نگهداری کودک در منزل

 نگهداری کودک در منزل در شرایط خاص خود را دارد. خانه ای که شما در آن هستید خطرات بالقوه و زیای برای کودکان دارد. اما می توانید با اطلاع از خطرات و سپس پیشگیری و حذف این خطرات کودکان خود را ایمن نگه دارید.

واقعیت این است که حتی زمانی که فکر می کنید تمام خطرات ایمنی خانه را حذف کرده اید، کودکان همچنان در معرض خطر زمین خوردن هستند. به همین دلیل است که نظارت یکی از وظایف اصلی پرستار کودک در منزل است. همچنین همانطور که کودک شما رشد می کند و یاد می گیرد که بالا برود و اشیاء را باز کنید، باید نسبت به خطرات جدید هوشیار باشید. احتمالا باید محیط را تغییر دهید تا مطمئن شوید که خانه شما هنوز مکانی امن و خلاق برای بازی و کاوش است. در کنار نظارت و امن نگه داشتن محیط می توانید با آموزش به فرزندتان در مورد اینکه چه چیزی ایمن است و چه چیزی ناامن است ایمنی خانه را بهبود بخشید. اگر کودکان فضای خلاقانه ای برای بازی و اکتشاف داشته باشند کارهای جالب و دیدنی انجام می دهند.

نگهداری کودک در منزل با توجه به مبلمان و تجهیزات

مبلمان و تجهیزات کودک ایمن به محافظت از فرزند شما کمک می کند. همیشه به دنبال تختخواب، تشک، روتختی و صندلی بلند و با علامت استاندارد باشید. اگر اثاثیه بر روی کودکان شما بیافتند ممکن است آسیب جدی ببینند. در اینجا راه هایی برای کاهش خطر این اتفاق وجود دارد: بررسی کنید که مبلمان مستحکم است – کودک شما نباید بتواند آن را پایین بکشد یا بیاندازد. وصل کردن مبلمان مانند قفسه کتاب و کمد به دیوار یا زمین، خطر واژگونی آنها را کاهش می دهد. تلویزیون ها را به دیوار یا واحد سرگرمی ببندید. مبلمان را با گوشه‌های تیز از مکان‌هایی که کودکان در آن می‌دوند، مانند راهروها و نزدیک درها، دور کنید. اگر نمی توانید مبلمان را جابجا کنید، گوشه های آن را با فوم یا محافظ بپوشانید.

نگهداری کودک در منزلنگهداری کودک در منزل و پیشگیری از سوختگی

برای جلوگیری از سوختگی، کودک خود را از آتش و سطوح داغ دور نگه دارید. هر زمان که فرزندتان نزدیک چیزهایی است که می تواند بسوزد – به ویژه در اطراف اجاق گاز، فر، مایکروویو، بخاری و سایر وسایل، به دقت مراقب او باشید. غذاها و نوشیدنی‌های داغ و حمام‌های خیلی داغ یکی از دلایل اصلی سوختگی کودکان است. در اینجا چند احتیاط ایمنی ساده برای جلوگیری از این خطرات وجود دارد: غذاها و نوشیدنی های داغ را دور از دسترس کودکان قرار دهید. اگر غذا و نوشیدنی گرم می خورید از در آغوش گرفتن کودک خودداری کنید. همیشه قبل از حمام کردن کودکان دمای آب حمام را تست کنید – ایمن ترین دمای حمام 37-38 درجه سانتیگراد است. آب گرم را حداکثر در دمای 50 درجه سانتیگراد استفاده کنید. شما همچنان باید آب سرد را با آب گرمی که از شیر آب خارج می شود مخلوط کنید تا دمای مناسب کودک خود را بدست آورید.

نگهداری کودک در منزل و ایمنی الکتریکی

در اینجا نکاتی برای ایمنی الکتریکی در خانه آورده شده است:

  • برای نصب کلیدهای ایمنی، که برای جلوگیری از برق گرفتگی، برق را به سرعت قطع می کنند، از یک برقکار کمک بگیرید.
  • برای انجام هر گونه تعمیر از یک برقکار ماهر استفاده کنید.
  • اگر وسایل برقی و سیم‌ها فرسوده شده‌اند، آن‌ها را تعویض کنید.
  • از پوشش های مخصوص پریز برق استفاده کنید.

نگهداری کودک در منزل برای جلوگیری از افتادن

سقوط شایع ترین علت آسیب ها و مراجعه به بیمارستان در هر گروه سنی است. شما می‌توانید با تماشای مهارت‌های جدیدی که کودک در حال یادگیری است و مکان‌های جدیدی که می‌توانند به آن‌ها دست یابند و سپس تنظیم کردن خانه‌تان، به حفظ امنیت فرزندتان کمک کنید. مثلا: وقتی کودک شما شروع به خزیدن کرد، حفاظ های ایمنی را در ورودی پله ها و بالکن ها نصب کنید. و همچنان باید بر روی پله ها و بالکن ها بر فرزندتان نظارت کنید. هنگامی که کودک شما شروع به بالا رفتن می کند، پنجره ها را قفل کنید – به خصوص پنجره های طبقه بالا – باز شدن پنجره ها را محدود کنید، یا آنها را با حفاظ های محکم بسته شده محافظت کنید. این کار مانع از بالا رفتن و سقوط کودک شما می شود. چراغ سالن را در شب روشن بگذارید یا از چراغ های حسگر استفاده کنید تا کودکان بزرگتر راحت تر بتوانند بدون زمین خوردن به توالت بروند. نوزادان را روی سطوح بلند مانند میز، مبل یا تخت بدون مراقبت رها نکنید. نوزادان ممکن است غلت بزنند یا تکان بخورند و بیفتند.

نگهداری کودک در منزلنگهداری کودک در منزل باپنجره و در شیشه ای

وقتی بچه ها در خانه می دوند، به راحتی به پنجره ها و درهای شیشه ای برخورد می کنند. در اینجا نکاتی برای ایمن نگه داشتن فرزندتان در اطراف شیشه آورده شده است : چسب های محافظ شیشه را روی پنجره‌ها و درها نصب کنید. برچسب ها را روی شیشه در سطح چشم قرار دهید.

نگهداری کودک در منزل و ایمنی از کودکان در برابر ابزارهای خانگی

برخی از اقدامات احتیاطی ساده می تواند به شما کمک کند کودک خود را در اطراف ابزارهای خانگی و سایر خطرات حیاط خلوت ایمن نگه دارید : ابزارهای دستی مانند اره و مته را از دسترس خارج کنید و ماشین چمن زنی، اره برقی و سایر ابزارهای تیز را دور بردارید. هنگام استفاده از ابزارها مطمئن شوید که فرزندتان در دست و پا نیستند. هر زمان که استراحت می کنید، ابزارها را از برق جدا کرده و آن را در جای خود نگه دارید.

نگهداری کودک در منزل و خطرات آتش سوزی

آتش‌سوزی خانه‌ می‌تواند ناشی از حوادث آشپزی، سیگار، آتش گرفتن پریز برق یا ابزارهای الکتریکی، شمع، بخور دادن و بازی کودکان با فندک و کبریت باشد. برای جلوگیری از این حوادث باید حداقل یک آلارم دود را نصب کنید. برای ایمنی کلی خانه در برابر آتش؛ یک آلارم دود در خارج از اتاق های خواب خانه خود نصب کنید. همچنین نصب آلارم در اتاق خواب هایی که افراد با درهای بسته در آن می خوابند ایده بسیار خوبی است. آلارم های دود را هر ماه تست کنید و هر سال باتری ها را تعویض کنید. خود دستگاه آلارم دود را هر 10 سال یکبار تعویض کنید.

نگهداری کودک در منزل و پیشگیری از مسمومیت

مسمومیت یکی از علل اصلی آسیب به کودکان زیر پنج سال است و کودکان اغلب توسط مواد شیمیایی خانگی و داروهای رایج مسموم می شوند . با موارد زیر می توانید محیط کودک خود را ایمن تر کنید:

  • از بین بردن سموم احتمالی
  • نگهداری مواد شیمیایی و داروها در یک کمد یا کابینت قفل شده
  • قرار دادن یک چفت ایمنی کودک روی درب کمدهایی که سموم خانگی را در آن نگهداری می کنید.
  • اگر فکر می کنید فرزندتان مسموم شده است، با اورژانس تماس بگیرید.

نگهداری کودک در منزل و پیشگیری از خفگی

بسیاری از خانه ها دارای وسایل روزمره هستند که می توانند کودک را خفه کنند. این اقلام شامل اسباب بازی های کوچک و هر آیتم با اندازه کوچک است. در اینجا چند نکته ایمنی ضروری برای در امان ماندن کودک از خفگی آورده شده است : اسباب بازی های کوچک را دور از دسترس کودکان قرار دهید. آیتم های کوچک را به ارتفاع بالاتری از دیوار وصل کنید.

نگهداری کودک در منزل و ایمنی آب

ایمنی آب به نظارت 100% فعال بزرگسالان هر زمان که کودک شما در اطراف آب باشد بستگی دارد. این شامل اطراف حمام ها، استخرها، برکه ها، سدها، رودخانه ها، نهرها، حمام ها و سطل های آب می شود. اگر استخر دارید، باید برای آن حصار در نظر بگیرید. به طور منظم حصار استخر را بررسی و نگهداری کنید تا از صحت عملکرد آن مطمئن شوید. برای ایمنی حمام ، همیشه مراقب نوزادان و کودکان زیر پنج سال در حمام باشید و توجه کامل خود را به آن معطوف کنید. هرگز کودکان را در حمام تنها نگذارید. هرگز فرزندان بزرگتر یا خواهر و برادر را برای نظارت رها نکنید.

نگهداری کودک در منزلاستخدام پرستار جهت نگهداری از کودک

برای استخدام پرستار جهت نگهداری کودک شما می توانید از طریق شرکت خدماتی پرستاری شکوفایی اقدام کنید. بسته به نیاز خود می توانید یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

نگهداری کودک پاره وقت

برای نگهداری کودک پاره وقت می توانید از پرستار کودک پاره وقت شکوفایی کمک بگیرید. در این نوع خدمات پرستار کودک برای ساعت مورد نیاز شما از فرزندتان مراقبت می کند.

نگهداری کودک تمام وقت

در روزهایی که ماموریت دارید یا به دلیل شرایط خاص در خانه حضور ندارید می توانید از نگهداری کودک تمام وقت استفاده کنید. منبع: raisingchildren

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.