پرستار بچه چقدر حقوق می گیرد؟

دستمزد پرستار کودک در کشور های مختلف

امروزه با توجه به شرایط زندگی مدرن و این که اکثر والدین مجبور هستند ساعاتی طولانی از روز را بیرون از خانه سپری کنند، استخدام پرستار بچه برای کمک در نگهداری کودکان بسیار رواج پیدا کرده است.

پرستار کودک کسی است که به طور حرفه ای برای نگهداری از کودکان آموزش دیده اند و در منزل به مراقبت و رسیدگی به امور کودک مشغول می شوند.

پرستاران کودک حرفه ای را می توانید از طریق شرکت های خدماتی مانند شرکت خدماتی شکوفایی استخدام نمایید. اما اگر می خواهید بدانید که حقوق پرستار کودک چقدر است، شما را به خواندن این مطلب دعوت می کنیم. در این مطلب بررسی خواهیم کرد که حقوق پرستاری از کودک در منزل در نقاط مختلف جهان چقدر است و نگاهی خواهیم انداخت که اصولا پرستار بچه در منزل چه وظایفی دارد و در قبال چه کارهایی این حقوق را دریافت می کند، اگر قصد دارید در مورد فعالیت و کارهای پرستار کودک بدانید مقاله “پرستار کودک چه کارهایی انجام می دهد؟” را مطالعه کنید.

دستمزد پرستار کودک در کشور های مختلف

همان طور که در ادامه این مطلب خواهیم دید، تعرفه پرستار کودک به عوامل متعددی بستگی دارد و عوامل متنوعی روی کم یا زیاد شدن آن اثر می گذارند. به همین دلیل مطالعات و تحقیقاتی که در زمینه دستمزد پرستار کودک در نقاط مختلف جهان انجام می شوند، میانگین همه این عوامل را در نظر می گیرد و دستمزد یک پرستار بچه را به طور متوسط محاسبه می نمایند. در اینجا حقوق پرستار بچه در قاره های مختلف جهان را بررسی کرده ایم: دستمزد پرستار کودک در کشور های مختلف

حقوق پرستار بچه در اروپا

بنا بر تحقیقاتی که توسط Yoopies -یک شرکت خدماتی برای مراقبت از کودکان- انجام شد، میانگین تعرفه پرستار کودک در کشور های مختلف به این ترتیب می باشد: والدین سوییسی بیش از هر کشور دیگری هزینه پرستار کودک می پردازند. چیزی نزدیک به ۱۵ پوند برای هر ساعت. بعد از آن، والدین بریتانیایی با ۱۳.۵۰ پوند، والدین فرانسوی با ۸.۵۰ پوند و والدینی ایتالیایی با ۸ پوند برای هر ساعت قرار دارند. ارزان ترین کشور ها از نظر هزینه پرستار کودک در اروپا نیز اسپانیا و هلند با ۷.۵۰ پوند و پرتغال با ۶.۵۰ پوند برای هر ساعت هستند. بنا بر همین تحقیق، مشخص شد که تعرفه پرستار کودک در هر کشور با سه عامل اصلی در ارتباط مستقیم است. این سه عامل عبارت هستند از وضعیت اقتصادی آن کشور، تعداد زنان شاغل در آن کشور و در دسترس بودن خدمات مراقبت و پرستاری از کودک (مانند شرکت های خدماتی و پرستاری).

حقوق پرستاری از کودک در آمریکا

همانطور که اشاره شد، موقعیت جغرافیای و شرایط اقتصادی یک کشور نیز در دستمزد پرستار کودک اثر گذار است. ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور پهناور و بزرگ، در میزان دستمزد پرستار بچه تنوع نسبتا زیادی دارد. در اینجا به دستمزد ساعتی پرستار بچه در برخی از ایالت های این کشور که بیشترین و کمترین هزینه پرستار کودک را دارند، می پردازیم.

بیشترین میزان حقوق پرستار بچه در آمریکا

  • ایالت کالیفرنیا: ۲۳.۲۲ دلار برای هر ساعت
  • ایالت واشنگتن: ۲۳.۰۲ دلار برای هر ساعت
  • نیویورک: ۲۲.۵۵ دلار برای هر ساعت
  • بروکلین: ۲۱.۱۷ دلار برای هر ساعت

کمترین میزان حقوق پرستار بچه در آمریکا

  • ایالت آریزونا: ۱۷.۵۶ دلار برای هر ساعت
  • ایالت تگزاس: ۱۷.۴۲ دلار برای هر ساعت
  • نیو اورلئانز: ۱۷.۳۲ دلار برای هر ساعت
  • نوادا: ۱۶.۱۸ دلار برای هر ساعت

دستمزد پرستار بچه در ایراندستمزد پرستار بچه در ایران

به طور کلی والدین ایرانی برای استخدام پرستار کودک هزینه کمتری نسبت به کشور های مشابه می پردازند. تعرفه پرستار کودک در شهر های مختلف ایران با هم تفاوت هایی دارد. برای آن که بدانید در محل زندگی شما، دستمزد معمول برای استخدام پرستار بچه چقدر است، می توانید با یکی از شرکت های خدماتی و پرستاری که در این زمینه فعالیت می کنند تماس بگیرید. به عنوان مثال ساکنین جنوب کشور و به خصوص شهر شیراز، برای کسب اطلاع از میزان حقوق پرستار بچه در شیراز می توانند با شرکت خدماتی شکوفایی در این شهر از طریق شماره های درج شده در این وب سایت تماس بگیرند.

هزینه پرستار در منزل : لیست تعرفه پرستار کودک و قیمت مراقب کودک در منزل سال ۱۴۰۱

نوع خدمات مورد نیاز کودک و یا نوزاد  حقوق پایه ماهیانه پرستار روزانه (ریال)  حقوق پایه ماهیانه پرستار ۲۴ساعته (شبانه روزی) (ریال)
کودکیار 45000000 55000000
مادریار 45000000 55000000
نوزاد 47000000 60000000
نوزاد یا کودک ۲ قلو 50000000 65000000
تعرفه خدمات مازاد مورد نیاز کودکان (ریال)
انجام آشپزی و امور منزل 5000000 5000000
داشتن بیماری زمینه ای در کودک یا  نوزاد 5000000 5000000
خدمات مازاد همراه کودک یا نوزاد
آموزش به کودک | رسیدگی به امور درسی 5000000 5000000
حقوق پایه ماهیانه مرکز بر اساس میزان ۸ ساعت کار در 6 روز هفته ( شنبه تا پنچ شنبه ) می باشد.
در صورت کاهش  روزهای کاری ، به ازای هر روز به میزان      350000            حقوق پایه کاهش می یابد.
به ازای هر ساعت افزایش یا کاهش در ساعات کاری روزانه ، حقوق پایه ماهیانه به مبلغ              350000        هزار تومان افزایش یا کاهش می یابد.

توجه : تعرفه ها بنا به تغییر شرایط بروزرسانی خواهد شد.

شرکت شکوفایی سابقه درخشانی در زمینه ارائه خدمات پرستاری چه برای کودکان و چه برای افراد مسن دارد و با بهره گیری از کادر حرفه ای و آموزش دیده، می تواند مشاوره تخصصی لازم را به شما ارائه دهد. حالا وقت آن است نگاهی بی اندازیم به این موضوع که اصولا پرستار بچه چه وظایف و کارهایی را به عهده می گیرد و چه عواملی بر حقوق پرستار بچه در ایران اثر می گذارند.

وظایف پرستار بچه

پرستاران بچه حرفه ای افرادی هستند که در غیاب پدر و مادر و گاهی نیز حتی در حضور آن ها، از کودکان مراقبت و نگهداری می کنند و به امور مربوط به آن ها رسیدگی می نمایند. پرستار بچه می تواند طیف وسیعی از وظایف و کار های مختلف مرتبط با کودک و حتی گاهی کار های منزل را بر عهده بگیرد. در ادامه به شکل مختصر به مهم ترین این وظایف اشاره می کنیم.

نگهداری و تحت نظر داشتن کودک

طبیعتا اولین وظیفه هر پرستار بچه ای این است که مطمئن شود کودکی که از آن مراقبت می کند، کاملا از خطرات و آسیب های مختلف در امان است و سلامت او تهدید نمی شود. پرستاران به شکل دائم و با تمرکز و توجه ویژه مواظب کودک هستند و سعی می کنند تا جایی که ممکن است کودک را از محیط ها و کار های خطر آفرین دور نگه دارند.

رسیدگی به تغذیه کودک

همانطور که می دانید تغذیه برای کودکان امری بسیار مهم است چرا که آن ها در سن رشد هستند. پرستار بچه در صورت خواست والدین، می تواند این امر را نیز مدیریت کند و از غذا هایی که والدین برای کودک خود مناسب می دانند، به کودک بدهد. حتی بعضی از پرستاران کودک خودشان وظیفه آشپزی برای کودک را بر عهده می گیرند.

کمک در نظافت و بهداشت کودک

کودکان در برابر بیماری ها و آلودگی ها نیز حساس و آسیب پذیر هستند. به همین جهت یکی دیگر از وظایف پرستار بچه در منزل رسیدگی به امور بهداشتی و پاکیزه نگه داشتن کودک و محیط بازی او است. حمام بردن کودکان خردسال که هنوز خودشان نمی توانند به تنهایی حمام کنند نیز جزو وظایف پرستار کودک به حساب می رود. علاوه بر آن، برای کودکانی که بیمار هستند و روند درمانی را طی می کنند، پرستار می تواند بخشی از این روند باشد و کمک کند تا کودک سریع تر سلامت خود را بازیابی کند. یا حتی برای کودکانی که مشکلات و بیماری های مزمن دارند، پرستار می تواند به عنوان یک همراه همیشگی کنار آن ها باشد و کمک کند تا زندگی ساده تری داشته باشند.

سرگرم کردن کودک

پرستاران معمولا ساعاتی طولانی با کودک تنها می مانند بنابراین وظیفه سرگرم کردن کودک نیز بر عهده پرستار کودک خواهد بود. پرستار با بازی ها و سرگرمی های متنوع با کودک هم بازی می شود و کمک می کند تا کودک هنگام دوری از والدین خود نیز اوقات خوشی را سپری کند. عوامل موثر بر حقوق پرستار بچه در ایران

عوامل موثر بر حقوق پرستار بچه در ایران

پرستاری کودک شغلی است که عوامل زیادی بر میزان درآمد آن اثر می گذارند. دلیل این امر این است که هر یک از والدین و کودکان شرایط منحصر به فردی دارند و نیاز به خدمات مشخصی دارند. در نتیجه نمی شود یک نرخ ثابت را برای میزان دستمزد پرستار کودک مشخص کرد و باید دید شرایط هر کودک و والدین او چگونه است. در اینجا مهم ترین فاکتور های موثر بر تعرفه پرستار کودک را بررسی می کنیم.

محل زندگی

از آن جایی که پرستار باید به منزل کودک مراجعه کند، محل زندگی و سکونت کودک عاملی تاثیر گذار بر حقوق پرستار است. هر چقدر دسترسی به منزل کودک راحت تر باشد، پرستار حقوق کمتری برای هزینه رفت و آمد دریافت خواهد کرد.

زمان استخدام پرستار

روز ها و ساعاتی که در آن به پرستار کودک نیاز دارید به شکل مستقیم در هزینه آن نقش ایفا می کنند. مثلا برای روز های تعطیل و آخر هفته ها، نسبت به طول هفته باید هزینه بیشتری بپردازید. یا اگر می خواهید پرستار فقط هنگام شب در منزل شما بماند و مراقب بچه ها باشد، احتمالا هزینه کمتری باید بپردازید چرا که در این زمان بچه ها خواب هستند و پرستار لازم نیست کار خاصی انجام دهد.

تجربه و مهارت پرستارتجربه و مهارت پرستار

مانند هر شغل دیگری، در شغل پرستاری و مراقبت از کودک در منزل هم میزان تجربه و مهارت پرستار بر حقوق او اثر گذار است. هر چقدر یک پرستار تجربه بیشتری در زمینه کاری خود داشته باشد، طبیعتا حقوق بیشتری دریافت خواهد کرد. همچنین بعضی از پرستاران حرفه ای دوره های خاصی را برای مراقبت و آموزش کودکان می گذرانند که باعث افزایش مهارت آن ها در پرستاری و به دنبال آن افزایش دستمزد آن ها می شود.

وظایف اضافه بر نگهداری کودک

همان طور که اشاره شد، برخی از پرستاران کودک، علاوه بر رسیدگی به امور کودک برخی از وظایف و کار های خانه داری را نیز قبول می کنند. وظایفی مانند آماده کردن غذا، گردگیری و جارو کردن خانه، شستن لباس ها، خریدن اقلام و وسایل مورد نیاز برای خانه و غیره. بدیهی است که اضافه شدن هر یک از موارد به لیست وظایف پرستار کودک، باعث افزایش حقوق او خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.