و آسان تر کنید.

هنگام دستشویی بردن سالمندان به نور توجه کنید

حمام و دستشویی فضاهای کوچکی هستند که سطوح سخت و لغزنده ای دارند. علاوه براین، نشستن و ایستادن می توانند به دلیل تغییرات فشار خون باعث سرگیجه یا عدم تعادل در سالمندان شوند؛ بنابراین، احتمال زمین خوردن سالمندان در حمام و دستشویی بیشتر است. مطمئن شوید که سالمند می تواند به راحتی راه دستشویی را پیدا کند. نصب لامپ های سنسوردار با حسگر حرکتی که به محض باز شدن درب ها روشن می شوند، فکر خوبی است.

بنابراین، نیازی نیست که سالمند برای روشن کردن چراغ به دنبال کلید برق بگردد، در نتیجه، احتمال زمین خوردن او نیز کاهش پیدا می کند. هرگونه قالیچه یا زیرانداز را از کف حمام و دستشویی بردارید، زیرا به راحتی می توان روی آن ها لغزید یا زمین خورد. اگر آستانه درب حمام و دستشویی پله دارد، به سالمندان یاد دهید که از روی آن رد شوند تا احتمال زمین خوردن کاهش پیدا کند.

اگر سالمند برای رفتن به دستشویی یا سایر فعالیت های روزمره به کمک نیاز دارد، یک مراقب در خانه استخدام کنید. سالمندان چه به صورت شبانه روزی و چه چند روز در هفته می توانند برای ورزش یا کارهای خانه از مراقبان کمک بگیرند و دغدغه کمتری داشته باشند.

نکات مهم دستشویی بردن سالمندانمحصولات بهداشتی را در دسترس قرار دهید

مطمئن شوید که همه وسایل مورد نیاز در دسترس هستند. اگر کابینت محصولات بهداشتی از توالت دور است، محصولاتی مانند دستمال توالت را در یک سبد قرار دهید و آن را در نزدیکی توالت بگذارید. اگر لباس سالمندان به طور مکرر آلوده می شود، می توانید لباس های اضافی را نیز در سبد قرار دهید.

هنگام دستشویی بردن سالمندان لباس های راحت به آنها بپوشانید

آرتروز و دیگر مشکلات سلامتی که تحرک را تحت تاثیر قرار می دهند، انجام برخی از کارها مانند باز کردن دکمه لباس را سخت تر می کنند. به سالمندان لباس های راحت (به عنوان مثال شلوار کشی) بپوشانید تا امکان درآوردن آن ها آسان تر باشد.

زمان دستشویی رفتن سالمند را بدانید

اگر بدانید که فرد سالمند چه زمان هایی نیاز دارد که به دستشویی برود، با شرایط اضطراری روبه‌رو نخواهید شد. با گذشت زمان متوجه خواهید شد؛ به عنوان مثال، ممکن است سالمند نیم ساعت بعد از صرف غذا نیاز به استفاده از دستشویی داشته باشد. در چنین زمان هایی مطمئن شوید که دستشویی نزدیک است.

نکات مهم دستشویی بردن سالمندان

هنگام دستشویی بردن سالمندان وسایل کمک حرکتی تهیه کنید

وسایل کمک حرکتی بسیاری وجود دارند که دستشویی رفتن را برای سالمندان راحت تر می کنند؛ به عنوان مثال، نصب دستگیره های کمکی حمام و دستشویی این امکان را برای سالمندان فراهم می کنند که بدون نیاز به کمک بنشینند و بلند شوند. قاب های ایمنی توالت و صندلی برجسته توالت که به سالمندان در نشستن و بلند شدن کمک می کنند، به راحتی و بدون نیاز به ابزار خاصی نصب می شوند و به راحتی برداشته می شوند.

نکات مهم دستشویی بردن سالمندانبرای دستشویی بردن سالمندان ، پرستار سالمند استخدام کنید

اگر والدین سالمند شما در دستشویی رفتن مشکل دارند، ممکن است خجالت بکشند که از شما کمک بگیرند؛ بنابراین، بهتر است از یک پرستار سالمند حرفه ای کمک بگیرید. این کار علاوه بر حفظ حریم شخصی اعضای خانواده، این اطمینان را به شما می دهد که مراقب بهداشت شخصی سالمند را به خوبی رعایت می کند.

منابع: homecareassistancemontgomery و dailycaring

‫5/5 (1 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.