معرفی انواع روش های مراقبت از کودکان

معرفی انواع روش های مراقبت از کودکان

در این مقاله قصد داریم انواع روش های مراقبت از کودکان را به شما معرفی کنیم. شما بهترین چیزها را برای فرزندتان می خواهید. کودکان نیاز به مراقبتی دارند که آنها را در امنیت و سلامت نگه دارد و به آنها دانش جدیدی منتقل کند.

شما به یک مراقب برای کودکتان نیاز دارید که از شما به عنوان مهم ترین معلم فرزندتان پشتیبانی کرده و برای اطمینان از رشد و یادگیری سالم فرزندتان با شما همکاری کند. وقتی اطمینان دارید که فرزندتان ایمن، شاد و در حال یادگیری است، می توانید روی کار خود و تأمین هزینه های خانواده خود تمرکز کنید.

انواع روش های مراقبت از کودکان

انواع مختلفی از روش های مراقبت از کودک برای انتخاب وجود دارد و یافتن گزینه ای متناسب با نیازهای کودک و خانواده شما بسیار مهم است.هنگام انتخاب نوع این مراقبت، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. در این مقاله، اطلاعات مهمی در مورد انواع مختلف برنامه های مراقبت از کودکان، از جمله نحوه تفاوت برنامه ها و … گردآوری شده است. همچنین در این مطلب، برخی نکات برای سهولت انتخاب مراقبت از کودک خود پیدا می کنید. اگر سوالی دارید یا می خواهید با کسی در مورد انواع مراقبت از کودکان در جامعه خود صحبت کنید، ما می توانیم به شما کمک کنیم.

مادر یار (Mother’s Helper)

مددكار مادر یک نوع مراقبت از كودك است كه كودك را در حالی كه والدین هنوز در خانه است نگهداری و سرگرم می كند. این مددكاران غالباً از والدین كوچك ترند (شاید در سنین نوجوانی) و ممكن است تجربه یك پرستار بچه معتبر را نداشته باشند. از آنجا که آنها معمولاً به تنهایی کودک را نگهداری نمی کنند، نرخ ممکن است از رایگان (جایی که مددکار فقط می خواهد تجربه پرستاری از کودک را بدست آورد) تا فقط چند دلار در ساعت باشد. بهترین شرط شما برای یافتن یاور مادر این است که از والدین معتمد در حلقه اجتماعی خود بپرسید که نوجوانانی را می شناسند که به دنبال تجربه مراقبت از کودک هستند.

استخدام پرستار کودک یکی از روش های مراقبت از کودکان

پرستار کودک فردی است که هر ساعت برای نگهداری از کودکان استخدام می شود. آنها ممکن است در طول شبانه روز کار کنند و ممکن است از کودک در خانه خود یا خانه شما، مراقبت کنند. لیندسی هلر ، مشاور مراقبت از کودک در The Nanny Doctor و یک روانشناس بالینی مجاز ، می گوید: “نگهداری از بچه ها معمولاً یک کار نیمه وقت است که فرد علاوه بر بسیاری از چیزهای دیگر مانند تحصیل در مدرسه یا کار در مشاغل دیگر، آن را انجام می دهد.” وظیفه اصلی یک پرستار کودک، البته، مراقبت از کودک شما است، که می تواند شامل مسئولیت هایی مانند تهیه غذا، خواباندن بچه ها برای چرت زدن یا خواب شب، کمک به حل مشق ها یا بردن کودک به بیرون از منزل باشد.

معرفی انواع روش های مراقبت از کودکان

نرخ پرداخت به موقعیت شما، سن پرستار کودک و فرزندان و تعداد کودکان تحت مراقبت بستگی دارد. طبق نظرسنجی نرخ مراقبت از کودکان در سال 2020، در ایالات متحده، پرستار بچه ها به طور متوسط ​​برای هر کودک در هر ساعت 17.73 دلار، برای دو کودک 20.30 دلار در هر ساعت و برای سه کودک 21.49 دلار در هر ساعت درآمد دارند.

استخدام دایه یکی از روش های مراقبت از کودکان

متنفرید که باید صبح با عجله از خانه خارج شوید؟ می توانید یک دایه را استخدام کنید. باربارا ویلر، معاون مدیر اجرایی انجمن ملی آموزش کودکان خردسال، می گوید: “استخدام پرستار بچه یا دایه ممکن است برای والدین راحت تر باشد.” یک دایه معمولاً رابطه منظم و درگیر تری با خانواده دارد. آنها ممکن است هر روز یا با یک برنامه ثابت هفتگی از کودک چندین ساعت، نگهداری کنند. هلر می گوید: “در مقابل پرستار بچه، دایه ها[تصمیم گرفته اند] که خود را وقف حرفه مراقبت از کودک کنند.” “علاوه بر تجربه، برخی از دایه ها آموزش رسمی در زمینه رشد کودک یا زمینه های مرتبط دارند. آنها به فعالیت های رشد و همچنین احتمالاً آشپزی یا تمیز کردن برای خانواده مشغول می شوند.

هر دو پرستار کودک و دایه در حالی که والدین دور هستند، از کودکان مراقبت می کنند اما دایه بچه ها بیشتر درگیر آنها هستند و سهم بیشتری در زندگی کودکان دارند و کارهای دیگری مانند کارهای خانه، تهیه غذا و مدیریت خانه را انجام می دهند. پرستاران کودک مراقبان کوتاه مدت هستند که به صورت موقت استخدام می شوند.

پرستار بچه ها معمولاً به صورت ساعتی، حقوق دریافت می کنند؛ اما ممکن است هفته ای یک بار یا ماهی یک بار پرداخت شود. نرخ ها اغلب از یک پرستار بچه معمولی بیشتر است.

Au Pair

Au Pair، به شخصی از کشوری دیگر گفته می شود که مراقبت از کودک را برای خانواده ای در صورت زندگی با آنها، به عهده می گیرد. در زبان فرانسوی، عبارت au pair به معنای “در برابر” ، یا “برابر با” است زیرا فرض می شود که au pair یکی از اعضای خانواده محسوب می شود. وظایف Au pair می تواند شامل موارد مربوط به مراقبت از کودکان باشد، اما معمولاً نظافت منزل را شامل نمی شود.

در ایالات متحده، خانواده میزبان در ازای تعداد مشخصی از ساعات مراقبت از کودکان، اتاق و وسایل و همچنین کمک هزینه ای بر اساس حداقل دستمزد فراهم می کند. همچنین هزینه های اضافی مانند هزینه های آژانس ها، کمک هزینه تحصیلی اجباری و هزینه های سفر نیز وجود دارد. خانواده ها باید از طریق یکی از ده مورد آژانس تأیید شده که توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده تنظیم می شوند، این افراد را پیدا کنند

مهد کودک یکی از روش های مراقبت از کودکان

یک مرکز مراقبت روزانه (مهد کودک) مراقبت از کودک را در یک مرکز غیر مسکونی و محل تحصیل ارائه می دهد. بعضی از مراکز مراقبت روزانه امکان مراقبت ساعتی را دارند، اما اکثر آنها خدمات نیم روزه یا تمام روز را ارائه می دهند که شامل فعالیت های مختلف، وعده های غذایی، چرت زدن و احتمالاً گردش است. ویلر می گوید: “مراكز می توانند فرصت های یادگیری ساختاریافته و فرصت های خوبی برای رشد اجتماعی با سایر كودكان فراهم كنند.”

معرفی انواع روش های مراقبت از کودکان

مهد کودک ها هزینه های ماهیانه دارند که براساس موقعیت و نوع مراقبت ارائه شده بسیار متفاوت است. برای یافتن مراکز مراقبت از کودک در نزدیکی خود از توصیه های دوستان، موتورهای جستجو یا لیست های آژانس های صدور مجوز دولتی استفاده کنید.

مهد کودک خانوادگی

مهد کودک خانوادگی یا مهد کودک در منزل، مراقبت از کودک است که در خانه شخص دیگری ارائه می شود. مهد کودک های خانوادگی می توانند ارزان تر از یک مهد کودک سنتی باشند و به راحتی در همسایگی شما واقع شوند. آنها اغلب تعداد فرزندان کمتری دارند که باعث می شود بعضی از بچه ها و والدین احساس راحتی بیشتری داشته باشند. باربارا سویر، مدیر پروژه های ویژه انجمن ملی مراقبت از کودک خانواده، می گوید: “یک مراقبت از کودک با کیفیت و خانوادگی دارای تاثیر بسیار بیشتر از نگهداری از کودک در مهد کودک خواهد بود.”

بسیاری از مقررات صدور مجوزهای ایالتی ایجاب می کند که مهد کودک های خانواده فعالیت های متناسب با سن و رشد را برای کودکان فراهم کرده و برای تهیه کنندگان خدمات نیز آموزش لازم را داشته باشند. از آنجا که مراکز مراقبت روزانه خانوادگی غالباً تبلیغات زیادی انجام نمی دهند، می توانید آنها را دهان به دهان یا از وب سایت هایی مانند لیست انجی پیدا کنید.

مراقبت توسط اقوام

مراقبت نسبی زمانی است که مادربزرگ و مادربزرگ، عمه، دایی یا سایر اعضای خانواده به بچه ها کمک کنند. این نوع مراقبت مفید است، زیرا شخصی که از قبل او را می شناسید، از کودک شما مراقبت می کند، اما در صورت دشواری در انتقال انتظارات خود به یکی از اقوام می تواند استرس بالقوه ای را به یک رابطه خانوادگی اضافه کند. برخی از اعضای خانواده (به ویژه آنهایی که بازنشسته هستند) ممکن است مایل باشند خدمات مراقبت از کودک را به صورت رایگان ارائه دهند، اما شما باید آماده باشید تا در مورد پرداخت مبلغی برای جبران هزینه و وقت آنها بحث کنید.

معرفی انواع روش های مراقبت از کودکان

مبادله مراقبت از کودک

مبادله مراقبت از کودک شامل دو یا چند والد متناوب است تا علاوه بر فرزندان خود، فرزندان یکدیگر را نیز نگهداری کنند. این کار رایگان است و می تواند بسیار راحت باشد، اما به ارتباط واضحی بین والدین در مورد انتظارات، در دسترس بودن و نیاز هاب متقابل، نیاز دارد.

بنابراین کدام نوع مراقبت از کودک را باید انتخاب کنید؟ خبر خوب این است که یک سبک ارائه دهنده مراقبت از کودک بهتر از دیگری نیست. در نهایت، بهترین ارائه دهنده مراقبت از کودک کسی است که با نیازها و خواسته های خانواده شما مطابقت داشته باشد، قابل اعتماد باشد و بتواند مراقبت مداوم و دقیقی از کودک شما ارائه دهد.

منبع: parents

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.