هزینه پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در خانه : نگهداری از کودکان برای هر پدر و مادری یک دغدغه همیشگی بوده و امروزه با توجه به این که اکثر والدین هر دو شاغل هستند، مراقبت و نگهداری از فرزندان سخت تر از همیشه شده است. به همین دلیل استخدام پرستار کودک در منزل رواج پیدا کرده است و بسیاری از والدین از خدمات پرستاری از کودک در خانه برای مراقبت و نگهداری از فرزند خود کمک می گیرند.

در این مطلب بررسی کرده ایم که پرستار بچه در خانه چه مزایایی دارد، یک پرستار چه خدماتی ارائه می دهد و از کجا و با چه هزینه ای می توانید پرستار مورد نظر خود را استخدام کنید.

مزایای پرستار کودک در خانه

نگهداری از کودکان در منزل توسط پرستار بچه، هم برای والدین و هم برای خود کودک مزایای فراوانی دارد که در این جا به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

کودکان در منزل آرامش و امنیت بیشتری دارند

برای والدینی که بخش بزرگی از روز را بیرون از خانه مشغول کار و فعالیت هستند، گزینه های زیادی برای نگهداری از فرزند وجود ندارد. آن ها یا باید فرزند خود را به پدربزرگ و مادربزرگ بسپرند و یا او را به مهد کودک بفرستند.

برای بعضی از افراد سپردن کودک به پدربزرگ و مادربزرگ به دلایل مختلف گزینه در دسترسی نیست. در نتیجه مجبور می شوند تا فرزند خود را به مهد کودک بفرستند. اما اکثر بچه ها از این که به مهد کودک بروند چندان خوششان نمی آید و محیط خانه را به مهد ترجیح می دهند.

مزایای پرستار بچه در خانه

پرستار کودک در خانه

اگر چه کودکان در مهد کودک می توانند با بچه ها و همبازی های جدید آشنا شوند، اما برنامه های از پیش تعیین شده مانند وقت مشخص خواب و غذا و یا حتی مسیر رفت و آمد از خانه به مهد برای بسیاری از کودکان آزار دهنده است و آن ها را ناراحت می کند. اما پرستاری از کودک در منزل این مزیت را به همراه دارد که کودک می تواند روز خود را در همان محیط آشنا و امن خانه بگذراند.

بسیاری از مهد کودک ها برنامه غذایی از پیش تعیین شده دارند و بچه ها باید از همان غذا ها بخورند. اما بعضی از بچه ها ممکن است این غذا ها را دوست نداشته باشند و در نتیجه مهد کودک تبدیل به تجربه تلخی برای آن ها می شود. پرستار کودک در منزل می تواند از همان غذایی که کودک شما دوست دارد به او بدهد و حتی خودش آن غذا را درست کند.

پرستار کودک در خانه همیشه در دسترس است

بر خلاف مهد کودک که ساعات کار مشخصی دارد، پرستار کودک در منزل هر زمانی که شما بخواهید در دسترس خواهد بود. ممکن است یک اتفاق پیش بینی نشده برای شما بیفتد که باید بلافاصله به آن رسیدگی کنید و کودک را در خانه تنها بگذارید. شما می توانید از پرستار موقتی کودک در این مواقع کمک بگیرید تا چند ساعتی که شما در منزل نیستید از کودک نگهداری کند.

پرستار موقتی بچه حتی می تواند تا هنگام شب و موقع خواب کودک نیز کنار او بماند و کودک را سر وقت بخواباند. علاوه بر آن در روز های تعطیل رسمی که اغلب مهد کودک ها بسته هستند نیز می توانید از پرستار موقتی کودک استفاده کنید تا از منزل شما از فرزندتان نگهداری کند.

پرستار کودک در خانه

پرستار کودک در خانه

پرستار کودک به کارهای منزل هم رسیدگی می کند

پرستار کودک در منزل لزوما فقط به امور مربوط به بچه ها رسیدگی نمی کند. اگر مایل باشید، می توانید از پرستار خود درخواست کنید تا در امور مربوط به خانه داری نیز به شما کمک کند. از تمیز کردن اتاق کودک و گردگیری گرفته تا حتی آشپزی و خرید مایحتاج منزل.

استخدام پرستار کودک خانم در منزل

طبیعی است که هر پدر و مادری ترجیح می دهد پرستاری که از فرزندش نگهداری می کند خانم باشد. دلیل این امر مهارت بالای زنان در نگهداری از بچه ها و ایجاد ارتباط مثبت با آن ها است. به طور کلی نیز قریب به اتفاق افرادی که در حرفه پرستاری از کودکان فعالیت می کنند، خانم هستند. اگر می خواهید پرستار بچه در منزل استخدام کنید، چندین راه پیش روی شما قرار دارد.

یک راه کمک گرفتن از دوستان و آشنایان است. شما می توانید از یکی از دوستان، آشنایان و یا اعضای فامیل خود بخواهید که در ازای حقوقی مشخص، از فرزند شما در منزل نگهداری نماید. اما همیشه دوستان و آشنایان بهترین گزینه برای نگهداری از فرزند شما نیستند. نگهداری از کودکان به خصوص کودکان خردسال و قبل از سن مدرسه، حساسیت های زیادی به همراه دارد.

پرستار کودک در منزل تاثیر بزرگی بر تربیت و اخلاق کودک می گذارد چرا که ساعاتی طولانی با او در ارتباط است. بنابراین راه حل منطقی تر این است که از یک پرستار حرفه ای برای این کار کمک بگیرید. چرا که پرستاران حرفه ای آموزش های لازم برای تعلیم و آموزش کودکان را دیده اند و به شکل اصولی با کودک شما رفتار خواهند کرد.

ضمن آن که پرستار حرفه ای به این دلیل که شغل او نگهداری از کودکان است، تجربه بالایی در این کار دارد و با حساسیت خیلی بیشتری مراقب فرزند شما خواهد بود. در واقع می شود گفت یک پرستار کودک حرفه ای احساس مسئولیت بیشتری در برابر بچه هایی که از آن ها پرستاری می کند دارد.

همچنین در صورت بروز مشکلات و حوادث پیش بینی نشده، پرستاران حرفه ای همان کسی هستند که می خواهید نزدیک کودک شما باشند. چرا که اکثر این پرستاران دوره های کمک های اولیه و CPR را گذرانده اند و به خوبی می توانند در شرایط خاص سلامت فرزند شما را تامین کنند.

برای استخدام پرستار کودک خانم در منزل و دیگر خدمات پرستاری مانند پرستاری از سالمندان، می توانید از شرکت های معتبر خدماتی پرس و جو کنید و از خدمات آن ها استفاده کنید. یکی از این شرکت ها، شرکت خدماتی شکوفایی می باشد که علاوه بر خدمات پرستاری از کودک در خانه، بسیاری دیگر از انواع خدمات مانند خدمات نظافتی، نگهبانی، پرستاری از افراد بیمار و سالمند در منزل و غیره را ارائه می دهد.

هزینه پرستار کودک در خانه

پرستار کودک در خانه

هزینه پرستار کودک در خانه

هزینه پرستاری از کودک در منزل، به شدت بستگی به خدماتی بستگی دارد که پرستار بچه در خانه ارائه می دهد. خدمات پرستاری از کودک در خانه طیف وسیعی را شامل می شوند و طبیعتا همه بچه ها و والدین به همه این خدمات نیاز ندارند. اولین موضوعی که بر نوع خدمات پرستار کودک در منزل و هزینه های آن تاثیر گذار است، تعداد و سن بچه هایی است که قرار است از آن ها پرستاری کند.

بچه های خردسال و نوزاد نیازهای خاص خود را دارند و باید با دقت و وسواس بیشتری از آن ها نگهداری شود. از ضدعفونی کردن شیشه شیر گرفته تا عوض کردن پوشک، حمام کردن و مدیریت زمان خواب و بیداری آن ها.

از طرف دیگر بچه هایی که به سن مدرسه رسیده اند، ممکن است نیاز داشته باشند تا پرستار در تکالیف درسی به آن ها کمک کند. بعضی از بچه ها نیز فعالیت بیشتری نسبت به همسالان خود دارند و کنترل کردن آن ها و نگهداری از آن ها کار راحتی نیست و زحمت بیشتری به همراه دارد.

همانطور که در بخش مزایای پرستار کودک در خانه خواندید، خدماتی که پرستار بچه در منزل ارائه می دهد بسیار متنوع هستند. از نگهداری و مواظبت از کودک که وظیفه اصلی هر پرستاری است که بگذریم، پرستاران می توانند وظایف فراوانی را بر عهده بگیرند.

خدماتی مانند بازی و سرگرم کردن کودک، بردن کودک به فضای بیرون از منزل برای بازی و گردش، استحمام کودکان خردسال، رسیدگی به امور منزل مثل شستن لباس ها یا جارو کشیدن و آشپزی کردن، رسیدگی به تکالیف و امور درسی کودک، رسیدگی به امور بهداشتی و نظافتی کودک و بسیاری از موارد دیگر بخشی از خدماتی هستند که پرستار کودک قادر است تا آن ها را انجام دهد و بابت آن ها دستمزد مشخصی را دریافت کند.

هزینه پرستاری از کودک در خانه

پرستار کودک در خانه

علاوه بر این ها، شرایط استخدام پرستار کودک در منزل برای همه والدین مشابه نیست. بعضی از خانواده ها فقط به پرستار موقتی کودک نیاز دارند و می خواهند برای یک مدت کوتاه فرزند خود را به پرستار بسپارند. این که این مدت کوتاه در چه زمانی از هفته و سال باشد بر هزینه پرستار موقتی بچه اثر می گذارد.

مثلا در ایامی مانند تعطیلات عید یا تعطیلات آخر هفته، پرستار دستمزد بیشتری برای نگهداری از کودک دریافت خواهد کرد. در نهایت محل زندگی شما نیز با تعرفه دستمزد پرستار بچه در منزل مرتبط است. در هر شهر و استانی، نرخ خدمات پرستاری از منزل با شهر و استانی دیگر متفاوت است. حتی در یک شهر نیز، در محله های مختلف پرستاران دستمزد های متفاوتی می گیرند.

دلیل این امر این است که پرستار برای رسیدن به خانه ای که کودک در آن قرار دارد، متحمل هزینه های رفت و آمد می شود. طبیعتا هرچقدر منزلی که پرستار در آن کار می کند از مرکز شهر دورتر باشد، هزینه رفت و آمد او بیشتر خواهد بود و بابت آن هزینه بالاتری دریافت خواهد کرد. برای آگاه شدن از نرخ دستمزد پرستار کودک در منزل در شهر و محل خودتان، با شرکت های معتبر و رسمی خدماتی در شهر خود تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *