پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی

پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی

چرا باید برای پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی تلاش کنیم؟ همه والدین می دانند پیدا کردن پرستار برای نگهداری از فرزند / فرزندان تا چه حد دشوار است، به خصوص اگر کودک آن ها به دیابت نوع یک مبتلا باشد.

پس چطور می توان برای کودک مبتلا به دیابت نوع یک پرستار مناسبی پیدا کرد؟

در این مقاله، ما به بررسی نکاتی پیرامون پیدا کردن پرستار برای والدینی که کودک آن ها به دیابت مبتلا است، می پردازیم.

داستان لیزا

لیزای 29 ساله دخترِ پنج ساله ای به نام Jolene دارد که مبتلا به دیابت نوع یک است. لیزا و شوهرش سال هاست که Jolene را تنها نگذاشته اند و همیشه همراه او بوده اند.

وقتی لیزا با انجمن دیابتی ها تماس گرفت، به دنبال پرستار مناسبی برای دخترش می گشت تا بتواند همراه با شوهرش به مناسبت روز ولنتاین بیرون برود.

لیزا به دنبال فردی می گشت تا اگر قند خون Jolene کم یا زیاد شد، بداند که باید چه کاری انجام دهد. او نمی دانست چگونه می تواند شخص قابل اعتمادی را پیدا کند تا Jolene را با او تنها بگذارد.

ما تصمیم گرفته ایم با بررسی منابع موجود به والدین کمک کنیم تا با خیال راحت اوقاتی را به تنهایی سپری کنند. داشتن کودک مبتلا به دیابت نوع یک آسان نیست، بنابراین والدین برای تجدید قوی به آرامش نیاز دارند.

چطور می توانم برای نگهداری از کودک دیابتی خود پرستار مناسبی پیدا کنم؟

همه افرادی که در زندگی فرزند شما نقش دارند، باید با مراقبت های لازم برای دیابتی ها آشنا باشند. از خویشاوندان گرفته تا راننده سرویس، معلمان و پرستار کودک، همه باید بدانند که در شرایط اضطراری چه کار کنند تا در نبود والدین خطری کودک را تهدید نکند.

پرستار کودک باید بسیار مسئولیت پذیر باشد تا بتوانید در شرایط اضطراری روی او حساب کنید. اگر خود پرستار دیابت دارد، باید بتواند بیماری خود را مدیریت کند. مسلماً دوست ندارید پرستار حین مراقبت از کودک شما دچار نوسانات فشار خون شود.

از پرستار کودک چه انتظاراتی باید داشت:

مسئولیت پذیر: پرستار کودک باید بتواند از پسِ اتفاقات غیرمنتظره ای که در غیاب والدین رخ می دهند، برآید.

قابل اعتماد: پرستار باید کودک را آرام کند و امنیت او را در اولویت قرار دهد.

متعهد: اگر اوضاع به خوبی پیش نرفت، پرستار باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرد. پرستار نباید اجازه دهد که کودک به جای او تصمیم بگیرد، مخصوصاً اگر شما راهنمایی هایی را برای او یادداشت کرده اید.

پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی
نگهداری از کودک دیابتی

از کجا می توان پرستار ماهری برای نگهداری از کودک دیابتی پیدا کرد؟

بهتر است فردی را پیدا کنید که درباره کودکان مبتلا به دیابت نوع یک تخصص داشته باشد.

می توان از نوجوانان مبتلا به دیابت نوع یک، والدینی که کودک مبتلا به دیابت نوع یک دارند، یک متخصص بهداشت و درمان که با کودکان مبتلا به دیابت نوع یک سر و کار داشته است یا فرد متخصص دیگری کمک گرفت. می توانید از طریق برنامه های حمایتی که برای کودکان مبتلا به دیابت برگزار می شوند، پرستار ماهری پیدا کنید. همچنین می توانید از طریق شبکه های اجتماعی پرستار ایده آل خود را پیدا کنید.

انجمن دیابتی های آمریکا اردوهای خانوادگی را تدارک می دهد تا والدین کودکان دیابتی بتوانند با یکدیگر آشنا شوند. با شرکت در این اردوها می توانید از والدین دیگر برای مراقبت از کودک خود که مبتلا به دیابت نوع یک است، کمک بگیرید یا حتی پرستاری را پیدا کنید که به هر دو خانواده در این زمینه کمک کند.

درج آگهی در تابلوی اعلانات یا ماهنامه دانشگاه ها نیز می تواند مفید باشد. دانشجویان پرستاری با دانش پزشکی که دارند، می توانند به والدین در نگهداری از کودکان دیابتی خود کمک کنند. خواهر و برادر کودکان مبتلا به دیابت نوع یک نیز در مدیریت دیابت مهارت دارند، بنابراین می توانند پرستارهای خوبی باشند.

کجا باید دنبال پرستار کودک باشید:

درج آگهی در ماهنامه دانشگاه ها برای پیدا کردن دانشجویانی که به دنبال کار پاره وقت هستند. چه بهتر که آن ها تجربه نگهداری از کودکان دیابتی را داشته باشند.

دوستان خانوادگی که نوجوان مسئولیت پذیری دارند.

سَر زدن به سایت های مربوطه

پرستارانی که به دنبال کار پاره وقت هستند.

پرستاران کودک با داشتن گواهینامه هلال احمر

پرستار کودک جهت حفظ امنیت کودک باید از چه مواردی آگاهی داشته باشد؟

داشتن دانش در زمینه دیابت برای هر فردی که مسئول نگهداری از کودک شماست، ضروری است. او باید بتواند در صورت لزوم امنیت کودک مبتلا به دیابت نوع یک را حفظ کند. همچنین پرستار باید از پسِ شرایط اضطراری برآید و کارهای مربوط به مراقبت روزانه را بداند.

تعلیم پرستار کودک باید از قبل انجام شود و در صورت لزوم بیش از یک دفعه صورت بگیرد. به پرستار کودک فرصت بدهید تا مراقبت های کودک دیابتی را تمرین کند و مهارت های جدید را یاد بگیرد. همچنین اجازه دهید کودک و پرستار با یکدیگر آشنا شوند. ابهامات را رفع کنید و مسائل را شفاف سازی کنید. پس از همه این ها، پرستار می تواند در نبود شما به خوبی از کودک مراقبت کند.

توضیحات لازم و حقایق مهم را درباره شرایط اضطراری فرزند خود به طور مختصر با پرستار در میان بگذارید. برای مثال، هر چند بار برای فرزند شما شرایط اضطراری پیش می آید و آن چه را از پرستار کودک انتظار می رود، به خوبی توضیح دهید. اطمینان حاصل کنید که پرستار می داند در شرایط اضطراری باید چه کاری انجام دهد.

برای محکم کاری، توضیحات لازم را برای پرستار یادداشت کنید. جهت تعلیم کامل پرستار کودک خود از فیلم ها، دست نوشته ها و سایر ابزارهای آموزشی استفاده کنید.

 اگر کودک شما قلم گلوکاگون استفاده می کند، نحوه استفاده از آن را به پرستار یاد بدهید

اگر نیاز است کودک شما حین اُفت قند خون (هیپوگلیسِمی) گلوکاگون تزریق کند، حتماً به پرستار نحوه استفاده از آن را توضیح دهید. همچنین به پرستار علائم و نشانه های قند خون پایین یا بالا را آموزش دهید.

پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی
نگهداری از کودک دیابتی

جای مخصوصی برای گذاشتن تمام وسایل مرتبط با دیابت مشخص کنید

پرستار کودک را از جای گلوکومتر و لوازم جانبی گلوکومتر مطلع کنید. بهتر است پرستار شخصاً تست قند خون را تمرین کند تا قلق کار با دستگاه دست او بیاید. کار کردن با برخی از دستگاه های لانسِت جدید سخت است، بنابراین مطمئن شوید که پرستار کودک شما نحوه کار با همه چیز را می داند. هنگام آموزش به پرستار، حتماً عملکرد او را مورد ارزیابی قرار دهید، اگر او از پسِ همه چیز به خوبی برمی آید، می توانید از سپردن کودک خود به او آسوده خاطر باشید.

نکاتی پیرامون تعلیمِ پرستار کودک

آنچه در شرایط اضطراری باید انجام دهد: لوازم جانبی مرتبط با دیابت و خوراکی های مناسب را پیدا کند

چگونگی و زمان بررسی قند خون

سطح قند خون مناسب کودک شما

یاد دادن نحوه تزریق انسولین

علائم و نشانه های قند خون پایین و بالا

دوز انسولین فرزند خود و محل تزریق را با پرستار کودک مرور کنید

اطمینان حاصل کنید که کودک تمام داروهای لازم را مصرف می کند. لیستی از دوزهای انسولین و زمان تزریق آن ها تهیه کنید. اگر کودک شما چندین نوع مختلف از انسولین را استفاده می کند، می توانید آن ها را با برچسب های رنگی متمایز کنید و راهنمایی های لازم جهت تزریق هر کدام از آن ها را واضح یادداشت کنید. یک دفعه بررسی کنید که پرستار چگونه تزریق را انجام می دهد. همچنین به پرستار بگویید که فرزند شما با چه روشی از تزریق راحت تر است.

پمپ های انسولین به رسیدگی ویژه ای نیاز دارند

اگر فرزند شما از پمپ انسولین استفاده می کند، می توانید از طریق متخصص غدد یا شرکت سازنده پمپ انسولین به پرستار آموزش های لازم را بدهید. به عنوان پدر و مادر، به احتمال زیاد با عملکرد پمپ انسولین آشنایی دارید. بنابراین، بهتر است خود شما آموزش های لازم را به پرستار کودک ارائه بدهید، زیرا در این صورت مطمئن خواهید شد که پرستار می تواند از هر وسیله ای به راحتی استفاده کند.

برنامه زمانی برای بررسی قند خون تهیه کنید و علائم و نشانه های قند خون پایین و بالا را به پرستار کودک آموزش دهید

بهتر است دست نوشته های مربوط به تغییرات چهره دیابتی ها در صورت بالا یا پایین رفتن فشار خون را به پرستار خود بدهید. همچنین علائم و نشانه هایی را که در کودک شما رخ می دهد، با پرستار در میان بگذارید.

شما می توانید تغییرات چهره دیابتی ها را به یخچال یا جای دیگری که در دید باشد، بچسبانید.

برنامه زمانی برای بررسی و ثبت قند خون کودک خود تهیه کنید. حتماً با پرستار کودک خود به طور جدی درباره نحوه برخورد با قند خون پایین یا بالا صحبت کنید. راهنمایی های لازم را یادداشت کنید و در اختیار پرستار قرار دهید.

از تغییرات چهره دیابتی ها در صورت کاهش قند خون (هیپوگلیسِمی) و افزایش قند خون (هیپِرگلیسِمی) کپی تهیه کنید.

پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی
نگهداری از کودک دیابتی

حتماً برای وعده های غذایی، میان وعده ها و فعالیت ها برنامه تهیه کنید

اگر کودک شما بدغذاست، به پرستار بگویید بعد از غذا خوردن به او انسولین تزریق کند. اگر کودک نیز در تهیه غذا مشارکت داشته باشد، برای خوردن غذا مشتاق تر خواهد بود. اگر لازم است کودک شما برای خوردن وعده های غذایی و میان وعده ها انسولین مصرف کند، مطمئن شوید که پرستار از مقدار غذای مصرفی اطلاع داشته باشد. برنامه غذایی کودک خود را از قبل تهیه کنید و در اختیار پرستار قرار دهید. در این صورت مطمئن خواهید شد که در نبود شما، فرزندتان کربوهیدرات زیادی دریافت نمی کند. اگر کودک شما عادت دارد رئیس بازی درآورد، حتماً پرستار را از این مسئله مطلع کنید. پرستار باید بتواند در برابر اصرارهای نابه‌جای کودک از خود مقاومت نشان دهد و تَن به خواسته های نادرست کودک ندهد.

کودک می تواند بعد از مصرف غذا یا میان وعده فعالیت های بی خطر انجام دهد. حتماً حین گردش لوازم جانبی گلوکومتر و خوراکی های حاوی کربوهیدارت را به همراه داشته باشید تا در صورت اُفت قند خون مورد استفاده قرار بگیرند.

به پرستار این اطمینان را بدهید که اگر سوالی داشت، می تواند با شما تماس بگیرد

به پرستار کودک خود بگویید که هر زمان سوالی داشت، می تواند با شما تماس بگیرد. پرستار را توجیه کنید که مهمترین مسئله امنیت کودک شما است و اگر او با سوال یا نگرانی رو به رو شد، می تواند بی درنگ با شما تماس بگیرد.

نکاتی برای والدین

شماره تماس خود را به پرستار بدهید تا بتواند با شما در ارتباط باشد.

مطمئن شوید که همه اقدامات لازم را برای شرایط اضطراری به پرستار توضیح داده اید.

راهنمایی های لازم را یادداشت کنید.

قوانین خانه خود را نیز یادداشت کنید تا پرستار در نبود شما آن ها را رعایت کند.

طبق کتاب Type 1 Diabetes and Babysitting: A Parent’s Toolkit: Includes Pull-out Pages for Babysitters (دیابت نوع یک و پرستاری: جعبه ابزار والدین: آنچه پرستار کودک باید بداند) Stacey Smith-Bradfield، نویسنده کتاب، تاکید می کند مراقب بچه باید از نوع دیابت و مراقبت های ویژه او باخبر باشد. نویسنده بر دیگر موضوعات نیز تاکید دارد: پرستار کودک باید اقدامات لازم در شرایط اضطراری، چگونگی و زمان بررسی سطح قند خون، تزریق انسولین، علائم کاهش و افزایش قند خون در کودک، عیب یابی پمپ انسولین و غیره را بداند.

پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی
نگهداری از کودک دیابتی

نکات و راهنمایی های لازم برای پرستاران کودک

از سوال پرسیدن نترسید. هیچ سوالی بد نیست.

از والدین کودک بخواهید تا یک روز به طور کامل عملکرد شما را بررسی کنند تا بتوانید تمام مراحل را به خوبی یاد بگیرید، به خصوص اگر اولین بار است که شما از کودکی دیابتی مراقبت می کنید.

از والدین درباره محدودیت ها و وعده های غذایی کودک سوال کنید. به این ترتیب مطمئن خواهید شد که او تغذیه مناسبی دارد و سطح قند خون او دچار تغییرات منفی نخواهد شد.

اگر کودک از غذا خوردن امتناع کرد، با والدین او تماس بگیرید.

درباره قوانین خاصی که برای سایر فرزندان وجود دارد، با والدین مشورت کنید. ممکن است دیگر فرزندان که دیابت ندارند، خوراکی های شیرینی بخواهند که کودک دیابتی قادر به خوردن آن ها نیست.

اگر مبتلا به دیابت هستید، قبل از پرستاری از کودک، سطح قند خون خود را کنترل کنید. شما باید بتوانید دیابت خود را به خوبی مدیریت کنید.

اگر دیابت دارید، میان وعده های موردعلاقه خود را به همراه داشته باشید.

اگر مبتلا به دیابت هستید، لوازج جانبی خود را به همراه داشته باشید و آن ها را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

اگر بچه های دیگری در خانه حضور دارند، بیش از حد به کودک دیابتی توجه نکنید تا دیگر کودکان حسودی نکنند.

اگر دیابت دارید، فکر نکنید آنچه برای شما خوب است، برای کودک دیابتی نیز خوب است. همیشه راجع به نیازهای ویژه کودک از والدین او سوال بپرسید.

وقت آمدن پرستار کودک چه باید کرد؟

وقتی زمان آن رسید که پرستار به تنهایی از کودک شما نگهداری کند، نترسید. به آمادگی های لازم که در این زمینه انجام شده اطمینان کنید، خصوصاً اگر نکات ذکرشده در این مقاله را دنبال کرده اید. راهنمایی های لازم را برای پرستار یادداشت کنید، شماره تلفن خود و شماره های اضطراری را در تلفن همراه پرستار ذخیره کنید و با خیال راحت به کارهای خود برسید. شما نیز مثل والدین دیگر به زمانی نیاز دارید تا با خود یا همسر خود خلوت کنید.

از کجا می توان پرستار ماهری برای نگهداری از کودک دیابتی پیدا کرد؟

می توانید به وب سایت های مرتبط سَر بزنید تا پرستاری که با استانداردهای شما مطابقت دارد، پیدا کنید. همچنین می توانید با والدین دیگری که فرزند دیابتی دارند مشورت کنید و به طور چرخشی از فرزندان یکدیگر مراقبت کنید. علاوه براین، می توانید از دانشجویان رشته پرستاری که به دنبال کار پاره وقت می گردند، کمک بگیرید.

پرستار کودک باید چه ویژگی ها و مشخصاتی داشته باشد؟

همانطور که قبلاً در همین مقاله آمده است، مهمترین ویژگی های پرستار قابل اعتماد بودن، متعهد بودن و مسئولیت پذیر بودن است. همچنین پرستار کودک باید بتواند به طور موثر به نیازهای غذایی و دارویی کودک پاسخ دهد.

پرستار چه زمانی باید با من و همسرم تماس بگیرد؟

پرستار کودک شما باید بداند اگر با سوالی مواجه شد یا دچار نگرانی شد، می تواند با خیال راحت با شما تماس بگیرد. اگر قند خون کودک شدیداً پایین آمد، کودک از خوردنِ غذا یا دریافت انسولین امتناع کرد یا علائمی غیرطبیعی (استفراغ، سرگیجه، درد شدید) مشاهده شد، پرستار باید سریعاً والدین را باخبر کند.

من پرستار کودک هستم. چطور باید از داشتن آمادگی لازم برای نگهداری از کودک دیابتی برای اولین دفعه بدون حضور والدین او مطمئن شوم؟

مطمئناً اگر اولین دفعه است که این کار را انجام می دهید، کمی عصبی و مضطرب هستید. با این حال، مطمئن شوید که همه راهنمایی ها را یادداشت کرده اید. در صورت بروز وضعیت اضطراری، حتماً شماره تماس های لازم را در اختیار داشته باشید. باید موارد زیر را نیز به همراه داشته باشید:

یک دفترچه جهت ثبت اطلاعات مربوط به برنامه زمانی تزریق انسولین و غذا خوردن کودک

جای لوازم جانبی و خوراکی های لازم در شرایط پایین آمدن قند خون کودک

علائم قند خون پایین یا بالا و اقداماتی که در این شرایط باید صورت گیرد

آلرژی و سایر محدودیت هایی که باید از آن ها آگاهی داشته باشید

به یاد داشته باشید که هر کودک با کودک دیگر متفاوت است، بنابراین از پرسیدنِ سوال نترسید

اگر احساس می کنید مسئولیت های زیادی دارید، بدون ترس این مسئله را با والدین کودک در میان بگذارید

نظرات شما

لطفاً تجربیات شخصی خود پیرامون پیدا کردن پرستار جهت نگهداری از کودک مبتلا به دیابت نوع یک و تعلیم او را با ما به اشتراک بگذارید. لطفاً نظرات خود را برای ما بنوسید. اگر به غیر از روش هایی که در این مقاله آورده شده روش های دیگری برای پیدا کردن پرستار می دانید، لطفاً به ما اطلاع دهید. پیدا کردن پرستار برای نگهداری از کودک دیابتی سخت است، اما شما در نهایت فرد واجد شرایطی را پیدا خواهید کرد.

منابع: thediabetescouncil

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.